یکشنبه، ۰۴ مهر ۹۵ - ۰۲:۵۶
رشد عجیب و باور نکردنی این نوجوان آمریکایی

رشد عجیب و باور نکردنی یک نوجوان آمریکایی این روزها در حالی مورد توجه قرار گرفته است که قد وی در حال حاضر…

رشد عجیب و باور نکردنی یک نوجوان آمریکایی این روزها در حالی مورد توجه قرار گرفته است که قد وی در حال حاضر ۲ متر و ۳۷ سانتی است که اگر رشد وی به روال همیشگی خود پیش برود بروک براون در آینده نزدیک رکورد بلندقدترین فرد جهان که ۸ فوت و ۲ اینچ است را خواهد شکست. درادامه با میهن پست همراه شوید.

رشد عجیب و باور نکردنی یک نوجوان آمریکایی بنام  بروک براون اگر چه در دنیا امروز تازگی ندارد اما به گفته – برَدلی شاِفر- پزشک ، بروک از یک اختلال ژنتیک به نام سندرم سوتوس رنج می برد و این سندرم در سن ۵ سالگی در وی نمایان شد. سندرم سوتوس از هر ۱۵ هزار نفر یک نفر را مبتلا می کند.

این در حالی است که مادر بروک نیز معتقد است که پسرش به علت بیماری خاص خود دیر یا زود خواهد مُرد ولی پزشکان معتقدند که بیماری بروک تأثیری در کاهش عمر او نخواهد نخواهد داشت.

جالب است بدانید که بروک در یک کلیه متولد شده است اما حالا وی  با مشکل یادگیری ، فشار قلبی ، کجی ستون فقرات، مشکل نخاعی، عدم تمرکز، بیش فعالی و پرخاشگری مواجه است و به همین دلیل بدنش به داروهای مسکّن برای کاستن درد شدید کمرش واکنش خوبی نشان نمی دهد.

اما مشکل اصلی برون فقط موارد بالا نیست و خانواده او نیز از پس هزیه های درمان و … او بر نمی آیند و این است که همسایه ها به تازگی ۱۰ هزار دلار برای تأمین وسایل شخصی بروک از جمله لباس و کفش کمک کرده اند.

بد نیست بدانید که سندروم سوتوس یک اختلال ژنتیک نادر است که باعث رشدِ بیش از حد کودکِ مبتلا در ۵ سال اول زندگی، عقب ماندگی ذهنی و مشکلات حرکتی و شناختی می شود و تا به حال علت بروز اختلال ژنتیک سوتوس همچنان نامعلوم است ولی اکثراً ناشی از جهش ژنتیک است به نحوی که ژنِ سازندۀ پروتئین رشد طبیعی دچار اختلال می شود.

با هم در میهن پست تصاویری از رشد عجیب و باور نکردنی این نوجوان آمریکایی را تماشا می کنیم .

[highlight]منبع[/highlight] : [highlight]buzzfil[/highlight]

یک دیدگاه برای “رشد عجیب و باور نکردنی یک نوجوان آمریکایی به روایت تصویر !”

  1. امیری گفت:

    رشد طولی استخوانها تا ۲۵سالگی ادامه داره.یعنی این فرد بعد از ۲۵ سالگی باز قدش بلند میشه؟یا این سندرم متوقف میشه؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.