سه شنبه، ۱۷ تیر ۹۳ - ۰۹:۱۶

به گزارش گروه اقتصادی باشگاه خبرنگاران به نقل از پایگاه اطلاع رسانی بازار سرمایه(سنا) و به نقل از فرابورس، در معاملات بازار های…

به گزارش گروه اقتصادی باشگاه خبرنگاران به نقل از پایگاه اطلاع رسانی بازار سرمایه(سنا) و به نقل از فرابورس، در معاملات بازار های فرابورسی 332.9 میلیون اوراق در 18 هزار و 843 نوبت به مبلغ 1.4 هزار میلیارد ریال معامله شد و شاخص فرابورس با 3.5 درصد رشد از 26 واحد عبور کرد و به کانال 772.6 واحد رسید.

در این بین گروه پتروشیمی سرمایه گذاری ایرانیان با معامله 53.3 میلیون سهم بیشترین حجم معاملات را داشت و در نهایت هر سهم با 4.9 درصد رشد به نرخ 2099 ریال رسید. پس از آن خرید و فروش 14.8 میلیون سهم بانک دی در رتبه دوم قرار گرفت این سهم هم با رشد 4.9 درصدی  همراه بود و نرخ 1886 ریال را در سیستم معاملات به ثبت رساند.

از سوی دیگر در بازار اوراق با درآمد ثابت ،اوراق اجاره رایتل با معامله 228 هزار و 400 ورقه از بیشترین حجم معاملات برخوردار شد.

همچنین رشد 0.6 تا 2.3 درصدی بازار امتیاز تسهیلات مسکن سبب شد، هر ورقه امتیاز تسهیلات مسکن فروردین 93 به مبلغ 884 هزار و 498 ریال ثبت شود.

طبق پیام ناظر بازار، نماد معاملاتی شرکت بیمه سامان، برای برگزاری مجمع عمومی عادی سالانه صاحبان سهام در 19تیر، متوقف شد. همچنین در جریان ثبت معاملات توافقی، نماد شرکت های توسعه بازرگانی آهن وفولاد میلاد ، صنایع پتروشیمی زنجان ، سرمایه گذاری چشم انداز توسعه شمال و بیمه رازی برای برگزاری مجمع عمومی عادی سالانه صاحبان سهام، متوقف شدند.از طرفی نماد های معاملاتی دو شرکت صنعتی و معدنی شمال شرق شاهرود و پتروشیمی گلستان معامله شدند.

همچنین در بازار ETF، مبادله 100 هزار و 940 واحد صندوق سرمایه گذاری آسام سبب شد بیشترین حجم معاملات را از آن خود کند.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.