پنجشنبه، ۲۰ شهریور ۹۳ - ۱۱:۴۸

‌رییس اداره سینمایی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کرمانشاه عنوان کرد: در حال حاضر در سطح استان تنها دو سینمای فعال…

‌رییس اداره سینمایی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کرمانشاه عنوان کرد: در حال حاضر در سطح استان تنها دو سینمای فعال وجود دارد.

پژمان خسروی‌پور در آستانه 21 شهریور، روز سینما در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، منطقه کرمانشاه، اظهار کرد: در حال حاضر در شهر کرمانشاه دو سینما آزادی با 500 صندلی و سینما فرهنگ با دو سالن 115 و 300 نفره فعال است.

وی با اشاره به وجود چهار سینمای غیر فعال در سطح استان عنوان کرد: متاسفانه سینماهای استقلال، پیروزی و سینما بهمن دولت آباد شهر کرمانشاه و نیز سینما انقلاب شهرستان هرسین هر یک بنا به دلایلی غیر فعال هستند.

خسروی پور خاطر‌نشان کرد: یک سالن سینمایی 400 نفره نیز در محدوده پارکینگ شهرداری کرمانشاه توسط بخش خصوصی در حال ساخت است که با وجود پیشرفت فیزیکی بالای آن باتوجه به اشکالاتی که وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی درخصوص عدم ساخت پارکینگ و نیز نامناسب بودن درب خروجی آن لحاظ کرده، مالک خصوصی با بیان اینکه رفع این اشکالات هزینه بر است دیگر پیگیر ادامه کار نشده است.

رییس اداره سینمایی استان کرمانشاه با تاکید بر اینکه این تعداد سینما جوابگوی جمعیت دو میلیون نفری استان نبوده، گفت: در حال حاضر با توجه به گسترش شهر حداقل به ساخت سه سینما و نیز دو پردیس سینمایی در استان نیازمندیم.

وی با اشاره به ساخت پردیس سینمایی در بسیاری از استان‌ها، عنوان کرد: در پردیس سینمایی علاوه بر وجود اماکن تجاری و تفریحی سه تا چهار سالن سینمایی نیز وجود دارد.

خسروی پور به استانداردهای جهانی مبنی بر وجود یک پرده سینما به ازای هر 10 هزار نفر جمعیت اشاره و تصریح کرد: با وجود این استاندارد، در کشورمان با وجود 260 پرده نمایش ما نیازمند ساخت هفت هزار سالن سینما هستیم.

وی تصیرح کرد: با احتساب این استاندارد در استان کرمانشاه نیز باید 200 سالن سینما داشته باشیم.

انتهای پیام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *