پنجشنبه، ۱۵ خرداد ۹۳ - ۰۵:۴۷

به گزارش گروه اقتصادی باشگاه خبرنگاران به نقل از پرس تی‌وی، کميسيون اروپا از ايتاليا خواسته است هر چه سريعتر رشد اقتصادي خود…

به گزارش گروه اقتصادی باشگاه خبرنگاران به نقل از پرس تی‌وی، کميسيون اروپا از ايتاليا خواسته است هر چه سريعتر رشد اقتصادي خود را احيا کند و با ايجاد اشتغال به تعهدات اقتصادي خود در برابر اتحاديه اروپا و منطقه يورو عمل کند. کميسيون اروپا موافقت کرده است براي موازنه بودجه ايتاليا تا سال دوهزار و پانزده به اين کشور فرصت دهد.

فابيو پياچنتي از موسسه تحقيقات اقتصادي و اجتماعي در رم گفت: دولت بايد شفافتر عمل کند.
بايد با جديت با فساد مقابله کند و اجازه فرار مالياتي نداد. به علاوه اتحاديه اروپا از دولت ايتاليا مي خواهد خصوصي سازي بخشهاي دولتي را اولويت خود قرار دهد و بدهيهاي خود را کم کند.

ايتاليا هم اکنون بدترين رکود اقتصادي خود را از زمان پايان جنگ جهاني دوم تجربه مي کند و هنوز نتوانسته است به طور کامل از آن خارج شود. وقتي اعلام شد توليد ناخالص داخلي ايتاليا در سه ماهه اول امسال يک دهم درصد کاهش داشت، بار ديگر اميدها براي احياي اقتصادي اين کشور کم شد.

هم اکنون بدهي ايتاليا 1.35 درصد توليد ناخالص داخلي اين کشور است و اقتصاددانان بر اين باورند اين رقم امسال نيز افزايش دارد. هشدار اتحاديه اروپا زنگ خطري براي دولت جديد التاسيس ماتئو رنتسي نخست وزير اين کشور است تا هر چه زودتر به فکر چاره باشد.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.