سه شنبه، ۲۰ خرداد ۹۳ - ۱۱:۱۶

نادر قاضی‌پور عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی در گفتگو با خبرنگار اقتصادی باشگاه خبرنگاران، گفت: طی ماه‌های اخیر افزایش برداشت…

نادر قاضی‌پور عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی در گفتگو با خبرنگار اقتصادی باشگاه خبرنگاران، گفت: طی ماه‌های اخیر افزایش برداشت نمک از بستر دریاچه‌ی ارومیه که با اجازه‌ی محیط زیست آذربایجان شرقی برای مقاصد صنعتی صورت می‌گیرد، مشکلات تنفسی برای ساکنین این محدوده به وجود آورده و مهم‌تر از آن بستر دریاچه را تخریب کرده است.
 
قاضی پور در پاسخ به این سؤال که پل شهید کلانتری در خشکی دریاچه ارومیه تا چه اندازه تأثیر داشته است، اظهار کرد: سال‌ها قبل با پافشاری نمایندگان مجلس طرح جاده‌گذاری در میانه دریاچه به تصویب رسید که متأسفانه عواقب آن نادیده گرفته شد و با مخالفت‌های شدید سازمان محیط زیست روبرو شد.
 
وی با اشاره به این برداشت که نمک و خاکریزهایی که در بازه‌های زمانی متفاوت در این محدوده صورت گرفته، آسیب‌های زیادی به دریاچه وارد کرده ادامه داد: علاوه بر سرعت‌بخشی به خشک شدن دریاچه، کشاورزی و آب روستایی را نیز دچار مشکل کرده است.
 
این نماینده مجلس تصریح کرد: مشکل دیگری که در آینده پیش رو خواهیم داشت، شورابه‌های این دریاچه است که به سمت زمین‌های کشاورزی سرازیر می‌شود و کشاورزان را با مشکل روبرو خواهد کرد.
 
انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.