جمعه، ۰۵ اردیبهشت ۹۳ - ۰۵:۵۹

 به گزارش خبرنگار مهر، مدیرکل امور بانوان و خانواده استانداری آذربایجان غربی عصر پنجشنبه در مراسم ویژه امضای این تفاهم نامه گفت: انتقال…

 به گزارش خبرنگار مهر، مدیرکل امور بانوان و خانواده استانداری آذربایجان غربی عصر پنجشنبه در مراسم ویژه امضای این تفاهم نامه گفت: انتقال مفاهیم و آموزه های دفاع مقدس و تبیین نقش آفرینی های زنان ایثارگر در دفاع از ارزشها و آرمانهای انقلاب به نسل جوان از مهمترین وظایف مدیران و مسوولان و تلاشگران عرصه فرهنگ و هنر در جامعه است.

مریم دهقانی اضافه کرد: بانوان ایران اسلامی همواره در صحنه های مختلف انقلاب و دفاع مقدس حضوری موثر و پررنگ داشته اند و ضرورت دارد این ایثارگریها و نقش آفرینی ها را مستند کنیم تا به نسل های آینده نیز منتقل شود.

وی اظهارداشت: زنان ایثارگر از گنجینه های انقلاب اسلامی هستند که جهانیان از پرورش چنین افتخاراتی در ایران اسلامی، متحیر هستند.

دهقان افزود: بانوان ایثارگر و فرهیخته ای همانند مادران شهیدان بزرگوار آهندوست و امینی در استان وجود دارد و ضروری است برای شناخت بیشتر این افراد و ایثارگری هایشان مستندهایی در این زمینه ساخته شود.

قسمت نخست مستند خاطرات بانوان ایثارگر آذربایجان غربی پیش از این توسط اداره کل امور بانوان و خانواده استانداری تهیه، تولید و در روز ملی خانواده از آن رونمایی شده بود که در این دیدار برای حفظ و نگهداری به بنیاد حفظ آثار و نشر ارزشهای دفاع مقدس سپرده شد.

آذربایجان غربی از استانهای فعال در زمینه تولید مستند ویژه بانوان ایثارگر در دوران انقلاب و دفاع مقدس است و می توان این استان را از نخستین استانهای کشور در زمینه فعالیت در این خصوص دانست.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *