سه شنبه، ۱۸ شهریور ۹۳ - ۱۱:۲۶

کاوشگر شهر تاریخی تهیق گفت: ظرفی که در شهر زیرزمینی تهیق کشف شده در نوع خود در کشور بی‌نظیر بوده و نمونه دیگری…

کاوشگر شهر تاریخی تهیق گفت: ظرفی که در شهر زیرزمینی تهیق کشف شده در نوع خود در کشور بی‌نظیر بوده و نمونه دیگری ندارد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)- منطقه مرکزی، اسماعیل شراهی در حاشیه بازدید از اشیاء کشف شده از شهر زیرزمینی تهیق در موزه چهار فصل اراک گفت: اشیایی که در این شهر کشف شده با ارزش‌ترین اشیایی است که تا به حال در استان مرکزی پیدا شده است.

این باستان‌شناس با اشاره به هنر ایرانی بکار رفته در این اشیاء عنوان کرد: ظرف میناکاری شده‌ای که تصویر شاهزاده‌ای سوار بر اسب بر آن نقش بسته در این شهر کشف شده که برای به تصویر کشیدن حرکت اسب در آن به لحاظ تکنیکی از ظریف‌ترین تکنیک‌ها استفاده شده است.

کاوشگر دست‌کن‌های تهیق ادامه داد: منحصر به فرد بودن این ظرف در سالم بودنش است و تصویر این یادگار گذشتگان قرار است به عنوان لوگوی کنگره باستان‌شناسی کشور انتخاب شود.

وی با اشاره به تفاوت اشیاء پیدا شده از اتاق‌های مختلف شهر زیرزمینی تهیق افزود: طبقات اجتماعی متفاوتی در این شهر می‌زیسته‌اند و در اتاقی که اشیا‌ء قیمتی‌تری یافت شده خانواده‌های متمول‌تری زندگی می‌کرده‌اند.

وی به اهمیت این اشیاء اشاره و بیان کرد: وسایلی از قبیل دیزی، مشربه و پارچ‌هایی که یافت شده است باید به دقت بررسی شوند که بتوانیم اطلاعات بیشتری از نوع زندگی گذشتگانمان به دست آوریم.

شراهی از تکنیک ناب سفالگری در دوران سلجوقی سخن به میان آورد و اظهار کرد: ظریف‌ترین و بهترین سفالگری و فلزکاری را در این دوره داشته‌ایم و سرمه‌دان‌ها، گوشواره‌ها و سکه‌های طلای کشف شده در تهیق نمونه بارز این توانمندی پیشینیان هستند.

انتهای پیام

شنبه، ۱۵ شهریور ۹۳ - ۱۱:۳۵

بنای سنگی «اسپاخو» یکی از مکان‌های جذاب برای جذب گردشگران و یکی از کهن ترین سازه‌های ثبتی در خراسان شمالی به شمار می‌آید….

بنای سنگی «اسپاخو» یکی از مکان‌های جذاب برای جذب گردشگران و یکی از کهن ترین سازه‌های ثبتی در خراسان شمالی به شمار می‌آید.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، منطقه خراسان شمالی، این بنا در روستایی به همین نام، در 61 کیلومتری غرب آشخانه، مرکز شهرستان مانه و سملقان قرار دارد. اسپاخو در یکی از دربندهای حاصلخیز جنوبی این کوهستان‌ها قرار دارد که از سه جانب شمال، غرب و شرق به ارتفاعات بلند می‌رسد و فقط از جنوب به دشت میان کوهی بزرگی منتهی می‌شود.

در دامنه‌ها و ارتفاعات شمالی روستای اسپاخو، دره‌های کوچک و بزرگ متعددی وجود دارند که بیشتر آن‌ها چشمه‌های آب شیرینی دارند که به سمت باغ‌ها و مزارع روستا جریان دارند.

بنای اسپاخو یکی از پابرجاترین بناهای تاریخی در خراسان شمالی است که از نگاه تاریخی اهمیت ویژه‌ای در مطالعات باستان‌شناسی این منطقه دارد، در وجه تسمیه‌ی نام اسپاخو واژه‌ی «هسپ» به‌علاوه‌ی «اخو» و «اسپ» به‌علاوه‌ی «اخو» به معنی پرورش اسب و واژه‌ی «آسیاب خون» مطرح شده است.

این اثر روی تپه‌ای نسبتا مرتفع در جنوبی‌ترین بخش بافت مسکونی دهکده‌ی اسپاخو قرار دارد. معماری بنا الگوگرفته از ترکیب گنبد و ایوان است و سابقه‌ی کهنی در معماری بناهای دوران تاریخی و اسلامی ایران دارد.

بنای اسپاخو در سال 1345 توسط یک گروه باستان‌شناسی که به سرپرستی دکتر عزت‌الله نگهبان مشغول بررسی محوطه‌ها و آثار شمال خراسان بودند، شناسایی و در فهرست آثار ملی ثبت شد.

در این بررسی، از بنای اسپاخو با توجه به ویژگی‌های ساختاری آن به‌عنوان کلیسا یاد شده و به کلیسای اسپاخو معروف شده است.

اسپاخو با جهت طولی شرقی غربی ترکیبی از دو فضای ایوان مستطیل‌شکل و تالار گنبددار و مربع‌شکل است. همچنین بیشتر مصالح بنا شامل سنگ و ساروج است و از تیرهای چوبی کوچک نیز در بخش‌هایی از آن استفاده شده است. در مجموع، ترکیب ساختاری بنا را می‌توان به سه بخش گنبد، تالار و ایوان تقسیم کرد.

یکی از ویژگی‌های دارای اهمیت در معماری بنای اسپاخو، چگونگی شکل ورودی‌های آن است، این ورودی‌ها از دو بخش طاق و پایه تشکیل شده‌اند که طاق به‌شکل یک نیم‌دایره روی دو جرز پایه قرار گرفته و قطر نیم‌دایره‌ی طاق از عرض ورودی در بخش پایه بیشتر است. در اصطلاح، این نوع شکل ترکیب طاق و پایه را طاق‌های جاکلیدی‌شکل می‌نامند. نمونه‌هایی از این نوع طاق را در بناهای آتشکده‌ی تخت سلیمان، کاخ اردشیر در فیروزآباد و کاخ کسری در عراق می‌شناسیم.

عناصر معماری بنای اسپاخو ترکیبی از سبک‌های معماری بناهای مذهبی دوران تاریخی ایران، با تأکید بر دوران ساسانی است که با توجه به موقعیت جغرافیایی و کاربرد مذهبی آن، اهمیتی خاص در مطالعات باستان‌شناسی منطقه دارد.

با توجه به پلان معماری اسپاخو، یکی از قوی‌ترین احتمال‌ها درباره‌ی کاربری و زمان ساخت آن، فرضیه‌ی کلیسا بودن این بناست که این گمان در سال‌های اخیر توسط عده‌ای از پژوهشگران مورد تردید قرار گرفته و با در نظر گرفتن وجود ابهام‌های زیادی درباره‌ی چگونگی حضور مسیحیان در این منطقه، چنین استنباط شده که این بنا احتمالا یک آتشکده و مربوط به دوران ساسانی است.

انتهای پیام

شنبه، ۰۱ شهریور ۹۳ - ۱۱:۳۲

مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری آذربایجان غربی گفت: طرح ترسیب کربن برای مقابله با بیابان زایی بسیار کار ساز است. ” علی پیرمرادی”،…

مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری آذربایجان غربی گفت: طرح ترسیب کربن برای مقابله با بیابان زایی بسیار کار ساز است.

” علی پیرمرادی”، در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، منطقه آذربایجان غربی، با بیان اینکه طرح ترسیب کربن گامی موثر در توانمند سازی جوامع محلی است، افزود: توانمندی سازی محلی، بهبود وضع معیشتی، بکارگیری روش‌های جدید زراعت، تبدیل رمه گردانی سنتی به صنعتی، ایجاد اشتغال روستاییان و کاهش آلایندگی از دستاورد‌های این طرح است.

وی اظهار کرد: طرح ترسیب کربن یکی از طرح‌های سازمان جنگل، مراتع و آبخیرداری است که با همکاری سازمان بین المللی undp برای مقابله با پدیده شن‌زایی و ارتقای سطح کیفی عرصه ملی در بورالان ماکو در مساحتی بالغ بر 68 هزار و 500 هکتار اجرا می‌شود.

مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری آذربایجان غربی با اشاره به روند اجرای طرح ترسیب کربن افزود: از محل اعتبارات سال گذشته اقدامات موثری انجام شده برای شروع این طرح از اعتبارات استانی بیش از 3 میلیارد ریال اعتبار دریافت شده که خوشبختانه توانستیم در این حوزه کارهای ترویجی را شروع کنیم.

پیرمرادی با اشاره به تخصیص اعتبارات ملی برای اجرای طرح ترسیب کربن در منطقه بورالان تصریح کرد: برای تکمیل و پیشرفت طرح ترسیب کربن در بوران آلان 600 میلیون تومان از اعتبارات ملی اختصاص یافته است.

مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری آذربایجان غربی از تخصیص اعتبار 4 میلیارد تومانی برای تامین آب شرب 32 روستای دشت بوران الان ماکو خبرداد و افزود: اقدامات لازم برای تامین آب شرب 4 روستا به صورت پایلوت در حال اجراست.

وی اظهار کرد: امیدورایم با بهره برداری از تاسیسات پمپاژ آب و با آبیاری سیستماتیک در بالادست منطقه بورالان ماکو پوشش فضای سبز منطقه را متحول ساخته و پدیده شن زایی در این منطقه را بزداییم.

پیرمرادی با بیان اینکه دشت بورالان دشت پهناوری است که 32 روستا و 1410 خانوار روستایی و عشایری را در خود جای داده که هم اکنون به بیابان تبدیل شده است، تصریح کرد: برای احیای این منطقه طرح‌های مرتعداری، طرح احداث پمپاژ آب از چشمه ثریا منطقه بورالان ماکو در دست اجراست.

وی افزود: اجرای طرح پمپاژ 500 متر مکعب آب از چشمه ثریا به دشت بوران آلان برای توسعه کشت درختان مسمره و غیرمسمره بسیار موثر است.

‌انتهای پیام

سه شنبه، ۱۴ مرداد ۹۳ - ۱۱:۴۳

رئیس جهاددانشگاهی واحد استان قم، بر لزوم توسعه روز جهانی مهدویت با محوریت مسجد مقدس جمکران به عنوان یکی از نمادهای جمعی دینی…

رئیس جهاددانشگاهی واحد استان قم، بر لزوم توسعه روز جهانی مهدویت با محوریت مسجد مقدس جمکران به عنوان یکی از نمادهای جمعی دینی جهانی در قم تاکید کرد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)- منطقه قم، محمدابراهیم فقیه‌زاده در دیدار با حجت‎الاسلام والمسلمین رحیمیان در دفتر تولیت مسجدمقدس جمکران، با بیان اینکه مسجد مقدس جمکران پایگاه عظیم نشر معارف اهل بیت(ع) و ذخیره ارزشمند این شهر مقدس است، گفت: مسجد مقدس جمکران دارای ظرفیت‎ها و قابلیت‎های بسیاری است که باید بیش از این از ظرفیت‎های بالقوه و بالفعل آن سود جست.

وی در ادامه با اشاره به فعالیت‎های فرهنگی و پژوهشی گسترده جهاددانشگاهی در زمینه‎های مختلف، تصریح کرد: جهاد دانشگاهی استان قم تاکنون با اجرای پروژه‎های کلان فرهنگی و ارزشی آمادگی کامل خود را برای اجرای طرح‎های آموزشی با موضوع گردشگری مذهبی و پذیرایی از زائران ملی و بین‎المللی و همچنین طرح‎های پژوهشی اعلام می‎دارد.

رئیس جهاد دانشگاهی استان قم اظهار کرد: جهاد دانشگاهی استان قم با پشتوانه خوبی که در زمینه نظرسنجی فرهنگی و اجتماعی در استان قم دارد تاکنون نظرسنجی‎های گسترده و استراتژیکی را در حوزه‎های مختلف انجام داده است که یکی از این عرصه‎ها، عرصه فرهنگی و زیارتی به خصوص حرم مطهر و مسجد مقدس جمکران بوده است.

وی تصریح کرد: با توجه به گسترش جریان‎های سلفی وظیفه حوزه و دانشگاه در این زمینه بسیار خطیر و حساس است و جهاد دانشگاهی به عنوان یکی از مهمترین نهادهای فرهنگ‎ساز در این عرصه بر خود لازم می‌‏داند که نسبت به نشر معارف حقیقی دین به خصوص در خصوص خصایل پیامبراعظم (ص) اقدام کند.

وی از برگزاری جشنواره اسوه حسنه توسط این مرکز خبر داد و گفت: دبیرخانه دائمی این جشنواره در قم ایجاد شده است و امید داریم فعالیت‎های گسترده‎ای در این حوزه انجام شود تا نسبت به توسعه فرهنگ ناب اسلامی اقدامی دقیق و حساب شده صورت گیرد.

فقیه‌زاده بیان کرد: نقش مرجعیت شیعی و حوزه‎های علمیه نیز در پشتیبانی فکری و نظری این حرکت عظیم بسیار مهم و ارزشمند است، به نظر می‎رسد که استان قم با ظرفیت عظیم حرم مطهر حضرت معصومه (س) مسجد مقدس جمکران و مرجعیت و حوزه باید بیش از پیش در فرهنگ‎سازی جهانی ایفای نقش داشته باشد و بستر مهدویت یکی ازاین بسترهاست.

وی بر لزوم توسعه روز جهانی مهدویت با محوریت مسجد مقدس جمکران به عنوان یکی از نمادهای جمعی دینی جهانی در قم تاکید کرد و گفت: چنین روزی در دنیای مسحیت وجود دارد و در اسلام نیز درحج و اربعین نیز شکل گرفته و با توجه به حضور میلیونی مردم در این مسجد شریف می‎توان چنین واقعه‎ای را به عنوان یک رویداد جهانی مذهبی با رویکرد انتظار و امید به فرج مصلح، در دنیا به ثبت رساند که باید این تلاش از قم آغاز شود.

رئیس جهاد دانشگاهی استان قم اظهارکرد: جهاد دانشگاهی استان قم توان اجرای طرح‎های پژوهشی مشترک را با مسجد مقدس جمکران در حوزه‎های بدیع و ارزشمند و کاربردی دارد که از آن جمله می‎توان به برگزاری دوره‎های آموزش زبان گردشگری دینی ویژه کارکنان، ایجاد کارگروه مشترک با مسجد مقدس جمکران در زمینه اطلاع رسانی و پشتیبانی سایت مسجد از طریق ایسنا و ایکنا، جمع‌آوری آثار فرهنگی مرتبط با جمکران و ارائه آنها و… اشاره کرد.

وی در پایان از آمادگی این مرکز برای اجرای پروژه‎های فرهنگی و پژوهشی در زمینه مهدویت و مسجد مقدس جمکران خبر داد.

انتهای پیام

پنجشنبه، ۰۹ مرداد ۹۳ - ۰۵:۲۱

به گزارش خبرنگار اقتصادی باشگاه خبرنگاران از مرکز مدیریت راه های کشور، امروز”پنجشنبه نهم مرداد ماه 93″ محدودیت های ترافیکی پایان هفته (امروز،…

به گزارش خبرنگار اقتصادی باشگاه خبرنگاران از مرکز مدیریت راه های کشور، امروز”پنجشنبه نهم مرداد ماه 93″ محدودیت های ترافیکی پایان هفته (امروز، فردا “جمعه دهم مرداد ماه 93” و “شنبه یازدهم مرداد ماه 93”) از سوی این مرکز اعلام شد.
 
ترددانواع موتورسيكلت :
تردد انواع موتورسيكلت تا ساعت 24:00 فردا درمحورهاي كرج – چالوس ، هراز، فيروزكوه و محورتهران – سمنان – مشهد و بالعكس ممنوع است.

محورهراز:
 الف –  تردد كليه تريلرها از محور هراز كماكان ممنوع است.

ب –  تردد كليه وسايل نقليه از ساعت 12:00 فردا الي ساعت 02:00 بامداد روز شنبه از رودهن به سمت آمل ممنوع بوده و با اعلام مأمورين پليس راه در محل تردد كليه وسايل نقليه از ساعت 15:00 فردا الي ساعت 02:00 بامداد روز شنبه از آب اسك به رودهن (محدوده مشاء) بصورت يكطرفه است.

ج- تردد كليه كاميونها و كاميونت ها به استثناي حاملين مواد سوختي و فاسدشدني از ساعت 06:00 الي 24:00 امروز و فردا از محور هراز ممنوع است.

مسيرفيروزكوه :
–  تردد كليه تريلرها به استثناي حاملين مواد سوختي وفاسدشدني از ساعت 06:00 الي 24:00 فردا از تهران به قائمشهر و بالعكس، ممنوع است.
 
مسير كرج – چالوس :
الف- تردد انواع تريلر وكاميون و كاميونت ازمسير كرج – چالوس كماكان ممنوع است .

ب- تردد انواع وسايل نقليه از ساعت 12:00 فردا الی 03:00 بامداد روز شنبه از کرج به سمت مرزن آباد ممنوع بوده و با اعلام مأمورين پليس راه درمحل تردد انواع وسايل نقليه از ساعت          15:30 فردا الي03:00 بامداد روز شنبه از مرزن آباد به سمت کرج بصورت يكطرفه خواهد بود.

د-تردد کلیه کامیون ها و کامیونت های محلی دارای مجوز تردد در محور چالوس نیز تا 02:00 بامداد روز شنبه بدون استثناءاز محور چالوس ممنوع است.

محور آستارا ـ اردبيل:  
– تردد انواع كاميون و تريلر به جز حاملين مواد سوختي و فاسدشدني از ساعت 08:00 الي 24:00 فردا از محور آستارا  به اردبيل  و بالعكس  ممنوع است.

محور قديم رشت – قزوین :
– تردد انواع كاميون و تريلر به جز حاملين مواد سوختي و فاسدشدني از ساعت 08:00 الي 24:00 فردا از محور قديم رشت – قزوین و بالعکس ممنوع است.

محور سلفچگان-قم:
–  تردد کلیه وسايل نقليه سنگین باربری (تریلي-کامیون-کامیونت)به استثناءحاملین مواد سوختی و فاسد شدنی از ساعت 16:00الی 24:00 فردا از محور سلفچگان به قم ممنوع است.

انتهای پیام/

یکشنبه، ۲۹ تیر ۹۳ - ۰۸:۲۱

به گزارش خبرنگار مهر، با توجه توافقات بدست آمده بین باشگاه شهرداری و مهدی پاشازاده، وی فصل آینده بعنوان سرمربی تیم شهرداری تبریز…

به گزارش خبرنگار مهر، با توجه توافقات بدست آمده بین باشگاه شهرداری و مهدی پاشازاده، وی فصل آینده بعنوان سرمربی تیم شهرداری تبریز را در مسابقات لیگ دسته یک فوتبال کشور همراهی خواهد کرد.

مهدی پاشازاده بعد انتصاب مجدد به سرمربیگری تیم فوتبال شهرداری تبریز، در جمع خبرنگاران گفت: تیم خوب و یکدستی را راهی مسابقات لیگ یک می کنیم تا بعنوان تنها نماینده تبریز در لیگ یک از حیثیت فوتبال این شهر دفاع کنیم.

وی با بیان اینکه تمرینات تیم شهرداری تبریز پس از ماه مبارک رمضان بصورت رسمی آغاز خواهد شد، اظهار داشت: بازیکنان بومی می توانند برای دادن تست از ساعت 17 فردای عید فطر در ورزشگاه اختصاصی شهرداری تبریز حاضر شوند.

پاشازاده گفت: بازیکنان مستعد بومی، شهرداری را خانه خود دانسته و می توانند شانس خود را برای عضویت در این تیم امتحان نمایند.

مهدی پاشازاده سال گذشته توانست تیم شهرداری تبریز را از لیگ دسته دوم کشور به لیگ دسته یک رهنمون سازد.

 

یکشنبه، ۲۹ تیر ۹۳ - ۰۸:۲۱

به گزارش خبرنگار مهر، با توجه توافقات بدست آمده بین باشگاه شهرداری و مهدی پاشازاده، وی فصل آینده بعنوان سرمربی تیم شهرداری تبریز…

به گزارش خبرنگار مهر، با توجه توافقات بدست آمده بین باشگاه شهرداری و مهدی پاشازاده، وی فصل آینده بعنوان سرمربی تیم شهرداری تبریز را در مسابقات لیگ دسته یک فوتبال کشور همراهی خواهد کرد.

مهدی پاشازاده بعد انتصاب مجدد به سرمربیگری تیم فوتبال شهرداری تبریز، در جمع خبرنگاران گفت: تیم خوب و یکدستی را راهی مسابقات لیگ یک می کنیم تا بعنوان تنها نماینده تبریز در لیگ یک از حیثیت فوتبال این شهر دفاع کنیم.

وی با بیان اینکه تمرینات تیم شهرداری تبریز پس از ماه مبارک رمضان بصورت رسمی آغاز خواهد شد، اظهار داشت: بازیکنان بومی می توانند برای دادن تست از ساعت 17 فردای عید فطر در ورزشگاه اختصاصی شهرداری تبریز حاضر شوند.

پاشازاده گفت: بازیکنان مستعد بومی، شهرداری را خانه خود دانسته و می توانند شانس خود را برای عضویت در این تیم امتحان نمایند.

مهدی پاشازاده سال گذشته توانست تیم شهرداری تبریز را از لیگ دسته دوم کشور به لیگ دسته یک رهنمون سازد.

 

یکشنبه، ۲۹ تیر ۹۳ - ۱۲:۰۵

به گزارش خبرنگار میراث فرهنگی باشگاه خبرنگاران، استفاده از سنت‌های مسجدسازی عثمانی در پیش طرح این مسجد ذکر شده است. طرح این مسجد…

به گزارش خبرنگار میراث فرهنگی باشگاه خبرنگاران، استفاده از سنت‌های مسجدسازی عثمانی در پیش طرح این مسجد ذکر شده است.

طرح این مسجد به وسیله رامش خوسلا از مشاور کانادایی “آرکوب” تهیه شده است مشاوری که بخاطر طراحی ساختمان‌های مدرن تجاری و هتل‌هایی که بر اساس معماری بومی هندوستان و پاکستان شکل گرفته بود، معروف شده بود.

طرح آرکوب برای “الأمه”، برنده مسابقه محدودی شد که با حمایت مالی وزارت مسکن لیبی در سال 1979 میلادی طرح آن نهایی شد.

طراحان این پروژه در جستجوی یک تمایز و ویژگی خاص بودند، رویکرد آنها در ادامه به ایجاد یک حیاط مرکزی یا پاسیو که با ساختاری ساده محصور می‌شود منجر شد این حیاط القا کننده حسن و وقار است.

حسی که ایجاد آن مستلزم استفاده از معماری توپر ساده بدون بکارگیری از تعابیر تزیینی معماری است، آنها می‌خواستند این طرح جدید و بی‌‌تکرار باشد.

در طرح آنها، نمازخانه باید گنجایش 2700 فرد و به همراه فضای جداگانه برای 300 زن داشته باشد، گنبد این مسجد می‌بایست 50 متر و مناره آن 70 متر ارتفاع داشته باشد.

علاوه بر تأسیسات بهداشتی در طرح این مسجد، یک مدرسه، کتابخانه، موزه و فضاهای نشیمن و یک فضای سبز در نظر گرفته شده بود.

این ملزومات طراحی با قواعد ملی طراحی در لیبی همساز بود، وزن گنبد در طرح پیشنهادی به وسیله یک تیر دایره‌ای شکل که بر روی پنج شاه تیر قرار گرفته، تحمل می‌شد ساختمان نیز باید با بتون در جا و با بهره‌گیری از الگوهای هندسی طراحی می‌شد.

این پروژه توسط این طراحان و معماران به مرحله ساخت و بهره‌برداری رسید.

انتهای پیام/ اس

شنبه، ۲۸ تیر ۹۳ - ۰۶:۲۱

به گزارش گروه چند رسانه‌ای باشگاه خبرنگاران، طوفان راماسون در جنوب چین که با باد و باران شدید همراه بود خسارت‌های سنگینی به…

به گزارش گروه چند رسانه‌ای باشگاه خبرنگاران، طوفان راماسون در جنوب چین که با باد و باران شدید همراه بود خسارت‌های سنگینی به مردم منطقه وارد کرد.

مردم منطقه بعد از شروع توفان با مشکلات عدیده‌ای از جمله، آبگرفتگی معابر و خیابان‌ها، شکستن درختان، تعطیلی کسب و کار و … مواجه شدند.

انتهای پیام/

شنبه، ۲۸ تیر ۹۳ - ۱۲:۳۶

سید وحید مرتضوی مجری برنامه “ضیافت” در گفتگو با خبرنگار رادیو تلویزیون باشگاه خبرنگاران، گفت: همکاران ما در شبکه قرآن و معارف سیما…

سید وحید مرتضوی مجری برنامه “ضیافت” در گفتگو با خبرنگار رادیو تلویزیون باشگاه خبرنگاران، گفت: همکاران ما در شبکه قرآن و معارف سیما و یک برنامه‌ریزی خوب داشتند و در این برنامه سعی کردیم با دیدن مسیر طی شده بزرگان حال و هوای مردم در لحظات افطار تغییر دهیم.

وی بیان کرد: مردم دوست دارند اتفاقاتی که در مورد نوع نگاه و چگونه زندگی کردن علما و بزرگان را از زبان بزرگوارانی که در برنامه حضور می‌یابند،  شنیده و مشاهده کنند.

وی افزود: در برنامه ای که هر روز مهمانان آن تغییر می‌کند بهره‌گیری از حضور بزرگان در برنامه برای ما بسیار ارزشمند و درس آموز است.

این مجری اظهار داشت: حضور مهمانان در برنامه به دو طرف سود می‌رساند در صورتی که مهمانان در برنامه حاضر نمی شدند مجبور بودم 3تا4 ساعت درباره زندگی آن‌ها مطالعه کنم و درگفتگوهایی که در برنامه با مهمانان انجام می دهیم مطالب جدیدی را می‌آموزیم و از طرفی هم اندوخته‌ای برای استفاده در زندگی خود برداریم.

وی در پایان افزود: باید در اینجا به شخصه ازخانواده خود که صبورانه درکنار ما هستند تشکر کنم و امیدارم این وظیفه مورد قبول حق و مخاطبان قرار گیرد.

انتهای‌پیام/ اس
 

شنبه، ۲۸ تیر ۹۳ - ۰۶:۱۱

به گزارش خبرنگار اقتصادي باشگاه خبرنگاران به نقل از روابط عمومی بانک مسکن،این بانک در راستای انجام فعالیت های خیرخواهانه و ایفای مسوولیت…

به گزارش خبرنگار اقتصادي باشگاه خبرنگاران به نقل از روابط عمومی بانک مسکن،این بانک در راستای انجام فعالیت های خیرخواهانه و ایفای مسوولیت اجتماعی خود و نیز حمایت از طرح خرید تجهیزات آموزشی برای روشندلان و به عنوان حامی تجهیزات انجمن نابینایان کشور،یک دستگاه برجسته نگار برای این قشر از افراد جامعه خریداری و در اختیار انجمن نابینایان قرار داد که این امر قدردانی انجمن از بانک مسکن را به همراه داشت.

گفتنی است دستگاه برجسته نگار دستگاهی است که با تبدیل عبارات به خط بریل امکان خواندن متون را برای افراد روشندل فراهم می کند.

شایان ذکر است بانک مسکن در پی اجرای فعالیت های خیرخواهانه خود چندی پیش نیز در جشنواره بین المللی بسم الله حضور یافت و با خرید سه تابلو به حمایت از کودکان مبتلا به سرطان پرداخت.

انتهاي پيام/

شنبه، ۲۸ تیر ۹۳ - ۰۶:۰۸

به گزارش خبرنگار اقتصادي باشگاه خبرنگاران به نقل از روابط عمومی بانک مسکن،این بانک در راستای انجام فعالیت های خیرخواهانه و ایفای مسوولیت…

به گزارش خبرنگار اقتصادي باشگاه خبرنگاران به نقل از روابط عمومی بانک مسکن،این بانک در راستای انجام فعالیت های خیرخواهانه و ایفای مسوولیت اجتماعی خود و نیز حمایت از طرح خرید تجهیزات آموزشی برای روشندلان و به عنوان حامی تجهیزات انجمن نابینایان کشور،یک دستگاه برجسته نگار برای این قشر از افراد جامعه خریداری و در اختیار انجمن نابینایان قرار داد که این امر قدردانی انجمن از بانک مسکن را به همراه داشت.

گفتنی است دستگاه برجسته نگار دستگاهی است که با تبدیل عبارات به خط بریل امکان خواندن متون را برای افراد روشندل فراهم می کند.

شایان ذکر است بانک مسکن در پی اجرای فعالیت های خیرخواهانه خود چندی پیش نیز در جشنواره بین المللی بسم الله حضور یافت و با خرید سه تابلو به حمایت از کودکان مبتلا به سرطان پرداخت.

انتهاي پيام/

جمعه، ۲۷ تیر ۹۳ - ۰۵:۰۶

به گزارش گروه اقتصادی باشگاه خبرنگاران به نقل از رویترز، سازمان همکاری و توسعه اقتصادی که از 34 کشور صنعتی، توسعه یافته و…

به گزارش گروه اقتصادی باشگاه خبرنگاران به نقل از رویترز، سازمان همکاری و توسعه اقتصادی که از 34 کشور صنعتی، توسعه یافته و ثروتمند جهان از جمله آمریکا، کانادا، ژاپن، استرالیا و کشورهای مهم اروپایی تشکیل شده است، در گزارش تازه ای اعلام کرد از نظر رشد اقتصادی چرخش دیگری در جهان روی خواهد داد.

به طوری که در پنج دهه آینده فرا تر از بحران های مالی، مسائل دیگری رخ خواهد داد که عمده ترین آنها پیر شدن جمعیت کشورهای عضو این سازمان و کند شدن رشد اقتصادی در کشورهای با اقتصاد نوظهور خواهد بود.

این دو عامل باعث خواهد شد میانگین رشد اقتصادی سالانه جهان که اکنون یعنی در فاصله سالهای 2010 و 2020 حدود 3.6 درصد است در سالهای 2050 تا 2060 به حدود 2.4 درصد برسد.

در بخش دیگر از گزارش آمده است از این به بعد نوآوری و سرمایه گذاری در بخش های تخصصی، دو نیرو محرکه اصلی رشد اقتصادی در جهان خواهد بود و هر کشوری که فناوری های نوین و تخصص های بیشتری در اختیار داشته باشد از نظر رشد اقتصادی موقعیت بهتری خواهد داشت.

از این رو مسئولان و تصمیم گیرندگان هر کشوری از این به بعد باید به فکر پویا کردن بازار کار و تولیدات از طریق حمایت از نوآوری، فناوری های نوین، بهره وری و اشتغال باشند.

سازمان همکاری و توسعه اقتصادی برای کاهش بی عدالتی های اجتماعی و درآمدی در دهه های آینده نیز چندین توصیه به کشورها می کند، اینکه سیاست های توزیع کارآمد را به اجرا گذارند، روی اصل برابری فرصت ها برای همه تاکید کنند و در ساز و کار تامین مالی خدمات عمومی و ساختارهای مالیاتی به طور اساسی بازنگری کنند.

این سازمان در بخش دیگری خاطرنشان می کند وابستگی متقابل رشد اقتصادی در جهان در گرو همکاری های بین المللی در زمینه هایی مانند تحقیقات و پژوهش های بنیادین، رعایت اصل مالکیت معنوی ،اجرای سیاست افزایش قدرت رقابت پذیری شرکت ها و توجه بیشتر به تغییرات آب و هوایی و گرمایش زمین خواهد بود.

 در زمینه های مالیاتی به ویژه در زمینه مبارزه با فرار مالیاتی شرکت های بزرگ جهان نیز باید تلاش و همکاری بیشتری انجام شود.
انتهای پیام/

پنجشنبه، ۲۶ تیر ۹۳ - ۰۹:۲۲

به گزارش گروه بازار باشگاه خبرنگاران، قیمت انواع تافی به شرح جدول زیر است: Normal 0 false false false EN-US X-NONE FA /*…

به گزارش گروه بازار باشگاه خبرنگاران، قیمت انواع تافی به شرح جدول زیر است:


Normal
0

false
false
false

EN-US
X-NONE
FA

/* Style Definitions */
table.MsoNormalTable
{mso-style-name:”Table Normal”;
mso-tstyle-rowband-size:0;
mso-tstyle-colband-size:0;
mso-style-noshow:yes;
mso-style-priority:99;
mso-style-parent:””;
mso-padding-alt:0cm 5.4pt 0cm 5.4pt;
mso-para-margin-top:0cm;
mso-para-margin-right:0cm;
mso-para-margin-bottom:10.0pt;
mso-para-margin-left:0cm;
line-height:115%;
mso-pagination:widow-orphan;
font-size:11.0pt;
font-family:”Calibri”,”sans-serif”;
mso-ascii-font-family:Calibri;
mso-ascii-theme-font:minor-latin;
mso-hansi-font-family:Calibri;
mso-hansi-theme-font:minor-latin;}
table.MsoTableLightShadingAccent2
{mso-style-name:”Light Shading – Accent 2″;
mso-tstyle-rowband-size:1;
mso-tstyle-colband-size:1;
mso-style-priority:60;
mso-style-unhide:no;
border-top:solid #C0504D 1.0pt;
mso-border-top-themecolor:accent2;
border-left:none;
border-bottom:solid #C0504D 1.0pt;
mso-border-bottom-themecolor:accent2;
border-right:none;
mso-padding-alt:0cm 5.4pt 0cm 5.4pt;
mso-para-margin:0cm;
mso-para-margin-bottom:.0001pt;
mso-pagination:widow-orphan;
font-size:11.0pt;
font-family:”Calibri”,”sans-serif”;
mso-ascii-font-family:Calibri;
mso-ascii-theme-font:minor-latin;
mso-hansi-font-family:Calibri;
mso-hansi-theme-font:minor-latin;
color:
mso-themecolor:accent2;
mso-themeshade:191;}
table.MsoTableLightShadingAccent2FirstRow
{mso-style-name:”Light Shading – Accent 2″;
mso-table-condition:first-row;
mso-style-priority:60;
mso-style-unhide:no;
mso-tstyle-border-top:1.0pt solid
mso-tstyle-border-top-themecolor:accent2;
mso-tstyle-border-left:cell-none;
mso-tstyle-border-bottom:1.0pt solid
mso-tstyle-border-bottom-themecolor:accent2;
mso-tstyle-border-right:cell-none;
mso-tstyle-border-insideh:cell-none;
mso-tstyle-border-insidev:cell-none;
mso-para-margin-top:0cm;
mso-para-margin-bottom:0cm;
mso-para-margin-bottom:.0001pt;
line-height:normal;
mso-ansi-font-weight:bold;
mso-bidi-font-weight:bold;}
table.MsoTableLightShadingAccent2LastRow
{mso-style-name:”Light Shading – Accent 2″;
mso-table-condition:last-row;
mso-style-priority:60;
mso-style-unhide:no;
mso-tstyle-border-top:1.0pt solid
mso-tstyle-border-top-themecolor:accent2;
mso-tstyle-border-left:cell-none;
mso-tstyle-border-bottom:1.0pt solid
mso-tstyle-border-bottom-themecolor:accent2;
mso-tstyle-border-right:cell-none;
mso-tstyle-border-insideh:cell-none;
mso-tstyle-border-insidev:cell-none;
mso-para-margin-top:0cm;
mso-para-margin-bottom:0cm;
mso-para-margin-bottom:.0001pt;
line-height:normal;
mso-ansi-font-weight:bold;
mso-bidi-font-weight:bold;}
table.MsoTableLightShadingAccent2FirstCol
{mso-style-name:”Light Shading – Accent 2″;
mso-table-condition:first-column;
mso-style-priority:60;
mso-style-unhide:no;
mso-ansi-font-weight:bold;
mso-bidi-font-weight:bold;}
table.MsoTableLightShadingAccent2LastCol
{mso-style-name:”Light Shading – Accent 2″;
mso-table-condition:last-column;
mso-style-priority:60;
mso-style-unhide:no;
mso-ansi-font-weight:bold;
mso-bidi-font-weight:bold;}
table.MsoTableLightShadingAccent2OddColumn
{mso-style-name:”Light Shading – Accent 2″;
mso-table-condition:odd-column;
mso-style-priority:60;
mso-style-unhide:no;
mso-tstyle-shading:
mso-tstyle-shading-themecolor:accent2;
mso-tstyle-shading-themetint:63;
mso-tstyle-border-left:cell-none;
mso-tstyle-border-right:cell-none;
mso-tstyle-border-insideh:cell-none;
mso-tstyle-border-insidev:cell-none;}
table.MsoTableLightShadingAccent2OddRow
{mso-style-name:”Light Shading – Accent 2″;
mso-table-condition:odd-row;
mso-style-priority:60;
mso-style-unhide:no;
mso-tstyle-shading:
mso-tstyle-shading-themecolor:accent2;
mso-tstyle-shading-themetint:63;
mso-tstyle-border-left:cell-none;
mso-tstyle-border-right:cell-none;
mso-tstyle-border-insideh:cell-none;
mso-tstyle-border-insidev:cell-none;}

پنجشنبه، ۲۶ تیر ۹۳ - ۰۹:۲۲

به گزارش گروه بازار باشگاه خبرنگاران، قیمت انواع تافی به شرح جدول زیر است: Normal 0 false false false EN-US X-NONE FA /*…

به گزارش گروه بازار باشگاه خبرنگاران، قیمت انواع تافی به شرح جدول زیر است:


Normal
0

false
false
false

EN-US
X-NONE
FA

/* Style Definitions */
table.MsoNormalTable
{mso-style-name:”Table Normal”;
mso-tstyle-rowband-size:0;
mso-tstyle-colband-size:0;
mso-style-noshow:yes;
mso-style-priority:99;
mso-style-parent:””;
mso-padding-alt:0cm 5.4pt 0cm 5.4pt;
mso-para-margin-top:0cm;
mso-para-margin-right:0cm;
mso-para-margin-bottom:10.0pt;
mso-para-margin-left:0cm;
line-height:115%;
mso-pagination:widow-orphan;
font-size:11.0pt;
font-family:”Calibri”,”sans-serif”;
mso-ascii-font-family:Calibri;
mso-ascii-theme-font:minor-latin;
mso-hansi-font-family:Calibri;
mso-hansi-theme-font:minor-latin;}
table.MsoTableLightShadingAccent2
{mso-style-name:”Light Shading – Accent 2″;
mso-tstyle-rowband-size:1;
mso-tstyle-colband-size:1;
mso-style-priority:60;
mso-style-unhide:no;
border-top:solid #C0504D 1.0pt;
mso-border-top-themecolor:accent2;
border-left:none;
border-bottom:solid #C0504D 1.0pt;
mso-border-bottom-themecolor:accent2;
border-right:none;
mso-padding-alt:0cm 5.4pt 0cm 5.4pt;
mso-para-margin:0cm;
mso-para-margin-bottom:.0001pt;
mso-pagination:widow-orphan;
font-size:11.0pt;
font-family:”Calibri”,”sans-serif”;
mso-ascii-font-family:Calibri;
mso-ascii-theme-font:minor-latin;
mso-hansi-font-family:Calibri;
mso-hansi-theme-font:minor-latin;
color:
mso-themecolor:accent2;
mso-themeshade:191;}
table.MsoTableLightShadingAccent2FirstRow
{mso-style-name:”Light Shading – Accent 2″;
mso-table-condition:first-row;
mso-style-priority:60;
mso-style-unhide:no;
mso-tstyle-border-top:1.0pt solid
mso-tstyle-border-top-themecolor:accent2;
mso-tstyle-border-left:cell-none;
mso-tstyle-border-bottom:1.0pt solid
mso-tstyle-border-bottom-themecolor:accent2;
mso-tstyle-border-right:cell-none;
mso-tstyle-border-insideh:cell-none;
mso-tstyle-border-insidev:cell-none;
mso-para-margin-top:0cm;
mso-para-margin-bottom:0cm;
mso-para-margin-bottom:.0001pt;
line-height:normal;
mso-ansi-font-weight:bold;
mso-bidi-font-weight:bold;}
table.MsoTableLightShadingAccent2LastRow
{mso-style-name:”Light Shading – Accent 2″;
mso-table-condition:last-row;
mso-style-priority:60;
mso-style-unhide:no;
mso-tstyle-border-top:1.0pt solid
mso-tstyle-border-top-themecolor:accent2;
mso-tstyle-border-left:cell-none;
mso-tstyle-border-bottom:1.0pt solid
mso-tstyle-border-bottom-themecolor:accent2;
mso-tstyle-border-right:cell-none;
mso-tstyle-border-insideh:cell-none;
mso-tstyle-border-insidev:cell-none;
mso-para-margin-top:0cm;
mso-para-margin-bottom:0cm;
mso-para-margin-bottom:.0001pt;
line-height:normal;
mso-ansi-font-weight:bold;
mso-bidi-font-weight:bold;}
table.MsoTableLightShadingAccent2FirstCol
{mso-style-name:”Light Shading – Accent 2″;
mso-table-condition:first-column;
mso-style-priority:60;
mso-style-unhide:no;
mso-ansi-font-weight:bold;
mso-bidi-font-weight:bold;}
table.MsoTableLightShadingAccent2LastCol
{mso-style-name:”Light Shading – Accent 2″;
mso-table-condition:last-column;
mso-style-priority:60;
mso-style-unhide:no;
mso-ansi-font-weight:bold;
mso-bidi-font-weight:bold;}
table.MsoTableLightShadingAccent2OddColumn
{mso-style-name:”Light Shading – Accent 2″;
mso-table-condition:odd-column;
mso-style-priority:60;
mso-style-unhide:no;
mso-tstyle-shading:
mso-tstyle-shading-themecolor:accent2;
mso-tstyle-shading-themetint:63;
mso-tstyle-border-left:cell-none;
mso-tstyle-border-right:cell-none;
mso-tstyle-border-insideh:cell-none;
mso-tstyle-border-insidev:cell-none;}
table.MsoTableLightShadingAccent2OddRow
{mso-style-name:”Light Shading – Accent 2″;
mso-table-condition:odd-row;
mso-style-priority:60;
mso-style-unhide:no;
mso-tstyle-shading:
mso-tstyle-shading-themecolor:accent2;
mso-tstyle-shading-themetint:63;
mso-tstyle-border-left:cell-none;
mso-tstyle-border-right:cell-none;
mso-tstyle-border-insideh:cell-none;
mso-tstyle-border-insidev:cell-none;}

پنجشنبه، ۲۶ تیر ۹۳ - ۰۹:۵۶

به گزارش خبرنگار اقتصادی باشگاه خبرنگاران از مرکز مدیریت راه‌ های کشور، امروز “پنجشنبه 26 تیر ماه 93” به ‌استثناي محورهاي مسدود و…

به گزارش خبرنگار اقتصادی باشگاه خبرنگاران از مرکز مدیریت راه‌ های کشور، امروز “پنجشنبه 26 تیر ماه 93” به ‌استثناي محورهاي مسدود و ممنوع،‌ مابقي محورهاي مواصلاتي كشور باز بوده و تردد در آنها به‌ روال عادي در جريان است.

 محورهاي مسدود تا اطلاع ثانوي، بدليل رويدادهاي غيرمترقبه:

1- محور شهداد- نهبندان، مقطع واقع در استان کرمان، به دليل وقوع سيلاب از كيلومتر 60 تا 73، تا اطلاع ثانوي مسدود است.ممنوعيت تردد بدليل عمليات كارگاه جاده‌اي:

1- محور ايلام ـ صالح آباد، واقع در استان ايلام، 29 و 30 تير، از ساعت 12 الي 15، به دليل اجراي عملیات انفجار و تخليه مصالح حاصل از انفجار در حدفاصل كيلومتر 1 تا 2، مسدود و جاده قديم ايلام – صالح آباد به عنوان مسير جايگزين معرفي مي گردد.

2- كمربندي شرقي شهر كرمانشاه، واقع در استان كرمانشاه، تا 31 تير، روزهاي زوج از ساعت 11 الي 14، به دليل ادامه اجراي عملیات زيرسازي راه‌ آهن غرب حدفاصل كيلومتر 12 تا 13 مسدود و مسير جايگزين، كمربندي غربي (قديم) خواهدبود.

3- محور قديم مشهد ـ باغچه واقع در استان خراسان رضوي، تا 2 مرداد،  از ساعت 8  الي 16 ، بدليل عمليات نصب علائم و تجهيزات ايمني ، حدفاصل كيلومتر 0  الي 800+29 ،مسدود و آزادراه مشهد- باغچه به عنوان مسير جايگزين معرفي مي گردد.

4-  محور خرم آباد ـ نورآباد واقع در استان لرستان، امروز، از ساعت 9  الي 12، بدليل اجراي عمليات راهسازي و ريزش برداري، حدفاصل كيلومتر 20  الي 21، مسدود و به دليل زمان كوتاه عمليات مسير فاقد مسير جايگزين است.

5-محور هراز، واقع در استان هاي تهران و مازندران، تا 4 مردادماه، به دليل عمليات ايمن سازي تونل جديد امامزاده هاشم (شامل آ ببندي و نصب جت فن تونل)، واقع در كيلومتر46، مسير آمل به تهران مسدود مي گردد و تردد از گردنه ( گالري) امامزاده هاشم به صورت رفت و برگشت انجام مي شود.

6- محور خرم آباد ـ بيرانشهر( روستاي سرنمك)  واقع در استان لرستان، امروز از ساعت 9  الي 13، بدليل اجراي عمليات راهسازي و ريزش برداري، حدفاصل كيلومتر 400+25  الي 430+28، مسدود  و تردد از جاده خرم آباد – بروجرد – بيرانشهر  انجام مي گردد.

7-محور هراز، مقطع واقع در استان مازندران، از 29 تير لغايت 1 مرداد ماه، از ساعت 21 الي 6، به دليل عمليات تكميل سيستم هاي روشنايي تونل هاي 2،4 و 5، مسدود و تردد از ديگر محورهاي منتهي به شمال انجام مي شود.

ممنوعيت تردد به‌تفكيك يا اولويت وسايل نقليه:

1- در محور كرمان ـ راين ـ حسين آباد ـ جيرفت (ساردوئيه ـ جيرفت)، واقع در استان كرمان به‌ دليل مداخله با ترافيك شهري‏ و تردد در جاذبه‌ هاي گردشگري و عبور 23 كيلومتري از مسير فرعي، تردد خودروهاي سنگين و حاملين فرآورده‌هاي نفتي ممنوع و مسير جايگزين محور ترانزيت كرمان ـ دهبكري ـ جيرفت، معرفي مي‌گردد، تردد وسايل نقليه سواري در محور فوق بلامانع است.

محدوديت تردد بدليل عمليات كارگاه جاده‌اي:

الف) تهران و محورهاي منتهي به آن:

1- آزادراه كرج ـ تهران،

الف-  مقطع واقع در استان تهران، تا اطلاع ثانوي، شنبه تا چهارشنبه هر هفته، ساعت 9 الي 16، بدليل اجراي عمليات لكه‌گيري هندسي حدفاصل كيلومتر 6 از ايران خودرو، عبور يك در ميان (شطرنجي) در باند كندرو اعمال و تردد همزمان با اجراي عمليات، با رعايت احتياط انجام مي‌شود.                          
ب- باند شمالي آزاد راه تهران- كرج ،تا 31 مرداد، شنبه تا سه شنبه هر هفته بغير از روزهاي تعطيل ، ساعت 9 الي 15، و باند جنوبي آزاد راه تهران- كرج ، از ساعت 23:30 الي 04:30 صبح روز بعد، بدليل اجراي عمليات روكش آسفالت حدفاصل فاصل عوارضي قديم تا گرمدره، تردد همزمان با اجراي عمليات، با رعايت احتياط انجام مي‌شود و در ساعات پيشنهادي باند جنوبي از پل كلاك مسدود و انحراف ترافيك به سمت جاده مخصوص كرج- تهران انجام مي شود.

2- آزاد راه قزوين ـ رشت و بالعكس، مقطع واقع در استان قزوين، تا 27 تير، ازساعت 8 الي 18، بدليل عمليات رفع نواقص ابنيه فني و انجام لكه گيري در حدفاصل كيلومتر 16 الي 41 لاين شمالي و جنوبي قطعه 4 الف، تردد همزمان با اجراي عمليات، تردد با محدوديت و رعايت جوانب احتياط انجام مي‌شود.

3- محور آزاد راه قم ـ تهران، مقطع واقع در استان قم، حدفاصل كيلومتر 1 الي 68 قم _ تهران و كيلومتر 67 الي 135 تهران _ قم، تا 31 شهریور، شنبه تا چهارشنبه  هر هفته، به‌ جز ايام تعطيل، از ساعت 7 الي 19 بدليل اجراي عمليات آسفالت‌ تراشي، روكش آسفالت و بهسازي، تردد با محدوديت و رعايت جوانب احتياط انجام مي‌شود.

4-  محور گرمسار ـ سمنان و بالعكس، واقع در استان سمنان، تا 27 مرداد، به‌ طور 24 ساعته‌، بدليل تكميل تقاطع غير همسطح سرخه در 22 كيلومتري ماقبل سمنان، تردد با محدوديت و رعايت جوانب احتياط از كنارگذر احداثي انجام مي‌ شود.

5- آزاد راه كرج ـ قزوين، مقطع واقع در استان البرز، تا 20 شهريور، شنبه تا چهارشنبه هر هفته، ساعت 9 الي 15 بغير از روزهاي پنجشنبه و جمعه و تعطيلات رسمي، بدليل اجراي عمليات راهسازي و روكش آسفالت باند شمالي،حدفاصل كيلومتر 35 الي 50، تردد همزمان با اجراي عمليات، با رعايت احتياط انجام مي‌شودهمچنين آزادراه قزوين ـ كرج ـ تهران ، تا 5 مرداد، ساعت 9 الي15 بغير از روزهاي پنجشنبه وجمعه وتعطيلات رسمي ، بدليل اجراي عمليات بهسازي ولكه گيري آسفالت باند جنوبي ،حدفاصل پل حصارك تا پل كلاك ، تردد همزمان با اجراي عمليات، با رعايت احتياط انجام مي‌شود..

ب) ساير محورها:

1- آزاد راه قزوين- زنجان در محدوده كمربندي شهر قزوين  واقع در استان قزوين تا 14 مردادماه از ساعت 7 الي 19 از كيلومتر 0 الي 25 بعلت افزايش عرض موثر سواره رو ، برچيدن گاردريل رفوژ مياني و اجراي بلوك بتني  تردد همزمان با اجراي عمليات، با محدوديت و رعايت احتياط انجام مي‌شود.

2- محور دامنه ـ داران ـ اليگودرز، واقع در استان اصفهان، حدفاصل كيلومتر 7 تا  15 و 43 تا 53، تا 15 آذر، از ساعت 7 الي 20، بدليل شروع احداث باند دوم و رفت و آمد ماشين آلات راهسازي، تردد همزمان با اجراي عمليات و با رعايت جوانب احتياط انجام مي‌شود.

3- محور آزاد راه كاشان ـ قم، واقع در استان اصفهان، حدفاصل كيلومتر 6 تا 21، تا 31 تیر، بدليل عمليات بهسازي، تردد همزمان با اجراي عمليات و با رعايت جوانب احتياط انجام مي‌شود.

4- محور اراك ـ سلفچگان، واقع در استان مركزي، در كيلومتر 13، تا هشتم مرداد، از ساعت 8  الي 18، بدليل عمليات احداث زير گذر حاجي آباد، تردد با محدوديت و رعايت جوانب احتياط انجام مي‌شود.

5-  محور خوي ـ چالدران، واقع در استان آذربايجان غربي، تا 31 تير 93، از ساعت 8 الي 18، به‌دليل اجراي عمليات تعريض و چهار بانده كردن ،محدوده 4 كيلومتر اول مسير،  تردد همزمان با اجراي عمليات، با محدوديت و رعايت احتياط انجام مي‌شود.

6- محور شهررضا ـ سميرم، مقطع واقع در استان اصفهان، حدفاصل كيلومترهاي 27 تا 35، 52 تا 68 و 68 تا 78 تا 30 تیر، از ساعت 8 الي 18، بدليل عمليات لكه گيري و روكش آسفالت، تردد همزمان با اجراي عمليات و با رعايت جوانب احتياط انجام مي‌شود.

7- محور اصفهان ـ شهررضا ـ آباده، مقطع واقع در استان اصفهان، حدفاصل كيلومتر 0 تا 15، باند رفت كمربندي شهررضا، تا 25 مرداد، ساعت 8 الي 17، بدليل عمليات راهداري، تردد با محدوديت و رعايت جوانب احتياط انجام مي‌شود همچنين حدفاصل كيلومتر 0 تا 15، باند برگشت كمربندي شهررضا، 28 مرداد، ساعت 8 الي 17، بدليل عمليات راهداري، تردد با محدوديت و رعايت جوانب احتياط انجام مي‌شود.

8-بزرگراه شيروان ـ فاروج  واقع در استان خراسان شمالي، تا 10 مرداد، ساعت 7 الي 18، بدليل عمليات اصلاح زير گذر روستاي برزل آباد ‏در كيلومتر 24، تردد همزمان با اجراي عمليات، با محدوديت و رعايت احتياط در محدوده اجراي پروژه، به صورت دوطرفه از باند رفت انجام ميشود.

9- محورهاي بجنورد ـ جنگل گلستان و بجنورد ـ شيروان ـ فاروج  واقع در استان خراسان شمالي، تا 15 مرداد، ساعت 7  الي 17، بدليل عمليات درزگيري، تردد همزمان با اجراي عمليات، با محدوديت و رعايت احتياط انجام مي‌شود.

10-محور پاوه ـ روانسر  واقع در استان  كرمانشاه، تا 25 تير از ساعت 7  الي 17، بدليل عمليات تعريض و شانه سازي راه، حدفاصل كيلومتر 1 تا 4، تردد همزمان با اجراي عمليات، با محدوديت و رعايت احتياط انجام مي‌شود.

11- محور برازجان ـ دالكي، مقطع واقع در استان بوشهر، 2كيلومتر بعد از پليس راه، تا 18 تیر، از ساعت 7 الي 23، بدليل اجراي عمليات احداث زيرگذر (به طول 300 متر)، تردد همزمان با اجراي عمليات و با رعايت جوانب احتياط انجام مي‌شود.

12- محور اردبيل _ خلخال و بالعكس، واقع در استان اردبيل، تا 22 تير، به‌دليل عمليات احداث زيرگذر، تردد از باندهاي جديدالاحداث بزرگراه، با محدوديت و رعايت جوانب ايمني، انجام مي‌شود.

13- محور نيشابور ـ مشهد و بالعكس (باند شمالي و جنوبي ـ محور جديد) واقع در استان خراسان رضوي، حدفاصل كيلومتر 0 الي 41 ( باند جنوبي و شمالي)، تا ششم مرداد، ساعت 7  الي 17، بدليل عمليات لكه گيري و درزگيري ‏، تردد با محدوديت و رعايت جوانب احتياط انجام ميشود. همچنين محور مشهد ـ نيشابور (باند شمالي) واقع در استان خراسان رضوي، حدفاصل كيلومتر 0 الي 5، 27 مرداد، ساعت 7  الي 17، بدليل عمليات روكش آسفالت‏، تردد با محدوديت و رعايت جوانب احتياط انجام مي شود.

