شنبه، ۲۶ مهر ۹۳ - ۱۱:۲۳

مدیرکل دامپزشکی استان کرمانشاه با اشاره به خسارت 600 میلیون تومانی بیماری VHS به آبزی پروران استان کرمانشاه، از پیگیری برای پرداخت این…

مدیرکل دامپزشکی استان کرمانشاه با اشاره به خسارت 600 میلیون تومانی بیماری VHS به آبزی پروران استان کرمانشاه، از پیگیری برای پرداخت این خسارت خبر داد.

دکتر نادر پرور در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، منطقه کرمانشاه، گفت: بیماری VHS حدود 600 میلیون تومان به آبزی پروران استان کرمانشاه خسارت زد که پیگیر پرداخت ‌خسارت به آنان هستیم.

وی افزود: پیگیری‌ها از سوی سازمان دامپزشکی و مدیریت بحران کشور در حال انجام است و چنانچه مدیریت بحران کشور خسارت ناشی از این بیماری را یک بحران تلقی کند و اعتبار آن تامین شود، نسبت به پرداخت غرامت اقدام خواهیم کرد.

پرور با بیان اینکه بیماری VHS در کرمانشاه به طور کامل کنترل شده است، خاطرنشان کرد: یکی از موفق ترین استان‌های کشور در مقابله با این بیماری بودیم.

مدیر‌کل دامپزشکی استان کرمانشاه با اشاره به اقداماتی که برای کنترل بیماری VHS صورت گرفت، افزود: 533 هزار تخم چشم زرده در استان معدوم شد.

وی ضدعفونی کردن استخرهای پرورش ماهی، استقرار پست‌های قرنطینه ای، نظارت جدی بر رهاسازی بچه ماهی‌ها و … را نیز از دیگر اقدامات انجام شده دانست.

‌انتهای پیام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *