سه شنبه، ۱۸ شهریور ۹۳ - ۱۱:۲۶

کاوشگر شهر تاریخی تهیق گفت: ظرفی که در شهر زیرزمینی تهیق کشف شده در نوع خود در کشور بی‌نظیر بوده و نمونه دیگری…

کاوشگر شهر تاریخی تهیق گفت: ظرفی که در شهر زیرزمینی تهیق کشف شده در نوع خود در کشور بی‌نظیر بوده و نمونه دیگری ندارد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)- منطقه مرکزی، اسماعیل شراهی در حاشیه بازدید از اشیاء کشف شده از شهر زیرزمینی تهیق در موزه چهار فصل اراک گفت: اشیایی که در این شهر کشف شده با ارزش‌ترین اشیایی است که تا به حال در استان مرکزی پیدا شده است.

این باستان‌شناس با اشاره به هنر ایرانی بکار رفته در این اشیاء عنوان کرد: ظرف میناکاری شده‌ای که تصویر شاهزاده‌ای سوار بر اسب بر آن نقش بسته در این شهر کشف شده که برای به تصویر کشیدن حرکت اسب در آن به لحاظ تکنیکی از ظریف‌ترین تکنیک‌ها استفاده شده است.

کاوشگر دست‌کن‌های تهیق ادامه داد: منحصر به فرد بودن این ظرف در سالم بودنش است و تصویر این یادگار گذشتگان قرار است به عنوان لوگوی کنگره باستان‌شناسی کشور انتخاب شود.

وی با اشاره به تفاوت اشیاء پیدا شده از اتاق‌های مختلف شهر زیرزمینی تهیق افزود: طبقات اجتماعی متفاوتی در این شهر می‌زیسته‌اند و در اتاقی که اشیا‌ء قیمتی‌تری یافت شده خانواده‌های متمول‌تری زندگی می‌کرده‌اند.

وی به اهمیت این اشیاء اشاره و بیان کرد: وسایلی از قبیل دیزی، مشربه و پارچ‌هایی که یافت شده است باید به دقت بررسی شوند که بتوانیم اطلاعات بیشتری از نوع زندگی گذشتگانمان به دست آوریم.

شراهی از تکنیک ناب سفالگری در دوران سلجوقی سخن به میان آورد و اظهار کرد: ظریف‌ترین و بهترین سفالگری و فلزکاری را در این دوره داشته‌ایم و سرمه‌دان‌ها، گوشواره‌ها و سکه‌های طلای کشف شده در تهیق نمونه بارز این توانمندی پیشینیان هستند.

انتهای پیام

شنبه، ۱۵ شهریور ۹۳ - ۱۱:۳۵

بنای سنگی «اسپاخو» یکی از مکان‌های جذاب برای جذب گردشگران و یکی از کهن ترین سازه‌های ثبتی در خراسان شمالی به شمار می‌آید….

بنای سنگی «اسپاخو» یکی از مکان‌های جذاب برای جذب گردشگران و یکی از کهن ترین سازه‌های ثبتی در خراسان شمالی به شمار می‌آید.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، منطقه خراسان شمالی، این بنا در روستایی به همین نام، در 61 کیلومتری غرب آشخانه، مرکز شهرستان مانه و سملقان قرار دارد. اسپاخو در یکی از دربندهای حاصلخیز جنوبی این کوهستان‌ها قرار دارد که از سه جانب شمال، غرب و شرق به ارتفاعات بلند می‌رسد و فقط از جنوب به دشت میان کوهی بزرگی منتهی می‌شود.

در دامنه‌ها و ارتفاعات شمالی روستای اسپاخو، دره‌های کوچک و بزرگ متعددی وجود دارند که بیشتر آن‌ها چشمه‌های آب شیرینی دارند که به سمت باغ‌ها و مزارع روستا جریان دارند.

بنای اسپاخو یکی از پابرجاترین بناهای تاریخی در خراسان شمالی است که از نگاه تاریخی اهمیت ویژه‌ای در مطالعات باستان‌شناسی این منطقه دارد، در وجه تسمیه‌ی نام اسپاخو واژه‌ی «هسپ» به‌علاوه‌ی «اخو» و «اسپ» به‌علاوه‌ی «اخو» به معنی پرورش اسب و واژه‌ی «آسیاب خون» مطرح شده است.

این اثر روی تپه‌ای نسبتا مرتفع در جنوبی‌ترین بخش بافت مسکونی دهکده‌ی اسپاخو قرار دارد. معماری بنا الگوگرفته از ترکیب گنبد و ایوان است و سابقه‌ی کهنی در معماری بناهای دوران تاریخی و اسلامی ایران دارد.

بنای اسپاخو در سال 1345 توسط یک گروه باستان‌شناسی که به سرپرستی دکتر عزت‌الله نگهبان مشغول بررسی محوطه‌ها و آثار شمال خراسان بودند، شناسایی و در فهرست آثار ملی ثبت شد.

در این بررسی، از بنای اسپاخو با توجه به ویژگی‌های ساختاری آن به‌عنوان کلیسا یاد شده و به کلیسای اسپاخو معروف شده است.

اسپاخو با جهت طولی شرقی غربی ترکیبی از دو فضای ایوان مستطیل‌شکل و تالار گنبددار و مربع‌شکل است. همچنین بیشتر مصالح بنا شامل سنگ و ساروج است و از تیرهای چوبی کوچک نیز در بخش‌هایی از آن استفاده شده است. در مجموع، ترکیب ساختاری بنا را می‌توان به سه بخش گنبد، تالار و ایوان تقسیم کرد.

یکی از ویژگی‌های دارای اهمیت در معماری بنای اسپاخو، چگونگی شکل ورودی‌های آن است، این ورودی‌ها از دو بخش طاق و پایه تشکیل شده‌اند که طاق به‌شکل یک نیم‌دایره روی دو جرز پایه قرار گرفته و قطر نیم‌دایره‌ی طاق از عرض ورودی در بخش پایه بیشتر است. در اصطلاح، این نوع شکل ترکیب طاق و پایه را طاق‌های جاکلیدی‌شکل می‌نامند. نمونه‌هایی از این نوع طاق را در بناهای آتشکده‌ی تخت سلیمان، کاخ اردشیر در فیروزآباد و کاخ کسری در عراق می‌شناسیم.

عناصر معماری بنای اسپاخو ترکیبی از سبک‌های معماری بناهای مذهبی دوران تاریخی ایران، با تأکید بر دوران ساسانی است که با توجه به موقعیت جغرافیایی و کاربرد مذهبی آن، اهمیتی خاص در مطالعات باستان‌شناسی منطقه دارد.

با توجه به پلان معماری اسپاخو، یکی از قوی‌ترین احتمال‌ها درباره‌ی کاربری و زمان ساخت آن، فرضیه‌ی کلیسا بودن این بناست که این گمان در سال‌های اخیر توسط عده‌ای از پژوهشگران مورد تردید قرار گرفته و با در نظر گرفتن وجود ابهام‌های زیادی درباره‌ی چگونگی حضور مسیحیان در این منطقه، چنین استنباط شده که این بنا احتمالا یک آتشکده و مربوط به دوران ساسانی است.

انتهای پیام

شنبه، ۰۱ شهریور ۹۳ - ۱۱:۳۲

مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری آذربایجان غربی گفت: طرح ترسیب کربن برای مقابله با بیابان زایی بسیار کار ساز است. ” علی پیرمرادی”،…

مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری آذربایجان غربی گفت: طرح ترسیب کربن برای مقابله با بیابان زایی بسیار کار ساز است.

” علی پیرمرادی”، در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، منطقه آذربایجان غربی، با بیان اینکه طرح ترسیب کربن گامی موثر در توانمند سازی جوامع محلی است، افزود: توانمندی سازی محلی، بهبود وضع معیشتی، بکارگیری روش‌های جدید زراعت، تبدیل رمه گردانی سنتی به صنعتی، ایجاد اشتغال روستاییان و کاهش آلایندگی از دستاورد‌های این طرح است.

وی اظهار کرد: طرح ترسیب کربن یکی از طرح‌های سازمان جنگل، مراتع و آبخیرداری است که با همکاری سازمان بین المللی undp برای مقابله با پدیده شن‌زایی و ارتقای سطح کیفی عرصه ملی در بورالان ماکو در مساحتی بالغ بر 68 هزار و 500 هکتار اجرا می‌شود.

مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری آذربایجان غربی با اشاره به روند اجرای طرح ترسیب کربن افزود: از محل اعتبارات سال گذشته اقدامات موثری انجام شده برای شروع این طرح از اعتبارات استانی بیش از 3 میلیارد ریال اعتبار دریافت شده که خوشبختانه توانستیم در این حوزه کارهای ترویجی را شروع کنیم.

پیرمرادی با اشاره به تخصیص اعتبارات ملی برای اجرای طرح ترسیب کربن در منطقه بورالان تصریح کرد: برای تکمیل و پیشرفت طرح ترسیب کربن در بوران آلان 600 میلیون تومان از اعتبارات ملی اختصاص یافته است.

مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری آذربایجان غربی از تخصیص اعتبار 4 میلیارد تومانی برای تامین آب شرب 32 روستای دشت بوران الان ماکو خبرداد و افزود: اقدامات لازم برای تامین آب شرب 4 روستا به صورت پایلوت در حال اجراست.

وی اظهار کرد: امیدورایم با بهره برداری از تاسیسات پمپاژ آب و با آبیاری سیستماتیک در بالادست منطقه بورالان ماکو پوشش فضای سبز منطقه را متحول ساخته و پدیده شن زایی در این منطقه را بزداییم.

پیرمرادی با بیان اینکه دشت بورالان دشت پهناوری است که 32 روستا و 1410 خانوار روستایی و عشایری را در خود جای داده که هم اکنون به بیابان تبدیل شده است، تصریح کرد: برای احیای این منطقه طرح‌های مرتعداری، طرح احداث پمپاژ آب از چشمه ثریا منطقه بورالان ماکو در دست اجراست.

وی افزود: اجرای طرح پمپاژ 500 متر مکعب آب از چشمه ثریا به دشت بوران آلان برای توسعه کشت درختان مسمره و غیرمسمره بسیار موثر است.

‌انتهای پیام

سه شنبه، ۱۴ مرداد ۹۳ - ۱۱:۴۳

رئیس جهاددانشگاهی واحد استان قم، بر لزوم توسعه روز جهانی مهدویت با محوریت مسجد مقدس جمکران به عنوان یکی از نمادهای جمعی دینی…

رئیس جهاددانشگاهی واحد استان قم، بر لزوم توسعه روز جهانی مهدویت با محوریت مسجد مقدس جمکران به عنوان یکی از نمادهای جمعی دینی جهانی در قم تاکید کرد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)- منطقه قم، محمدابراهیم فقیه‌زاده در دیدار با حجت‎الاسلام والمسلمین رحیمیان در دفتر تولیت مسجدمقدس جمکران، با بیان اینکه مسجد مقدس جمکران پایگاه عظیم نشر معارف اهل بیت(ع) و ذخیره ارزشمند این شهر مقدس است، گفت: مسجد مقدس جمکران دارای ظرفیت‎ها و قابلیت‎های بسیاری است که باید بیش از این از ظرفیت‎های بالقوه و بالفعل آن سود جست.

وی در ادامه با اشاره به فعالیت‎های فرهنگی و پژوهشی گسترده جهاددانشگاهی در زمینه‎های مختلف، تصریح کرد: جهاد دانشگاهی استان قم تاکنون با اجرای پروژه‎های کلان فرهنگی و ارزشی آمادگی کامل خود را برای اجرای طرح‎های آموزشی با موضوع گردشگری مذهبی و پذیرایی از زائران ملی و بین‎المللی و همچنین طرح‎های پژوهشی اعلام می‎دارد.

رئیس جهاد دانشگاهی استان قم اظهار کرد: جهاد دانشگاهی استان قم با پشتوانه خوبی که در زمینه نظرسنجی فرهنگی و اجتماعی در استان قم دارد تاکنون نظرسنجی‎های گسترده و استراتژیکی را در حوزه‎های مختلف انجام داده است که یکی از این عرصه‎ها، عرصه فرهنگی و زیارتی به خصوص حرم مطهر و مسجد مقدس جمکران بوده است.

وی تصریح کرد: با توجه به گسترش جریان‎های سلفی وظیفه حوزه و دانشگاه در این زمینه بسیار خطیر و حساس است و جهاد دانشگاهی به عنوان یکی از مهمترین نهادهای فرهنگ‎ساز در این عرصه بر خود لازم می‌‏داند که نسبت به نشر معارف حقیقی دین به خصوص در خصوص خصایل پیامبراعظم (ص) اقدام کند.

وی از برگزاری جشنواره اسوه حسنه توسط این مرکز خبر داد و گفت: دبیرخانه دائمی این جشنواره در قم ایجاد شده است و امید داریم فعالیت‎های گسترده‎ای در این حوزه انجام شود تا نسبت به توسعه فرهنگ ناب اسلامی اقدامی دقیق و حساب شده صورت گیرد.

فقیه‌زاده بیان کرد: نقش مرجعیت شیعی و حوزه‎های علمیه نیز در پشتیبانی فکری و نظری این حرکت عظیم بسیار مهم و ارزشمند است، به نظر می‎رسد که استان قم با ظرفیت عظیم حرم مطهر حضرت معصومه (س) مسجد مقدس جمکران و مرجعیت و حوزه باید بیش از پیش در فرهنگ‎سازی جهانی ایفای نقش داشته باشد و بستر مهدویت یکی ازاین بسترهاست.

وی بر لزوم توسعه روز جهانی مهدویت با محوریت مسجد مقدس جمکران به عنوان یکی از نمادهای جمعی دینی جهانی در قم تاکید کرد و گفت: چنین روزی در دنیای مسحیت وجود دارد و در اسلام نیز درحج و اربعین نیز شکل گرفته و با توجه به حضور میلیونی مردم در این مسجد شریف می‎توان چنین واقعه‎ای را به عنوان یک رویداد جهانی مذهبی با رویکرد انتظار و امید به فرج مصلح، در دنیا به ثبت رساند که باید این تلاش از قم آغاز شود.

رئیس جهاد دانشگاهی استان قم اظهارکرد: جهاد دانشگاهی استان قم توان اجرای طرح‎های پژوهشی مشترک را با مسجد مقدس جمکران در حوزه‎های بدیع و ارزشمند و کاربردی دارد که از آن جمله می‎توان به برگزاری دوره‎های آموزش زبان گردشگری دینی ویژه کارکنان، ایجاد کارگروه مشترک با مسجد مقدس جمکران در زمینه اطلاع رسانی و پشتیبانی سایت مسجد از طریق ایسنا و ایکنا، جمع‌آوری آثار فرهنگی مرتبط با جمکران و ارائه آنها و… اشاره کرد.

وی در پایان از آمادگی این مرکز برای اجرای پروژه‎های فرهنگی و پژوهشی در زمینه مهدویت و مسجد مقدس جمکران خبر داد.

انتهای پیام

پنجشنبه، ۰۹ مرداد ۹۳ - ۰۵:۲۱

به گزارش خبرنگار اقتصادی باشگاه خبرنگاران از مرکز مدیریت راه های کشور، امروز”پنجشنبه نهم مرداد ماه 93″ محدودیت های ترافیکی پایان هفته (امروز،…

به گزارش خبرنگار اقتصادی باشگاه خبرنگاران از مرکز مدیریت راه های کشور، امروز”پنجشنبه نهم مرداد ماه 93″ محدودیت های ترافیکی پایان هفته (امروز، فردا “جمعه دهم مرداد ماه 93” و “شنبه یازدهم مرداد ماه 93”) از سوی این مرکز اعلام شد.
 
ترددانواع موتورسيكلت :
تردد انواع موتورسيكلت تا ساعت 24:00 فردا درمحورهاي كرج – چالوس ، هراز، فيروزكوه و محورتهران – سمنان – مشهد و بالعكس ممنوع است.

محورهراز:
 الف –  تردد كليه تريلرها از محور هراز كماكان ممنوع است.

ب –  تردد كليه وسايل نقليه از ساعت 12:00 فردا الي ساعت 02:00 بامداد روز شنبه از رودهن به سمت آمل ممنوع بوده و با اعلام مأمورين پليس راه در محل تردد كليه وسايل نقليه از ساعت 15:00 فردا الي ساعت 02:00 بامداد روز شنبه از آب اسك به رودهن (محدوده مشاء) بصورت يكطرفه است.

ج- تردد كليه كاميونها و كاميونت ها به استثناي حاملين مواد سوختي و فاسدشدني از ساعت 06:00 الي 24:00 امروز و فردا از محور هراز ممنوع است.

مسيرفيروزكوه :
–  تردد كليه تريلرها به استثناي حاملين مواد سوختي وفاسدشدني از ساعت 06:00 الي 24:00 فردا از تهران به قائمشهر و بالعكس، ممنوع است.
 
مسير كرج – چالوس :
الف- تردد انواع تريلر وكاميون و كاميونت ازمسير كرج – چالوس كماكان ممنوع است .

ب- تردد انواع وسايل نقليه از ساعت 12:00 فردا الی 03:00 بامداد روز شنبه از کرج به سمت مرزن آباد ممنوع بوده و با اعلام مأمورين پليس راه درمحل تردد انواع وسايل نقليه از ساعت          15:30 فردا الي03:00 بامداد روز شنبه از مرزن آباد به سمت کرج بصورت يكطرفه خواهد بود.

د-تردد کلیه کامیون ها و کامیونت های محلی دارای مجوز تردد در محور چالوس نیز تا 02:00 بامداد روز شنبه بدون استثناءاز محور چالوس ممنوع است.

محور آستارا ـ اردبيل:  
– تردد انواع كاميون و تريلر به جز حاملين مواد سوختي و فاسدشدني از ساعت 08:00 الي 24:00 فردا از محور آستارا  به اردبيل  و بالعكس  ممنوع است.

محور قديم رشت – قزوین :
– تردد انواع كاميون و تريلر به جز حاملين مواد سوختي و فاسدشدني از ساعت 08:00 الي 24:00 فردا از محور قديم رشت – قزوین و بالعکس ممنوع است.

محور سلفچگان-قم:
–  تردد کلیه وسايل نقليه سنگین باربری (تریلي-کامیون-کامیونت)به استثناءحاملین مواد سوختی و فاسد شدنی از ساعت 16:00الی 24:00 فردا از محور سلفچگان به قم ممنوع است.

انتهای پیام/

یکشنبه، ۲۹ تیر ۹۳ - ۰۸:۲۱

به گزارش خبرنگار مهر، با توجه توافقات بدست آمده بین باشگاه شهرداری و مهدی پاشازاده، وی فصل آینده بعنوان سرمربی تیم شهرداری تبریز…

به گزارش خبرنگار مهر، با توجه توافقات بدست آمده بین باشگاه شهرداری و مهدی پاشازاده، وی فصل آینده بعنوان سرمربی تیم شهرداری تبریز را در مسابقات لیگ دسته یک فوتبال کشور همراهی خواهد کرد.

مهدی پاشازاده بعد انتصاب مجدد به سرمربیگری تیم فوتبال شهرداری تبریز، در جمع خبرنگاران گفت: تیم خوب و یکدستی را راهی مسابقات لیگ یک می کنیم تا بعنوان تنها نماینده تبریز در لیگ یک از حیثیت فوتبال این شهر دفاع کنیم.

وی با بیان اینکه تمرینات تیم شهرداری تبریز پس از ماه مبارک رمضان بصورت رسمی آغاز خواهد شد، اظهار داشت: بازیکنان بومی می توانند برای دادن تست از ساعت 17 فردای عید فطر در ورزشگاه اختصاصی شهرداری تبریز حاضر شوند.

پاشازاده گفت: بازیکنان مستعد بومی، شهرداری را خانه خود دانسته و می توانند شانس خود را برای عضویت در این تیم امتحان نمایند.

مهدی پاشازاده سال گذشته توانست تیم شهرداری تبریز را از لیگ دسته دوم کشور به لیگ دسته یک رهنمون سازد.

 

یکشنبه، ۲۹ تیر ۹۳ - ۰۸:۲۱

به گزارش خبرنگار مهر، با توجه توافقات بدست آمده بین باشگاه شهرداری و مهدی پاشازاده، وی فصل آینده بعنوان سرمربی تیم شهرداری تبریز…

به گزارش خبرنگار مهر، با توجه توافقات بدست آمده بین باشگاه شهرداری و مهدی پاشازاده، وی فصل آینده بعنوان سرمربی تیم شهرداری تبریز را در مسابقات لیگ دسته یک فوتبال کشور همراهی خواهد کرد.

مهدی پاشازاده بعد انتصاب مجدد به سرمربیگری تیم فوتبال شهرداری تبریز، در جمع خبرنگاران گفت: تیم خوب و یکدستی را راهی مسابقات لیگ یک می کنیم تا بعنوان تنها نماینده تبریز در لیگ یک از حیثیت فوتبال این شهر دفاع کنیم.

وی با بیان اینکه تمرینات تیم شهرداری تبریز پس از ماه مبارک رمضان بصورت رسمی آغاز خواهد شد، اظهار داشت: بازیکنان بومی می توانند برای دادن تست از ساعت 17 فردای عید فطر در ورزشگاه اختصاصی شهرداری تبریز حاضر شوند.

پاشازاده گفت: بازیکنان مستعد بومی، شهرداری را خانه خود دانسته و می توانند شانس خود را برای عضویت در این تیم امتحان نمایند.

مهدی پاشازاده سال گذشته توانست تیم شهرداری تبریز را از لیگ دسته دوم کشور به لیگ دسته یک رهنمون سازد.

 

یکشنبه، ۲۹ تیر ۹۳ - ۱۲:۰۵

به گزارش خبرنگار میراث فرهنگی باشگاه خبرنگاران، استفاده از سنت‌های مسجدسازی عثمانی در پیش طرح این مسجد ذکر شده است. طرح این مسجد…

به گزارش خبرنگار میراث فرهنگی باشگاه خبرنگاران، استفاده از سنت‌های مسجدسازی عثمانی در پیش طرح این مسجد ذکر شده است.

طرح این مسجد به وسیله رامش خوسلا از مشاور کانادایی “آرکوب” تهیه شده است مشاوری که بخاطر طراحی ساختمان‌های مدرن تجاری و هتل‌هایی که بر اساس معماری بومی هندوستان و پاکستان شکل گرفته بود، معروف شده بود.

طرح آرکوب برای “الأمه”، برنده مسابقه محدودی شد که با حمایت مالی وزارت مسکن لیبی در سال 1979 میلادی طرح آن نهایی شد.

طراحان این پروژه در جستجوی یک تمایز و ویژگی خاص بودند، رویکرد آنها در ادامه به ایجاد یک حیاط مرکزی یا پاسیو که با ساختاری ساده محصور می‌شود منجر شد این حیاط القا کننده حسن و وقار است.

حسی که ایجاد آن مستلزم استفاده از معماری توپر ساده بدون بکارگیری از تعابیر تزیینی معماری است، آنها می‌خواستند این طرح جدید و بی‌‌تکرار باشد.

در طرح آنها، نمازخانه باید گنجایش 2700 فرد و به همراه فضای جداگانه برای 300 زن داشته باشد، گنبد این مسجد می‌بایست 50 متر و مناره آن 70 متر ارتفاع داشته باشد.

علاوه بر تأسیسات بهداشتی در طرح این مسجد، یک مدرسه، کتابخانه، موزه و فضاهای نشیمن و یک فضای سبز در نظر گرفته شده بود.

این ملزومات طراحی با قواعد ملی طراحی در لیبی همساز بود، وزن گنبد در طرح پیشنهادی به وسیله یک تیر دایره‌ای شکل که بر روی پنج شاه تیر قرار گرفته، تحمل می‌شد ساختمان نیز باید با بتون در جا و با بهره‌گیری از الگوهای هندسی طراحی می‌شد.

این پروژه توسط این طراحان و معماران به مرحله ساخت و بهره‌برداری رسید.

انتهای پیام/ اس

شنبه، ۲۸ تیر ۹۳ - ۰۶:۲۱

به گزارش گروه چند رسانه‌ای باشگاه خبرنگاران، طوفان راماسون در جنوب چین که با باد و باران شدید همراه بود خسارت‌های سنگینی به…

به گزارش گروه چند رسانه‌ای باشگاه خبرنگاران، طوفان راماسون در جنوب چین که با باد و باران شدید همراه بود خسارت‌های سنگینی به مردم منطقه وارد کرد.

مردم منطقه بعد از شروع توفان با مشکلات عدیده‌ای از جمله، آبگرفتگی معابر و خیابان‌ها، شکستن درختان، تعطیلی کسب و کار و … مواجه شدند.

انتهای پیام/

شنبه، ۲۸ تیر ۹۳ - ۱۲:۳۶

سید وحید مرتضوی مجری برنامه “ضیافت” در گفتگو با خبرنگار رادیو تلویزیون باشگاه خبرنگاران، گفت: همکاران ما در شبکه قرآن و معارف سیما…

سید وحید مرتضوی مجری برنامه “ضیافت” در گفتگو با خبرنگار رادیو تلویزیون باشگاه خبرنگاران، گفت: همکاران ما در شبکه قرآن و معارف سیما و یک برنامه‌ریزی خوب داشتند و در این برنامه سعی کردیم با دیدن مسیر طی شده بزرگان حال و هوای مردم در لحظات افطار تغییر دهیم.

وی بیان کرد: مردم دوست دارند اتفاقاتی که در مورد نوع نگاه و چگونه زندگی کردن علما و بزرگان را از زبان بزرگوارانی که در برنامه حضور می‌یابند،  شنیده و مشاهده کنند.

وی افزود: در برنامه ای که هر روز مهمانان آن تغییر می‌کند بهره‌گیری از حضور بزرگان در برنامه برای ما بسیار ارزشمند و درس آموز است.

این مجری اظهار داشت: حضور مهمانان در برنامه به دو طرف سود می‌رساند در صورتی که مهمانان در برنامه حاضر نمی شدند مجبور بودم 3تا4 ساعت درباره زندگی آن‌ها مطالعه کنم و درگفتگوهایی که در برنامه با مهمانان انجام می دهیم مطالب جدیدی را می‌آموزیم و از طرفی هم اندوخته‌ای برای استفاده در زندگی خود برداریم.

وی در پایان افزود: باید در اینجا به شخصه ازخانواده خود که صبورانه درکنار ما هستند تشکر کنم و امیدارم این وظیفه مورد قبول حق و مخاطبان قرار گیرد.

انتهای‌پیام/ اس
 

شنبه، ۲۸ تیر ۹۳ - ۰۶:۱۱

به گزارش خبرنگار اقتصادي باشگاه خبرنگاران به نقل از روابط عمومی بانک مسکن،این بانک در راستای انجام فعالیت های خیرخواهانه و ایفای مسوولیت…

به گزارش خبرنگار اقتصادي باشگاه خبرنگاران به نقل از روابط عمومی بانک مسکن،این بانک در راستای انجام فعالیت های خیرخواهانه و ایفای مسوولیت اجتماعی خود و نیز حمایت از طرح خرید تجهیزات آموزشی برای روشندلان و به عنوان حامی تجهیزات انجمن نابینایان کشور،یک دستگاه برجسته نگار برای این قشر از افراد جامعه خریداری و در اختیار انجمن نابینایان قرار داد که این امر قدردانی انجمن از بانک مسکن را به همراه داشت.

گفتنی است دستگاه برجسته نگار دستگاهی است که با تبدیل عبارات به خط بریل امکان خواندن متون را برای افراد روشندل فراهم می کند.

شایان ذکر است بانک مسکن در پی اجرای فعالیت های خیرخواهانه خود چندی پیش نیز در جشنواره بین المللی بسم الله حضور یافت و با خرید سه تابلو به حمایت از کودکان مبتلا به سرطان پرداخت.

انتهاي پيام/

شنبه، ۲۸ تیر ۹۳ - ۰۶:۰۸

به گزارش خبرنگار اقتصادي باشگاه خبرنگاران به نقل از روابط عمومی بانک مسکن،این بانک در راستای انجام فعالیت های خیرخواهانه و ایفای مسوولیت…

به گزارش خبرنگار اقتصادي باشگاه خبرنگاران به نقل از روابط عمومی بانک مسکن،این بانک در راستای انجام فعالیت های خیرخواهانه و ایفای مسوولیت اجتماعی خود و نیز حمایت از طرح خرید تجهیزات آموزشی برای روشندلان و به عنوان حامی تجهیزات انجمن نابینایان کشور،یک دستگاه برجسته نگار برای این قشر از افراد جامعه خریداری و در اختیار انجمن نابینایان قرار داد که این امر قدردانی انجمن از بانک مسکن را به همراه داشت.

گفتنی است دستگاه برجسته نگار دستگاهی است که با تبدیل عبارات به خط بریل امکان خواندن متون را برای افراد روشندل فراهم می کند.

شایان ذکر است بانک مسکن در پی اجرای فعالیت های خیرخواهانه خود چندی پیش نیز در جشنواره بین المللی بسم الله حضور یافت و با خرید سه تابلو به حمایت از کودکان مبتلا به سرطان پرداخت.

انتهاي پيام/

جمعه، ۲۷ تیر ۹۳ - ۰۵:۰۶

به گزارش گروه اقتصادی باشگاه خبرنگاران به نقل از رویترز، سازمان همکاری و توسعه اقتصادی که از 34 کشور صنعتی، توسعه یافته و…

به گزارش گروه اقتصادی باشگاه خبرنگاران به نقل از رویترز، سازمان همکاری و توسعه اقتصادی که از 34 کشور صنعتی، توسعه یافته و ثروتمند جهان از جمله آمریکا، کانادا، ژاپن، استرالیا و کشورهای مهم اروپایی تشکیل شده است، در گزارش تازه ای اعلام کرد از نظر رشد اقتصادی چرخش دیگری در جهان روی خواهد داد.

به طوری که در پنج دهه آینده فرا تر از بحران های مالی، مسائل دیگری رخ خواهد داد که عمده ترین آنها پیر شدن جمعیت کشورهای عضو این سازمان و کند شدن رشد اقتصادی در کشورهای با اقتصاد نوظهور خواهد بود.

این دو عامل باعث خواهد شد میانگین رشد اقتصادی سالانه جهان که اکنون یعنی در فاصله سالهای 2010 و 2020 حدود 3.6 درصد است در سالهای 2050 تا 2060 به حدود 2.4 درصد برسد.

در بخش دیگر از گزارش آمده است از این به بعد نوآوری و سرمایه گذاری در بخش های تخصصی، دو نیرو محرکه اصلی رشد اقتصادی در جهان خواهد بود و هر کشوری که فناوری های نوین و تخصص های بیشتری در اختیار داشته باشد از نظر رشد اقتصادی موقعیت بهتری خواهد داشت.

از این رو مسئولان و تصمیم گیرندگان هر کشوری از این به بعد باید به فکر پویا کردن بازار کار و تولیدات از طریق حمایت از نوآوری، فناوری های نوین، بهره وری و اشتغال باشند.

سازمان همکاری و توسعه اقتصادی برای کاهش بی عدالتی های اجتماعی و درآمدی در دهه های آینده نیز چندین توصیه به کشورها می کند، اینکه سیاست های توزیع کارآمد را به اجرا گذارند، روی اصل برابری فرصت ها برای همه تاکید کنند و در ساز و کار تامین مالی خدمات عمومی و ساختارهای مالیاتی به طور اساسی بازنگری کنند.

این سازمان در بخش دیگری خاطرنشان می کند وابستگی متقابل رشد اقتصادی در جهان در گرو همکاری های بین المللی در زمینه هایی مانند تحقیقات و پژوهش های بنیادین، رعایت اصل مالکیت معنوی ،اجرای سیاست افزایش قدرت رقابت پذیری شرکت ها و توجه بیشتر به تغییرات آب و هوایی و گرمایش زمین خواهد بود.

 در زمینه های مالیاتی به ویژه در زمینه مبارزه با فرار مالیاتی شرکت های بزرگ جهان نیز باید تلاش و همکاری بیشتری انجام شود.
انتهای پیام/

پنجشنبه، ۲۶ تیر ۹۳ - ۰۹:۲۲

به گزارش گروه بازار باشگاه خبرنگاران، قیمت انواع تافی به شرح جدول زیر است: Normal 0 false false false EN-US X-NONE FA /*…

به گزارش گروه بازار باشگاه خبرنگاران، قیمت انواع تافی به شرح جدول زیر است:


Normal
0

false
false
false

EN-US
X-NONE
FA

/* Style Definitions */
table.MsoNormalTable
{mso-style-name:”Table Normal”;
mso-tstyle-rowband-size:0;
mso-tstyle-colband-size:0;
mso-style-noshow:yes;
mso-style-priority:99;
mso-style-parent:””;
mso-padding-alt:0cm 5.4pt 0cm 5.4pt;
mso-para-margin-top:0cm;
mso-para-margin-right:0cm;
mso-para-margin-bottom:10.0pt;
mso-para-margin-left:0cm;
line-height:115%;
mso-pagination:widow-orphan;
font-size:11.0pt;
font-family:”Calibri”,”sans-serif”;
mso-ascii-font-family:Calibri;
mso-ascii-theme-font:minor-latin;
mso-hansi-font-family:Calibri;
mso-hansi-theme-font:minor-latin;}
table.MsoTableLightShadingAccent2
{mso-style-name:”Light Shading – Accent 2″;
mso-tstyle-rowband-size:1;
mso-tstyle-colband-size:1;
mso-style-priority:60;
mso-style-unhide:no;
border-top:solid #C0504D 1.0pt;
mso-border-top-themecolor:accent2;
border-left:none;
border-bottom:solid #C0504D 1.0pt;
mso-border-bottom-themecolor:accent2;
border-right:none;
mso-padding-alt:0cm 5.4pt 0cm 5.4pt;
mso-para-margin:0cm;
mso-para-margin-bottom:.0001pt;
mso-pagination:widow-orphan;
font-size:11.0pt;
font-family:”Calibri”,”sans-serif”;
mso-ascii-font-family:Calibri;
mso-ascii-theme-font:minor-latin;
mso-hansi-font-family:Calibri;
mso-hansi-theme-font:minor-latin;
color:
mso-themecolor:accent2;
mso-themeshade:191;}
table.MsoTableLightShadingAccent2FirstRow
{mso-style-name:”Light Shading – Accent 2″;
mso-table-condition:first-row;
mso-style-priority:60;
mso-style-unhide:no;
mso-tstyle-border-top:1.0pt solid
mso-tstyle-border-top-themecolor:accent2;
mso-tstyle-border-left:cell-none;
mso-tstyle-border-bottom:1.0pt solid
mso-tstyle-border-bottom-themecolor:accent2;
mso-tstyle-border-right:cell-none;
mso-tstyle-border-insideh:cell-none;
mso-tstyle-border-insidev:cell-none;
mso-para-margin-top:0cm;
mso-para-margin-bottom:0cm;
mso-para-margin-bottom:.0001pt;
line-height:normal;
mso-ansi-font-weight:bold;
mso-bidi-font-weight:bold;}
table.MsoTableLightShadingAccent2LastRow
{mso-style-name:”Light Shading – Accent 2″;
mso-table-condition:last-row;
mso-style-priority:60;
mso-style-unhide:no;
mso-tstyle-border-top:1.0pt solid
mso-tstyle-border-top-themecolor:accent2;
mso-tstyle-border-left:cell-none;
mso-tstyle-border-bottom:1.0pt solid
mso-tstyle-border-bottom-themecolor:accent2;
mso-tstyle-border-right:cell-none;
mso-tstyle-border-insideh:cell-none;
mso-tstyle-border-insidev:cell-none;
mso-para-margin-top:0cm;
mso-para-margin-bottom:0cm;
mso-para-margin-bottom:.0001pt;
line-height:normal;
mso-ansi-font-weight:bold;
mso-bidi-font-weight:bold;}
table.MsoTableLightShadingAccent2FirstCol
{mso-style-name:”Light Shading – Accent 2″;
mso-table-condition:first-column;
mso-style-priority:60;
mso-style-unhide:no;
mso-ansi-font-weight:bold;
mso-bidi-font-weight:bold;}
table.MsoTableLightShadingAccent2LastCol
{mso-style-name:”Light Shading – Accent 2″;
mso-table-condition:last-column;
mso-style-priority:60;
mso-style-unhide:no;
mso-ansi-font-weight:bold;
mso-bidi-font-weight:bold;}
table.MsoTableLightShadingAccent2OddColumn
{mso-style-name:”Light Shading – Accent 2″;
mso-table-condition:odd-column;
mso-style-priority:60;
mso-style-unhide:no;
mso-tstyle-shading:
mso-tstyle-shading-themecolor:accent2;
mso-tstyle-shading-themetint:63;
mso-tstyle-border-left:cell-none;
mso-tstyle-border-right:cell-none;
mso-tstyle-border-insideh:cell-none;
mso-tstyle-border-insidev:cell-none;}
table.MsoTableLightShadingAccent2OddRow
{mso-style-name:”Light Shading – Accent 2″;
mso-table-condition:odd-row;
mso-style-priority:60;
mso-style-unhide:no;
mso-tstyle-shading:
mso-tstyle-shading-themecolor:accent2;
mso-tstyle-shading-themetint:63;
mso-tstyle-border-left:cell-none;
mso-tstyle-border-right:cell-none;
mso-tstyle-border-insideh:cell-none;
mso-tstyle-border-insidev:cell-none;}

پنجشنبه، ۲۶ تیر ۹۳ - ۰۹:۲۲

به گزارش گروه بازار باشگاه خبرنگاران، قیمت انواع تافی به شرح جدول زیر است: Normal 0 false false false EN-US X-NONE FA /*…

به گزارش گروه بازار باشگاه خبرنگاران، قیمت انواع تافی به شرح جدول زیر است:


Normal
0

false
false
false

EN-US
X-NONE
FA

/* Style Definitions */
table.MsoNormalTable
{mso-style-name:”Table Normal”;
mso-tstyle-rowband-size:0;
mso-tstyle-colband-size:0;
mso-style-noshow:yes;
mso-style-priority:99;
mso-style-parent:””;
mso-padding-alt:0cm 5.4pt 0cm 5.4pt;
mso-para-margin-top:0cm;
mso-para-margin-right:0cm;
mso-para-margin-bottom:10.0pt;
mso-para-margin-left:0cm;
line-height:115%;
mso-pagination:widow-orphan;
font-size:11.0pt;
font-family:”Calibri”,”sans-serif”;
mso-ascii-font-family:Calibri;
mso-ascii-theme-font:minor-latin;
mso-hansi-font-family:Calibri;
mso-hansi-theme-font:minor-latin;}
table.MsoTableLightShadingAccent2
{mso-style-name:”Light Shading – Accent 2″;
mso-tstyle-rowband-size:1;
mso-tstyle-colband-size:1;
mso-style-priority:60;
mso-style-unhide:no;
border-top:solid #C0504D 1.0pt;
mso-border-top-themecolor:accent2;
border-left:none;
border-bottom:solid #C0504D 1.0pt;
mso-border-bottom-themecolor:accent2;
border-right:none;
mso-padding-alt:0cm 5.4pt 0cm 5.4pt;
mso-para-margin:0cm;
mso-para-margin-bottom:.0001pt;
mso-pagination:widow-orphan;
font-size:11.0pt;
font-family:”Calibri”,”sans-serif”;
mso-ascii-font-family:Calibri;
mso-ascii-theme-font:minor-latin;
mso-hansi-font-family:Calibri;
mso-hansi-theme-font:minor-latin;
color:
mso-themecolor:accent2;
mso-themeshade:191;}
table.MsoTableLightShadingAccent2FirstRow
{mso-style-name:”Light Shading – Accent 2″;
mso-table-condition:first-row;
mso-style-priority:60;
mso-style-unhide:no;
mso-tstyle-border-top:1.0pt solid
mso-tstyle-border-top-themecolor:accent2;
mso-tstyle-border-left:cell-none;
mso-tstyle-border-bottom:1.0pt solid
mso-tstyle-border-bottom-themecolor:accent2;
mso-tstyle-border-right:cell-none;
mso-tstyle-border-insideh:cell-none;
mso-tstyle-border-insidev:cell-none;
mso-para-margin-top:0cm;
mso-para-margin-bottom:0cm;
mso-para-margin-bottom:.0001pt;
line-height:normal;
mso-ansi-font-weight:bold;
mso-bidi-font-weight:bold;}
table.MsoTableLightShadingAccent2LastRow
{mso-style-name:”Light Shading – Accent 2″;
mso-table-condition:last-row;
mso-style-priority:60;
mso-style-unhide:no;
mso-tstyle-border-top:1.0pt solid
mso-tstyle-border-top-themecolor:accent2;
mso-tstyle-border-left:cell-none;
mso-tstyle-border-bottom:1.0pt solid
mso-tstyle-border-bottom-themecolor:accent2;
mso-tstyle-border-right:cell-none;
mso-tstyle-border-insideh:cell-none;
mso-tstyle-border-insidev:cell-none;
mso-para-margin-top:0cm;
mso-para-margin-bottom:0cm;
mso-para-margin-bottom:.0001pt;
line-height:normal;
mso-ansi-font-weight:bold;
mso-bidi-font-weight:bold;}
table.MsoTableLightShadingAccent2FirstCol
{mso-style-name:”Light Shading – Accent 2″;
mso-table-condition:first-column;
mso-style-priority:60;
mso-style-unhide:no;
mso-ansi-font-weight:bold;
mso-bidi-font-weight:bold;}
table.MsoTableLightShadingAccent2LastCol
{mso-style-name:”Light Shading – Accent 2″;
mso-table-condition:last-column;
mso-style-priority:60;
mso-style-unhide:no;
mso-ansi-font-weight:bold;
mso-bidi-font-weight:bold;}
table.MsoTableLightShadingAccent2OddColumn
{mso-style-name:”Light Shading – Accent 2″;
mso-table-condition:odd-column;
mso-style-priority:60;
mso-style-unhide:no;
mso-tstyle-shading:
mso-tstyle-shading-themecolor:accent2;
mso-tstyle-shading-themetint:63;
mso-tstyle-border-left:cell-none;
mso-tstyle-border-right:cell-none;
mso-tstyle-border-insideh:cell-none;
mso-tstyle-border-insidev:cell-none;}
table.MsoTableLightShadingAccent2OddRow
{mso-style-name:”Light Shading – Accent 2″;
mso-table-condition:odd-row;
mso-style-priority:60;
mso-style-unhide:no;
mso-tstyle-shading:
mso-tstyle-shading-themecolor:accent2;
mso-tstyle-shading-themetint:63;
mso-tstyle-border-left:cell-none;
mso-tstyle-border-right:cell-none;
mso-tstyle-border-insideh:cell-none;
mso-tstyle-border-insidev:cell-none;}

پنجشنبه، ۲۶ تیر ۹۳ - ۰۹:۵۶

به گزارش خبرنگار اقتصادی باشگاه خبرنگاران از مرکز مدیریت راه‌ های کشور، امروز “پنجشنبه 26 تیر ماه 93” به ‌استثناي محورهاي مسدود و…

به گزارش خبرنگار اقتصادی باشگاه خبرنگاران از مرکز مدیریت راه‌ های کشور، امروز “پنجشنبه 26 تیر ماه 93” به ‌استثناي محورهاي مسدود و ممنوع،‌ مابقي محورهاي مواصلاتي كشور باز بوده و تردد در آنها به‌ روال عادي در جريان است.

 محورهاي مسدود تا اطلاع ثانوي، بدليل رويدادهاي غيرمترقبه:

1- محور شهداد- نهبندان، مقطع واقع در استان کرمان، به دليل وقوع سيلاب از كيلومتر 60 تا 73، تا اطلاع ثانوي مسدود است.ممنوعيت تردد بدليل عمليات كارگاه جاده‌اي:

1- محور ايلام ـ صالح آباد، واقع در استان ايلام، 29 و 30 تير، از ساعت 12 الي 15، به دليل اجراي عملیات انفجار و تخليه مصالح حاصل از انفجار در حدفاصل كيلومتر 1 تا 2، مسدود و جاده قديم ايلام – صالح آباد به عنوان مسير جايگزين معرفي مي گردد.

2- كمربندي شرقي شهر كرمانشاه، واقع در استان كرمانشاه، تا 31 تير، روزهاي زوج از ساعت 11 الي 14، به دليل ادامه اجراي عملیات زيرسازي راه‌ آهن غرب حدفاصل كيلومتر 12 تا 13 مسدود و مسير جايگزين، كمربندي غربي (قديم) خواهدبود.

3- محور قديم مشهد ـ باغچه واقع در استان خراسان رضوي، تا 2 مرداد،  از ساعت 8  الي 16 ، بدليل عمليات نصب علائم و تجهيزات ايمني ، حدفاصل كيلومتر 0  الي 800+29 ،مسدود و آزادراه مشهد- باغچه به عنوان مسير جايگزين معرفي مي گردد.

4-  محور خرم آباد ـ نورآباد واقع در استان لرستان، امروز، از ساعت 9  الي 12، بدليل اجراي عمليات راهسازي و ريزش برداري، حدفاصل كيلومتر 20  الي 21، مسدود و به دليل زمان كوتاه عمليات مسير فاقد مسير جايگزين است.