14- محور سبزوار ـ نيشابور و بالعكس واقع در استان خراسان رضوي، حدفاصل كيلومتر 0 الي 55 ( باند شمالي و جنوبي) ، تا 25 تیر، ساعت 7  الي 18 ، بدليل عمليات بهسازي راه ‏(چيپ‌سيل)، تردد با محدوديت و رعايت جوانب احتياط انجام مي شود همچنين محور سبزوار ـ نيشابور (باند جنوبي) واقع در استان خراسان رضوي ، حدفاصل كيلومتر 0 الي 55، 25 تیر، ساعت 7  الي 18، بدليل عمليات درز‌گيري و ماسه آسفالت، تردد با محدوديت و رعايت جوانب احتياط انجام مي شود.

15- محور سه راه مهنه ـ گناباد ـ قاين واقع در استان خراسان رضوي، از كيلومتر 80 تربت حيدريه به گناباد و از گناباد تا كيلومتر 35 محور قاين ، تا 22 مرداد، ساعت 6  الي 18، بدليل عمليات راهداري ‏، تردد با محدوديت و رعايت جوانب احتياط انجام ميشود.

16- محور خوش ييلاق ـ آزادشهر ، واقع در استان گلستان، تا 17 مرداد،  از ساعت 8 الي 18 ، بدليل عمليات بهسازي و روكش آسفالت در حدفاصل كيلومتر 45 الي 65، تردد همزمان با اجراي عمليات، با محدوديت و رعايت احتياط انجام مي‌شود.

17- محور گناباد ـ فردوس واقع در استان خراسان رضوي، حدفاصل كيلومتر 30 الي 34، تا نهم مرداد، ساعت 7  الي 18 ، بدليل عمليات ترانشه برداري ، اصلاح قنو و لكه گيري آسفالت ‏، تردد با محدوديت و رعايت جوانب احتياط انجام ميشود.

18- محور خواف ـ تايباد واقع در استان خراسان رضوي، حدفاصل كيلومتر 33  الي 37 ، تا 15 تیر، ساعت 7  الي 18 ، بدليل عمليات اتصال محور موجود به واريانت جديد ، تردد با محدوديت و رعايت جوانب احتياط از كنارگذر احداثي انجام ميشود.

19- محور خواف ـ رشتخوار واقع در استان خراسان رضوي، حدفاصل كيلومتر 0  الي 25، تا 30 مرداد، ساعت 7  الي 18، بدليل عمليات درزگيري و سيل كت، تردد با محدوديت و رعايت جوانب احتياط انجام ميشود.

20- محور سه راه شادمهر ـ كاشمر واقع در استان خراسان رضوي، حدفاصل كيلومتر 0  الي 24، تا 30 مرداد، ساعت 7  الي 18، بدليل عمليات درزگيري و سيل كت، تردد با محدوديت و رعايت جوانب احتياط از كنارگذر احداثي انجام مي شود.

21- محور سلطان آباد ـ سبزوار  واقع در استان خراسان رضوي، حدفاصل كيلومتر 0  الي 20، تا 30 مرداد، ساعت 7  الي 18، بدليل عمليات آسفالت حفاظتي،  تردد با محدوديت و رعايت جوانب احتياط انجام ميشود. محور سلطان آباد ـ دوغايي  واقع در استان خراسان رضوي، حدفاصل كيلومتر 0  الي 30، تا 30 مرداد، ساعت 7  الي 18، بدليل عمليات آسفالت حفاظتي،  تردد با محدوديت و رعايت جوانب احتياط انجام مي شود.

22- بزرگراه بجنورد ـ شيروان واقع در استان خراسان شمالي، حدفاصل كيلومتر 0 الي 60 ( باند رفت) ، تا 10 مرداد، ساعت 8  الي 17، بدليل عمليات روكش آسفالت، تردد با محدوديت و رعايت جوانب احتياط انجام مي شود.

23- بزرگراه شيروان ـ فاروج  واقع در استان خراسان شمالي، كيلومتر 24، تا 10 مرداد، ساعت 7  الي 18، بدليل عمليات اصلاح زير گذر روستاي برزل آباد ‏، تردد با محدوديت و رعايت جوانب احتياط در محدوده اجراي پروژه به صورت دوطرفه از باند رفت انجام مي شود.

24- آزاد راه زنجان ـ تبريز، واقع در استان زنجان، كيلومتر 94، تا 30 مرداد، از ساعت 7 الي 20، بدليل اجراي عمليات درز انبساط پل، تردد همزمان با اجراي عمليات و با رعايت جوانب احتياط و موارد ايمني انجام مي شود.

25- آزاد راه قزوين ـ زنجان، مقطع واقع در استان زنجان، حد فاصل كيلومتر 1 تا 30 تا 15 مرداد از ساعت 7 الي 20 همه روزه بدليل اجراي عمليات روكش آسفالت تردد همزمان با اجراي عمليات و با رعايت جوانب احتياط و موارد ايمني انجام مي شود.

26- كمربندي ابهر ـ خرمدره، واقع در استان زنجان، حد فاصل ابتدا تا انتها به طول 15 كيلومتر، تا 25 مرداد از ساعت 7 الي 20 همه روزه بدليل اجراي عمليات لكه گيري و روكش آسفالت تردد همزمان با اجراي عمليات و با رعايت جوانب احتياط و موارد ايمني انجام مي شود.

27- محور سمنان ـ مهديشهر، واقع در استان سمنان، كيلومتر 500+5،  28 آبان، به طور 24 ساعته، بدليل اجراي عمليات احداث تقاطع غير همسطح درجزين ، تردد همزمان با محدوديت و رعايت جوانب احتياط از كنارگذر احداثي انجام ميشود.

28-  محور اراك ـ سلفچگان واقع در استان مركزي، تا 16 تير، به‌طور شبانه‌روزي، به‌دليل اجراي عمليات زيرگذر مالك‌آباد حدفاصل كيلومتر 7، همچنين مورخ 8 تير لغايت 8 مرداد از ساعت 8  الي 18، بدليل عمليات احداث زير گذر حاجي آباد حدفاصل كيلومتر 13، تردد همزمان با اجراي عمليات، با محدوديت و رعايت احتياط انجام مي‌شود.

29- محور آزاد راه قزوين ـ رشت، واقع در استان قزوين، حدفاصل كيلومتر 16 الي 41 لاين شمالي و جنوبي قطعه 4 الف، تا 27 تیر، ازساعت 8  الي 18، بدليل عمليات رفع نواقص ابنيه فني وانجام لكه گيري ‏، تردد با محدوديت و رعايت جوانب احتياط انجام ميشود.

30- كمربندي شرقي كرمانشاه واقع در استان كرمانشاه، حدفاصل كيلومتر 23 الي 27، تا 31 تیر، ازساعت 7  الي 17 ، بدليل عمليات لكه‌گيري و روكش آسفالت ‏، تردد با محدوديت و رعايت جوانب احتياط انجام ميشود.

31- محور ثلات باباجاني ـ جوانرود  واقع در استان  كرمانشاه، حدفاصل كيلومتر 11 تا 12 ( باند رفت وبرگشت) ، تا 20 تیر، ساعت 7  الي 18 ، بدليل عمليات شانه سازي راه ‏، تردد با محدوديت و رعايت جوانب احتياط انجام ميشود.

32- محور تازه آباد ـ شيخ صله  واقع در استان  كرمانشاه، حدفاصل كيلومتر 0 تا 30 ( باند رفت وبرگشت) ، تا 20 تیر، ساعت 7  الي 18 ، بدليل عمليات لكه گيري ‏، تردد با محدوديت و رعايت جوانب احتياط انجام ميشود.

33- محور تازه آباد ـ شيخ صله  واقع در استان  كرمانشاه، حدفاصل كيلومتر 7 تا 500/7 ( باند رفت وبرگشت) ، تا 20 تیر، ساعت 7  الي 18، بدليل عمليات اصلاح قوس، تردد با محدوديت و رعايت جوانب احتياط انجام ميشود.

34- محور كلاله ـ مراوتپه، واقع در استان گلستان، حدفاصل كيلومتر 1 الي 85، تا 15 تیر، از ساعت 8 الي 16 ، بدليل اجراي عمليات بهسازي ولكه گيري روكش آسفالت ، تردد با محدوديت و رعايت جوانب احتياط انجام مي‌شود.

35- محور آزادشهر ـ خوش ييلاق، واقع در استان گلستان، كيلومتر 20، تا 24 تیر، از ساعت 8 الي 17 ، بدليل عمليات واريانت تكميلي، تردد با محدوديت و رعايت جوانب احتياط انجام مي‌شود.

36- محور قديم گرگان ـ كردكوي، واقع در استان گلستان، تا 18 تير، از ساعت 8 الي 18، بدليل عمليات بهسازي و روكش آسفالت در حدفاصل كيلومتر 0 الي 10، تردد همزمان با اجراي عمليات، با محدوديت و رعايت احتياط انجام مي‌شود.

37- محور آزادشهر ـ نوده خاندوز، واقع در استان گلستان، حدفاصل كيلومتر 1 الي 1، تا 15 مهر، از ساعت 8 الي 16، بدليل احداث پل ازدارتپه، تردد با محدوديت و رعايت جوانب احتياط انجام مي‌شود.

38- محور بابازيد ـ سيمره، واقع در استان لرستان، تا 15 تیر، بدليل اجراي عمليات بهسازي و روكش آسفالت ، تردد با محدوديت و رعايت جوانب احتياط انجام مي‌شود.

39- محور خرم آباد ـ بروجرد (منطقه چالانچولان)، واقع در استان لرستان، حدفاصل كيلومتر 63 الي 75، تا 27 تیر، بدليل اجراي عمليات لكه گيري و روكش آسفالت، تردد با محدوديت و رعايت جوانب احتياط انجام مي‌شود.

40- محور آزادشهر ـ خوش ييلاق، واقع در استان گلستان،كيلومتر 20، تا 24 تیر، از ساعت 8 الي 17، بدليل عمليات واريانت تكميلي، تردد با محدوديت و رعايت جوانب احتياط انجام مي‌شود.

41- محور آزادشهر ـ مينودشت- گاليكش، واقع در استان گلستان، حدفاصل كيلومتر 700/2 الي 850/2، تا 20 تیر، از ساعت 7 الي 17، بدليل اجراي عمليات زيرگذر و آبرو، تردد با محدوديت و رعايت جوانب احتياط انجام مي‌شود همچنين در محور آزادشهر ـ مينودشت، به طول 20 كيلومتر، تا چهارم تیر، ساعت 7 الي 18، به‌دليل اجراي عمليات لكه گيري آسفالت، تردد با محدوديت و رعايت جوانب احتياط انجام مي شود.

انتهای پیام/

پنجشنبه، ۲۶ تیر ۹۳ - ۰۹:۵۶

به گزارش خبرنگار اقتصادی باشگاه خبرنگاران از مرکز مدیریت راه‌ های کشور، امروز “پنجشنبه 26 تیر ماه 93” به ‌استثناي محورهاي مسدود و…

به گزارش خبرنگار اقتصادی باشگاه خبرنگاران از مرکز مدیریت راه‌ های کشور، امروز “پنجشنبه 26 تیر ماه 93” به ‌استثناي محورهاي مسدود و ممنوع،‌ مابقي محورهاي مواصلاتي كشور باز بوده و تردد در آنها به‌ روال عادي در جريان است.

 محورهاي مسدود تا اطلاع ثانوي، بدليل رويدادهاي غيرمترقبه:

1- محور شهداد- نهبندان، مقطع واقع در استان کرمان، به دليل وقوع سيلاب از كيلومتر 60 تا 73، تا اطلاع ثانوي مسدود است.ممنوعيت تردد بدليل عمليات كارگاه جاده‌اي:

1- محور ايلام ـ صالح آباد، واقع در استان ايلام، 29 و 30 تير، از ساعت 12 الي 15، به دليل اجراي عملیات انفجار و تخليه مصالح حاصل از انفجار در حدفاصل كيلومتر 1 تا 2، مسدود و جاده قديم ايلام – صالح آباد به عنوان مسير جايگزين معرفي مي گردد.

2- كمربندي شرقي شهر كرمانشاه، واقع در استان كرمانشاه، تا 31 تير، روزهاي زوج از ساعت 11 الي 14، به دليل ادامه اجراي عملیات زيرسازي راه‌ آهن غرب حدفاصل كيلومتر 12 تا 13 مسدود و مسير جايگزين، كمربندي غربي (قديم) خواهدبود.

3- محور قديم مشهد ـ باغچه واقع در استان خراسان رضوي، تا 2 مرداد،  از ساعت 8  الي 16 ، بدليل عمليات نصب علائم و تجهيزات ايمني ، حدفاصل كيلومتر 0  الي 800+29 ،مسدود و آزادراه مشهد- باغچه به عنوان مسير جايگزين معرفي مي گردد.

4-  محور خرم آباد ـ نورآباد واقع در استان لرستان، امروز، از ساعت 9  الي 12، بدليل اجراي عمليات راهسازي و ريزش برداري، حدفاصل كيلومتر 20  الي 21، مسدود و به دليل زمان كوتاه عمليات مسير فاقد مسير جايگزين است.

5-محور هراز، واقع در استان هاي تهران و مازندران، تا 4 مردادماه، به دليل عمليات ايمن سازي تونل جديد امامزاده هاشم (شامل آ ببندي و نصب جت فن تونل)، واقع در كيلومتر46، مسير آمل به تهران مسدود مي گردد و تردد از گردنه ( گالري) امامزاده هاشم به صورت رفت و برگشت انجام مي شود.

6- محور خرم آباد ـ بيرانشهر( روستاي سرنمك)  واقع در استان لرستان، امروز از ساعت 9  الي 13، بدليل اجراي عمليات راهسازي و ريزش برداري، حدفاصل كيلومتر 400+25  الي 430+28، مسدود  و تردد از جاده خرم آباد – بروجرد – بيرانشهر  انجام مي گردد.

