سه شنبه، ۱۷ تیر ۹۳ - ۰۹:۱۲

به گزارش حوزه فرهنگی باشگاه خبرنگاران به نقل از روابط عمومی فرهنگسرای نیاوران، یازدهمین دوره جشنواره “بسم‌الله” در حوزه کتابت آیه مبارکه “بسم‌الله”…

به گزارش حوزه فرهنگی باشگاه خبرنگاران به نقل از روابط عمومی فرهنگسرای نیاوران، یازدهمین دوره جشنواره “بسم‌الله” در حوزه کتابت آیه مبارکه “بسم‌الله” توسط مرکز گسترش هنرهای قرآنی و همکاری فرهنگسرای نیاوران  از 20 تا 30 تیر در فرهنگسرای نیاوران برگزار می‌شود.
 
این جشنواره که هر سال در ماه مبارک رمضان برگزار می شود شامل بخش لوگوتایپ (نشانه نوشته) با موضوع  بسم الله و اسماء الحسنی  و بخش پوستر با سه موضوع بسم الله  و اسماء الحسنی، رمضان – تایپوگرافی ادعیه و مناجات کوتاه است. در این دوره از جشنواره، آثاری از هنرمندان کشورهای دانمارک، امارات، بنگلادش، پاکستان، تونس حضور  دارند.
 
داوری این جشنواره از میان 4375 اثری که به جشنواره رسیده، انجام شده و در نهایت  135 اثر برای نمایش در گالری شماره یک فرهنگسرای نیاوران انتخاب شده است.
 
به نفرات برگزیده هر بخش 3 میلیون تومان جایزه نقدی و به نفرات دوم و سوم به ترتیب 2 و 1 میلیون تومان جایزه تعلق می‌گیرد. به هنرمندان برگزیده در هر بخش تندیس «بسم‌الله» اهدا می‌شود.
 
امسال نیز براساس سنت هرساله این جشنواره کتاب جشنواره با نام «مشق بسم‌الله» رونمایی می‌شود.
 
شایان ذکر است مسئول برگزاری  جشنواره «بسم‌الله» “محمدرضا کمره ای” و دبیر بخش گرافیک جشنواره “فریدون مردانی” است.
 
یازدهمین دوره جشنواره «بسم‌الله» جمعه 20 تیر از ساعت 18 در فرهنگسرای نیاوران افتتاح می‌شود و علاقه مندان هر روز از ساعت 10 صبح می توانند از این نمایشگاه دیدن کنند.

انتهای پیام/اق

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.