5-محور هراز، واقع در استان هاي تهران و مازندران، تا 4 مردادماه، به دليل عمليات ايمن سازي تونل جديد امامزاده هاشم (شامل آ ببندي و نصب جت فن تونل)، واقع در كيلومتر46، مسير آمل به تهران مسدود مي گردد و تردد از گردنه ( گالري) امامزاده هاشم به صورت رفت و برگشت انجام مي شود.

6- محور خرم آباد ـ بيرانشهر( روستاي سرنمك)  واقع در استان لرستان، امروز از ساعت 9  الي 13، بدليل اجراي عمليات راهسازي و ريزش برداري، حدفاصل كيلومتر 400+25  الي 430+28، مسدود  و تردد از جاده خرم آباد – بروجرد – بيرانشهر  انجام مي گردد.

7-محور هراز، مقطع واقع در استان مازندران، از 29 تير لغايت 1 مرداد ماه، از ساعت 21 الي 6، به دليل عمليات تكميل سيستم هاي روشنايي تونل هاي 2،4 و 5، مسدود و تردد از ديگر محورهاي منتهي به شمال انجام مي شود.

ممنوعيت تردد به‌تفكيك يا اولويت وسايل نقليه:

1- در محور كرمان ـ راين ـ حسين آباد ـ جيرفت (ساردوئيه ـ جيرفت)، واقع در استان كرمان به‌ دليل مداخله با ترافيك شهري‏ و تردد در جاذبه‌ هاي گردشگري و عبور 23 كيلومتري از مسير فرعي، تردد خودروهاي سنگين و حاملين فرآورده‌هاي نفتي ممنوع و مسير جايگزين محور ترانزيت كرمان ـ دهبكري ـ جيرفت، معرفي مي‌گردد، تردد وسايل نقليه سواري در محور فوق بلامانع است.

محدوديت تردد بدليل عمليات كارگاه جاده‌اي:

الف) تهران و محورهاي منتهي به آن:

1- آزادراه كرج ـ تهران،

الف-  مقطع واقع در استان تهران، تا اطلاع ثانوي، شنبه تا چهارشنبه هر هفته، ساعت 9 الي 16، بدليل اجراي عمليات لكه‌گيري هندسي حدفاصل كيلومتر 6 از ايران خودرو، عبور يك در ميان (شطرنجي) در باند كندرو اعمال و تردد همزمان با اجراي عمليات، با رعايت احتياط انجام مي‌شود.                          
ب- باند شمالي آزاد راه تهران- كرج ،تا 31 مرداد، شنبه تا سه شنبه هر هفته بغير از روزهاي تعطيل ، ساعت 9 الي 15، و باند جنوبي آزاد راه تهران- كرج ، از ساعت 23:30 الي 04:30 صبح روز بعد، بدليل اجراي عمليات روكش آسفالت حدفاصل فاصل عوارضي قديم تا گرمدره، تردد همزمان با اجراي عمليات، با رعايت احتياط انجام مي‌شود و در ساعات پيشنهادي باند جنوبي از پل كلاك مسدود و انحراف ترافيك به سمت جاده مخصوص كرج- تهران انجام مي شود.

2- آزاد راه قزوين ـ رشت و بالعكس، مقطع واقع در استان قزوين، تا 27 تير، ازساعت 8 الي 18، بدليل عمليات رفع نواقص ابنيه فني و انجام لكه گيري در حدفاصل كيلومتر 16 الي 41 لاين شمالي و جنوبي قطعه 4 الف، تردد همزمان با اجراي عمليات، تردد با محدوديت و رعايت جوانب احتياط انجام مي‌شود.

3- محور آزاد راه قم ـ تهران، مقطع واقع در استان قم، حدفاصل كيلومتر 1 الي 68 قم _ تهران و كيلومتر 67 الي 135 تهران _ قم، تا 31 شهریور، شنبه تا چهارشنبه  هر هفته، به‌ جز ايام تعطيل، از ساعت 7 الي 19 بدليل اجراي عمليات آسفالت‌ تراشي، روكش آسفالت و بهسازي، تردد با محدوديت و رعايت جوانب احتياط انجام مي‌شود.

4-  محور گرمسار ـ سمنان و بالعكس، واقع در استان سمنان، تا 27 مرداد، به‌ طور 24 ساعته‌، بدليل تكميل تقاطع غير همسطح سرخه در 22 كيلومتري ماقبل سمنان، تردد با محدوديت و رعايت جوانب احتياط از كنارگذر احداثي انجام مي‌ شود.

5- آزاد راه كرج ـ قزوين، مقطع واقع در استان البرز، تا 20 شهريور، شنبه تا چهارشنبه هر هفته، ساعت 9 الي 15 بغير از روزهاي پنجشنبه و جمعه و تعطيلات رسمي، بدليل اجراي عمليات راهسازي و روكش آسفالت باند شمالي،حدفاصل كيلومتر 35 الي 50، تردد همزمان با اجراي عمليات، با رعايت احتياط انجام مي‌شودهمچنين آزادراه قزوين ـ كرج ـ تهران ، تا 5 مرداد، ساعت 9 الي15 بغير از روزهاي پنجشنبه وجمعه وتعطيلات رسمي ، بدليل اجراي عمليات بهسازي ولكه گيري آسفالت باند جنوبي ،حدفاصل پل حصارك تا پل كلاك ، تردد همزمان با اجراي عمليات، با رعايت احتياط انجام مي‌شود..

ب) ساير محورها:

1- آزاد راه قزوين- زنجان در محدوده كمربندي شهر قزوين  واقع در استان قزوين تا 14 مردادماه از ساعت 7 الي 19 از كيلومتر 0 الي 25 بعلت افزايش عرض موثر سواره رو ، برچيدن گاردريل رفوژ مياني و اجراي بلوك بتني  تردد همزمان با اجراي عمليات، با محدوديت و رعايت احتياط انجام مي‌شود.

2- محور دامنه ـ داران ـ اليگودرز، واقع در استان اصفهان، حدفاصل كيلومتر 7 تا  15 و 43 تا 53، تا 15 آذر، از ساعت 7 الي 20، بدليل شروع احداث باند دوم و رفت و آمد ماشين آلات راهسازي، تردد همزمان با اجراي عمليات و با رعايت جوانب احتياط انجام مي‌شود.

3- محور آزاد راه كاشان ـ قم، واقع در استان اصفهان، حدفاصل كيلومتر 6 تا 21، تا 31 تیر، بدليل عمليات بهسازي، تردد همزمان با اجراي عمليات و با رعايت جوانب احتياط انجام مي‌شود.

4- محور اراك ـ سلفچگان، واقع در استان مركزي، در كيلومتر 13، تا هشتم مرداد، از ساعت 8  الي 18، بدليل عمليات احداث زير گذر حاجي آباد، تردد با محدوديت و رعايت جوانب احتياط انجام مي‌شود.

5-  محور خوي ـ چالدران، واقع در استان آذربايجان غربي، تا 31 تير 93، از ساعت 8 الي 18، به‌دليل اجراي عمليات تعريض و چهار بانده كردن ،محدوده 4 كيلومتر اول مسير،  تردد همزمان با اجراي عمليات، با محدوديت و رعايت احتياط انجام مي‌شود.

6- محور شهررضا ـ سميرم، مقطع واقع در استان اصفهان، حدفاصل كيلومترهاي 27 تا 35، 52 تا 68 و 68 تا 78 تا 30 تیر، از ساعت 8 الي 18، بدليل عمليات لكه گيري و روكش آسفالت، تردد همزمان با اجراي عمليات و با رعايت جوانب احتياط انجام مي‌شود.

7- محور اصفهان ـ شهررضا ـ آباده، مقطع واقع در استان اصفهان، حدفاصل كيلومتر 0 تا 15، باند رفت كمربندي شهررضا، تا 25 مرداد، ساعت 8 الي 17، بدليل عمليات راهداري، تردد با محدوديت و رعايت جوانب احتياط انجام مي‌شود همچنين حدفاصل كيلومتر 0 تا 15، باند برگشت كمربندي شهررضا، 28 مرداد، ساعت 8 الي 17، بدليل عمليات راهداري، تردد با محدوديت و رعايت جوانب احتياط انجام مي‌شود.

8-بزرگراه شيروان ـ فاروج  واقع در استان خراسان شمالي، تا 10 مرداد، ساعت 7 الي 18، بدليل عمليات اصلاح زير گذر روستاي برزل آباد ‏در كيلومتر 24، تردد همزمان با اجراي عمليات، با محدوديت و رعايت احتياط در محدوده اجراي پروژه، به صورت دوطرفه از باند رفت انجام ميشود.

9- محورهاي بجنورد ـ جنگل گلستان و بجنورد ـ شيروان ـ فاروج  واقع در استان خراسان شمالي، تا 15 مرداد، ساعت 7  الي 17، بدليل عمليات درزگيري، تردد همزمان با اجراي عمليات، با محدوديت و رعايت احتياط انجام مي‌شود.

10-محور پاوه ـ روانسر  واقع در استان  كرمانشاه، تا 25 تير از ساعت 7  الي 17، بدليل عمليات تعريض و شانه سازي راه، حدفاصل كيلومتر 1 تا 4، تردد همزمان با اجراي عمليات، با محدوديت و رعايت احتياط انجام مي‌شود.

11- محور برازجان ـ دالكي، مقطع واقع در استان بوشهر، 2كيلومتر بعد از پليس راه، تا 18 تیر، از ساعت 7 الي 23، بدليل اجراي عمليات احداث زيرگذر (به طول 300 متر)، تردد همزمان با اجراي عمليات و با رعايت جوانب احتياط انجام مي‌شود.

12- محور اردبيل _ خلخال و بالعكس، واقع در استان اردبيل، تا 22 تير، به‌دليل عمليات احداث زيرگذر، تردد از باندهاي جديدالاحداث بزرگراه، با محدوديت و رعايت جوانب ايمني، انجام مي‌شود.

13- محور نيشابور ـ مشهد و بالعكس (باند شمالي و جنوبي ـ محور جديد) واقع در استان خراسان رضوي، حدفاصل كيلومتر 0 الي 41 ( باند جنوبي و شمالي)، تا ششم مرداد، ساعت 7  الي 17، بدليل عمليات لكه گيري و درزگيري ‏، تردد با محدوديت و رعايت جوانب احتياط انجام ميشود. همچنين محور مشهد ـ نيشابور (باند شمالي) واقع در استان خراسان رضوي، حدفاصل كيلومتر 0 الي 5، 27 مرداد، ساعت 7  الي 17، بدليل عمليات روكش آسفالت‏، تردد با محدوديت و رعايت جوانب احتياط انجام مي شود.

14- محور سبزوار ـ نيشابور و بالعكس واقع در استان خراسان رضوي، حدفاصل كيلومتر 0 الي 55 ( باند شمالي و جنوبي) ، تا 25 تیر، ساعت 7  الي 18 ، بدليل عمليات بهسازي راه ‏(چيپ‌سيل)، تردد با محدوديت و رعايت جوانب احتياط انجام مي شود همچنين محور سبزوار ـ نيشابور (باند جنوبي) واقع در استان خراسان رضوي ، حدفاصل كيلومتر 0 الي 55، 25 تیر، ساعت 7  الي 18، بدليل عمليات درز‌گيري و ماسه آسفالت، تردد با محدوديت و رعايت جوانب احتياط انجام مي شود.

15- محور سه راه مهنه ـ گناباد ـ قاين واقع در استان خراسان رضوي، از كيلومتر 80 تربت حيدريه به گناباد و از گناباد تا كيلومتر 35 محور قاين ، تا 22 مرداد، ساعت 6  الي 18، بدليل عمليات راهداري ‏، تردد با محدوديت و رعايت جوانب احتياط انجام ميشود.

16- محور خوش ييلاق ـ آزادشهر ، واقع در استان گلستان، تا 17 مرداد،  از ساعت 8 الي 18 ، بدليل عمليات بهسازي و روكش آسفالت در حدفاصل كيلومتر 45 الي 65، تردد همزمان با اجراي عمليات، با محدوديت و رعايت احتياط انجام مي‌شود.

17- محور گناباد ـ فردوس واقع در استان خراسان رضوي، حدفاصل كيلومتر 30 الي 34، تا نهم مرداد، ساعت 7  الي 18 ، بدليل عمليات ترانشه برداري ، اصلاح قنو و لكه گيري آسفالت ‏، تردد با محدوديت و رعايت جوانب احتياط انجام ميشود.

18- محور خواف ـ تايباد واقع در استان خراسان رضوي، حدفاصل كيلومتر 33  الي 37 ، تا 15 تیر، ساعت 7  الي 18 ، بدليل عمليات اتصال محور موجود به واريانت جديد ، تردد با محدوديت و رعايت جوانب احتياط از كنارگذر احداثي انجام ميشود.

19- محور خواف ـ رشتخوار واقع در استان خراسان رضوي، حدفاصل كيلومتر 0  الي 25، تا 30 مرداد، ساعت 7  الي 18، بدليل عمليات درزگيري و سيل كت، تردد با محدوديت و رعايت جوانب احتياط انجام ميشود.

20- محور سه راه شادمهر ـ كاشمر واقع در استان خراسان رضوي، حدفاصل كيلومتر 0  الي 24، تا 30 مرداد، ساعت 7  الي 18، بدليل عمليات درزگيري و سيل كت، تردد با محدوديت و رعايت جوانب احتياط از كنارگذر احداثي انجام مي شود.

21- محور سلطان آباد ـ سبزوار  واقع در استان خراسان رضوي، حدفاصل كيلومتر 0  الي 20، تا 30 مرداد، ساعت 7  الي 18، بدليل عمليات آسفالت حفاظتي،  تردد با محدوديت و رعايت جوانب احتياط انجام ميشود. محور سلطان آباد ـ دوغايي  واقع در استان خراسان رضوي، حدفاصل كيلومتر 0  الي 30، تا 30 مرداد، ساعت 7  الي 18، بدليل عمليات آسفالت حفاظتي،  تردد با محدوديت و رعايت جوانب احتياط انجام مي شود.

22- بزرگراه بجنورد ـ شيروان واقع در استان خراسان شمالي، حدفاصل كيلومتر 0 الي 60 ( باند رفت) ، تا 10 مرداد، ساعت 8  الي 17، بدليل عمليات روكش آسفالت، تردد با محدوديت و رعايت جوانب احتياط انجام مي شود.

23- بزرگراه شيروان ـ فاروج  واقع در استان خراسان شمالي، كيلومتر 24، تا 10 مرداد، ساعت 7  الي 18، بدليل عمليات اصلاح زير گذر روستاي برزل آباد ‏، تردد با محدوديت و رعايت جوانب احتياط در محدوده اجراي پروژه به صورت دوطرفه از باند رفت انجام مي شود.

24- آزاد راه زنجان ـ تبريز، واقع در استان زنجان، كيلومتر 94، تا 30 مرداد، از ساعت 7 الي 20، بدليل اجراي عمليات درز انبساط پل، تردد همزمان با اجراي عمليات و با رعايت جوانب احتياط و موارد ايمني انجام مي شود.

25- آزاد راه قزوين ـ زنجان، مقطع واقع در استان زنجان، حد فاصل كيلومتر 1 تا 30 تا 15 مرداد از ساعت 7 الي 20 همه روزه بدليل اجراي عمليات روكش آسفالت تردد همزمان با اجراي عمليات و با رعايت جوانب احتياط و موارد ايمني انجام مي شود.

26- كمربندي ابهر ـ خرمدره، واقع در استان زنجان، حد فاصل ابتدا تا انتها به طول 15 كيلومتر، تا 25 مرداد از ساعت 7 الي 20 همه روزه بدليل اجراي عمليات لكه گيري و روكش آسفالت تردد همزمان با اجراي عمليات و با رعايت جوانب احتياط و موارد ايمني انجام مي شود.

27- محور سمنان ـ مهديشهر، واقع در استان سمنان، كيلومتر 500+5،  28 آبان، به طور 24 ساعته، بدليل اجراي عمليات احداث تقاطع غير همسطح درجزين ، تردد همزمان با محدوديت و رعايت جوانب احتياط از كنارگذر احداثي انجام ميشود.

28-  محور اراك ـ سلفچگان واقع در استان مركزي، تا 16 تير، به‌طور شبانه‌روزي، به‌دليل اجراي عمليات زيرگذر مالك‌آباد حدفاصل كيلومتر 7، همچنين مورخ 8 تير لغايت 8 مرداد از ساعت 8  الي 18، بدليل عمليات احداث زير گذر حاجي آباد حدفاصل كيلومتر 13، تردد همزمان با اجراي عمليات، با محدوديت و رعايت احتياط انجام مي‌شود.

29- محور آزاد راه قزوين ـ رشت، واقع در استان قزوين، حدفاصل كيلومتر 16 الي 41 لاين شمالي و جنوبي قطعه 4 الف، تا 27 تیر، ازساعت 8  الي 18، بدليل عمليات رفع نواقص ابنيه فني وانجام لكه گيري ‏، تردد با محدوديت و رعايت جوانب احتياط انجام ميشود.

30- كمربندي شرقي كرمانشاه واقع در استان كرمانشاه، حدفاصل كيلومتر 23 الي 27، تا 31 تیر، ازساعت 7  الي 17 ، بدليل عمليات لكه‌گيري و روكش آسفالت ‏، تردد با محدوديت و رعايت جوانب احتياط انجام ميشود.

31- محور ثلات باباجاني ـ جوانرود  واقع در استان  كرمانشاه، حدفاصل كيلومتر 11 تا 12 ( باند رفت وبرگشت) ، تا 20 تیر، ساعت 7  الي 18 ، بدليل عمليات شانه سازي راه ‏، تردد با محدوديت و رعايت جوانب احتياط انجام ميشود.

32- محور تازه آباد ـ شيخ صله  واقع در استان  كرمانشاه، حدفاصل كيلومتر 0 تا 30 ( باند رفت وبرگشت) ، تا 20 تیر، ساعت 7  الي 18 ، بدليل عمليات لكه گيري ‏، تردد با محدوديت و رعايت جوانب احتياط انجام ميشود.

33- محور تازه آباد ـ شيخ صله  واقع در استان  كرمانشاه، حدفاصل كيلومتر 7 تا 500/7 ( باند رفت وبرگشت) ، تا 20 تیر، ساعت 7  الي 18، بدليل عمليات اصلاح قوس، تردد با محدوديت و رعايت جوانب احتياط انجام ميشود.

34- محور كلاله ـ مراوتپه، واقع در استان گلستان، حدفاصل كيلومتر 1 الي 85، تا 15 تیر، از ساعت 8 الي 16 ، بدليل اجراي عمليات بهسازي ولكه گيري روكش آسفالت ، تردد با محدوديت و رعايت جوانب احتياط انجام مي‌شود.

35- محور آزادشهر ـ خوش ييلاق، واقع در استان گلستان، كيلومتر 20، تا 24 تیر، از ساعت 8 الي 17 ، بدليل عمليات واريانت تكميلي، تردد با محدوديت و رعايت جوانب احتياط انجام مي‌شود.

36- محور قديم گرگان ـ كردكوي، واقع در استان گلستان، تا 18 تير، از ساعت 8 الي 18، بدليل عمليات بهسازي و روكش آسفالت در حدفاصل كيلومتر 0 الي 10، تردد همزمان با اجراي عمليات، با محدوديت و رعايت احتياط انجام مي‌شود.

37- محور آزادشهر ـ نوده خاندوز، واقع در استان گلستان، حدفاصل كيلومتر 1 الي 1، تا 15 مهر، از ساعت 8 الي 16، بدليل احداث پل ازدارتپه، تردد با محدوديت و رعايت جوانب احتياط انجام مي‌شود.

38- محور بابازيد ـ سيمره، واقع در استان لرستان، تا 15 تیر، بدليل اجراي عمليات بهسازي و روكش آسفالت ، تردد با محدوديت و رعايت جوانب احتياط انجام مي‌شود.

39- محور خرم آباد ـ بروجرد (منطقه چالانچولان)، واقع در استان لرستان، حدفاصل كيلومتر 63 الي 75، تا 27 تیر، بدليل اجراي عمليات لكه گيري و روكش آسفالت، تردد با محدوديت و رعايت جوانب احتياط انجام مي‌شود.

40- محور آزادشهر ـ خوش ييلاق، واقع در استان گلستان،كيلومتر 20، تا 24 تیر، از ساعت 8 الي 17، بدليل عمليات واريانت تكميلي، تردد با محدوديت و رعايت جوانب احتياط انجام مي‌شود.

41- محور آزادشهر ـ مينودشت- گاليكش، واقع در استان گلستان، حدفاصل كيلومتر 700/2 الي 850/2، تا 20 تیر، از ساعت 7 الي 17، بدليل اجراي عمليات زيرگذر و آبرو، تردد با محدوديت و رعايت جوانب احتياط انجام مي‌شود همچنين در محور آزادشهر ـ مينودشت، به طول 20 كيلومتر، تا چهارم تیر، ساعت 7 الي 18، به‌دليل اجراي عمليات لكه گيري آسفالت، تردد با محدوديت و رعايت جوانب احتياط انجام مي شود.

انتهای پیام/

پنجشنبه، ۲۶ تیر ۹۳ - ۰۹:۵۶

به گزارش خبرنگار اقتصادی باشگاه خبرنگاران از مرکز مدیریت راه‌ های کشور، امروز “پنجشنبه 26 تیر ماه 93” به ‌استثناي محورهاي مسدود و…

به گزارش خبرنگار اقتصادی باشگاه خبرنگاران از مرکز مدیریت راه‌ های کشور، امروز “پنجشنبه 26 تیر ماه 93” به ‌استثناي محورهاي مسدود و ممنوع،‌ مابقي محورهاي مواصلاتي كشور باز بوده و تردد در آنها به‌ روال عادي در جريان است.

 محورهاي مسدود تا اطلاع ثانوي، بدليل رويدادهاي غيرمترقبه:

1- محور شهداد- نهبندان، مقطع واقع در استان کرمان، به دليل وقوع سيلاب از كيلومتر 60 تا 73، تا اطلاع ثانوي مسدود است.ممنوعيت تردد بدليل عمليات كارگاه جاده‌اي:

1- محور ايلام ـ صالح آباد، واقع در استان ايلام، 29 و 30 تير، از ساعت 12 الي 15، به دليل اجراي عملیات انفجار و تخليه مصالح حاصل از انفجار در حدفاصل كيلومتر 1 تا 2، مسدود و جاده قديم ايلام – صالح آباد به عنوان مسير جايگزين معرفي مي گردد.