7-محور هراز، مقطع واقع در استان مازندران، از 29 تير لغايت 1 مرداد ماه، از ساعت 21 الي 6، به دليل عمليات تكميل سيستم هاي روشنايي تونل هاي 2،4 و 5، مسدود و تردد از ديگر محورهاي منتهي به شمال انجام مي شود.

ممنوعيت تردد به‌تفكيك يا اولويت وسايل نقليه:

1- در محور كرمان ـ راين ـ حسين آباد ـ جيرفت (ساردوئيه ـ جيرفت)، واقع در استان كرمان به‌ دليل مداخله با ترافيك شهري‏ و تردد در جاذبه‌ هاي گردشگري و عبور 23 كيلومتري از مسير فرعي، تردد خودروهاي سنگين و حاملين فرآورده‌هاي نفتي ممنوع و مسير جايگزين محور ترانزيت كرمان ـ دهبكري ـ جيرفت، معرفي مي‌گردد، تردد وسايل نقليه سواري در محور فوق بلامانع است.

محدوديت تردد بدليل عمليات كارگاه جاده‌اي:

الف) تهران و محورهاي منتهي به آن:

1- آزادراه كرج ـ تهران،

الف-  مقطع واقع در استان تهران، تا اطلاع ثانوي، شنبه تا چهارشنبه هر هفته، ساعت 9 الي 16، بدليل اجراي عمليات لكه‌گيري هندسي حدفاصل كيلومتر 6 از ايران خودرو، عبور يك در ميان (شطرنجي) در باند كندرو اعمال و تردد همزمان با اجراي عمليات، با رعايت احتياط انجام مي‌شود.                          
ب- باند شمالي آزاد راه تهران- كرج ،تا 31 مرداد، شنبه تا سه شنبه هر هفته بغير از روزهاي تعطيل ، ساعت 9 الي 15، و باند جنوبي آزاد راه تهران- كرج ، از ساعت 23:30 الي 04:30 صبح روز بعد، بدليل اجراي عمليات روكش آسفالت حدفاصل فاصل عوارضي قديم تا گرمدره، تردد همزمان با اجراي عمليات، با رعايت احتياط انجام مي‌شود و در ساعات پيشنهادي باند جنوبي از پل كلاك مسدود و انحراف ترافيك به سمت جاده مخصوص كرج- تهران انجام مي شود.

2- آزاد راه قزوين ـ رشت و بالعكس، مقطع واقع در استان قزوين، تا 27 تير، ازساعت 8 الي 18، بدليل عمليات رفع نواقص ابنيه فني و انجام لكه گيري در حدفاصل كيلومتر 16 الي 41 لاين شمالي و جنوبي قطعه 4 الف، تردد همزمان با اجراي عمليات، تردد با محدوديت و رعايت جوانب احتياط انجام مي‌شود.

3- محور آزاد راه قم ـ تهران، مقطع واقع در استان قم، حدفاصل كيلومتر 1 الي 68 قم _ تهران و كيلومتر 67 الي 135 تهران _ قم، تا 31 شهریور، شنبه تا چهارشنبه  هر هفته، به‌ جز ايام تعطيل، از ساعت 7 الي 19 بدليل اجراي عمليات آسفالت‌ تراشي، روكش آسفالت و بهسازي، تردد با محدوديت و رعايت جوانب احتياط انجام مي‌شود.

4-  محور گرمسار ـ سمنان و بالعكس، واقع در استان سمنان، تا 27 مرداد، به‌ طور 24 ساعته‌، بدليل تكميل تقاطع غير همسطح سرخه در 22 كيلومتري ماقبل سمنان، تردد با محدوديت و رعايت جوانب احتياط از كنارگذر احداثي انجام مي‌ شود.

5- آزاد راه كرج ـ قزوين، مقطع واقع در استان البرز، تا 20 شهريور، شنبه تا چهارشنبه هر هفته، ساعت 9 الي 15 بغير از روزهاي پنجشنبه و جمعه و تعطيلات رسمي، بدليل اجراي عمليات راهسازي و روكش آسفالت باند شمالي،حدفاصل كيلومتر 35 الي 50، تردد همزمان با اجراي عمليات، با رعايت احتياط انجام مي‌شودهمچنين آزادراه قزوين ـ كرج ـ تهران ، تا 5 مرداد، ساعت 9 الي15 بغير از روزهاي پنجشنبه وجمعه وتعطيلات رسمي ، بدليل اجراي عمليات بهسازي ولكه گيري آسفالت باند جنوبي ،حدفاصل پل حصارك تا پل كلاك ، تردد همزمان با اجراي عمليات، با رعايت احتياط انجام مي‌شود..

ب) ساير محورها:

1- آزاد راه قزوين- زنجان در محدوده كمربندي شهر قزوين  واقع در استان قزوين تا 14 مردادماه از ساعت 7 الي 19 از كيلومتر 0 الي 25 بعلت افزايش عرض موثر سواره رو ، برچيدن گاردريل رفوژ مياني و اجراي بلوك بتني  تردد همزمان با اجراي عمليات، با محدوديت و رعايت احتياط انجام مي‌شود.

2- محور دامنه ـ داران ـ اليگودرز، واقع در استان اصفهان، حدفاصل كيلومتر 7 تا  15 و 43 تا 53، تا 15 آذر، از ساعت 7 الي 20، بدليل شروع احداث باند دوم و رفت و آمد ماشين آلات راهسازي، تردد همزمان با اجراي عمليات و با رعايت جوانب احتياط انجام مي‌شود.

3- محور آزاد راه كاشان ـ قم، واقع در استان اصفهان، حدفاصل كيلومتر 6 تا 21، تا 31 تیر، بدليل عمليات بهسازي، تردد همزمان با اجراي عمليات و با رعايت جوانب احتياط انجام مي‌شود.

4- محور اراك ـ سلفچگان، واقع در استان مركزي، در كيلومتر 13، تا هشتم مرداد، از ساعت 8  الي 18، بدليل عمليات احداث زير گذر حاجي آباد، تردد با محدوديت و رعايت جوانب احتياط انجام مي‌شود.

5-  محور خوي ـ چالدران، واقع در استان آذربايجان غربي، تا 31 تير 93، از ساعت 8 الي 18، به‌دليل اجراي عمليات تعريض و چهار بانده كردن ،محدوده 4 كيلومتر اول مسير،  تردد همزمان با اجراي عمليات، با محدوديت و رعايت احتياط انجام مي‌شود.

6- محور شهررضا ـ سميرم، مقطع واقع در استان اصفهان، حدفاصل كيلومترهاي 27 تا 35، 52 تا 68 و 68 تا 78 تا 30 تیر، از ساعت 8 الي 18، بدليل عمليات لكه گيري و روكش آسفالت، تردد همزمان با اجراي عمليات و با رعايت جوانب احتياط انجام مي‌شود.

7- محور اصفهان ـ شهررضا ـ آباده، مقطع واقع در استان اصفهان، حدفاصل كيلومتر 0 تا 15، باند رفت كمربندي شهررضا، تا 25 مرداد، ساعت 8 الي 17، بدليل عمليات راهداري، تردد با محدوديت و رعايت جوانب احتياط انجام مي‌شود همچنين حدفاصل كيلومتر 0 تا 15، باند برگشت كمربندي شهررضا، 28 مرداد، ساعت 8 الي 17، بدليل عمليات راهداري، تردد با محدوديت و رعايت جوانب احتياط انجام مي‌شود.

8-بزرگراه شيروان ـ فاروج  واقع در استان خراسان شمالي، تا 10 مرداد، ساعت 7 الي 18، بدليل عمليات اصلاح زير گذر روستاي برزل آباد ‏در كيلومتر 24، تردد همزمان با اجراي عمليات، با محدوديت و رعايت احتياط در محدوده اجراي پروژه، به صورت دوطرفه از باند رفت انجام ميشود.

9- محورهاي بجنورد ـ جنگل گلستان و بجنورد ـ شيروان ـ فاروج  واقع در استان خراسان شمالي، تا 15 مرداد، ساعت 7  الي 17، بدليل عمليات درزگيري، تردد همزمان با اجراي عمليات، با محدوديت و رعايت احتياط انجام مي‌شود.

10-محور پاوه ـ روانسر  واقع در استان  كرمانشاه، تا 25 تير از ساعت 7  الي 17، بدليل عمليات تعريض و شانه سازي راه، حدفاصل كيلومتر 1 تا 4، تردد همزمان با اجراي عمليات، با محدوديت و رعايت احتياط انجام مي‌شود.

11- محور برازجان ـ دالكي، مقطع واقع در استان بوشهر، 2كيلومتر بعد از پليس راه، تا 18 تیر، از ساعت 7 الي 23، بدليل اجراي عمليات احداث زيرگذر (به طول 300 متر)، تردد همزمان با اجراي عمليات و با رعايت جوانب احتياط انجام مي‌شود.

12- محور اردبيل _ خلخال و بالعكس، واقع در استان اردبيل، تا 22 تير، به‌دليل عمليات احداث زيرگذر، تردد از باندهاي جديدالاحداث بزرگراه، با محدوديت و رعايت جوانب ايمني، انجام مي‌شود.

13- محور نيشابور ـ مشهد و بالعكس (باند شمالي و جنوبي ـ محور جديد) واقع در استان خراسان رضوي، حدفاصل كيلومتر 0 الي 41 ( باند جنوبي و شمالي)، تا ششم مرداد، ساعت 7  الي 17، بدليل عمليات لكه گيري و درزگيري ‏، تردد با محدوديت و رعايت جوانب احتياط انجام ميشود. همچنين محور مشهد ـ نيشابور (باند شمالي) واقع در استان خراسان رضوي، حدفاصل كيلومتر 0 الي 5، 27 مرداد، ساعت 7  الي 17، بدليل عمليات روكش آسفالت‏، تردد با محدوديت و رعايت جوانب احتياط انجام مي شود.

14- محور سبزوار ـ نيشابور و بالعكس واقع در استان خراسان رضوي، حدفاصل كيلومتر 0 الي 55 ( باند شمالي و جنوبي) ، تا 25 تیر، ساعت 7  الي 18 ، بدليل عمليات بهسازي راه ‏(چيپ‌سيل)، تردد با محدوديت و رعايت جوانب احتياط انجام مي شود همچنين محور سبزوار ـ نيشابور (باند جنوبي) واقع در استان خراسان رضوي ، حدفاصل كيلومتر 0 الي 55، 25 تیر، ساعت 7  الي 18، بدليل عمليات درز‌گيري و ماسه آسفالت، تردد با محدوديت و رعايت جوانب احتياط انجام مي شود.

15- محور سه راه مهنه ـ گناباد ـ قاين واقع در استان خراسان رضوي، از كيلومتر 80 تربت حيدريه به گناباد و از گناباد تا كيلومتر 35 محور قاين ، تا 22 مرداد، ساعت 6  الي 18، بدليل عمليات راهداري ‏، تردد با محدوديت و رعايت جوانب احتياط انجام ميشود.

16- محور خوش ييلاق ـ آزادشهر ، واقع در استان گلستان، تا 17 مرداد،  از ساعت 8 الي 18 ، بدليل عمليات بهسازي و روكش آسفالت در حدفاصل كيلومتر 45 الي 65، تردد همزمان با اجراي عمليات، با محدوديت و رعايت احتياط انجام مي‌شود.

17- محور گناباد ـ فردوس واقع در استان خراسان رضوي، حدفاصل كيلومتر 30 الي 34، تا نهم مرداد، ساعت 7  الي 18 ، بدليل عمليات ترانشه برداري ، اصلاح قنو و لكه گيري آسفالت ‏، تردد با محدوديت و رعايت جوانب احتياط انجام ميشود.

18- محور خواف ـ تايباد واقع در استان خراسان رضوي، حدفاصل كيلومتر 33  الي 37 ، تا 15 تیر، ساعت 7  الي 18 ، بدليل عمليات اتصال محور موجود به واريانت جديد ، تردد با محدوديت و رعايت جوانب احتياط از كنارگذر احداثي انجام ميشود.

19- محور خواف ـ رشتخوار واقع در استان خراسان رضوي، حدفاصل كيلومتر 0  الي 25، تا 30 مرداد، ساعت 7  الي 18، بدليل عمليات درزگيري و سيل كت، تردد با محدوديت و رعايت جوانب احتياط انجام ميشود.

20- محور سه راه شادمهر ـ كاشمر واقع در استان خراسان رضوي، حدفاصل كيلومتر 0  الي 24، تا 30 مرداد، ساعت 7  الي 18، بدليل عمليات درزگيري و سيل كت، تردد با محدوديت و رعايت جوانب احتياط از كنارگذر احداثي انجام مي شود.

21- محور سلطان آباد ـ سبزوار  واقع در استان خراسان رضوي، حدفاصل كيلومتر 0  الي 20، تا 30 مرداد، ساعت 7  الي 18، بدليل عمليات آسفالت حفاظتي،  تردد با محدوديت و رعايت جوانب احتياط انجام ميشود. محور سلطان آباد ـ دوغايي  واقع در استان خراسان رضوي، حدفاصل كيلومتر 0  الي 30، تا 30 مرداد، ساعت 7  الي 18، بدليل عمليات آسفالت حفاظتي،  تردد با محدوديت و رعايت جوانب احتياط انجام مي شود.

22- بزرگراه بجنورد ـ شيروان واقع در استان خراسان شمالي، حدفاصل كيلومتر 0 الي 60 ( باند رفت) ، تا 10 مرداد، ساعت 8  الي 17، بدليل عمليات روكش آسفالت، تردد با محدوديت و رعايت جوانب احتياط انجام مي شود.

23- بزرگراه شيروان ـ فاروج  واقع در استان خراسان شمالي، كيلومتر 24، تا 10 مرداد، ساعت 7  الي 18، بدليل عمليات اصلاح زير گذر روستاي برزل آباد ‏، تردد با محدوديت و رعايت جوانب احتياط در محدوده اجراي پروژه به صورت دوطرفه از باند رفت انجام مي شود.

