پنجشنبه، ۱۸ اردیبهشت ۹۳ - ۱۰:۲۵

محمود حق پرست متخصص بیماری‌های چشم در گفتگو با خبرنگار بهداشت و درمان باشگاه خبرنگاران تصریح کرد: بررسی‌ها و آمار‌ها نشان می‌دهند که موارد ابتلا…

محمود حق پرست متخصص بیماری‌های چشم در گفتگو با خبرنگار بهداشت و درمان باشگاه خبرنگاران تصریح کرد: بررسی‌ها و آمار‌ها نشان می‌دهند که موارد ابتلا به آب سیاه در مناطق مختلف جهان به شدت افزایش یافته است. 

وی با اشاره به اینکه آب سیاه یکی از عوامل مهم نابینایی و در برخی از مناطق جهان مهم‌ترین عامل کاهش دید و کوری است، تاکید کرد: هزینه‌های آب سیاه تنها به هزینه‌های جسمی آن خلاصه نمی‌شود، بلکه باید هزینه‌های اقتصادی آن را نیز در نظر گرفت. 

حق پرست گفت: آمارهای جهانی نشان می‌دهند که بیماری آب سیاه علاوه بر بروز عوارض شدید بینایی و کوری، سالانه میلیارد‌ها دلار هزینه به کشورهای مختلف دنیا تحمیل می‌کند. 

وی یادآور شد: متاسفانه تشخیص آب سیاه یا گلوکوم بسیار دشوار است و اغلب مبتلایان به آن تا مدت‌ها از بیماری خود بی‌اطلاع هستند. 

حق پرست افزود: برخی از بررسی‌ها نشان می‌دهند که در بسیاری از کشور‌ها، نزدیک به نیمی از افراد مبتلا به آب سیاه همچنان از بیماری خود بی‌اطلاع هستند که همین ناشناخته بودن بیماری، عامل اصلی افزایش عارضه‌های چشمی و بالارفتن هزینه‌های اقتصادی ناشی از آن است. 

انتهای‌پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.