2- كمربندي شرقي شهر كرمانشاه، واقع در استان كرمانشاه، تا 31 تير، روزهاي زوج از ساعت 11 الي 14، به دليل ادامه اجراي عملیات زيرسازي راه‌ آهن غرب حدفاصل كيلومتر 12 تا 13 مسدود و مسير جايگزين، كمربندي غربي (قديم) خواهدبود.

3- محور قديم مشهد ـ باغچه واقع در استان خراسان رضوي، تا 2 مرداد،  از ساعت 8  الي 16 ، بدليل عمليات نصب علائم و تجهيزات ايمني ، حدفاصل كيلومتر 0  الي 800+29 ،مسدود و آزادراه مشهد- باغچه به عنوان مسير جايگزين معرفي مي گردد.

4-  محور خرم آباد ـ نورآباد واقع در استان لرستان، امروز، از ساعت 9  الي 12، بدليل اجراي عمليات راهسازي و ريزش برداري، حدفاصل كيلومتر 20  الي 21، مسدود و به دليل زمان كوتاه عمليات مسير فاقد مسير جايگزين است.

5-محور هراز، واقع در استان هاي تهران و مازندران، تا 4 مردادماه، به دليل عمليات ايمن سازي تونل جديد امامزاده هاشم (شامل آ ببندي و نصب جت فن تونل)، واقع در كيلومتر46، مسير آمل به تهران مسدود مي گردد و تردد از گردنه ( گالري) امامزاده هاشم به صورت رفت و برگشت انجام مي شود.

6- محور خرم آباد ـ بيرانشهر( روستاي سرنمك)  واقع در استان لرستان، امروز از ساعت 9  الي 13، بدليل اجراي عمليات راهسازي و ريزش برداري، حدفاصل كيلومتر 400+25  الي 430+28، مسدود  و تردد از جاده خرم آباد – بروجرد – بيرانشهر  انجام مي گردد.

7-محور هراز، مقطع واقع در استان مازندران، از 29 تير لغايت 1 مرداد ماه، از ساعت 21 الي 6، به دليل عمليات تكميل سيستم هاي روشنايي تونل هاي 2،4 و 5، مسدود و تردد از ديگر محورهاي منتهي به شمال انجام مي شود.

ممنوعيت تردد به‌تفكيك يا اولويت وسايل نقليه:

1- در محور كرمان ـ راين ـ حسين آباد ـ جيرفت (ساردوئيه ـ جيرفت)، واقع در استان كرمان به‌ دليل مداخله با ترافيك شهري‏ و تردد در جاذبه‌ هاي گردشگري و عبور 23 كيلومتري از مسير فرعي، تردد خودروهاي سنگين و حاملين فرآورده‌هاي نفتي ممنوع و مسير جايگزين محور ترانزيت كرمان ـ دهبكري ـ جيرفت، معرفي مي‌گردد، تردد وسايل نقليه سواري در محور فوق بلامانع است.

محدوديت تردد بدليل عمليات كارگاه جاده‌اي:

الف) تهران و محورهاي منتهي به آن:

1- آزادراه كرج ـ تهران،

الف-  مقطع واقع در استان تهران، تا اطلاع ثانوي، شنبه تا چهارشنبه هر هفته، ساعت 9 الي 16، بدليل اجراي عمليات لكه‌گيري هندسي حدفاصل كيلومتر 6 از ايران خودرو، عبور يك در ميان (شطرنجي) در باند كندرو اعمال و تردد همزمان با اجراي عمليات، با رعايت احتياط انجام مي‌شود.                          
ب- باند شمالي آزاد راه تهران- كرج ،تا 31 مرداد، شنبه تا سه شنبه هر هفته بغير از روزهاي تعطيل ، ساعت 9 الي 15، و باند جنوبي آزاد راه تهران- كرج ، از ساعت 23:30 الي 04:30 صبح روز بعد، بدليل اجراي عمليات روكش آسفالت حدفاصل فاصل عوارضي قديم تا گرمدره، تردد همزمان با اجراي عمليات، با رعايت احتياط انجام مي‌شود و در ساعات پيشنهادي باند جنوبي از پل كلاك مسدود و انحراف ترافيك به سمت جاده مخصوص كرج- تهران انجام مي شود.

2- آزاد راه قزوين ـ رشت و بالعكس، مقطع واقع در استان قزوين، تا 27 تير، ازساعت 8 الي 18، بدليل عمليات رفع نواقص ابنيه فني و انجام لكه گيري در حدفاصل كيلومتر 16 الي 41 لاين شمالي و جنوبي قطعه 4 الف، تردد همزمان با اجراي عمليات، تردد با محدوديت و رعايت جوانب احتياط انجام مي‌شود.

3- محور آزاد راه قم ـ تهران، مقطع واقع در استان قم، حدفاصل كيلومتر 1 الي 68 قم _ تهران و كيلومتر 67 الي 135 تهران _ قم، تا 31 شهریور، شنبه تا چهارشنبه  هر هفته، به‌ جز ايام تعطيل، از ساعت 7 الي 19 بدليل اجراي عمليات آسفالت‌ تراشي، روكش آسفالت و بهسازي، تردد با محدوديت و رعايت جوانب احتياط انجام مي‌شود.

4-  محور گرمسار ـ سمنان و بالعكس، واقع در استان سمنان، تا 27 مرداد، به‌ طور 24 ساعته‌، بدليل تكميل تقاطع غير همسطح سرخه در 22 كيلومتري ماقبل سمنان، تردد با محدوديت و رعايت جوانب احتياط از كنارگذر احداثي انجام مي‌ شود.

5- آزاد راه كرج ـ قزوين، مقطع واقع در استان البرز، تا 20 شهريور، شنبه تا چهارشنبه هر هفته، ساعت 9 الي 15 بغير از روزهاي پنجشنبه و جمعه و تعطيلات رسمي، بدليل اجراي عمليات راهسازي و روكش آسفالت باند شمالي،حدفاصل كيلومتر 35 الي 50، تردد همزمان با اجراي عمليات، با رعايت احتياط انجام مي‌شودهمچنين آزادراه قزوين ـ كرج ـ تهران ، تا 5 مرداد، ساعت 9 الي15 بغير از روزهاي پنجشنبه وجمعه وتعطيلات رسمي ، بدليل اجراي عمليات بهسازي ولكه گيري آسفالت باند جنوبي ،حدفاصل پل حصارك تا پل كلاك ، تردد همزمان با اجراي عمليات، با رعايت احتياط انجام مي‌شود..

ب) ساير محورها:

1- آزاد راه قزوين- زنجان در محدوده كمربندي شهر قزوين  واقع در استان قزوين تا 14 مردادماه از ساعت 7 الي 19 از كيلومتر 0 الي 25 بعلت افزايش عرض موثر سواره رو ، برچيدن گاردريل رفوژ مياني و اجراي بلوك بتني  تردد همزمان با اجراي عمليات، با محدوديت و رعايت احتياط انجام مي‌شود.

2- محور دامنه ـ داران ـ اليگودرز، واقع در استان اصفهان، حدفاصل كيلومتر 7 تا  15 و 43 تا 53، تا 15 آذر، از ساعت 7 الي 20، بدليل شروع احداث باند دوم و رفت و آمد ماشين آلات راهسازي، تردد همزمان با اجراي عمليات و با رعايت جوانب احتياط انجام مي‌شود.

3- محور آزاد راه كاشان ـ قم، واقع در استان اصفهان، حدفاصل كيلومتر 6 تا 21، تا 31 تیر، بدليل عمليات بهسازي، تردد همزمان با اجراي عمليات و با رعايت جوانب احتياط انجام مي‌شود.

4- محور اراك ـ سلفچگان، واقع در استان مركزي، در كيلومتر 13، تا هشتم مرداد، از ساعت 8  الي 18، بدليل عمليات احداث زير گذر حاجي آباد، تردد با محدوديت و رعايت جوانب احتياط انجام مي‌شود.

5-  محور خوي ـ چالدران، واقع در استان آذربايجان غربي، تا 31 تير 93، از ساعت 8 الي 18، به‌دليل اجراي عمليات تعريض و چهار بانده كردن ،محدوده 4 كيلومتر اول مسير،  تردد همزمان با اجراي عمليات، با محدوديت و رعايت احتياط انجام مي‌شود.

6- محور شهررضا ـ سميرم، مقطع واقع در استان اصفهان، حدفاصل كيلومترهاي 27 تا 35، 52 تا 68 و 68 تا 78 تا 30 تیر، از ساعت 8 الي 18، بدليل عمليات لكه گيري و روكش آسفالت، تردد همزمان با اجراي عمليات و با رعايت جوانب احتياط انجام مي‌شود.

7- محور اصفهان ـ شهررضا ـ آباده، مقطع واقع در استان اصفهان، حدفاصل كيلومتر 0 تا 15، باند رفت كمربندي شهررضا، تا 25 مرداد، ساعت 8 الي 17، بدليل عمليات راهداري، تردد با محدوديت و رعايت جوانب احتياط انجام مي‌شود همچنين حدفاصل كيلومتر 0 تا 15، باند برگشت كمربندي شهررضا، 28 مرداد، ساعت 8 الي 17، بدليل عمليات راهداري، تردد با محدوديت و رعايت جوانب احتياط انجام مي‌شود.

8-بزرگراه شيروان ـ فاروج  واقع در استان خراسان شمالي، تا 10 مرداد، ساعت 7 الي 18، بدليل عمليات اصلاح زير گذر روستاي برزل آباد ‏در كيلومتر 24، تردد همزمان با اجراي عمليات، با محدوديت و رعايت احتياط در محدوده اجراي پروژه، به صورت دوطرفه از باند رفت انجام ميشود.

9- محورهاي بجنورد ـ جنگل گلستان و بجنورد ـ شيروان ـ فاروج  واقع در استان خراسان شمالي، تا 15 مرداد، ساعت 7  الي 17، بدليل عمليات درزگيري، تردد همزمان با اجراي عمليات، با محدوديت و رعايت احتياط انجام مي‌شود.

10-محور پاوه ـ روانسر  واقع در استان  كرمانشاه، تا 25 تير از ساعت 7  الي 17، بدليل عمليات تعريض و شانه سازي راه، حدفاصل كيلومتر 1 تا 4، تردد همزمان با اجراي عمليات، با محدوديت و رعايت احتياط انجام مي‌شود.

11- محور برازجان ـ دالكي، مقطع واقع در استان بوشهر، 2كيلومتر بعد از پليس راه، تا 18 تیر، از ساعت 7 الي 23، بدليل اجراي عمليات احداث زيرگذر (به طول 300 متر)، تردد همزمان با اجراي عمليات و با رعايت جوانب احتياط انجام مي‌شود.

12- محور اردبيل _ خلخال و بالعكس، واقع در استان اردبيل، تا 22 تير، به‌دليل عمليات احداث زيرگذر، تردد از باندهاي جديدالاحداث بزرگراه، با محدوديت و رعايت جوانب ايمني، انجام مي‌شود.

13- محور نيشابور ـ مشهد و بالعكس (باند شمالي و جنوبي ـ محور جديد) واقع در استان خراسان رضوي، حدفاصل كيلومتر 0 الي 41 ( باند جنوبي و شمالي)، تا ششم مرداد، ساعت 7  الي 17، بدليل عمليات لكه گيري و درزگيري ‏، تردد با محدوديت و رعايت جوانب احتياط انجام ميشود. همچنين محور مشهد ـ نيشابور (باند شمالي) واقع در استان خراسان رضوي، حدفاصل كيلومتر 0 الي 5، 27 مرداد، ساعت 7  الي 17، بدليل عمليات روكش آسفالت‏، تردد با محدوديت و رعايت جوانب احتياط انجام مي شود.

14- محور سبزوار ـ نيشابور و بالعكس واقع در استان خراسان رضوي، حدفاصل كيلومتر 0 الي 55 ( باند شمالي و جنوبي) ، تا 25 تیر، ساعت 7  الي 18 ، بدليل عمليات بهسازي راه ‏(چيپ‌سيل)، تردد با محدوديت و رعايت جوانب احتياط انجام مي شود همچنين محور سبزوار ـ نيشابور (باند جنوبي) واقع در استان خراسان رضوي ، حدفاصل كيلومتر 0 الي 55، 25 تیر، ساعت 7  الي 18، بدليل عمليات درز‌گيري و ماسه آسفالت، تردد با محدوديت و رعايت جوانب احتياط انجام مي شود.

15- محور سه راه مهنه ـ گناباد ـ قاين واقع در استان خراسان رضوي، از كيلومتر 80 تربت حيدريه به گناباد و از گناباد تا كيلومتر 35 محور قاين ، تا 22 مرداد، ساعت 6  الي 18، بدليل عمليات راهداري ‏، تردد با محدوديت و رعايت جوانب احتياط انجام ميشود.

16- محور خوش ييلاق ـ آزادشهر ، واقع در استان گلستان، تا 17 مرداد،  از ساعت 8 الي 18 ، بدليل عمليات بهسازي و روكش آسفالت در حدفاصل كيلومتر 45 الي 65، تردد همزمان با اجراي عمليات، با محدوديت و رعايت احتياط انجام مي‌شود.

17- محور گناباد ـ فردوس واقع در استان خراسان رضوي، حدفاصل كيلومتر 30 الي 34، تا نهم مرداد، ساعت 7  الي 18 ، بدليل عمليات ترانشه برداري ، اصلاح قنو و لكه گيري آسفالت ‏، تردد با محدوديت و رعايت جوانب احتياط انجام ميشود.

18- محور خواف ـ تايباد واقع در استان خراسان رضوي، حدفاصل كيلومتر 33  الي 37 ، تا 15 تیر، ساعت 7  الي 18 ، بدليل عمليات اتصال محور موجود به واريانت جديد ، تردد با محدوديت و رعايت جوانب احتياط از كنارگذر احداثي انجام ميشود.

19- محور خواف ـ رشتخوار واقع در استان خراسان رضوي، حدفاصل كيلومتر 0  الي 25، تا 30 مرداد، ساعت 7  الي 18، بدليل عمليات درزگيري و سيل كت، تردد با محدوديت و رعايت جوانب احتياط انجام ميشود.

20- محور سه راه شادمهر ـ كاشمر واقع در استان خراسان رضوي، حدفاصل كيلومتر 0  الي 24، تا 30 مرداد، ساعت 7  الي 18، بدليل عمليات درزگيري و سيل كت، تردد با محدوديت و رعايت جوانب احتياط از كنارگذر احداثي انجام مي شود.

21- محور سلطان آباد ـ سبزوار  واقع در استان خراسان رضوي، حدفاصل كيلومتر 0  الي 20، تا 30 مرداد، ساعت 7  الي 18، بدليل عمليات آسفالت حفاظتي،  تردد با محدوديت و رعايت جوانب احتياط انجام ميشود. محور سلطان آباد ـ دوغايي  واقع در استان خراسان رضوي، حدفاصل كيلومتر 0  الي 30، تا 30 مرداد، ساعت 7  الي 18، بدليل عمليات آسفالت حفاظتي،  تردد با محدوديت و رعايت جوانب احتياط انجام مي شود.

22- بزرگراه بجنورد ـ شيروان واقع در استان خراسان شمالي، حدفاصل كيلومتر 0 الي 60 ( باند رفت) ، تا 10 مرداد، ساعت 8  الي 17، بدليل عمليات روكش آسفالت، تردد با محدوديت و رعايت جوانب احتياط انجام مي شود.

23- بزرگراه شيروان ـ فاروج  واقع در استان خراسان شمالي، كيلومتر 24، تا 10 مرداد، ساعت 7  الي 18، بدليل عمليات اصلاح زير گذر روستاي برزل آباد ‏، تردد با محدوديت و رعايت جوانب احتياط در محدوده اجراي پروژه به صورت دوطرفه از باند رفت انجام مي شود.

24- آزاد راه زنجان ـ تبريز، واقع در استان زنجان، كيلومتر 94، تا 30 مرداد، از ساعت 7 الي 20، بدليل اجراي عمليات درز انبساط پل، تردد همزمان با اجراي عمليات و با رعايت جوانب احتياط و موارد ايمني انجام مي شود.

25- آزاد راه قزوين ـ زنجان، مقطع واقع در استان زنجان، حد فاصل كيلومتر 1 تا 30 تا 15 مرداد از ساعت 7 الي 20 همه روزه بدليل اجراي عمليات روكش آسفالت تردد همزمان با اجراي عمليات و با رعايت جوانب احتياط و موارد ايمني انجام مي شود.

26- كمربندي ابهر ـ خرمدره، واقع در استان زنجان، حد فاصل ابتدا تا انتها به طول 15 كيلومتر، تا 25 مرداد از ساعت 7 الي 20 همه روزه بدليل اجراي عمليات لكه گيري و روكش آسفالت تردد همزمان با اجراي عمليات و با رعايت جوانب احتياط و موارد ايمني انجام مي شود.

27- محور سمنان ـ مهديشهر، واقع در استان سمنان، كيلومتر 500+5،  28 آبان، به طور 24 ساعته، بدليل اجراي عمليات احداث تقاطع غير همسطح درجزين ، تردد همزمان با محدوديت و رعايت جوانب احتياط از كنارگذر احداثي انجام ميشود.

28-  محور اراك ـ سلفچگان واقع در استان مركزي، تا 16 تير، به‌طور شبانه‌روزي، به‌دليل اجراي عمليات زيرگذر مالك‌آباد حدفاصل كيلومتر 7، همچنين مورخ 8 تير لغايت 8 مرداد از ساعت 8  الي 18، بدليل عمليات احداث زير گذر حاجي آباد حدفاصل كيلومتر 13، تردد همزمان با اجراي عمليات، با محدوديت و رعايت احتياط انجام مي‌شود.

29- محور آزاد راه قزوين ـ رشت، واقع در استان قزوين، حدفاصل كيلومتر 16 الي 41 لاين شمالي و جنوبي قطعه 4 الف، تا 27 تیر، ازساعت 8  الي 18، بدليل عمليات رفع نواقص ابنيه فني وانجام لكه گيري ‏، تردد با محدوديت و رعايت جوانب احتياط انجام ميشود.

30- كمربندي شرقي كرمانشاه واقع در استان كرمانشاه، حدفاصل كيلومتر 23 الي 27، تا 31 تیر، ازساعت 7  الي 17 ، بدليل عمليات لكه‌گيري و روكش آسفالت ‏، تردد با محدوديت و رعايت جوانب احتياط انجام ميشود.

31- محور ثلات باباجاني ـ جوانرود  واقع در استان  كرمانشاه، حدفاصل كيلومتر 11 تا 12 ( باند رفت وبرگشت) ، تا 20 تیر، ساعت 7  الي 18 ، بدليل عمليات شانه سازي راه ‏، تردد با محدوديت و رعايت جوانب احتياط انجام ميشود.

32- محور تازه آباد ـ شيخ صله  واقع در استان  كرمانشاه، حدفاصل كيلومتر 0 تا 30 ( باند رفت وبرگشت) ، تا 20 تیر، ساعت 7  الي 18 ، بدليل عمليات لكه گيري ‏، تردد با محدوديت و رعايت جوانب احتياط انجام ميشود.

33- محور تازه آباد ـ شيخ صله  واقع در استان  كرمانشاه، حدفاصل كيلومتر 7 تا 500/7 ( باند رفت وبرگشت) ، تا 20 تیر، ساعت 7  الي 18، بدليل عمليات اصلاح قوس، تردد با محدوديت و رعايت جوانب احتياط انجام ميشود.

34- محور كلاله ـ مراوتپه، واقع در استان گلستان، حدفاصل كيلومتر 1 الي 85، تا 15 تیر، از ساعت 8 الي 16 ، بدليل اجراي عمليات بهسازي ولكه گيري روكش آسفالت ، تردد با محدوديت و رعايت جوانب احتياط انجام مي‌شود.

35- محور آزادشهر ـ خوش ييلاق، واقع در استان گلستان، كيلومتر 20، تا 24 تیر، از ساعت 8 الي 17 ، بدليل عمليات واريانت تكميلي، تردد با محدوديت و رعايت جوانب احتياط انجام مي‌شود.

36- محور قديم گرگان ـ كردكوي، واقع در استان گلستان، تا 18 تير، از ساعت 8 الي 18، بدليل عمليات بهسازي و روكش آسفالت در حدفاصل كيلومتر 0 الي 10، تردد همزمان با اجراي عمليات، با محدوديت و رعايت احتياط انجام مي‌شود.

37- محور آزادشهر ـ نوده خاندوز، واقع در استان گلستان، حدفاصل كيلومتر 1 الي 1، تا 15 مهر، از ساعت 8 الي 16، بدليل احداث پل ازدارتپه، تردد با محدوديت و رعايت جوانب احتياط انجام مي‌شود.

38- محور بابازيد ـ سيمره، واقع در استان لرستان، تا 15 تیر، بدليل اجراي عمليات بهسازي و روكش آسفالت ، تردد با محدوديت و رعايت جوانب احتياط انجام مي‌شود.

39- محور خرم آباد ـ بروجرد (منطقه چالانچولان)، واقع در استان لرستان، حدفاصل كيلومتر 63 الي 75، تا 27 تیر، بدليل اجراي عمليات لكه گيري و روكش آسفالت، تردد با محدوديت و رعايت جوانب احتياط انجام مي‌شود.

40- محور آزادشهر ـ خوش ييلاق، واقع در استان گلستان،كيلومتر 20، تا 24 تیر، از ساعت 8 الي 17، بدليل عمليات واريانت تكميلي، تردد با محدوديت و رعايت جوانب احتياط انجام مي‌شود.

41- محور آزادشهر ـ مينودشت- گاليكش، واقع در استان گلستان، حدفاصل كيلومتر 700/2 الي 850/2، تا 20 تیر، از ساعت 7 الي 17، بدليل اجراي عمليات زيرگذر و آبرو، تردد با محدوديت و رعايت جوانب احتياط انجام مي‌شود همچنين در محور آزادشهر ـ مينودشت، به طول 20 كيلومتر، تا چهارم تیر، ساعت 7 الي 18، به‌دليل اجراي عمليات لكه گيري آسفالت، تردد با محدوديت و رعايت جوانب احتياط انجام مي شود.

انتهای پیام/

پنجشنبه، ۲۶ تیر ۹۳ - ۰۳:۰۱

به گزارش خبرنگار مهر، بازنشستگان از جمله اقشاری هستند که عمر و جوانی خود را در راه خدمت به مردم و جامعه سپری…

به گزارش خبرنگار مهر، بازنشستگان از جمله اقشاری هستند که عمر و جوانی خود را در راه خدمت به مردم و جامعه سپری کرده‌اند انتظار دارند که بتوانند با تکیه بر حقوق بازنشستگی و همچنین استفاده از امکانات در نظر گرفته شده، باقیمانده عمر خود را راحت بگذرانند.

