جمعه، ۰۷ شهریور ۹۳ - ۱۱:۴۵

یک کارشناس گیاهان آپارتمانی گفت: سانسوریا، تأثیر زیادی در پاکسازی هوای خانه دارد. حسن آذرون‌جعفرآباد در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا) منطقه…

یک کارشناس گیاهان آپارتمانی گفت: سانسوریا، تأثیر زیادی در پاکسازی هوای خانه دارد.

حسن آذرون‌جعفرآباد در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا) منطقه زنجان، توضیح داد: سانسوریا، گیاه بومی آفریقا از خانواده سوسنیان یا «لیلیاسه» است که دارای برگ‎های بلند و چسبیده و صاف است. این گیاه با تنوع رنگ‎های سبز و ابلق است که ابلق آن با حاشیه‌ زرد و مرکزیت سبز و در برخی از گونه‌ها، ترکیبی از رنگ سفید نقره‌ای و سبز است.

وی افزود: به این گیاه زبان مادر شوهر نیز می‎گویند. این گیاه به نور کامل نیاز دارد، البته نور باید غیرمستقیم باشد. این گیاه در نور کم نیز رشد کرده است، اما لطافت و زیبایی خود را از دست می‌دهد. برگ‌های این گیاه در نور کامل، خوشرنگ، براق و ضخیم می‎گردند.

این کارشناس در خصوص دمای مورد نیاز این گیاه، ادامه داد: این گیاه در دمای متوسط رو به بالا می‎تواند رشد کند. دمای خانه، مناسب برای رشد گیاه بوده و بهتر است پشت پنجره‎های پرنور قرار بگیرند.

آذرون‌جعفرآباد در خصوص نحوه آبیاری این گیاه، خاطرنشان کرد: در بهار و تابستان هفته‎ای یک تا 2 بار باید آبیاری شود و سطح خاک خشک نشود. در زمستان نیز گاهی تا 3 هفته یک بار آبیاری می‎کنند. بهتر این است که سطح خاک را نگاه کرده تا گیاه از بی‎آبی رنج نبرد.

انتهای پیام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *