پنجشنبه، ۱۸ اردیبهشت ۹۳ - ۰۷:۰۶

فرمانده سپاه پاسداران ناحیه پردیس در حاشیه تشییع دو شهید گمنام شهر در محل تپه حرم شهدای گمنام این شهر در گفتگو با…

فرمانده سپاه پاسداران ناحیه پردیس در حاشیه تشییع دو شهید گمنام شهر در محل تپه حرم شهدای گمنام این شهر در گفتگو با خبرنگار مهر اظهار داشت: امروز طی مراسم استقبالی پرشکوه در میان مردم و مسئولان شهری و شهرستانی از دو شهید معزز گمنام تجلیل به عمل آمد.

وی ادامه داد: این شهیدان بزرگوار دوران دفاع مقدس 25 و 22 ساله هستند و هر دو در عملیات غرور آفرین خیبر به درجه رفیع شهادت نائل آمدند.

توسلی افزود: با پیگیری هایی که از سال گذشته در خصوص انتقال شهیدان گمنام به شهرستان پردیس آغاز و تا امسال نیز ادامه یافت، خوشبختانه این دو شهید گمنام به شهرستان پردیس آمدند.

وی اضافه کرد: در اولین جلسه ستاد استقبال از شهدای گمنام، فرماندار شهرستان پردیس سپاه را متولی پیگیری های این موضوع کرد و ادارات شهرستان را موظف کرد تا با سپاه هماهنگی های لازم را انجام دهند؛ همچنین بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس در کنار سپاه همکاری کردند.

تبدیل تپه حرم شهدای گمنام به مرکز فرهنگی منطقه

فرمانده سپاه پاسداران ناحیه پردیس از تبدیل تپه حرم شهدای گمنام این شهر به مرکز امور فرهنگی منطقه خبر داد و گفت: طبق مصوبات موجود مقرر شد تا در کنار بارگاه این دو شهید، مجموعه فرهنگی شامل هیئت رزمندگان اسلام، دارالقرآن و همچنین موزه دفاع مقدس و شهدا تاسیس شود.

توسلی ادامه داد افزود: شهدا وقتی وارد شهر یا شهرستانی می شوند به برکت نور آنها تحولات عظیمی در آن منطقه صورت می گیرد؛ امیدواریم نگاه شهدا به سمت این شهرستان طوری باشد که فضای پردیس عطر آگین شده و مردم را به سمت معنویت و اسلام سوق دهد.

وی با بیان اینکه مردم این شهرستان در مراسم مذهبی همچون عاشورا و تاسوعا بسیار پر رنگ ظاهر می شوند، افزود: این ناشی از فطرت پاک مردم این دیار است.

هنر مسئولان سوق دادن جوانان به سوی شهدا است

این مسئول گفت: هدف گیری دشمنان با استفاده از ابزارهایی مانند ماهواره و تبلیغات سوء در آن تضییع استعداد جوانان و نوجوان است که آینده ساز این مرز و بوم اسلامی قلمداد می شوند.

وی ادامه داد: هنر مسئولان کشور سوق دادن جوانان و نوجوان به سمت نگاه و رفتار و زندگی شهدای اسلام و هشت سال دفاع مقدس است.

توسلی افزود: اگر هر یک از مسئول بتوانند حوزه استحفاظی خود جامعه و شهر را به سمت شهدا و ائمه اطهار(ع) سوق دهند، موفق خواهند شد دشمن را مهار کنند.

تبدیل تپه حرم شهدای پردیس به مرکز ثقل فرهنگی شهر

محمد لاله، شهردار پردیس نیز در حاشیه این مراسم به خبرنگار مهر گفت: شهدای عزیز نور فروغ بخش ایران اسلامی در همه ادوار تاریخ بوده، هستند و با عنایت باری تعالی خواهند بود.

وی ادامه داد: با نگاهی به توصیه های گران سنگ شهدا در وصایای نوارنی این عزیزان در می یابیم که این عزیزان با الگو قرار دادن ستاره های تابناک همچون حضرت اباعبدالله الحسین(ع) راهی میدان نبرد و جبهه های حق علیه باطل شدند.

این مقام مسئول اضافه کرد: وجود الگویی همچون امام حسین(ع) سبب شد تا رزمندگان سلحشور اسلام با اطاعت از امام و ولی خود حضرت امام خمینی(ره) به ستیز با دشمنان اسلام و انقلاب پرداخته تا ایران اسلامی با تکیه بر همان رشادت ها سربلندی و عزت را در جای جای خود حس کند.

شهردار پردیس افزود: شهر پردیس طی سالیان اخیر افتخار میزبانی از شهدای گمنام را داشته و امروز با تجربه ای گرانبها از گذشته بی شک میزبان شایسته ای برای این دو فرزند پاک و مطهر روح الله خواهد بود.

محمد لاله بیان داشت: یکی از برنامه های مدون در امور اجرایی مدیریت شهری پردیس طی سال مزین به نام اقتصاد و فرهنگ با عزم ملی و مدیریت جهادی تحقق منویات معظم له در قالب این شعار راهبری است.

این مقام مسئول تصریح کرد : از آنجایی که به اعتقاد همه اقشار جامعه اسلامی شهدا محور تولید و توسعه فرهنگ ناب اسلامی هستند، شهرداری پردیس با تکیه بر این اصل محوری نسبت به تبدیل بلندی نوارشهدای پردیس به مرکز ثقل فرهنگی شهر اقدام می نماید.

شهردار پردیس ادامه داد: بلندی حرم شهدای گمنام پردیس در منطقه ای مناسب از شهر، برخورداری از چشم اندازی بسیار زیبا و کاربری فرهنگی و تفرجگاهی می تواند محلی مناسب برای تولید فرهنگ قلمداد شود و مدیریت شهری پردیس به این سمت حرکت می کند.

استفاده از فرصت وجود شهدای گمنام برای توسعه فرهنگ

امام موقت شهرهای پردیس، بومهن، رودهن و آبعلی نیز اظهار داشت: یکی از تحولات مهم ایران اسلامی در جهان اخیر و عصر ارتباطات ورود شهدای گمنام به کشور و مناطق مختلف شهری و روستای است.

حجت الاسلام سیدحسین حسینی تبار ادامه داد: این ستارگان پر فروغ آسمان شهادت با حضور خود تأثیرات شگرف بسیاری بر ابعاد مختلف فرهنگی، اجتماعی، اخلاقی، دینی و قرآنی دارند.

این مسئول اضافه کرد: همین امروز و در آیین تدفین و تشییع شهدای گمنام پردیس همگان شاهد بودند که افراد بسیاری از اقشار مختلف جامعه با سلایق، عقاید و پوشش گوناگون حضور پیدا کرده و چنین حضوری از پاکی طینت و فطرت جوانان و مردم ایران اسلامی نشأت می گیرد.

به گفته وی باید از چنین فرصت هایی نهایت بهره را در زمینه توسعه امور فرهنگی و دینی برد تا به مقابله با شبیخون و ناتوی فرهنگی دشمنان پرداخت.  

برپایه این گزارش، شب گذشته مراسم شب وادع با شهدا در مسجد جامع شهر بومهن برگزار شد؛ آیین امروز نیز ابتدا با برگزاری نماز شهدا و ذبح قربانی آغاز شد و پس از سخنرانی پیکر این شهیدان توسط دو پدر و مادر شهید منطقه به خاک سپرده شد.

بعد از مراسم تدفین شهدا، نماز جماعت ظهر در حرم شهدای گمنام پردیس برپا شد، امشب نیز مراسم شام غریبان این دو وجود پاک و مطهر در همان محل برپا است.

آیین سوم و هفتم این دو شهید قبل از خطبه های نماز جمعه این هفته در مسجد جامع بومهن و مصلای نماز جمعه برگزار می شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.