وی در کشور ما کمتر این موضوع را شاهد هستیم و خدمات ارائه شده در دوران بازنشستگی نمی‌تواند باعث ایجاد حس رضایت‌مندی کامل در بازنشستگان شود.

حقوق پائین بازنشستگی کفاف مخارج زندگی بازنشستگان را نمی‌دهد؛ تورم بالا در کشور باعث شده است تا درآمدها و هزینه‌های زندگی تناسبی با هم نداشته باشند و بازنشستگان، پس از بازنشستگی نیز مجبور باشند به فکر دیگر مشاغل باشند.

در سال‌های اخیر شاهد اقدامات بسیار خوبی برای رسیدگی به وضعیت بازنشستگان و همچنین افزایش حقوق و مستمری پرداختی به بازنشستگان هستیم و امکانات مناسبی نیز در نقاط مختلف برای بازنشستگان ایجاد شده است ولی این امکانات هنوز هم کم است و باید خدمات بیشتری ارائه شود.

بیمه تکمیلی برای ویزیت، آزمایش و دارو کاربردی ندارد/ لزوم ساخت درمانگاه

در شهرستان دیر دغدغه اصلی بازنشستگان تامین اجتماعی نبود درمانگاه مجهزدر این شهرستان است که لازم است با عزم جدی مسئولان زمینه برای بهبود شرایط برای کاهش دغدغه‌های بازنشستگان فراهم شود.

یکی از بازنشستگان تامین اجتماعی دیر در گفتگو با خبرنگار مهر اظهار داشت: متاسفانه در شهرستان دیر درمانگاه مناسبی وجود ندارد که بازنشستگان بتوانند از خدمات مورد نیاز در این شهرستان بهره‌مند شوند و این موضوع از دغدغه‌های اصلی بازنشستگان است.

وی افزود: افزایش خدمات تامین اجتماعی یکی از مهمترین نیازهای بازنشستگان این سازمان است که امیدواریم با تلاش مسئولان شاهد تحقق این خواسته مردم باشیم.

یکی دیگر از بازنشستگان تامین احتماعی در شهرستان دیر به برخی از مشکلات بازنشستگان اشاره کرد و گفت: تغییر روش بیمه طلایی برای انجام کارهای درمانی بازنشستگان هیچ ارزشی ندارد.

حیدر درویشی افزود: این بیمه که به بیمه تکمیلی تغییر روش داده است برای ویزیت، آزمایش و دارو کاربردی ندارد در صورتی که بازنشستگان بیشتر نیازبه معاینه پزشک و دریافت دارو دارند.

ساخت درمانگاه از مصوبات هیئت دولت گذشته بوده است

رئیس کانون بازنشستگان تامین اجتماعی شهرستان دیر نیز اظهار داشت: کار در کانون افتخاری و بدون هیچ دستمزدی انجام می گیرد و افتخار داریم که بتوانیم برای بازنشستگان کاری انجام بدهیم.

خسرو یوسفی بیان داشت: ساخت درمانگاه از مصوبات هیئت دولت گذشته بوده است و اعتباری هم برای آن اختصاص داده شده است اما بعد از گذشت چندسال هنوز عملیات آن اجرایی نشده است.

وی گفت: احتمال دارد که اگر در زمین مورد نظر کار احداث صورت نگیرد و این اعتبار برگشت بخورد و مردم به‌ویژه بازنشستگان متضرر شوند.

رئیس کانون بازنشستگان تامین اجتماعی شهرستان دیر تصریح کرد: از همه توان خود برای پیگیری نیازها و مشکلات بازنشستگان استفاده خواهیم کرد و امیدواریم بتوانیم کمکی به حل مشکلات بازنشستگان کنیم.

عملیات ساخت درمانگاه سریع‌تر آغاز می‌شود

رئیس تامین اجتماعی شهرستان دیر نیز در گفتگو با خبرنگار مهر با اشاره به تلاش برای رفع مشکلات بازنشستگان گفت: هم اکنون تعداد 681 مستمری بگیر تامین اجتماعی وجود دارد که نیاز است همه تلاش کنند تا کانون بازنشستگان تقویت شود.

عبدالله عباسی افزود: درمانگاه تامین اجتماعی با هدف درمان بازنشستگان فعالیت می کند و تامین اجتماعی با هدف صیانت از حقوق بیمه شدگان وامنیت خاطر بیمه شده ها خدمت رسانی دارد.

وی در ادامه خاطرنشان ساخت: ما هم امیدواریم که هرچه زودتر کارساخت درمانگاه تامین اجتماعی دیر شروع شود تا افراد بتوانند از این درمانگاه خدمات بیشتر و بهتری داشته باشند.

رئیس تامین اجتماعی شهرستان دیر تصریح کرد: سازمان تامین اجتماعی همواره در حال گسترش نوع و کیفیت خدمات خود است و امیدواریم بتوانیم رضایت‌مندی بیشتر افراد تحت پوشش تامین اجتماعی را فراهم کنیم.

چهارشنبه، ۲۵ تیر ۹۳ - ۱۰:۵۴

به گزارش خبرگزاری مهر، اوزیل پاداش 237 هزار پوندی قهرمانی و پاداش 118 هزار پوندی راهیابی آلمان به نیمه نهایی جام بیستم را…

به گزارش خبرگزاری مهر، اوزیل پاداش 237 هزار پوندی قهرمانی و پاداش 118 هزار پوندی راهیابی آلمان به نیمه نهایی جام بیستم را مجموعا به کودکان غزه اهدا کرد.

بر پایه گزارش رسانه های انگلیسی، اوزیل که اصالتی ترکیه ای دارد به عنوان یکی از بازیکنان مسلمانی است که پیش از آغاز هر بازی، قرآن می خواند. او پیش از این از دست دادن با یکی از مسئولان فیفا به دلیل حمایت از اسراییل امتناع کرده بود که این موضوع جنجال های فراوانی را به همراه داشت.

در درگیری 9 روزه بین اسراییل و نیروهای حماس، 207 فلسطینی کشته شده اند که بیشتر آنها زنان و کودکان بوده اند.

الجزایر پیش از این پاداش 5 میلیون 250 هزار پوندی خود به منظور راهیابی به دور دوم رقابتها را به غزه اهدا کرده است.

چهارشنبه، ۲۵ تیر ۹۳ - ۱۰:۲۰

به گزارش گروه اقتصادی باشگاه خبرنگاران به نقل از شبکه اخبار اقتصادی و دارایی (شادا) ، علی طیب نیا وزیر امور اقتصادی و…

به گزارش گروه اقتصادی باشگاه خبرنگاران به نقل از شبکه اخبار اقتصادی و دارایی (شادا) ، علی طیب نیا وزیر امور اقتصادی و دارایی نیز با اشاره به بسته ای که دولت برای خروج غیرتورمی از رکود تهیه کرده است، گفت: سیاست هایی که نیاز به تصویب مجلس دارد در قالب لایحه ای تدوین و پیش بینی شده است.
 
وی گفت: تورم نقطه به نقطه از 45 درصد به کمتر از 15 درصد رسیده است و سیاست ها را تا رسیدن به تورم تک رقمی ادامه می دهیم.
 
طیب نیا با اشاره به رونق بعضی بخش ها در سه ماهه امسال گفت: در برخی بخش ها تولید بیش از 90 درصد رشد داشته است.
 
وی افزود : با همکاری وزارت ورزش و جوانان مشغول رایزنی در باره روش واگذاری دو باشگاه استقلال و پرسپولیس به بخش خصوصی هستیم.

وزیر اقتصاد گفت:‌ کارگروه خانوارها در وزارت تعاون در حال بررسی است تا برای حذف افراد پردرآمد از دریافت یارانه نقدی به بهترین نحو اقدام شود ضمن اینکه طبقات محروم و کم درامد از یارانه محروم نخواهند شد.
 
طیب نیا ادامه داد : دولت برای مقابله با تورم به دنبال تثبیت قیمتها نیست و با این حال در صنعتی که شرایط انحصاری دارد یا کالاهایی که مشمول دریافت یارانه است ، باید در قیمت گذاری آنها دولت نظارت داشته باشد تا منافع مصرف کنندگان حفظ شود.

وزیر اقتصاد : تصمیم درباره فروش محصولات پتروشیمی مخفی نبوده است وزیر امور اقتصادی و دارایی تصریح کرد: تصمیم درباره نحوه فروش محصولات پتروشیمی در بورس کالا مخفی نبوده است که عده ای از آن سوء استفاده کنند.
 
 علی طیب نیا در حاشیه جلسه هیئت دولت گفت : در جلسه ای که در وزارت اقتصاد در باره مشکلات فعالان بازار بورس برگزار شد ، مسائل مختلفی مطرح شد مانند محدودیت ها در قیمت گذاری محصولات پتروشیمی که با ضوابط بورس مغایر است.

وی افزود: در این جلسه وزیر صنعت ، معدن و تجارت اعلام کرد با محاسبه قیمت محصولات پتروشیمی بر اساس نرخ ارز آزاد به جای مبادله ای موافق است و آمادگی دارد آن را عملی کند.
طیب نیا گفت: در این جلسه به بنده به عنوان رئیس شورای عالی بورس اختیار دادند این تغییر را انجام دهم و این موضوع نیز در جلسه  بعد از ان علنی اعلام شد و بسیاری از فعالان بورس از ان اطلاع داشتند.
 
طیب نیا گفت: این تصمیم آثار مثبتی نیز در بورس داشت و امروز نیز یکی دیگر از پیشنهاد های فعالان بورس در هیئت وزیر ان تصویب و مقرر شد کیفی سازی محصولات پالایشگاه ها برای سال 92 طبق سال 91 عمل شود.

انتهای پیام/

جمعه، ۲۰ تیر ۹۳ - ۰۹:۴۱

به گزارش گروه بازار باشگاه خبرنگاران، یکی از راه‌هایی که می‌توان سیستم صوتی و تصویری خود را به بهترین شکل ممکن در آورد،…

به گزارش گروه بازار باشگاه خبرنگاران، یکی از راه‌هایی که می‌توان سیستم صوتی و تصویری خود را به بهترین شکل ممکن در آورد، خرید سینمای خانگی است.

چه کسی هست که نخواهد از تمام جادویی که تلویزیون اچ دی‌اش می‌تواند بکند استفاده کند؟ پس بیایید شروع کنیم. بهترین کاری که می‌توان انجام داد این است که بیشترین استفاده را از این جعبه جادویی با کمترین هزینه برد.

یکی از راه‌هایی که می‌توان سیستم صوتی و تصویری خود را به بهترین شکل ممکن در آورد، خرید سینمای خانگی است. سینمای خانگی معمولا جز وسایلی است که همیشه برای خریدار گران تمام می‌شود، اما خب ما اینجاییم که شما را برای یک خرید بهتر راهنمایی کنیم.

برنامه ریزی برای خرید سینمای خانگی

پیش از خرید یک سیستم اینچنینی باید در ابتدا به فضایی که قرار است این سیستم را قرار دهید توجه کنید، ترجیحات خود را بسنجید و به جیبتان نگاه کنید.

انواع سیستم صوتی

شما می‌توانید از بین 4 سیستم صوتی موجود در سینمای خانگی انتخاب کنید:

Home-theater-in-a-box (HTIB) systems

در این سیستم اغلب 5 اسپیکر سراوند، یک ساب ووفر و یک پلیر یا آمپلیفیر موجود است که به صورت یک مجموعه فروخته می‌شود.

Sound Bars

بارهای صدا از چند واحد اسپیکر تشکیل شده‌اند که صدای سراوند واقعی را ارایه می‌دهند و معمولا روی دیوار زیر پنل تلویزیون نصب می‌شوند.
Component systems
اجزای این سیستم می‌تواند به تمام انتخاب‌های شما از جمله رسیور صدا و تصویر، اسپیکرها، پلیر یا هر چیز دیگر مرتبط به این مجموعه باز گردد.
Separates
سیستمهایی که در آنها می‌توانید به جای رسیور از پری‌آمپلیفایر و پاور آمپلی فایرها استفاده کنید.

بودجه

سیستم‌های صوتی در قیمت‌های گوناگونی موجود هستند که نسبت به برند تولید کننده و اجزایی که شامل می‌شوند متغیرند.
· ارزان ترین‌ها: سیستم‌های Home-theater-in-box(HTIB). این مجموعه‌ها اغلب دارای اسپیکرهای کوچک هستند.
· میان قیمت‌ها: ساوندبارها معمولا برای زمانی که فضای کافی برای قرار دان اسپیکر ها ندارید مناسبند و بیشتر آنها داری سابووفر جداگانه هستند.
· گران قیمت‌ها: سیستمهای Component  مبتنی بر رسیورهای  A/V
· نجومی‌ها: سیستمهای Component با رسیورهای بسیار پیشرفته و پری آمپلی فایرها و آمپلی فایرهای جداگانه و اسپیکر های بزرگ.

home-theater-speaker-buying-guide

فضایی که می‌خواهید سیستم خود را آنجا قرار دهید

مجموعه‌ای با اسپیکرهای بزرگ می‌تواند برای یک فضای محدود آزار دهنده باشد و ساوند بارها هم نمی‌توانند برای محیطی وسیع کافی باشند، پس توجه به فضایی که می‌خواهید سینمای خانگی خود را آنجا قرار دهید بسیار اهمیت دارد.
· اتاق خواب یا فضایی مشابه به آن: به دنبال مجموعه‌های HTIB یا ساوند بارها باشید. البته کامپوننت‌های مجهز به اسپیکرهای کوچک نیز مناسب هستند.
· اتاق نشیمن آپارتمان: مراقب باشید، سیستمی را انتخاب کنید که بعدها باعث دردسرتان نشود. کامپوننتهای کوچک و ساوند بارها مناسب این فضا هستند.
· اتاقهای نشمین بزرگ: قطعا سیستم‌های کامپوننت بهترین گزینه هستند.
· خلوتگاه: سیستمهای کاپموننت.
· اتاق ویژه تماشای فیلم: مسلما برای چنین فضایی باید بهترین سیستم کامپوننت موجود را برگزینید.

به چه چیزی در سیستم خود نگاه می‌کنید؟

فرقی ندارد که می‌خواهید با سیستم خود به تماشای چه چیزی بنشینید یا چه کاری انجام دهید. آنچه اهمیت دارد این است به اولویت‌های خود توجه کنید و مثلا اگر بیشتر اوقات به تماشای فیلم می‌نشینید سیستمی را انتخاب کنید که مناسب این کار باشد و به محتوای شما زندگی ببخشد.

صدای سراوند

استریوها قادرند فضای هولو گرافیکی  ایجاد کنند که فضای صدایی را روبروی شما قرار می‌دهند، اما صدای سراوند می‌تواند محیطی کاملا جدید روبروی شما ایجاد کند.
اول نوع سیستمی را که می‌خواهید ایجاد کنید انتخاب کنید.
10203860بلندگوی چندکاناله لازم است؟
  5.1 کاناله:  بیشتر دیسکهای DVD و بلوری، برخی از دیسکهای SACD و برخی از منابع پخش
 6.1 کاناله: تعداد کمی DVD با سیستم رمزگذاری Dolby Digital Surround EX™ یا سیستمهای مشابه
 7.1 کاناله: برخی از دیسکهای بلو ری
پس مشخص است که یک سیستم 5.1 کاناله می‌تواند تجربه‌ای بسیار خوب از صدای سراوند را در اختیارتان  قرار دهد.
7.1  مستقیم بودن افکتهای صدا را بیشتر کرده و به سه بعدی شدن بیشتر صدا در محیط می‌افزاید.
به طور کل هر چه تعداد کانالها بیشتر باشد، یعنی تعداد اسپیکرها و آمپلی فایرها نیز بیشتر خواهد بود که به مراتب قیمت سیستم شما نیز بالاتر خواهد رفت، پس همانطور که پیش از این گفتیم یه سیستم 5.1 کانالی کافی است.

انتخاب اسپیکرهای خوب

انتخاب اندازه اسپیکر مستقیما به اندازه فضایی که می‌خواهید در آن از آنها استفاده کنید بستگی دارد. برای فضاهای بزگرتر اسپیکرهای بزرگتر و برای فضای کوچکتر از اسپیکرهای کوچکتر استفاده کنید.
اما به این نکته توجه کنید که بین اندازه و میزان کیفیت ارتباط مستقیمی وجود ندارد و دلیل نمی‌شود که مثلا اسپیکرهای کوچک کیفیت خوبی نداشته باشند.

چند نکته پیش از خرید

1. حتما پیش از رفتن به بازار بودجه خود را مشخص کنید.
2. پیش از خرید سری به نت بزنید و بررسی‌های مختلف را بخوانید.
3. دیسک حاوی محتوای مورد نظرتان را به محل خرید ببرید و پیش از پرداخت برای دستگاه آنرا حتما در سیستم مورد نظر خود امتحان کنید.
4. اگر فروشنده اجازه اینکار را بشما نمی‌دهد، فروشگاه را عوض کنید، زیرا هیچ چیز نمی‌تواند مثل گوشهای خودتان اطمینان بخش باشد.

pioneer-elite-sc27
رسیور A/V: قلب یک سیستم کامپوننت

اگر قرار باشد یک سیستم کامپوننت را برگزینید رسیور صدا/تصویر، مرکز کنترل شما خواهد بود. این مرکز از موارد زیر تشکیل شده است:

· یک پری آمپلی فایر با کنترلهای صدا و تصویر، پردازشگر، ورودی‌ها و خروجی‌ها
· آمپلی فایری برای تامین برق اسپیکرها
· تیونر رادیو برای اف ام یا ای ام یا باندهای ماهواره‌ای

تمام بخشهای یک سیستم سینمای خانگی به یک رسیور A/V متصل می‌شوند، پس مطین شوید نوعی را انتخاب می‌کنید که به اندازه کافی دارای پورتهای HDMI و دیگر ورودی‌ها باشد.
home-theater-setup
کالیبراسیون اتاق
تقریبا تمام رسیورهای A/V دارای کالیبراسیون فضا هستند و به شما کمک می‌کنند که بلندگوهای خود را در بهترین جای ممکن در فضا قرار دهید. این سیستم شامل یک میکروفون می‌شود و با ایجاد صدا بهترین مکان و بهترین حالت چرخشی صدا را می‌یابد.
بهترین رسیورها یک سری ویژگی‌های جدید ارایه می‌دهند که در زیر به برخی از آنها اشاره می‌شود.

· پردازش پیشرفته صدا،(مثل Dolby TrueHD)
· افزایش کیفیت ویدیوهای با کیفت پایین
· اتصال USB برای کامپیوتر
· داک برای MP3 پلیر
· توانایی برقراری اتصال وای فای
· اتصال اترنت برای اتصال مستقیم به نت
· تنظیم کننده صدا(Dolby Volume)

تا اینجا به مسایل مرتبط به صدا پرداختیم، ولی همگان می‌دانند که برای داشتن تجربه‌ای بی نظیر، داشتن یک تلویزیون مناسب از هر چیزی مهمتر است. برای آشنایی بیشتر با مسایل مرتبط به تلویزیون‌ها و البته اینکه چه تلویزیونی مناسب شماست سری به مقاله‌های “پرسش‌هایی که باید پیش از خرید تلویزیون از خود بپرسید” و “هر آنچه که باید پیش از خرید تلویزیون بدانید” بزنید.
اتصالات لازم برای یک سینمای خانگی
HDMI
HDMI 1.4 بهترین و ساده‌ترین روش اتصال تلویزیونتان با دستگاه سینمای خانگی است.
هر چه تعداد این پورت بیشتر باشد بهتر است. تعداد پیشنهادی ما 3 عدد است.
Component Video
جایگزین 3 کابلی برای HDMI و برای پخش محتوای اچ دی است و برای اتصال به دستگاه‌های کمی قدیمیتر استفاده می‌شود.
Composite Video
اتصال تک کابلی برای پخش محتوای اس دی است که برای اتصال دستگاه‌های خیلی قدیمی مثل VCRها به کارتان می‌آید.
Digital Audio
این اتصال با نام S/PDIF نیز شناخته می‌شود و برای ایجاد سیگنال دالبی دیجیتال استفاده شده و برای کامپوننتهایی بدون پورت HDMI بکار می‌رود.
Analog Audio
اتصالات استریوی و کامپوننتهای صوتی
F-Type
اتصال رشته‌ای برای اتصال به آنتن یا سرویس‌های کابلی آنالوگ
USB
برای اتصال به کامپیوتر
Ethernet
برای اتصال  مجموعه  به اینترنت
home-theatre-stand
آیا برای قرار دادن سینمای خانگی خود به میز یا مجموعه خاصی نیاز دارم؟
با اینکه می‌توانید مجموعه خود را روی هر میز یا ستی که دوست دارید قرار دهید،

میزهای ویژه این مجموعه‌ها از مزایایی برخوردارند:

· پنهان کردن سیم ها
· راحتی و قابلیت دسترسی بالا
· تهویه بهتر
· فضای کافی برای قرار دادن وسایل مرتبط به مجموعه، مثل دیسک ها

بهتر است برای بلندگوهای خود نیز بهترین مکان ممکن را بیابید. قرار دادن بلند گو درهر مکان یا روی هر میزی مناسب نیست. اسپیکرها باید در جایی قرار بگیرند که صدای آنها به بهترین نحو ممکن پخش شود، محکم باشند تا در صورت خوردن تنه، نیفتند و در جایی قرار بگیرند که بتوان سیمهای اتصالی آنها را براحتی پنهان کرد.

اگر محیط شما به اندازه کافی فضا برای قرار دادن بلندگوها ندارد، بهتر است انواعی را انتخاب کنید که قابلیت اتصال به دیوار را دارند. برای نصب اسپیکرهای سراوند بهترین مکان دیوار پشتی محل نشستن است.

انتهای پیام/

منبع:ویوان

جمعه، ۲۰ تیر ۹۳ - ۰۹:۵۳

به گزارش سرويس بين‌‌الملل باشگاه خبرنگاران به نقل از الاستقامه: جنبش “افسران آزاد” روز جمعه “فرج الايوبي” والی گروه تروریستی داعش را در مناطق…

به گزارش سرويس بين‌‌الملل باشگاه خبرنگاران به نقل از الاستقامه: جنبش “افسران آزاد” روز جمعه “فرج الايوبي” والی گروه تروریستی داعش را در مناطق شرق موصل به هلاکت رساندند.

این جنبش در عملیاتی در نزدیکی مسجد “النبي يونس” در مرکز این شهر، این فرد را از پای درآورد.

” إبراهيم صلاح” عضو این جنبش گفت: الایوبی یکی از خشن ترین فرماندهان داعش و مسئول آموزش تروریست های خارجی در مساجد و مکان های دینی در شهر موصل بود.

وی ادامه داد، الایوبی 27 ساله با یک زن سوری ازدواج کرده است که در بسیاری از درگیری های مسلحانه سوریه حضور داشته و با ابوبکر البغدادی سرکرده گروه تروریستی تکفیری داعش ارتباط نزدیک دارد.

انتهای پیام/

جمعه، ۲۰ تیر ۹۳ - ۰۹:۴۷

به گزارش گروه بازار باشگاه خبرنگاران، اگر بتوانیم در کنار تحصیل و دوران دانشجویی به کاری مشغول شویم تامین مایحتاج برای ما آسان…

به گزارش گروه بازار باشگاه خبرنگاران، اگر بتوانیم در کنار تحصیل و دوران دانشجویی به کاری مشغول شویم تامین مایحتاج برای ما آسان تر خواهد بود اما اگر کار و شغلی هم نداشته باشیم میتوانیم با کسری از راهکارها به صرفه جویی و مدیریت هزینه ها در دوران تحصیل بپردازیم.

هزینه هایی مثل خرید کتاب، بیمه، لوازم و تجهیزات مختلفی مثل لپ تاپ یا لوازمی که باید برای دروس عملی تامین کنیم جزء هزینه های مربوط به دوران تحصیل است.

هزینه هایی که بابت خرید کتاب می پردازیم می توانند با استفاده از چند راهکار ساده کاهش پیدا کنند مثلا می توانیم یکسری از کتاب ها را به صورت دسته دوم تهیه کنیم یا از دوستانی که ترم بالاتری را میگذرانند این کتاب ها را قرض بگیریم.

استفاده از بن برای تهیه کتاب و یا فروشگاه هایی که تخفیفی هرچند اندک برای خرید کتاب می دهند می توانند به صرفه جویی در هزینه ها کمک کنند. چون کتاب ها هزینه های تکرار شدنی در هر ترم هستند بنابراین میتوان به خوبی در این هزینه ها صرفه جویی کرد.

علاوه بر اینها کتاب خانه ی دانشگاه هم منبع خوبی برای تهیه ی کتاب هایی است که با هزینه ی کمتر میتوانیم از آنها در طول ترم استفاده کنیم.

هزینه های رفت و آمد به دانشگاه را میتوان با استفاده از وسایل حمل و نقل عمومی کاهش داد چون استفاده از وسایل حمل و نقل عمومی هم هزینه ی کمتری دارد و هم شما را از دردسرهای ترافیکی و دیر رسیدن به دور نگه میدارد.

برای هزینه های خوراک در دانشگاه اغلب دانشجویان از غذاهای دانشجویی که خود دانشگاه برای دانشجویان تهیه میکند استفاده میکنند علاوه بر این میتوانید خودتان از منزل غذا تهیه کنید تا هزینه هایی را که بابت فست فودها پرداخت میکنید در دیگر قسمتها برای شما پس انداز شود.

میتوانید با دوستان خود یک کسب و کار گروهی راه اندازی کنید تا با همکاری یکدیگر به صورت نیمه وقت هم درآمد زایی داشته باشید و هم اینکه در دوران دانشجویی تجربه ی لازم را برای کسب شغل های بهتر در آینده بدست آورید. یکسری از هزینه ها در مورد بیمه و سلامت ممکن است هر ترم پرداخت کنید که این هم جزء هزینه های ثابت در دانشگاه ها است.

برای خرید تجهیزات و لوازمی که برای دروس عملی به آن نیاز دارید باز هم میتوانید مثل خرید کتاب ها از دوستانی که در ترمهای بالاتری تحصیل میکنند کمک بگیرید مثلا در صورت تمایل میتوانید این تجهیزات را از آنها قرض بگیرید و در پایان ترم به آنها برگردانید.

انتهای پیام/

جمعه، ۲۰ تیر ۹۳ - ۰۳:۳۹

به گزارش گروه بازار باشگاه خبرنگاران، قیمت تیرآهن و میلگرد به شرح جدول زیر است: دنیای اقتصاد

به گزارش گروه بازار باشگاه خبرنگاران، قیمت تیرآهن و میلگرد به شرح جدول زیر است:

دنیای اقتصاد

جمعه، ۲۰ تیر ۹۳ - ۰۹:۰۲

به گزارش خبرنگار اقتصادی باشگاه خبرنگاران اقتصاد روستایی اقتصادی است که مسائل روستایی را در سطح روستا مطرح می کند . این سطح…

به گزارش خبرنگار اقتصادی باشگاه خبرنگاران اقتصاد روستایی اقتصادی است که مسائل روستایی را در سطح روستا مطرح می کند . این سطح از اقتصاد به کلیه فعالیتهای فردی و اجتماعی که در محیط روستا به منظور گذران زندگی و تآمین رفاه مادی روستاییان به وقوع می پیوندد.

اقتصاد روستایی با اقتصاد کشاورزی وابستگی متقابل دارد و در کل خود جزئی از اقتصاد ملی است . هرگونه تغییر در اقتصاد ملی تغییر در اقتصاد روستایی را سبب می شود .

*اقتصاد روستایی اقتصاد کشاورزی نیست

 

اقتصاد روستایی با اقتصاد کشاورزی متفاوت است زیرا اقتصاد روستایی با مسائل فرد فرد روستاییان سروکار دارد اما اقتصاد کشاورزی به مشکلات یک کشور یا یک واحد کشاورزی به صورت کلی رسیدگی می کند . بنابراین ، فعالیتهای اقتصادی در روستاها به بخش کشاورزی منحصر نیست و اقتصاد روستایی در بر گیرنده یک سلسله فعالیتهای اقتصادی به صورت افقی است که مجموعه فعالیت های کشاورزی و غیر کشاورزی را در بر می گیرد .

در مجموع می توان گفت اقتصاد روستایی مفهومی بسیار وسیع تر از اقتصاد کشاورزی دارد و تمام مبانی اقتصاد روستایی اعم از زراعی و غیر زراعی را شامل است .

 *اقتصاد روستایی علم است نه سنت

 
می توان گفت اقتصاد روستایی علمی است که از عوامل مختلف طبیعی ، اقتصادی ، اجتماعی ، سیاسی ، مالی ، تجاری و صنعتی موثر در یک واحد کشاورزی – روستایی بحث کرده و راه و روش اداره روشهای استفاده و رفع نیازهای کشاورزی را با ذکر نواقص و مشکلات بیان می کند . با یک بررسی می توان دریافت اصول این علم می تواند جایگزین روشهای سنتی مخرب شود .

 *چرا اقتصاد روستایی مهم است ؟کلید امنیت غذایی یک کشور بر عهده جامعه روستایی است . اهمیت اقتصاد روستایی به دلیل نیروی کار در روستاها است که این نیرو فقط در بخش کشاورزی نیست بلکه بازه خدمات پس از تولید را هم شامل می شود . در صورت توجه به این سطح از اقتصاد کاهش میزان واردات را شاهد خواهیم بود .

 * راهکارهای تقویت اقتصاد روستایی

 

بومی سازی ، اصلاحات مدیرتی ، رفع موانع ساختاری و قانونی و از همه مهم تر کمک از بخشهای دیگر اقتصاد به ویژه تعاونی و بخش خصوصی از جمله اقداماتی است که توجه به آن سبب تقویت اقتصاد روستایی می شود .

 * اقتصاد روستایی در ایران

 

آمارهای رو به افزایش مهاجرت از روستا به شهر به دلیل نبود فرصت شغلی و  ساختار سنی جامعه روستایی ایران از جمله عوامل موجود در اقتصاد روستایی ایران است که برای اصلاح این ساختار باید روشهای نوین جایگزین روشهای سنتی شود .
 
اقتصاد روستایی با مردم روستا تعریف می شود . این سطح از اقتصاد به منابع محیطی وابسته و اقتصادی مردمی است که این مهم همان پیروی از سیاستهای اقتصاد مقاومتی است . پس با پیروی از اصول اقتصاد مقاومتی در راستای توسعه اقتصادی روستاها می توان به اقتصاد پایدار روستاها در آینده امیدوار بود .

گزارش از : حمیده آقامیری
انتهای پیام/

جمعه، ۲۰ تیر ۹۳ - ۰۹:۵۳

به گزارش خبرنگار سینمای جهان باشگاه خبرنگاران و به نقل از “راپ”؛ “جاستین اسپرینگر” قرار است تا تهیه‌کنندگی فیلم کارتونی “دامبو فیل پرنده”…

به گزارش خبرنگار سینمای جهان باشگاه خبرنگاران و به نقل از “راپ”؛ “جاستین اسپرینگر” قرار است تا تهیه‌کنندگی فیلم کارتونی “دامبو فیل پرنده” را بر عهده بگیرد این کمپانی در نظر دارد تا کار نویسندگی این فیلم را به نویسنده‌ی “تبدیل شوندگان”، “اهرن کروگر”، بسپارد.

“جاستین اسپرینگر” و “کروگر” تصمیم به ساخت این فیلم گرفته‌اند. داستان فیلم در مورد یک بچه فیل دوست داشتنی است که از بزرگی گوش‌هایش رنج می‌برد.

زمانی که مادرش برای دفاع از او به زندان می‌افتاد، “دامبو” موفق می‌شود فرار کند و در این راه با موشی همراه می‌شود که همواره او را تشویق به پرواز با یک پر جادویی می‌کند.

کروگر می‌خواهد تمام تلاشش را به کارگیرد تا داستانی در خور کمپانی “دیزنی” به نگارش در بیاورد پیش از این، دو فیلم “آلیس در سرزمین عجایب” و “شریر” با نویسندگی او از این کمپانی به روی پرده رفته است. کمپانی دیزنی ظاهرا در تلاش است تا برای ساختن فیلم‌های کارتونی جدید سری به آرشیو کارتون‌های خود بزند کارتون‌های خاطره انگیز “سیندرلا”، “پسر جنگل” و “دیوو دلبر” را هم دوباره زنده کنند.

انتهای پیام/ اس

جمعه، ۲۰ تیر ۹۳ - ۰۳:۱۸

به گزارش خبرنگار اورژانسit  باشگاه خبرنگاران؛ یک شرکت آمریکایی تهیه کننده نرم‌افزارهای امنیتی در کیت توسعه نرم‌افزار فیسبوک برای iOS و اندروید یک…

به گزارش خبرنگار اورژانسit  باشگاه خبرنگاران؛ یک شرکت آمریکایی تهیه کننده
نرم‌افزارهای امنیتی در کیت توسعه نرم‌افزار فیسبوک برای iOS و اندروید یک
حفره امنیتی مهمی پیدا کرده است. این حفره امکان دسترسی به اطلاعات فیسبوک
کاربران را فراهم می‌کند.

موضوع بر سر حفره امنیتی بزرگی در کیت
توسعه نرم‌افزار (SDK) فیسبوک برای پلت‌فرم‌های iOS و اندروید است. شرکت
آمریکایی “متا اینتل” تهیه کننده نرم‌افزارهای امنیتی این حفره را کشف کرده
است. برنامه‌نویسان از این کیت استفاده می‌کنند تا شرایط ورود کاربران به
اپلیکیشن‌های دیگر از طریق حساب کاربری فیسبوک را فراهم کنند.
 
بنا
بر اعلام متا اینتل، از میان ۱۰۰ اپلیکیشن محبوب، کاربران اندروید برای
ورود به ۳۱ اپلیکیشن و کاربران iOS برای ورود به ۷۱ اپلیکیشن از این روش
استفاده می‌کنند.

در این روش ورود که “OAuth” هم خوانده می‌شود، کلید منحصر به فردی به
کاربر اختصاص داده می‌شود و اپلیکیشن از طریق آن به اطلاعات فیسبوک دسترسی
دارد. این برای آن است که کاربر برای ورود به اپلیکیشن هر بار مجبور نباشد
نام کاربری و گذرواژه فیسبوک خود را وارد کند. مشکل اما اینجاست که اطلاعات
کاربری فیسبوک در اپلیکیشن به صورت رمزگذاری شده ذخیره نمی‌شوند.
 
در
چنین شرایطی اگر تلفن همراه به یک کامپیوتر متصل شود، اطلاعات فیسبوکی
رمزگذاری‌نشده کاربر در دسترس هستند؛ هر اطلاعاتی که در اختیار اپلیکیشن
قرار می‌گیرد، در دسترس دیگران هم هست.
 
متا اینتل در ماه مه این
مشکل را به اطلاع فیسبوک رسانده است. به نوشته پایگاه اینترنتی “The Hacker
News” فیسبوک گوشی‌های اندروید را ایمن می‌داند. در مورد iOS هم فیسبوک
بررسی‌هایی انجام خواهد داد.

کارشناسان متا اینتل به کاربران توصیه
می‌کنند تا زمان برطرف‌شدن این حفره امنیتی، برای ورود به اپلیکیشن‌های
مختلف از اطلاعات فیسبوک استفاده نکنند.

انتهای پیام/

پنجشنبه، ۱۹ تیر ۹۳ - ۰۹:۲۷

به گزارش خبرنگار اقتصادی باشگاه خبرنگاران بهره وری از مفاهیم علم اقتصاد و مدیریت است که به مقدار کالا و یا خدمات تولید…

به گزارش خبرنگار اقتصادی باشگاه خبرنگاران بهره وری از مفاهیم علم اقتصاد و مدیریت است که به مقدار کالا و یا خدمات تولید شده در مقایسه با هر واحد از انرژی و یا کار هزینه شده بدون کاهش کیفیت گفته می شود .  این واژه آشنا در علم اقتصاد نزدیکی تنگاتنگ با تعاونی دارد .        

تعاوني در كشور ما به ميزان 66 سال از سابقه برخوردار است پس به جا است تا در امر بهره وری به آن اعتماد شود .

تعاوني‌ در ایران دو هدف عمده اقتصادي و اجتماعي را مدنظر دارند تا علاوه بر افزايش كارايي، اثربخش فعاليت‌ها و تأمين نياز ، رضايت اعضاء را حاصل نمايند. این هدف با تعریف بهره وری همگامی دارد .

این فعالیت اقتصادی  بدليل همفكري ، همكاري ، نظارت و كنترل بر امور ، نقشه بسیار جامع برای بهره وری است .

 بهره‌وري از مزيت‌هاي بسياري در ارتباط با توليد ، ايجاد اشتغال ، صادرات ، كاهش تورم ، شرايط توزيع درآمد و ارزش افزوده ، توسعه عدالت اجتماعي برخوردار است که همین ویژگی ها می تواند زمینه های توسعه بهره وری با تعاون را فراهم کند .

بسته به ثمربخشي قابل توجهي تعاون در ارتقاء بهره‌وري ملي و توسعه اقتصادي اجتماعي كشورها مورد استفاده از آن متفاوت خواهد بود .
 
 *ساماندهي بهره‌وری در بخش تعاون

ايجاد يك شبكه ارتباطاتي كارآمد و مؤثر بين كليه مخاطبان حركت بهره‌وري تضمين كننده و شرط لازم براي ارتقاء بهره‌وري در سطح بخش تعاون است. این طرح به روان‌سازي ارتباطات افقي در بين واحدهاي هم سطح و همتراز كمك مي‌كند.

در صورت ساماندهي وظايف کميته های بهره‌وري و تنظيم ارتباطات في مابين آنها انتظار مي‌رود كه نشر دانش و اطلاعات بهره‌وري در بين مبادله كنندگان آن به سرعت افزايش يافته و يك هم افزايي بالايي در اثر تعاملات حاصل گردد.

 اين «ساماندهي ارتباطي» مي‌بايستي به نحوي صورت گيرد كه آخرين يافته‌هاي مفيد بهره‌وري از متخصصان و عرضه كنندگان آنها در سريع‌ترين و مطمئن‌ترين شيوه ممكن به اتحاديه ها و شرکت های تعاونیها انتقال يابد و در جاي خود نيز در تصميمات وزارت تعاون تأثير معني داري بگذارد . بهره وری باید در کنار بخش تعاون باشد .

انتهای پیام /

پنجشنبه، ۱۹ تیر ۹۳ - ۰۷:۰۸

به گزارش خبرنگار اقتصادی باشگاه خبرنگاران، فضای بازار ارز امروز نیز متأثر از دریافت هفتمین قصد توافق ژنو، صحبتهای برخی از مسئولان در…

به گزارش خبرنگار اقتصادی باشگاه خبرنگاران، فضای
بازار ارز امروز نیز متأثر از دریافت هفتمین قصد توافق ژنو، صحبتهای برخی از
مسئولان در مورد مذاکرات و حصول یک توافق کاهشی شد و بازار با نوسانی محدود از
ارزش ارزها در پی دلار کاست.

بانک مرکزی امروز پنجشنبه 19 تیر ماه ارزش ارزهای
رسمی را برای عرضه در مرکز مبادلات تعیین کرد که براساس آن اکثر ارزها با افزایش
همراه شدند.

قیمت ارزهای رسمی و میزان تغییر آنها در جدول
زیر درج شده است.

ارز

قیمت مبادله ای

میزان تغییر

قیمت ارزها در بازار

دلار

25 هزار و 839 ریال

1 ريال کاهش

3107 تومان

یورو

35 هزار و 262 ریال

83 ريال افزایش

4245 تومان

پوند

44 هزار و 322 ریال

57 ريال افزایش

5315 تومان

ریال سعودی

6 هزار و 890 ريال

ثبات

840 تومان

کرون سوئد

3 هزار و 805 ریال

22 ريال افزایش

460 تومان

ین ژاپن

25 هزار و 452 ریال

25 ريال افزایش

308 تومان

لیر ترکیه

12 هزار و 200 ریال

37 ريال افزایش

1495 تومان

یوان چین

4 هزار و 169 ريال

1 ريال کاهش

515 تومان

درهم امارات

7 هزار و 35 ريال

ثبات

847 تومان

روپیه هند

433 ریال

ثبات

56 تومان

دلار استرالیا

24 هزار و 295 ریال

16 ريال افزایش

2935 تومان

فرانک سوئیس

29 هزار و 12 ریال

76 ريال افزایش

3500 تومان

براساس این گزارش، بانک مرکزی دلار کانادا را 24
هزار و 261 ريال، کرون دانمارک 4 هزار و 731 ريال، کرون نروژ 4 هزار و 200 ريال، روبل
روسیه 762 ريال، یکصد بات تایلند 80 هزار و 341 ريال، یک هزار روبل بلاروس 2 هزار
و 523 ريال، یک هزار وون کره جنوبی 25 هزار و 538 ريال،یکصد درام ارمنستان 6 هزار
و 343 ريال، رینگیت مالزی 8 هزار و 156 ريال، دلار سنگاپور 20 هزار و 821 ريال، روپیه
سریلانکا 1 هزار و 985 ريال، افغانی افغانستان 457 ريال، یکصد روپیه پاکستان 26
هزار و 180 ريال و یکصد تنگه قزاقستان 14 هزار و 91 ريال قیمت گذاری کرد که نسبت
به روز گذشته افزایش یافتند.

شایان ذکر است، دینار کویت 91 هزار و 531 ريال، ريال
عمان 67 هزار و 97 ريال، راند آفریقای جنوبی 2 هزار و 418 ريال، دینار بحرین 68
هزار و 521 ريال، دینار لیبی 21 هزار و 399 ريال، منات آذربایجان 32 هزار و 942
ريال و یکصد روپیه نپال 26 هزار و 645 ريال تعیین شد که با کاهش همراه بودند.

گفتنی است، ريال قطر 7 هزار و 98 ريال، یکصد
دینار عراق 2 هزار و 220 ريال، دلارهنگ کنگ با 3 هزار و 335 ريال، ده بولیوار
ونزوئلا 4 هزار و 107 ريال و لیر سوریه 173 ريال معامله شدند که تغییری را به ثبت
نرساندند.

پنجشنبه، ۱۹ تیر ۹۳ - ۰۳:۳۵

به گزارش خبرنگار رادیو تلویزیون باشگاه خبرنگاران،شب گذشته ویژه برنامه” ماه عسل” در یازدهمین روز از ماه مبارک رمضان ، دفتر یازدهم خود…

به گزارش خبرنگار رادیو تلویزیون باشگاه خبرنگاران،شب گذشته ویژه برنامه” ماه عسل” در یازدهمین روز از ماه مبارک رمضان ، دفتر یازدهم خود را در مقابل چشمان تیزبین همراهان همیشگی اش ورق زد.پس از ذکر دعای فرج با صدای احسان علیخانی وآهنگ زیبای یارب ،علیخانی با سلام به روی ماه هم وطنان نازنین و گرانقدرش ،نسبت به ببیندگان ومخاطبان نازنین و متفاوت ماه عسل ابراز ارادت کرد و خواستار قبولی طاعات وعباداتشان شدوسپس اضافه کرد:  از بابت برنامه ی دیروز وتاثیرات بی کرانی که در بر داشت خیلی ذوق زده ایم ،یک بهانه ای به اسم عشق برای زندگی کردن وجود دارد، زندگی بهانه ای برای عاشق زندگی کردن است.پس از طنین صدای مرتضی پاشایی در فضای ماه عسل،علیخانی که هنوز از بابت روز گذشته وبازخوردهای آن ذوق زده ومتحیر بود ،افزود: هر اندازه از روز گذشته وحال واحوال شما مخاطبان بگویم ،کم است .تاثیر برنامه ی شب گذشته بی بدیل،فوق العاده ،موثر وهمچنین پر از واکنش بود .افرادی که به هر دلیلی همراهان خود را رها کرده بودند شرمنده بر سر خانه و زندگی اشان برگشتند البته ما این شرمندگی را طلب نمی کردیم،ولی دمشان گرم ،خدا را بابت این همه محبت، هزاران بار شکر…..       

سپس کلیپی از پشت صحنه ی روز قبل پخش شد که بیانگر حضور “علی دارابی” معاون سیما در پشت صحنه برنامه بود که او هم شب گذشته منقلب قصه ی زندگی عاشقانه های ماه عسل شده بود.علیخانی پس از پخش آیتم افزود: احسان دیروز ما معروفتر از من است ،احسان یک اسطوره شده بود.

سپس ادامه داد: برنامه امروز را پسران تماشا کنند ،البته دختران هم می توانند نگاه کنند البته با تماشای برنامه قطعا سر پسران غر خواهند زد.

دونفر مهمان بخش اول ماه عسل یازدهم بودند.اولین مهمان محمدجواد متولد 1364 در شهر شیراز بود که هنگام رسیدن به سن سربازی بدلیل اینکه دارای قد 188 با وزن 59 کیلوگرم بود از اعزام به خدمت سربازی معاف می‌شود.     

علیخانی که همیشه از میان صحبتهای مهمانانش بدنبال سوژه می گردد، پس از شنیدن دلیل معافیت سربازی محمدجواد با حالت طنز گفت: پس چیز عجیبی بودی ، شبیه چوب شور بودی.    
                    
