سه شنبه، ۱۴ مرداد ۹۳ - ۱۱:۲۶

طرح مشترک ساماندهی “خانه مسافرها” در خصوص افراد کارتن به دست و منازل استیجاری فعال بدون مجوز و در راستای تامین امنیت و…

طرح مشترک ساماندهی “خانه مسافرها” در خصوص افراد کارتن به دست و منازل استیجاری فعال بدون مجوز و در راستای تامین امنیت و آرامش و رفاه بیشتر گردشگران در استان گلستان اجرایی شد.

به گزارش گروه دریافت خبر خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، این طرح از سوی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری، نیروی انتظامی، اماکن، جامعه هتلداران و مجری طرح ساماندهی خانه مسافرها به اجرا درآمد.

استان مرزی و گردشگرپذیر گلستان در ایام تعطیلات تابستانی پذیرای مسافرانی از نقاط مختلف کشور است که این استان را برای مقصد سفر و یا ادامه مسافرت به سوی مشهد مقدس انتخاب می‌کنند و تامین امنیت و آرامش و امکانات اقامتی، رفاهی و تفریحی گردشگران ورودی از مسئولیت‌های مسئولان و مردم این منطقه است.

رئیس گروه گردشگری استان گلستان روز سه‌شنبه 14 مرداد گفت: در این ارتباط با اجرای طرح ساماندهی و بازدید از محورهای تردد مسافران و با هدف تذکر و دریافت تعهد و هدایت کارتن به دستان و افراد غیرمجاز به سمت مجری طرح جهت اخذ مجوز لازم، 23 فقره اخطار نیز داده شد.

علی نوری با اشاره به اهمیت جمع‌آوری کارتن به دستان در رونق فعالیت واحدهای اقامتی استان، اظهار کرد: حضور مسافر در ایام تعطیلات و فصول معینی ازسال در این استان موجب شده تا برخی صاحبان منازل در محدوده خیابان‌های اصلی شهرها به منظور کسب درآمد واحدهای شخصی خود را بصورت موقت در اختیار مسافران قرار داده و به تناسب نوع خدمات و امکانات، مبالغی را از آنان دریافت کنند.

وی همچنین ادامه داد: در راستای طرح ساماندهی تاسیسات گردشگری که توسط افراد غیرمجاز و بدون پروانه بهره‌برداری فعالیت می‌کنند، شناسایی و براساس قوانین و مقررات و دستورالعمل‌ها، اقدامات برای جلوگیری و یا ادامه فعالیت آنها صورت می‌گیرد.

نوری در خصوص فرهنگ استفاده صحیح از اماکن گردشگری نیز گفت: دارندگان خانه مسافرهای غیرمجاز، درصورت تمایل جهت بهره‌مندی از ظرفیت‌های اقامتی منازل خود می بایست با مراجعه به اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری گلستان و ارائه مدارک لازم و دریافت تاییدیه، نسبت به جذب مسافر اقدام کنند.

وی، مدارک لازم جهت تکمیل پرونده دارندگان خانه مسافر را شامل درخواست کتبی، شناسنامه مالک، اصل و کپی مستندات مالکیت، شش قطعه عکس 3*4 و تاییدیه استحکام بنا از سوی نظام مهندسی استان و اخذ بیمه نامه ساختمانی (آتش سوزی، سیل و زلزله) و ارائه بیمه مسئولیت بدنی برای مسافران عنوان کرد.

انتهای پیام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.