24- آزاد راه زنجان ـ تبريز، واقع در استان زنجان، كيلومتر 94، تا 30 مرداد، از ساعت 7 الي 20، بدليل اجراي عمليات درز انبساط پل، تردد همزمان با اجراي عمليات و با رعايت جوانب احتياط و موارد ايمني انجام مي شود.

25- آزاد راه قزوين ـ زنجان، مقطع واقع در استان زنجان، حد فاصل كيلومتر 1 تا 30 تا 15 مرداد از ساعت 7 الي 20 همه روزه بدليل اجراي عمليات روكش آسفالت تردد همزمان با اجراي عمليات و با رعايت جوانب احتياط و موارد ايمني انجام مي شود.

26- كمربندي ابهر ـ خرمدره، واقع در استان زنجان، حد فاصل ابتدا تا انتها به طول 15 كيلومتر، تا 25 مرداد از ساعت 7 الي 20 همه روزه بدليل اجراي عمليات لكه گيري و روكش آسفالت تردد همزمان با اجراي عمليات و با رعايت جوانب احتياط و موارد ايمني انجام مي شود.

27- محور سمنان ـ مهديشهر، واقع در استان سمنان، كيلومتر 500+5،  28 آبان، به طور 24 ساعته، بدليل اجراي عمليات احداث تقاطع غير همسطح درجزين ، تردد همزمان با محدوديت و رعايت جوانب احتياط از كنارگذر احداثي انجام ميشود.

28-  محور اراك ـ سلفچگان واقع در استان مركزي، تا 16 تير، به‌طور شبانه‌روزي، به‌دليل اجراي عمليات زيرگذر مالك‌آباد حدفاصل كيلومتر 7، همچنين مورخ 8 تير لغايت 8 مرداد از ساعت 8  الي 18، بدليل عمليات احداث زير گذر حاجي آباد حدفاصل كيلومتر 13، تردد همزمان با اجراي عمليات، با محدوديت و رعايت احتياط انجام مي‌شود.

29- محور آزاد راه قزوين ـ رشت، واقع در استان قزوين، حدفاصل كيلومتر 16 الي 41 لاين شمالي و جنوبي قطعه 4 الف، تا 27 تیر، ازساعت 8  الي 18، بدليل عمليات رفع نواقص ابنيه فني وانجام لكه گيري ‏، تردد با محدوديت و رعايت جوانب احتياط انجام ميشود.

30- كمربندي شرقي كرمانشاه واقع در استان كرمانشاه، حدفاصل كيلومتر 23 الي 27، تا 31 تیر، ازساعت 7  الي 17 ، بدليل عمليات لكه‌گيري و روكش آسفالت ‏، تردد با محدوديت و رعايت جوانب احتياط انجام ميشود.

31- محور ثلات باباجاني ـ جوانرود  واقع در استان  كرمانشاه، حدفاصل كيلومتر 11 تا 12 ( باند رفت وبرگشت) ، تا 20 تیر، ساعت 7  الي 18 ، بدليل عمليات شانه سازي راه ‏، تردد با محدوديت و رعايت جوانب احتياط انجام ميشود.

32- محور تازه آباد ـ شيخ صله  واقع در استان  كرمانشاه، حدفاصل كيلومتر 0 تا 30 ( باند رفت وبرگشت) ، تا 20 تیر، ساعت 7  الي 18 ، بدليل عمليات لكه گيري ‏، تردد با محدوديت و رعايت جوانب احتياط انجام ميشود.

33- محور تازه آباد ـ شيخ صله  واقع در استان  كرمانشاه، حدفاصل كيلومتر 7 تا 500/7 ( باند رفت وبرگشت) ، تا 20 تیر، ساعت 7  الي 18، بدليل عمليات اصلاح قوس، تردد با محدوديت و رعايت جوانب احتياط انجام ميشود.

34- محور كلاله ـ مراوتپه، واقع در استان گلستان، حدفاصل كيلومتر 1 الي 85، تا 15 تیر، از ساعت 8 الي 16 ، بدليل اجراي عمليات بهسازي ولكه گيري روكش آسفالت ، تردد با محدوديت و رعايت جوانب احتياط انجام مي‌شود.

35- محور آزادشهر ـ خوش ييلاق، واقع در استان گلستان، كيلومتر 20، تا 24 تیر، از ساعت 8 الي 17 ، بدليل عمليات واريانت تكميلي، تردد با محدوديت و رعايت جوانب احتياط انجام مي‌شود.

36- محور قديم گرگان ـ كردكوي، واقع در استان گلستان، تا 18 تير، از ساعت 8 الي 18، بدليل عمليات بهسازي و روكش آسفالت در حدفاصل كيلومتر 0 الي 10، تردد همزمان با اجراي عمليات، با محدوديت و رعايت احتياط انجام مي‌شود.

37- محور آزادشهر ـ نوده خاندوز، واقع در استان گلستان، حدفاصل كيلومتر 1 الي 1، تا 15 مهر، از ساعت 8 الي 16، بدليل احداث پل ازدارتپه، تردد با محدوديت و رعايت جوانب احتياط انجام مي‌شود.

38- محور بابازيد ـ سيمره، واقع در استان لرستان، تا 15 تیر، بدليل اجراي عمليات بهسازي و روكش آسفالت ، تردد با محدوديت و رعايت جوانب احتياط انجام مي‌شود.

39- محور خرم آباد ـ بروجرد (منطقه چالانچولان)، واقع در استان لرستان، حدفاصل كيلومتر 63 الي 75، تا 27 تیر، بدليل اجراي عمليات لكه گيري و روكش آسفالت، تردد با محدوديت و رعايت جوانب احتياط انجام مي‌شود.

40- محور آزادشهر ـ خوش ييلاق، واقع در استان گلستان،كيلومتر 20، تا 24 تیر، از ساعت 8 الي 17، بدليل عمليات واريانت تكميلي، تردد با محدوديت و رعايت جوانب احتياط انجام مي‌شود.

41- محور آزادشهر ـ مينودشت- گاليكش، واقع در استان گلستان، حدفاصل كيلومتر 700/2 الي 850/2، تا 20 تیر، از ساعت 7 الي 17، بدليل اجراي عمليات زيرگذر و آبرو، تردد با محدوديت و رعايت جوانب احتياط انجام مي‌شود همچنين در محور آزادشهر ـ مينودشت، به طول 20 كيلومتر، تا چهارم تیر، ساعت 7 الي 18، به‌دليل اجراي عمليات لكه گيري آسفالت، تردد با محدوديت و رعايت جوانب احتياط انجام مي شود.

انتهای پیام/

پنجشنبه، ۲۶ تیر ۹۳ - ۰۳:۰۱

به گزارش خبرنگار مهر، بازنشستگان از جمله اقشاری هستند که عمر و جوانی خود را در راه خدمت به مردم و جامعه سپری…

به گزارش خبرنگار مهر، بازنشستگان از جمله اقشاری هستند که عمر و جوانی خود را در راه خدمت به مردم و جامعه سپری کرده‌اند انتظار دارند که بتوانند با تکیه بر حقوق بازنشستگی و همچنین استفاده از امکانات در نظر گرفته شده، باقیمانده عمر خود را راحت بگذرانند.

وی در کشور ما کمتر این موضوع را شاهد هستیم و خدمات ارائه شده در دوران بازنشستگی نمی‌تواند باعث ایجاد حس رضایت‌مندی کامل در بازنشستگان شود.

حقوق پائین بازنشستگی کفاف مخارج زندگی بازنشستگان را نمی‌دهد؛ تورم بالا در کشور باعث شده است تا درآمدها و هزینه‌های زندگی تناسبی با هم نداشته باشند و بازنشستگان، پس از بازنشستگی نیز مجبور باشند به فکر دیگر مشاغل باشند.

در سال‌های اخیر شاهد اقدامات بسیار خوبی برای رسیدگی به وضعیت بازنشستگان و همچنین افزایش حقوق و مستمری پرداختی به بازنشستگان هستیم و امکانات مناسبی نیز در نقاط مختلف برای بازنشستگان ایجاد شده است ولی این امکانات هنوز هم کم است و باید خدمات بیشتری ارائه شود.

بیمه تکمیلی برای ویزیت، آزمایش و دارو کاربردی ندارد/ لزوم ساخت درمانگاه

در شهرستان دیر دغدغه اصلی بازنشستگان تامین اجتماعی نبود درمانگاه مجهزدر این شهرستان است که لازم است با عزم جدی مسئولان زمینه برای بهبود شرایط برای کاهش دغدغه‌های بازنشستگان فراهم شود.

یکی از بازنشستگان تامین اجتماعی دیر در گفتگو با خبرنگار مهر اظهار داشت: متاسفانه در شهرستان دیر درمانگاه مناسبی وجود ندارد که بازنشستگان بتوانند از خدمات مورد نیاز در این شهرستان بهره‌مند شوند و این موضوع از دغدغه‌های اصلی بازنشستگان است.

وی افزود: افزایش خدمات تامین اجتماعی یکی از مهمترین نیازهای بازنشستگان این سازمان است که امیدواریم با تلاش مسئولان شاهد تحقق این خواسته مردم باشیم.

یکی دیگر از بازنشستگان تامین احتماعی در شهرستان دیر به برخی از مشکلات بازنشستگان اشاره کرد و گفت: تغییر روش بیمه طلایی برای انجام کارهای درمانی بازنشستگان هیچ ارزشی ندارد.

حیدر درویشی افزود: این بیمه که به بیمه تکمیلی تغییر روش داده است برای ویزیت، آزمایش و دارو کاربردی ندارد در صورتی که بازنشستگان بیشتر نیازبه معاینه پزشک و دریافت دارو دارند.

ساخت درمانگاه از مصوبات هیئت دولت گذشته بوده است

رئیس کانون بازنشستگان تامین اجتماعی شهرستان دیر نیز اظهار داشت: کار در کانون افتخاری و بدون هیچ دستمزدی انجام می گیرد و افتخار داریم که بتوانیم برای بازنشستگان کاری انجام بدهیم.

خسرو یوسفی بیان داشت: ساخت درمانگاه از مصوبات هیئت دولت گذشته بوده است و اعتباری هم برای آن اختصاص داده شده است اما بعد از گذشت چندسال هنوز عملیات آن اجرایی نشده است.

وی گفت: احتمال دارد که اگر در زمین مورد نظر کار احداث صورت نگیرد و این اعتبار برگشت بخورد و مردم به‌ویژه بازنشستگان متضرر شوند.

رئیس کانون بازنشستگان تامین اجتماعی شهرستان دیر تصریح کرد: از همه توان خود برای پیگیری نیازها و مشکلات بازنشستگان استفاده خواهیم کرد و امیدواریم بتوانیم کمکی به حل مشکلات بازنشستگان کنیم.

عملیات ساخت درمانگاه سریع‌تر آغاز می‌شود

رئیس تامین اجتماعی شهرستان دیر نیز در گفتگو با خبرنگار مهر با اشاره به تلاش برای رفع مشکلات بازنشستگان گفت: هم اکنون تعداد 681 مستمری بگیر تامین اجتماعی وجود دارد که نیاز است همه تلاش کنند تا کانون بازنشستگان تقویت شود.

عبدالله عباسی افزود: درمانگاه تامین اجتماعی با هدف درمان بازنشستگان فعالیت می کند و تامین اجتماعی با هدف صیانت از حقوق بیمه شدگان وامنیت خاطر بیمه شده ها خدمت رسانی دارد.

وی در ادامه خاطرنشان ساخت: ما هم امیدواریم که هرچه زودتر کارساخت درمانگاه تامین اجتماعی دیر شروع شود تا افراد بتوانند از این درمانگاه خدمات بیشتر و بهتری داشته باشند.

رئیس تامین اجتماعی شهرستان دیر تصریح کرد: سازمان تامین اجتماعی همواره در حال گسترش نوع و کیفیت خدمات خود است و امیدواریم بتوانیم رضایت‌مندی بیشتر افراد تحت پوشش تامین اجتماعی را فراهم کنیم.

چهارشنبه، ۲۵ تیر ۹۳ - ۱۰:۵۴

به گزارش خبرگزاری مهر، اوزیل پاداش 237 هزار پوندی قهرمانی و پاداش 118 هزار پوندی راهیابی آلمان به نیمه نهایی جام بیستم را…

به گزارش خبرگزاری مهر، اوزیل پاداش 237 هزار پوندی قهرمانی و پاداش 118 هزار پوندی راهیابی آلمان به نیمه نهایی جام بیستم را مجموعا به کودکان غزه اهدا کرد.

بر پایه گزارش رسانه های انگلیسی، اوزیل که اصالتی ترکیه ای دارد به عنوان یکی از بازیکنان مسلمانی است که پیش از آغاز هر بازی، قرآن می خواند. او پیش از این از دست دادن با یکی از مسئولان فیفا به دلیل حمایت از اسراییل امتناع کرده بود که این موضوع جنجال های فراوانی را به همراه داشت.

در درگیری 9 روزه بین اسراییل و نیروهای حماس، 207 فلسطینی کشته شده اند که بیشتر آنها زنان و کودکان بوده اند.

الجزایر پیش از این پاداش 5 میلیون 250 هزار پوندی خود به منظور راهیابی به دور دوم رقابتها را به غزه اهدا کرده است.

چهارشنبه، ۲۵ تیر ۹۳ - ۱۰:۲۰

به گزارش گروه اقتصادی باشگاه خبرنگاران به نقل از شبکه اخبار اقتصادی و دارایی (شادا) ، علی طیب نیا وزیر امور اقتصادی و…

به گزارش گروه اقتصادی باشگاه خبرنگاران به نقل از شبکه اخبار اقتصادی و دارایی (شادا) ، علی طیب نیا وزیر امور اقتصادی و دارایی نیز با اشاره به بسته ای که دولت برای خروج غیرتورمی از رکود تهیه کرده است، گفت: سیاست هایی که نیاز به تصویب مجلس دارد در قالب لایحه ای تدوین و پیش بینی شده است.
 