محمد جواد در پاسخ به این سوال علیخانی که آیا علاقمند به خدمت سربازی بودی یا نه؟ گفت: چندان برایم اهمیت نداشت چون از طرفی علاقمند به دوری  از شیراز بودم  ولی از طرفی دلم برای خانواده ام تنگ می شد.

علیخانی در واکنش به جمله محمد جواد افزود: تتغاری ها لوس بودن، جز طبیعتشان است ،من هم خودم تتغاری هستم.             
قصه ی زندگی محمد جواد بدین گونه بود که او بدلیل معافیت پزشکی از رفتن به خدمت سربازی معاف می شود ،او هم اکنون دانش آموخته ی خلبانی است ولی برای اخذ مدرک خلبان هواپیمای مسافربری نیاز به مدرک سربازی بدون معافیت پزشکی دارد،هرچند او بدون گذران دوره سربازی در خارج از کشور می تواند این رشته را ادامه دهد ولی او خواهان ماندن در کشورش است.                                   

مهمان دوم محمدجواد متولد 1366 وهمچنین کارمند بخش خصوصی آموزش و پرورش بود.او در زمان سن سربازی بدلیل چندین بار شکستگی در پاهایش از خدمت سربازی معاف می‌شود. وقتی علیخانی از او پرسید چرا بااین وجود بعد از گذشت چندین سال به خدمت سربازی رفتی؟ محمد جواد اینگونه پاسخ داد:  احساس کردم خدمت سربازی حس مسولیت پذیری ،نظم وولایت پذیری انسان را بیشتر می کند ،خودمن به شخصه بعد از خدمت سربازی حس مسولیت پذیری ام نسبت به خود وخانواده ام بیشتر شد .    علیخانی که دلایل محمد جواد برایش قابل هضم نبود ،با شوخ طبعی گفت: الان کسانی که تو را نگاه می کنندبا حرص دندانها و ناخنهایشان را می خورند.        

بعد از پخش پیام های بازرگانی دو مهمان دیگر به جمع مهمانان اضافه شدند.           
میرزا محمد که اهل یزد بود با 32 سال سن دارای 230 کیلو وزن بود .علیخانی با مزاح رو به میرزامحمد گفت: چرا این اندازه تپلی،گوشت داری ؟ تو این گرانی…                             

داستان میرزامحمد نقطه ی عکس دو مهمان ابتدایی بود.

میرزا محمد گفت: من در سن هیجده سالگی 90 کیلو وزن داشتم آن زمان با وزن 136/5 کیلو  از خدمت سربازی معاف می شدیم .به همین علت من با خوردن قرص های اشتها آور 46 کیلو وزن اضافه کردم و معاف شدم .ولی کم کم این قرص ها در هورمون هایم تاثیر گذاشت و وزنم بیشتر شد.     

دانیالی  مهمان دیگر برنامه که او هم قصه ی به نسبت مشترک با میرزا محمد داشت ،عنوان کرد: سال 1360 باید به خدمت سربازی می رفتم ،هرچند پدرم درسال 56 فوت کرده بود ومن می توانستم از آن طریق معاف شوم ولی برایم کسر شآن بود که بگم بچه یتیم هستم.   

علیخانی وقتی علت عدم تمایل او را برای نرفتن به خدمت سربازی جویا شد؟

دانیالی پاسخ داد : دوست دخترم ،علیخانی که از این حرف مهمان خیلی جا خورده بود با خنده ای حاکی از ترس گفت: خدا بهمون رحم کنه !بعد دانیالی افزود:نه، عاشق دختر همسایمون شده بودم ،علیخانی که از تبعات بعدی این جمله مهمان نگران بود با تاکید گفت: عاشق دختر همسایشون بود،دختر همسایه ،دختر همسایه ……         

دانیالی دلایل دیگر خود را از نرفتن به خدمت سربازی ،کوتاه نکردن موهایش عنوان کرد.  دانیالی حتی برای نرفتن به سربازی از خوردن چند توتون سیگار  ،تزریق آمپول به نخاع وچندین ترفند دیگرهم  استفاده کرده بودالبته ظاهرا هیچ کدام موثر واقع نشده بود. دانیالی تصریح کرد: بالاخره به خدمت سربازی رفتم و آنجا به من گفتند اگر خودت را به دیوانگی بزنی  معاف می شوی من هم تیراندازی کردم که همین اقدام ، به سه  ماه اضافه خدمت منجر شد.علیخانی که از صحبتها و کارهای عجیب وغریب مهمان برای نرفتن به خدمت سربازی خشکش زده بود ،بازهم با مزاح ذکر کرد:  اینها رو بنویس ،کارتن ات را بسازن .دانیالی ادامه داد: من حتی برای نرفتن به سربازی در جبهه به پای خودم تیراندازی کردم ،علیخانی  گفت: من اگه بودم به سرعت معافت می کردم چون ممکن بود آدم بکشی.دانیالی  این جمله را متذکر شد که این کارها از بابت خولی من بود ولی من  بعدا به طور کل تغییر کردم ، دوتا از بهترین دوستانم در جبهه در بغل من شهید شدند .علیخانی گفت: این سوژه خوراک مسعود ده نمکی است.           

علیخانی رو به مخاطبان بیان کرد: یک مهمان دعوت کرده بودیم که برای نرفتن به سربازی انگشتانش را با ساتور قطع کرده بود اما یک دقیقه قبل برنامه ما را پیچوند.                 

علیخانی من باب نتیجه  گیری از برنامه اش این نکته را لازم به ذکر دانست: به طور مطلق همه چیز در خدمت سربازی خوب نیست و باید فضای مقدس سربازی ما بهتر شود تا در آن فضا چیزهایی را بیاموزند تا به درد آینده اشان بخورد برخی مردان در سربازی پخته تر و برخی هم بدتر می شوند.  این نکته را هم اضافه کنم: من بدلیل رفتن پدرم به جبهه ،از خدمت به سربازی معاف شدم، بنابراین درک زیادی از این مقوله ندارم اگر حرفی بزنم،  حرف مفت زدم. علیخانی که حس کنجکاوی و دانستن سرنوشت دختر همسایه ی دانیالی او را تحریک می کرد پرسید؟ دختر همسایتون چی شد دانیالی گفت اون عشق تمام شد ،من یک چیز بهتر در جای دیگر ی یافتم  .                   

علیخانی در خارج از دکور برنامه خاطر نشان کرد: هیچ برداشت و قضاوتی نداریم شما شنونده بودید ، خودتان هر چه می خواهید قضاوت کنید.خوش به حال کسانی که قلبشون برای سرزمینشون می تپد با قلم، فعل، اعمال و قدمشون…، خوش به حال کسانی که سرزمینی که دران نفس می کشند را دوست دارند.

ماهتون عسل.                          

ما هم قضاوت نمی کنیم اما با شنیدن قصه ی  آدم ها ی امروز ماه عسل با خود می اندیشم که برخی با سرنوشت ، جسم و آینده خود چه می کنند ؟ فقط این را می دانم که هر فردی خودش، خوشبختی و آینده را برای خود رقم می زند.     

گزارش از: سمیه مردانی/

انتهای پیام/ اس

پنجشنبه، ۱۹ تیر ۹۳ - ۰۳:۵۰

به گزارش خبرنگار اقتصادی باشگاه خبرنگاران؛آبشار پلنگ دره واقع در شیرگاه مازندران یکی از زیباترین و جذاب ترین مسیر های طبیعت گردی استان…

به گزارش خبرنگار اقتصادی باشگاه خبرنگاران؛آبشار پلنگ دره واقع در شیرگاه مازندران یکی از زیباترین و جذاب ترین مسیر های طبیعت گردی استان مازندران است.

از شهر زیبای شیرگاه و از پاسگاه نگهبانی منابع طبیعی حدود 13 کیلومتر جاده خاکی که با ماشین حدود یک ساعتی طول می کشد را باید طی کرد تا به این مکان زیبا و بکر رسید لازم به ذکر است که جنگل های ابتدایی مسیر بسیار زیبا و رویایی دارد.

آبشار پلنگ دره كه در شمال شرقي شهر شيرگاه قرار دارد و يكي از زيباترين مكان هاي ديدني شهر شيرگاه به حساب مي آيد. شاهد یک رودخانه ای زلال و زیبا با آبشار 8 متری و ریزش آب به حوضچه سنگی خواهید بود.
 
چشمه‌های متعدد و رودخانه‌ای زیبا و تمیز با عمق کم نیز یکی دیگر از زیبایی‌های جنگل پلنگ دره جز جنگل های بکر و دست نخورده به شمار می‌رود.

 این جنگل‌ها جانور درنده خو و خطرناک ندارند. بنابراین می‌توانید مطمئن باشید خطری شما را تهدید نمی‌کند. در این مسیر خاکی و جنگلی حتی می‌توانید دوچرخه سواری کنید. زیرا مسیر جنگل پلنگ دره شیب تند و نفس‌گیر ندارد. از ابتدای جاده اصلی تا خود آبشار پلنگ دره بیش از 13 کیلومتر راه نیست.

 
در هر وضعیت آب و هوایی می توان این مسیر را رفت و پیاده روی اجباری ندارد، با هر سن و سالی  می توانید همسفر شوید.

 شایان ذکر است جهت رفتن به آبشار پلنگ دره و حوضچه سنگی، باید یک بار از عرض رودخانه ۱۵ متری به عمق نیم متری عبور کنید از این رو دمپایی و لباس مناسب به همراه داشته باشید.

انتهای پیام/

پنجشنبه، ۱۹ تیر ۹۳ - ۰۳:۲۳

به ‌گزارش  گروه اقتصادی باشگاه خبرنگاران به نقل از روابط‌عمومي شرکت فرودگاه‌هاي کشور؛ اين برنامه براي فرودگاه‌هايي با سطح مسافر دو ميليون نفر…

به ‌گزارش  گروه اقتصادی باشگاه خبرنگاران به نقل از روابط‌عمومي شرکت فرودگاه‌هاي کشور؛ اين برنامه براي فرودگاه‌هايي با سطح مسافر دو ميليون نفر مسافر بين‌المللي در نظر گرفته شده و هدف از اجراي آن، شناسايي برترين فرودگاه در زمينه خدمات و تسهيلات فرودگاهي و همچنين مقايسه فرودگاه‌ها با يکديگر و ارائه راهکار براي  ارتقاي سطح خدمات و تسهيلات فرودگاهي است.

پس از ارزيابي‌هاي اوليه صورت گرفته در سطوح کيفي خدمات و تسهيلات 8 فرودگاه بين‌المللي کشور در زمستان پارسال ، اين طرح در قالب طرح و برنامه نظارتي ACI در سال 2014، از 10 تير سال جاري براي اولين بار در کشور در فرودگاه امام(ره) آغاز شده است. 

اين طرح با توجه به برنامه پروازهاي فرودگاه امام(ره) در هر فصل برنامه‌ريزي شده است و در چهار مرحله صورت خواهد گرفت و هر مرحله به مدت 70 روز اجرا خواهد شد.

از آنجا که دستيابي به سطح بالاي کيفيت خدمات و تسهيلات فرودگاهي در تعيين رتبه و جايگاه هر فرودگاه در دسته‌بندي جهاني موثر است، به ‌منظور جلب بيشتر رضايتمندي مسافران، برنامه‌هاي مختلفي از طريق نهادهاي معتبر، فرودگاه ‌هاي مختلف و سازمان‌هاي مرتبط با صنعت هوانوردي منتشر و اجرايي شده که ACI يکي از اين سازمان‌هاست. 

ACI به‌ عنوان يکي از معتبرترين سازمان‌هاي بين‌المللي در صنعت فرودگاهي، برنامه جامعي به نام(ASQ)Airport Service Quality تدوين و تاکنون در 280 فرودگاه بين‌المللي در 60 کشور اجرا و نتايج آن را جمع‌آوري کرده است.

انتهای پیام/

چهارشنبه، ۱۸ تیر ۹۳ - ۰۹:۴۴

به گزارش خبرگزاری مهر، رسانه آمریکایی فرانت پیج در مطلبی با اشاره به تمرکز جدید مذاکره کنندگان هسته ای بر موضوع نظارت بر…

به گزارش خبرگزاری مهر، رسانه آمریکایی فرانت پیج در مطلبی با اشاره به تمرکز جدید مذاکره کنندگان هسته ای بر موضوع نظارت بر فعالیت هسته ای ایران نوشت چنین توافقی از نظر اسرائیل منتفی خواهد بود.

به نوشته این رسانه، گمانه زنی ها و برآوردها نشان از آن دارند که در مذاکرات هسته ای جاری بین ایران و گروه 1+5 در وین تمرکز طرف ها بر چگونگی نظارت برفعالیت هسته ای ایران است تا برچیدن تاسیسات هسته ای این کشور، مسئله ای که در تضاد با درخواست تل آویو است.

در این گزارش آمده است طرف های مذاکره کننده در تلاشند تا شبکه ای نظارتی ایجاد کنند تا بازرسان بتوانند به تاسیسات هسته ای ایران دسترسی داشته باشند و صحبتی از تخریب زیر ساخت های هسته ای ایران نیست.

نویسنده در تایید این موضوع که تمرکز مذاکره کننده ها از تخریب زیر ساخت های هسته ای ایران به نظارت بیشتر تغییر کره به اظهارات “دور گولد” مشاور نخست وزیر رژیم اسرائیل و سفیر سابق این رژیم در واشنگتن اشاره می کند.

دور گولد می گوید: اهمیت دستیابی به توافق هسته ای جامع با ایران بستگی به میزان کارآمدی سیستم بازرسی ها دارد.

وی دیگر دلایل خود در این خصوص را اظهارات وزیر خارجه آمریکا و همچنین اظهارات محمد جوادظریف وزیر خارجه ایران که گفته است: صحبت از توانمندی و قابلیت هسته ای ایران نیست بلکه صحبت از عزت و تمامیت ایران است.

چهارشنبه، ۱۸ تیر ۹۳ - ۰۹:۳۶

به گزارش خبرنگار سینمای جهان باشگاه خبرنگاران و به نقل از “راپ”؛ پرسی جونز سال 1940 صداپیشگی عروسک چوبی کمپانی دیزنی را بر…

به گزارش خبرنگار سینمای جهان باشگاه خبرنگاران و به نقل از “راپ”؛ پرسی جونز سال 1940 صداپیشگی عروسک چوبی کمپانی دیزنی را بر عهده داشت در سن 87 سالگی از دنیا رفت صداپیشه عروسک چوبی کمپانی دیزنی که به اعتقاد خیلی از منتقدان بهترین کار او در عرضه سینما به شمار می‌رفت. براساس گزارش پزشکی قانونی شهر “لس آنجلس”، جسد پرسی جونز را در خانه‌اش در “نورتریج، کالیف” پیدا کردند. گفته می‌شود که روز دوشنبه یکی از اقوام این مرد اون را در خانه‌اش پیدا کرده‌ است.

کالبد شکافی قرار است روز چهارشنبه یا پنج شنبه انجام شونده دفتر پزشکی قانونی در مصاحبه‌ای با “راپ” گفته است که به نظر عامل مشکوکی در مرگ او دخیل نبوده و او به مرگ طبیعی فوت کرده است.
 
پرسی جونز برای اولین بار کارهنری خودش را با نام “دیکی جونز” شروع کرد 10 سالش بود که از سوی کمپانی “والت دیزنی” برای کارصداپیشگی “پینوکیو” استخدام شد. او در دوران کودکی‌اش بیش از 40 فیلم را صداپیشگی کرد. او که در فیلم‌هایی چون “استلادالاس”، “میله عجیب”، “دانیل بون” داشته است متولد 25 فوریه 1927 است و در دهه‌ی شصت از دنیای سرگرمی بازنشست شد و به حرفه‌ی بنگاه معاملات ملکی روی‌ آورد.
 

انتهای پیام/ اس

چهارشنبه، ۱۸ تیر ۹۳ - ۰۳:۵۵

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از منابع فلسطینی، جنبش جهاداسلامی فلسطین بار دیگر از تمام گروه های مبارز فلسطینی خواست تا نسبت…

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از منابع فلسطینی، جنبش جهاداسلامی فلسطین بار دیگر از تمام گروه های مبارز فلسطینی خواست تا نسبت به توطئه های رژیم صهیونیستی به ویژه طی ساعت های آینده هوشیار باشند .

 داود شهاب مسئول دفتر اطلاع رسانی جنبش جهاداسلامی فلسطین در بیانیه ای مطبوعاتی با اشاره به حرف و حدیث های موجود درباره میانجی گری مصر برای توقف چند ساعته مقابله مبارزان فلسطینی با صهیونیست ها نسبت به توطئه های صهیونیستی ظرف ساعت های آتش بس هشدار داد .

به گفته شهاب ، صهیونیست ها بارها ثابت کرده اند که غیرقابل اعتماد هستند . از این رو نباید در ساعت های آتی از سطح آماده باش مبارزان فلسطینی کاسته شود .

این مسئول اطلاع رسانی جنبش جهاداسلامی فلسطین به صهیونیست ها هشدار داد : هر نوع تلاش برای گسترش درگیری، با واکنش شدید و فراگیر مبارزان فلسطینی همراه خواهد بود .

عملیات بنیان مرصوص مقاومت در پاسخ به جنایات اشغالگران قدس

گردانهای القدس شاخه نظامی جنبش جهاداسلامی فلسطین عملیات “البنیان المرصوص” را برای پاسخ به جنایات رژیم صهیونیستی آغاز کرد.

بر اساس گزارش پایگاه اطلاع رسانی جهاد اسلامی، ابو احمد سخنگوی سرایا القدس اعلام کرد ، مبارزان این جنبش عملیات پاسخ به جنایات صهیونیستها را با شلیک 60 فروند موشک به مواضع صهیونیستها آغاز کرده اند.

سخنگوی سرایا القدس در گفتگو با رسانه ها افزود : نام گذاری این عملیات به نام “البنیان المرصوص” تاکیدی بر این مسئله است که ملت فلسطین همگی یکپارچه و متحد در برابر صهیونیستهای متجاوز ایستاده اند و متحد و یکصدا در جای جای فلسطین از کرانه باختری گرفته تا قدس و نوار غزه به مبارزه تا آزادی سرزمینشان ادامه خواهند داد.

وی تاکید کرد سرایا القدس برای دفاع از ملت فلسطین از هر اقدامی فروگذار نخواهد کرد و صهیونیستها تسلیم شدن وتوقف مبارزات ما را حتی در خواب هم نخواهند دید.

به گفته ابو احمد بر اساس اطلاعات جمع آوری شده دست کم 10 صهیونیست در جریان موشک باران شهرک های اسدود و عسقلان توسط سرایا القدس زخمی شده اند.

وی در پایان خاطر نشان کرد برنامه ما افزایش موج وگستردگی عملیات موشک باران است به نحوی که هر روز شدت آن علیه صهیونیستها افزوده خواهد شد.

 

چهارشنبه، ۱۸ تیر ۹۳ - ۰۳:۲۷

به گزارش گروه چندرسانه‌ای باشگاه خبرنگاران؛ “بی‌بی‌حاضر امیدواری” با قامتی خمیده و عصایی در دست به نمایشگاه آثارش آمده تا قصه‌های هر عروسک…

به گزارش گروه چندرسانه‌ای باشگاه خبرنگاران؛ “بی‌بی‌حاضر امیدواری” با قامتی خمیده و عصایی در دست به نمایشگاه آثارش آمده تا قصه‌های هر عروسک را برای بازدیدکنندگان روایت کند و گاهی نیز با تکه‌پارچه‌هایی که در اختیار دارد، عروسک‌هایی را پیش چشم حاضرین در نمایشگاه بدوزد.

سه شنبه، ۱۷ تیر ۹۳ - ۰۹:۰۵

به گزارش خبرگزاری مهر، حجت الاسلام علی اصغر رادحسینی مدیر گروه تبلیغ پژوهی پژوهشکده باقرالعلوم(ع) طی گزارشی از وضعیت روند پیشرفت طرح های…

به گزارش خبرگزاری مهر، حجت الاسلام علی اصغر رادحسینی مدیر گروه تبلیغ پژوهی پژوهشکده باقرالعلوم(ع) طی گزارشی از وضعیت روند پیشرفت طرح های پژوهشی سبک زندگی، مباحث زمینه ساز، تبلیغ تربیت گرای گروه تبلیغ پژوهی پژوهشکده باقرالعلوم(ع) گفت:جلد اول کتاب تبلیغ تربیت گرا تحت عنوان کلیات تبلیغ تربیت گرا در برخی از مراکز حوزوی به عنوان متن درسی مورد استفاده و در حال حاضر کتاب مذکور برای چاپ دوم مورد تصحیح و ویرایش جدید قرار گرفته و در هفته های آتی از چاپ خارج می شود.

وی افزود: جلد سوم و چهارم تبلیغ تربیت گرا که از مجلدات بخش لسانی تبلیغ هستند، در حال آماده سازی است که پیش بینی می شود در اوایل سه ماهه سوم سال جاری یعنی تا پایان مهر ماه برای چاپ آماده شود. در حال حاضر حدود 70 درصد کار دو جلد مذکور به پایان رسیده و بعد از اتمام پیش نویس اولیه و ارزیابی نسخه نهایی برای چاپ آماده  می شود.

این مدیر پژوهشی تاکید کرد: کتاب سبک زندگی مسلمان مرحله جمع آوری داده آن تمام شده و در مرحله آماده سازی نسخه اولیه به سر می برد؛ پیش بینی می شود این کتاب تا پایان سال منتشر شود. طرح مباحث زمینه ساز، طرحی است که از چند ماه پیش شروع شده و در ابتدای راه است. و در مرحله اول به کاروزی پژوهشگران و دانش افزایی آنها و در مراحل بعد به تبیین موضوعات مورد پذیرش عموم فرق مسلمان می پردازد.

مدیر گروه تبلیغ پژوهی پژوهشکده با اشاره به  روند پیشرفت طرحهای این گروه اذعان داشت: دین اسلام مشتمل بر عقائد، اخلاق و احکام بوده و هر سه مورد در جای خود اهمیت بسزایی دارند و در احکام، همه ابواب فقهی از تقلید گرفته تا حدود و دیات، مورد اهتمام شارع مقدس است. برخی از احکام جنبه فردی داشته و برخی دیگر علاوه بر جنبه فردی، آثار مهم اجتماعی دارند که یکی از آنها بحث خمس است.