وی گفت: تورم نقطه به نقطه از 45 درصد به کمتر از 15 درصد رسیده است و سیاست ها را تا رسیدن به تورم تک رقمی ادامه می دهیم.
 
طیب نیا با اشاره به رونق بعضی بخش ها در سه ماهه امسال گفت: در برخی بخش ها تولید بیش از 90 درصد رشد داشته است.
 
وی افزود : با همکاری وزارت ورزش و جوانان مشغول رایزنی در باره روش واگذاری دو باشگاه استقلال و پرسپولیس به بخش خصوصی هستیم.

وزیر اقتصاد گفت:‌ کارگروه خانوارها در وزارت تعاون در حال بررسی است تا برای حذف افراد پردرآمد از دریافت یارانه نقدی به بهترین نحو اقدام شود ضمن اینکه طبقات محروم و کم درامد از یارانه محروم نخواهند شد.
 
طیب نیا ادامه داد : دولت برای مقابله با تورم به دنبال تثبیت قیمتها نیست و با این حال در صنعتی که شرایط انحصاری دارد یا کالاهایی که مشمول دریافت یارانه است ، باید در قیمت گذاری آنها دولت نظارت داشته باشد تا منافع مصرف کنندگان حفظ شود.

وزیر اقتصاد : تصمیم درباره فروش محصولات پتروشیمی مخفی نبوده است وزیر امور اقتصادی و دارایی تصریح کرد: تصمیم درباره نحوه فروش محصولات پتروشیمی در بورس کالا مخفی نبوده است که عده ای از آن سوء استفاده کنند.
 
 علی طیب نیا در حاشیه جلسه هیئت دولت گفت : در جلسه ای که در وزارت اقتصاد در باره مشکلات فعالان بازار بورس برگزار شد ، مسائل مختلفی مطرح شد مانند محدودیت ها در قیمت گذاری محصولات پتروشیمی که با ضوابط بورس مغایر است.

وی افزود: در این جلسه وزیر صنعت ، معدن و تجارت اعلام کرد با محاسبه قیمت محصولات پتروشیمی بر اساس نرخ ارز آزاد به جای مبادله ای موافق است و آمادگی دارد آن را عملی کند.
طیب نیا گفت: در این جلسه به بنده به عنوان رئیس شورای عالی بورس اختیار دادند این تغییر را انجام دهم و این موضوع نیز در جلسه  بعد از ان علنی اعلام شد و بسیاری از فعالان بورس از ان اطلاع داشتند.
 
طیب نیا گفت: این تصمیم آثار مثبتی نیز در بورس داشت و امروز نیز یکی دیگر از پیشنهاد های فعالان بورس در هیئت وزیر ان تصویب و مقرر شد کیفی سازی محصولات پالایشگاه ها برای سال 92 طبق سال 91 عمل شود.

انتهای پیام/

جمعه، ۲۰ تیر ۹۳ - ۰۹:۴۱

به گزارش گروه بازار باشگاه خبرنگاران، یکی از راه‌هایی که می‌توان سیستم صوتی و تصویری خود را به بهترین شکل ممکن در آورد،…

به گزارش گروه بازار باشگاه خبرنگاران، یکی از راه‌هایی که می‌توان سیستم صوتی و تصویری خود را به بهترین شکل ممکن در آورد، خرید سینمای خانگی است.

چه کسی هست که نخواهد از تمام جادویی که تلویزیون اچ دی‌اش می‌تواند بکند استفاده کند؟ پس بیایید شروع کنیم. بهترین کاری که می‌توان انجام داد این است که بیشترین استفاده را از این جعبه جادویی با کمترین هزینه برد.

یکی از راه‌هایی که می‌توان سیستم صوتی و تصویری خود را به بهترین شکل ممکن در آورد، خرید سینمای خانگی است. سینمای خانگی معمولا جز وسایلی است که همیشه برای خریدار گران تمام می‌شود، اما خب ما اینجاییم که شما را برای یک خرید بهتر راهنمایی کنیم.

برنامه ریزی برای خرید سینمای خانگی

پیش از خرید یک سیستم اینچنینی باید در ابتدا به فضایی که قرار است این سیستم را قرار دهید توجه کنید، ترجیحات خود را بسنجید و به جیبتان نگاه کنید.

انواع سیستم صوتی

شما می‌توانید از بین 4 سیستم صوتی موجود در سینمای خانگی انتخاب کنید:

Home-theater-in-a-box (HTIB) systems

در این سیستم اغلب 5 اسپیکر سراوند، یک ساب ووفر و یک پلیر یا آمپلیفیر موجود است که به صورت یک مجموعه فروخته می‌شود.

Sound Bars

بارهای صدا از چند واحد اسپیکر تشکیل شده‌اند که صدای سراوند واقعی را ارایه می‌دهند و معمولا روی دیوار زیر پنل تلویزیون نصب می‌شوند.
Component systems
اجزای این سیستم می‌تواند به تمام انتخاب‌های شما از جمله رسیور صدا و تصویر، اسپیکرها، پلیر یا هر چیز دیگر مرتبط به این مجموعه باز گردد.
Separates
سیستمهایی که در آنها می‌توانید به جای رسیور از پری‌آمپلیفایر و پاور آمپلی فایرها استفاده کنید.

بودجه

سیستم‌های صوتی در قیمت‌های گوناگونی موجود هستند که نسبت به برند تولید کننده و اجزایی که شامل می‌شوند متغیرند.
· ارزان ترین‌ها: سیستم‌های Home-theater-in-box(HTIB). این مجموعه‌ها اغلب دارای اسپیکرهای کوچک هستند.
· میان قیمت‌ها: ساوندبارها معمولا برای زمانی که فضای کافی برای قرار دان اسپیکر ها ندارید مناسبند و بیشتر آنها داری سابووفر جداگانه هستند.
· گران قیمت‌ها: سیستمهای Component  مبتنی بر رسیورهای  A/V
· نجومی‌ها: سیستمهای Component با رسیورهای بسیار پیشرفته و پری آمپلی فایرها و آمپلی فایرهای جداگانه و اسپیکر های بزرگ.

home-theater-speaker-buying-guide

فضایی که می‌خواهید سیستم خود را آنجا قرار دهید

مجموعه‌ای با اسپیکرهای بزرگ می‌تواند برای یک فضای محدود آزار دهنده باشد و ساوند بارها هم نمی‌توانند برای محیطی وسیع کافی باشند، پس توجه به فضایی که می‌خواهید سینمای خانگی خود را آنجا قرار دهید بسیار اهمیت دارد.
· اتاق خواب یا فضایی مشابه به آن: به دنبال مجموعه‌های HTIB یا ساوند بارها باشید. البته کامپوننت‌های مجهز به اسپیکرهای کوچک نیز مناسب هستند.
· اتاق نشیمن آپارتمان: مراقب باشید، سیستمی را انتخاب کنید که بعدها باعث دردسرتان نشود. کامپوننتهای کوچک و ساوند بارها مناسب این فضا هستند.
· اتاقهای نشمین بزرگ: قطعا سیستم‌های کامپوننت بهترین گزینه هستند.
· خلوتگاه: سیستمهای کاپموننت.
· اتاق ویژه تماشای فیلم: مسلما برای چنین فضایی باید بهترین سیستم کامپوننت موجود را برگزینید.

به چه چیزی در سیستم خود نگاه می‌کنید؟

فرقی ندارد که می‌خواهید با سیستم خود به تماشای چه چیزی بنشینید یا چه کاری انجام دهید. آنچه اهمیت دارد این است به اولویت‌های خود توجه کنید و مثلا اگر بیشتر اوقات به تماشای فیلم می‌نشینید سیستمی را انتخاب کنید که مناسب این کار باشد و به محتوای شما زندگی ببخشد.

صدای سراوند

استریوها قادرند فضای هولو گرافیکی  ایجاد کنند که فضای صدایی را روبروی شما قرار می‌دهند، اما صدای سراوند می‌تواند محیطی کاملا جدید روبروی شما ایجاد کند.
اول نوع سیستمی را که می‌خواهید ایجاد کنید انتخاب کنید.
10203860بلندگوی چندکاناله لازم است؟
  5.1 کاناله:  بیشتر دیسکهای DVD و بلوری، برخی از دیسکهای SACD و برخی از منابع پخش
 6.1 کاناله: تعداد کمی DVD با سیستم رمزگذاری Dolby Digital Surround EX™ یا سیستمهای مشابه
 7.1 کاناله: برخی از دیسکهای بلو ری
پس مشخص است که یک سیستم 5.1 کاناله می‌تواند تجربه‌ای بسیار خوب از صدای سراوند را در اختیارتان  قرار دهد.
7.1  مستقیم بودن افکتهای صدا را بیشتر کرده و به سه بعدی شدن بیشتر صدا در محیط می‌افزاید.
به طور کل هر چه تعداد کانالها بیشتر باشد، یعنی تعداد اسپیکرها و آمپلی فایرها نیز بیشتر خواهد بود که به مراتب قیمت سیستم شما نیز بالاتر خواهد رفت، پس همانطور که پیش از این گفتیم یه سیستم 5.1 کانالی کافی است.

انتخاب اسپیکرهای خوب

انتخاب اندازه اسپیکر مستقیما به اندازه فضایی که می‌خواهید در آن از آنها استفاده کنید بستگی دارد. برای فضاهای بزگرتر اسپیکرهای بزرگتر و برای فضای کوچکتر از اسپیکرهای کوچکتر استفاده کنید.
اما به این نکته توجه کنید که بین اندازه و میزان کیفیت ارتباط مستقیمی وجود ندارد و دلیل نمی‌شود که مثلا اسپیکرهای کوچک کیفیت خوبی نداشته باشند.

چند نکته پیش از خرید

1. حتما پیش از رفتن به بازار بودجه خود را مشخص کنید.
2. پیش از خرید سری به نت بزنید و بررسی‌های مختلف را بخوانید.
3. دیسک حاوی محتوای مورد نظرتان را به محل خرید ببرید و پیش از پرداخت برای دستگاه آنرا حتما در سیستم مورد نظر خود امتحان کنید.
4. اگر فروشنده اجازه اینکار را بشما نمی‌دهد، فروشگاه را عوض کنید، زیرا هیچ چیز نمی‌تواند مثل گوشهای خودتان اطمینان بخش باشد.

pioneer-elite-sc27
رسیور A/V: قلب یک سیستم کامپوننت

اگر قرار باشد یک سیستم کامپوننت را برگزینید رسیور صدا/تصویر، مرکز کنترل شما خواهد بود. این مرکز از موارد زیر تشکیل شده است:

· یک پری آمپلی فایر با کنترلهای صدا و تصویر، پردازشگر، ورودی‌ها و خروجی‌ها
· آمپلی فایری برای تامین برق اسپیکرها
· تیونر رادیو برای اف ام یا ای ام یا باندهای ماهواره‌ای

تمام بخشهای یک سیستم سینمای خانگی به یک رسیور A/V متصل می‌شوند، پس مطین شوید نوعی را انتخاب می‌کنید که به اندازه کافی دارای پورتهای HDMI و دیگر ورودی‌ها باشد.
home-theater-setup
کالیبراسیون اتاق
تقریبا تمام رسیورهای A/V دارای کالیبراسیون فضا هستند و به شما کمک می‌کنند که بلندگوهای خود را در بهترین جای ممکن در فضا قرار دهید. این سیستم شامل یک میکروفون می‌شود و با ایجاد صدا بهترین مکان و بهترین حالت چرخشی صدا را می‌یابد.
بهترین رسیورها یک سری ویژگی‌های جدید ارایه می‌دهند که در زیر به برخی از آنها اشاره می‌شود.

· پردازش پیشرفته صدا،(مثل Dolby TrueHD)
· افزایش کیفیت ویدیوهای با کیفت پایین
· اتصال USB برای کامپیوتر
· داک برای MP3 پلیر
· توانایی برقراری اتصال وای فای
· اتصال اترنت برای اتصال مستقیم به نت
· تنظیم کننده صدا(Dolby Volume)

تا اینجا به مسایل مرتبط به صدا پرداختیم، ولی همگان می‌دانند که برای داشتن تجربه‌ای بی نظیر، داشتن یک تلویزیون مناسب از هر چیزی مهمتر است. برای آشنایی بیشتر با مسایل مرتبط به تلویزیون‌ها و البته اینکه چه تلویزیونی مناسب شماست سری به مقاله‌های “پرسش‌هایی که باید پیش از خرید تلویزیون از خود بپرسید” و “هر آنچه که باید پیش از خرید تلویزیون بدانید” بزنید.
اتصالات لازم برای یک سینمای خانگی
HDMI
HDMI 1.4 بهترین و ساده‌ترین روش اتصال تلویزیونتان با دستگاه سینمای خانگی است.
هر چه تعداد این پورت بیشتر باشد بهتر است. تعداد پیشنهادی ما 3 عدد است.
Component Video
جایگزین 3 کابلی برای HDMI و برای پخش محتوای اچ دی است و برای اتصال به دستگاه‌های کمی قدیمیتر استفاده می‌شود.
Composite Video
اتصال تک کابلی برای پخش محتوای اس دی است که برای اتصال دستگاه‌های خیلی قدیمی مثل VCRها به کارتان می‌آید.
Digital Audio
این اتصال با نام S/PDIF نیز شناخته می‌شود و برای ایجاد سیگنال دالبی دیجیتال استفاده شده و برای کامپوننتهایی بدون پورت HDMI بکار می‌رود.
Analog Audio
اتصالات استریوی و کامپوننتهای صوتی
F-Type
اتصال رشته‌ای برای اتصال به آنتن یا سرویس‌های کابلی آنالوگ
USB
برای اتصال به کامپیوتر
Ethernet
برای اتصال  مجموعه  به اینترنت
home-theatre-stand
آیا برای قرار دادن سینمای خانگی خود به میز یا مجموعه خاصی نیاز دارم؟
با اینکه می‌توانید مجموعه خود را روی هر میز یا ستی که دوست دارید قرار دهید،

میزهای ویژه این مجموعه‌ها از مزایایی برخوردار