وی افزود: عمل به احکام خمس از طرفی آثار اقتصادی ویژه و مستقیم در پیشبرد اهداف دین و جامعه اسلامی بویژه کمک به ذریه پیامبر(ص) دارد و از طرف دیگر به طور غیر مستقیم آثار تربیتی فوق العاده ای در جان و روح مکلّف گذاشته و موجب می شود وی مشمول رحمت پروردگار قرار گرفته و گناهانش بخشیده شود. با این وجود، این واجب مهم الهی به دلایل متعددی، هم از جهت بیان کامل احکام آن توسط مبلّغین محترم و هم از جهت عمل به آن، توسط غالب مکلّفین مورد غفلت مانده است. از این رو، پژوهشکده باقرالعلوم(ع) بر آن شد تا مستندات احکام خمس را با محوریّت کتاب شریف تحریرالوسیله امام خمینی (ره)، در قالب کتاب مستقلی به زبان فارسی تدوین و به چاپ برساند. و در آینده نیز مستندات بعضی دیگر از احکام تدوین شده و به چاپ خواهد رسید.

مدیر گروه تبلیغ پژوهی پژوهشکده با ارائه توضیحاتی در مورد اهداف تدوین این کتاب گفت: هدف اصلی کتاب مستندات خمس این است که طلاب و مبلغین عزیز با مطالعه آن اولاً: از مستندات و پشتوانه های فقهی جزء جزء احکام خمس، آگاهی لازم را پیدا کنند؛ ثانیاً: طلاب محترمی که به خاطر امر خطیر تبلیغ در اقصی نقاط کشور عزیزمان و سایر بلاد، از مجامع علمی حوزوی و بویژه دروس خارج فاصله گرفته اند، با ادلّه ی اجتهادی و فقاهتی احکام بخصوصِ در باب خمس آشنا شوند؛ ثالثاً: در مقام بیان احکام شرعی و مستند فقهی آنها (در صورت نیاز به بیان مستندات) و جواب دادن به شبهات مطرح شده (در حدّ امکان)، بتوانند با تسلط کافی تبیین نمایند.

وی ادامه داد: در این کتاب، نسبت به هر حکم شرعی فقط آنچه را که جنبه دلیلیت داشته و می توانست به عنوان دلیل بر حکم شرعی باشد و از طرفی حداقل در یکی از منابع اصلی مانند جواهر الکلام، المستند فی شرح العروة الوثقی، حدائق الناظرة، ریاض المسائل، مصباح الفقیه و غیره، در مقام استدلال به آن استفاده شده، آورده شده است، هر چند که خود امام راحل (ره) آن دلیل را مورد استناد قرار نداده اند. این کتاب مشتمل بر 10 فصل: تبیین موارد وجوب خمس (7 فصل)، تقسیم خمس، انفال و فروعات (شامل مسائل مستحدثه) است.

حجت الاسلام  رادحسینی ادامه داد: امیر المؤمنین امام علي(ع) در توصيه به تجار فرمودند: اول فقه بياموزيد بعد تجارت كنيد كه به خدا سوگند ربا در اين امت پوشيده تر از حركت مورچه بر سنگ است. با توجه به لزوم رعایت مسائل شرعی در حیطه کسب و کار و نیاز مبرم به پاسخگویی به سوالات مطرح شده، گروه فقه و احکام واحد اصناف پژوهشکده باقرالعلوم(ع) اقدام به جمع آوری سوالات مشاغل که بالغ بر 130 صنف است، جهت پاسخگویی و استفتاء از دفتر مقام معظم رهبری (حفظه الله) نموده است تا مجموع سؤالات به همراه جواب معظم له در اختیار تمامی اصناف در سراسر کشور قرار گیرد.

وی تاکید کرد: در این راستا از میان طلاب و فضلاء، دهها کارشناس برای جمع آوری سؤالات به اکثر شهرهای کشور مانند تهران، قم، اصفهان، تبریز، شیراز و … اعزام شدند. و حاصل تلاش این دوستان، جمع آوری بیش از 10 هزار سؤال خام بود.: این سؤالات بعد از تفکیک، فهرست نویسی و تایپ، توسط کارشناسان مجرب فقهی از طریق رساله اجوبة الاستفتائات و کتاب رساله آموزشی مطابق با فتاوای مرجع عالیقدر حضرت آیت الله العظمی خامنه ای (حفظه الله) و همچنین از سایت معظم له جواب داده می شود و توسط ناظر گروه ارزیابی شده ودر صورت تأیید نهایی به چاپ رسیده و فایل آن به صورت درختواره بر روی سایت پژوهشکده قرار داده خواهد شد. در حال حاضر، 14 صنف از اصناف نهایی شده و بعضی اصناف دیگر طی جلساتی که با دفتر مقام معظم رهبری در قم و تهران داشته اند در اولین فرصت به لطف خدا نهایی خواهد شد.

سه شنبه، ۱۷ تیر ۹۳ - ۰۹:۰۷

به گزارش خبرنگار اقتصادی باشگاه خبرنگاران از مرکز مدیریت راه‌ های کشور، امروز “سه شنبه 17 تیر ماه 93” به ‌استثناي محورهاي مسدود…

به گزارش خبرنگار اقتصادی باشگاه خبرنگاران از مرکز مدیریت راه‌ های کشور، امروز “سه شنبه 17 تیر ماه 93” به ‌استثناي محورهاي مسدود و ممنوع،‌ مابقي محورهاي مواصلاتي كشور باز بوده و تردد در آنها به‌ روال عادي در جريان است.

 محورهاي مسدود تا اطلاع ثانوي، بدليل رويدادهاي غيرمترقبه:

1- محور شهداد- نهبندان، مقطع واقع در استان کرمان، به دليل وقوع سيلاب از كيلومتر 60 تا 73، تا اطلاع ثانوي مسدود است.

ممنوعيت تردد بدليل عمليات كارگاه جاده‌اي:

1- محور ايلام ـ صالح آباد، واقع در استان ايلام، روزهاي دوشنبه  و  چهارشنبه 23 و 25  تير، از ساعت 12 الي 15، به دليل اجراي عملیات انفجار و تخليه مصالح حاصل از انفجار در حدفاصل كيلومتر 1 تا 2، مسدود و جاده قديم ايلام – صالح آباد به عنوان مسير جايگزين معرفي مي گردد.

2- كمربندي شرقي شهر كرمانشاه، واقع در استان كرمانشاه، تا 31 تير، روزهاي زوج از ساعت 11 الي 14، به دليل ادامه اجراي عملیات زيرسازي راه‌ آهن غرب حدفاصل كيلومتر 12 تا 13 مسدود و مسير جايگزين، كمربندي غربي (قديم) خواهدبود.

3- محور هراز، واقع در استان هاي تهران و مازندران، مورخ 16 و  17 تيرماه، ازساعت 8 الي 18، بدليل عمليات ترميم سيستم روشنايي و تهويه، راهبري سامانه هاي هوشمند و جمع آوري نخاله تونل وانا و همچنين نصب تير بزرگ پل جديدالاحداث در محدوده تونل گروازمال (بين تونل شماره 4 و 5 )، واقع در كيلومتر46، مسير مسدود مي گردد و مسير جايگزين ساير محورهاي منتهي به شمال كشور است.

4-  آزاد راه قزوين ـ رشت( باند غربي)، مقطع واقع در استان گيلان، تا 18 تير، ازساعت 8  الي 18، بدليل عمليات نصب تيرهاي پل كيلومتر 35/135راه آهن فزوين – رشت – انزلي، مسدود  و تردد از جاده  قديم امامزاده هاشم – رستم آباد – توتكابن انجام مي گردد.

5-محور هراز، واقع در استان هاي تهران و مازندران، تا  4 مردادماه، به دليل عمليات ايمن سازي تونل جديد امامزاده هاشم (شامل آ ببندي و نصب جت فن تونل)، واقع در كيلومتر46، مسير آمل به تهران مسدود مي گردد و تردد از گردنه ( گالري) امامزاده هاشم به صورت رفت و برگشت انجام مي شود.

ممنوعيت تردد به‌تفكيك يا اولويت وسايل نقليه:

1- در محور كرمان ـ راين ـ حسين آباد ـ جيرفت (ساردوئيه ـ جيرفت)، واقع در استان كرمان به‌ دليل مداخله با ترافيك شهري‏ و تردد در جاذبه‌ هاي گردشگري و عبور 23 كيلومتري از مسير فرعي، تردد خودروهاي سنگين و حاملين فرآورده‌هاي نفتي ممنوع و مسير جايگزين محور ترانزيت كرمان ـ دهبكري ـ جيرفت، معرفي مي‌گردد، تردد وسايل نقليه سواري در محور فوق بلامانع است.

محدوديت تردد بدليل عمليات كارگاه جاده‌اي:

الف) تهران و محورهاي منتهي به آن:

1- آزادراه كرج ـ تهران،

الف-  مقطع واقع در استان تهران، تا اطلاع ثانوي، شنبه تا چهارشنبه هر هفته، ساعت 9 الي 16، بدليل اجراي عمليات لكه‌گيري هندسي حدفاصل كيلومتر 6 از ايران خودرو، عبور يك در ميان (شطرنجي) در باند كندرو اعمال و تردد همزمان با اجراي عمليات، با رعايت احتياط انجام مي‌شود.                          
ب- باند شمالي آزاد راه تهران- كرج ،تا 31 مرداد، شنبه تا سه شنبه هر هفته بغير از روزهاي تعطيل ، ساعت 9 الي 15، و باند جنوبي آزاد راه تهران- كرج ، از ساعت 23:30 الي 04:30 صبح روز بعد، بدليل اجراي عمليات روكش آسفالت حدفاصل فاصل عوارضي قديم تا گرمدره، تردد همزمان با اجراي عمليات، با رعايت احتياط انجام مي‌شود و در ساعات پيشنهادي باند جنوبي از پل كلاك مسدود و انحراف ترافيك به سمت جاده مخصوص كرج- تهران انجام مي شود.

2- آزاد راه قزوين ـ رشت و بالعكس، مقطع واقع در استان قزوين، تا 27 تير، ازساعت 8 الي 18، بدليل عمليات رفع نواقص ابنيه فني و انجام لكه گيري در حدفاصل كيلومتر 16 الي 41 لاين شمالي و جنوبي قطعه 4 الف، تردد همزمان با اجراي عمليات، تردد با محدوديت و رعايت جوانب احتياط انجام مي‌شود.

3- محور آزاد راه قم ـ تهران، مقطع واقع در استان قم، حدفاصل كيلومتر 1 الي 68 قم _ تهران و كيلومتر 67 الي 135 تهران _ قم، تا 31 شهریور، شنبه تا چهارشنبه  هر هفته، به‌ جز ايام تعطيل، از ساعت 7 الي 19 بدليل اجراي عمليات آسفالت‌ تراشي، روكش آسفالت و بهسازي، تردد با محدوديت و رعايت جوانب احتياط انجام مي‌شود.

4-  محور گرمسار ـ سمنان و بالعكس، واقع در استان سمنان، تا 27 مرداد، به‌ طور 24 ساعته‌، بدليل تكميل تقاطع غير همسطح سرخه در 22 كيلومتري ماقبل سمنان، تردد با محدوديت و رعايت جوانب احتياط از كنارگذر احداثي انجام مي‌ شود.

5- آزاد راه كرج ـ قزوين، مقطع واقع در استان البرز، تا 20 شهريور، شنبه تا چهارشنبه هر هفته، ساعت 9 الي 15 بغير از روزهاي پنجشنبه و جمعه و تعطيلات رسمي، بدليل اجراي عمليات راهسازي و روكش آسفالت باند شمالي،حدفاصل كيلومتر 35 الي 50، تردد همزمان با اجراي عمليات، با رعايت احتياط انجام مي‌شود.

ب) ساير محورها:

1- آزاد راه قزوين- زنجان در محدوده كمربندي شهر قزوين  واقع در استان قزوين تا 14 مردادماه از ساعت 7 الي 19 از كيلومتر 0 الي 25 بعلت افزايش عرض موثر سواره رو ، برچيدن گاردريل رفوژ مياني و اجراي بلوك بتني  تردد همزمان با اجراي عمليات، با محدوديت و رعايت احتياط انجام مي‌شود.

2- محور دامنه ـ داران ـ اليگودرز، واقع در استان اصفهان، حدفاصل كيلومتر 7 تا  15 و 43 تا 53، تا 15 آذر، از ساعت 7 الي 20، بدليل شروع احداث باند دوم و رفت و آمد ماشين آلات راهسازي، تردد همزمان با اجراي عمليات و با رعايت جوانب احتياط انجام مي‌شود.

3- محور آزاد راه كاشان ـ قم، واقع در استان اصفهان، حدفاصل كيلومتر 6 تا 21، تا 31 تیر، بدليل عمليات بهسازي، تردد همزمان با اجراي عمليات و با رعايت جوانب احتياط انجام مي‌شود.

4- محور اراك ـ سلفچگان، واقع در استان مركزي، در كيلومتر 13، تا هشتم مرداد، از ساعت 8  الي 18، بدليل عمليات احداث زير گذر حاجي آباد، تردد با محدوديت و رعايت جوانب احتياط انجام مي‌شود.

5-  محور خوي ـ چالدران، واقع در استان آذربايجان غربي، تا 31 تير 93، از ساعت 8 الي 18، به‌دليل اجراي عمليات تعريض و چهار بانده كردن ،محدوده 4 كيلومتر اول مسير،  تردد همزمان با اجراي عمليات، با محدوديت و رعايت احتياط انجام مي‌شود.

6- محور شهررضا ـ سميرم، مقطع واقع در استان اصفهان، حدفاصل كيلومترهاي 27 تا 35، 52 تا 68 و 68 تا 78 تا 30 تیر، از ساعت 8 الي 18، بدليل عمليات لكه گيري و روكش آسفالت، تردد همزمان با اجراي عمليات و با رعايت جوانب احتياط انجام مي‌شود.

7- محور اصفهان ـ شهررضا ـ آباده، مقطع واقع در استان اصفهان، حدفاصل كيلومتر 0 تا 15، باند رفت كمربندي شهررضا، تا 25 مرداد، ساعت 8 الي 17، بدليل عمليات راهداري، تردد با محدوديت و رعايت جوانب احتياط انجام مي‌شود همچنين حدفاصل كيلومتر 0 تا 15، باند برگشت كمربندي شهررضا، 28 مرداد، ساعت 8 الي 17، بدليل عمليات راهداري، تردد با محدوديت و رعايت جوانب احتياط انجام مي‌شود.

8-بزرگراه شيروان ـ فاروج  واقع در استان خراسان شمالي، تا 10 مرداد، ساعت 7 الي 18، بدليل عمليات اصلاح زير گذر روستاي برزل آباد ‏در كيلومتر 24، تردد همزمان با اجراي عمليات، با محدوديت و رعايت احتياط در محدوده اجراي پروژه، به صورت دوطرفه از باند رفت انجام ميشود.

9- محورهاي بجنورد ـ جنگل گلستان و بجنورد ـ شيروان ـ فاروج  واقع در استان خراسان شمالي، تا 15 مرداد، ساعت 7  الي 17، بدليل عمليات درزگيري، تردد همزمان با اجراي عمليات، با محدوديت و رعايت احتياط انجام مي‌شود.

10-محور پاوه ـ روانسر  واقع در استان  كرمانشاه، تا 25 تير از ساعت 7  الي 17، بدليل عمليات تعريض و شانه سازي راه، حدفاصل كيلومتر 1 تا 4، تردد همزمان با اجراي عمليات، با محدوديت و رعايت احتياط انجام مي‌شود.

11- محور برازجان ـ دالكي، مقطع واقع در استان بوشهر، 2كيلومتر بعد از پليس راه، تا 18 تیر، از ساعت 7 الي 23، بدليل اجراي عمليات احداث زيرگذر (به طول 300 متر)، تردد همزمان با اجراي عمليات و با رعايت جوانب احتياط انجام مي‌شود.

12- محور اردبيل _ خلخال و بالعكس، واقع در استان اردبيل، تا 22 تير، به‌دليل عمليات احداث زيرگذر، تردد از باندهاي جديدالاحداث بزرگراه، با محدوديت و رعايت جوانب ايمني، انجام مي‌شود.

13- محور نيشابور ـ مشهد و بالعكس (باند شمالي و جنوبي ـ محور جديد) واقع در استان خراسان رضوي، حدفاصل كيلومتر 0 الي 41 ( باند جنوبي و شمالي)، تا ششم مرداد، ساعت 7  الي 17، بدليل عمليات لكه گيري و درزگيري ‏، تردد با محدوديت و رعايت جوانب احتياط انجام ميشود. همچنين محور نيشابور ـ مشهد (باند جنوبي ـ محور جديد) واقع در استان خراسان رضوي ، حدفاصل كيلومتر 0 الي 41، تا 20 خرداد، ساعت 7  الي 17 ، بدليل عمليات لكه‌گيري و روكش آسفالت ‏، تردد با محدوديت و رعايت جوانب احتياط انجام مي شود همچنين محور مشهد ـ نيشابور (باند شمالي) واقع در استان خراسان رضوي، حدفاصل كيلومتر 0 الي 5، 27 مرداد، ساعت 7  الي 17، بدليل عمليات روكش آسفالت‏، تردد با محدوديت و رعايت جوانب احتياط انجام مي شود.

14- محور سبزوار ـ نيشابور و بالعكس واقع در استان خراسان رضوي، حدفاصل كيلومتر 0 الي 55 ( باند شمالي و جنوبي) ، تا 25 تیر، ساعت 7  الي 18 ، بدليل عمليات بهسازي راه ‏(چيپ‌سيل)، تردد با محدوديت و رعايت جوانب احتياط انجام مي شود همچنين محور سبزوار ـ نيشابور (باند جنوبي) واقع در استان خراسان رضوي ، حدفاصل كيلومتر 0 الي 55، 25 تیر، ساعت 7  الي 18، بدليل عمليات درز‌گيري و ماسه آسفالت، تردد با محدوديت و رعايت جوانب احتياط انجام مي شود.

15- محور سه راه مهنه ـ گناباد ـ قاين واقع در استان خراسان رضوي، از كيلومتر 80 تربت حيدريه به گناباد و از گناباد تا كيلومتر 35 محور قاين ، تا 22 مرداد، ساعت 6  الي 18، بدليل عمليات راهداري ‏، تردد با محدوديت و رعايت جوانب احتياط انجام ميشود.

16- محور خوش ييلاق ـ آزادشهر ، واقع در استان گلستان، تا 17 مرداد،  از ساعت 8 الي 18 ، بدليل عمليات بهسازي و روكش آسفالت در حدفاصل كيلومتر 45 الي 65، تردد همزمان با اجراي عمليات، با محدوديت و رعايت احتياط انجام مي‌شود.

17- محور گناباد ـ فردوس واقع در استان خراسان رضوي، حدفاصل كيلومتر 30 الي 34، تا نهم مرداد، ساعت 7  الي 18 ، بدليل عمليات ترانشه برداري ، اصلاح قنو و لكه گيري آسفالت ‏، تردد با محدوديت و رعايت جوانب احتياط انجام ميشود.

18- محور خواف ـ تايباد واقع در استان خراسان رضوي، حدفاصل كيلومتر 33  الي 37 ، تا 15 تیر، ساعت 7  الي 18 ، بدليل عمليات اتصال محور موجود به واريانت جديد ، تردد با محدوديت و رعايت جوانب احتياط از كنارگذر احداثي انجام ميشود.

19- محور خواف ـ رشتخوار واقع در استان خراسان رضوي، حدفاصل كيلومتر 0  الي 25، تا 30 مرداد، ساعت 7  الي 18، بدليل عمليات درزگيري و سيل كت، تردد با محدوديت و رعايت جوانب احتياط انجام ميشود.

20- محور سه راه شادمهر ـ كاشمر واقع در استان خراسان رضوي، حدفاصل كيلومتر 0  الي 24، تا 30 مرداد، ساعت 7  الي 18، بدليل عمليات درزگيري و سيل كت، تردد با محدوديت و رعايت جوانب احتياط از كنارگذر احداثي انجام مي شود.

21- محور سلطان آباد ـ سبزوار  واقع در استان خراسان رضوي، حدفاصل كيلومتر 0  الي 20، تا 30 مرداد، ساعت 7  الي 18، بدليل عمليات آسفالت حفاظتي،  تردد با محدوديت و رعايت جوانب احتياط انجام ميشود. محور سلطان آباد ـ دوغايي  واقع در استان خراسان رضوي، حدفاصل كيلومتر 0  الي 30، تا 30 مرداد، ساعت 7  الي 18، بدليل عمليات آسفالت حفاظتي،  تردد با محدوديت و رعايت جوانب احتياط انجام مي شود.

22- بزرگراه بجنورد ـ شيروان واقع در استان خراسان شمالي، حدفاصل كيلومتر 0 الي 60 ( باند رفت) ، تا 10 مرداد، ساعت 8  الي 17، بدليل عمليات روكش آسفالت، تردد با محدوديت و رعايت جوانب احتياط انجام مي شود.

23- بزرگراه شيروان ـ فاروج  واقع در استان خراسان شمالي، كيلومتر 24، تا 10 مرداد، ساعت 7  الي 18، بدليل عمليات اصلاح زير گذر روستاي برزل آباد ‏، تردد با محدوديت و رعايت جوانب احتياط در محدوده اجراي پروژه به صورت دوطرفه از باند رفت انجام مي شود.

24- آزاد راه زنجان ـ تبريز، واقع در استان زنجان، كيلومتر 94، تا 30 مرداد، از ساعت 7 الي 20، بدليل اجراي عمليات درز انبساط پل، تردد همزمان با اجراي عمليات و با رعايت جوانب احتياط و موارد ايمني انجام مي شود.

25- آزاد راه قزوين ـ زنجان، مقطع واقع در استان زنجان، حد فاصل كيلومتر 1 تا 30 تا 15 مرداد از ساعت 7 الي 20 همه روزه بدليل اجراي عمليات روكش آسفالت تردد همزمان با اجراي عمليات و با رعايت جوانب احتياط و موارد ايمني انجام مي شود.

26- كمربندي ابهر ـ خرمدره، واقع در استان زنجان، حد فاصل ابتدا تا انتها به طول 15 كيلومتر ، تا 25 مرداد از ساعت 7 الي 20 همه روزه بدليل اجراي عمليات لكه گيري و روكش آسفالت تردد همزمان با اجراي عمليات و با رعايت جوانب احتياط و موارد ايمني انجام مي شود.

27- محور سمنان ـ مهديشهر، واقع در استان سمنان، كيلومتر 500+5،  28 آبان، به طور 24 ساعته، بدليل اجراي عمليات احداث تقاطع غير همسطح درجزين ، تردد همزمان با محدوديت و رعايت جوانب احتياط از كنارگذر احداثي انجام ميشود.

28-  محور اراك ـ سلفچگان واقع در استان مركزي، تا 16 تير، به‌طور شبانه‌روزي، به‌دليل اجراي عمليات زيرگذر مالك‌آباد حدفاصل كيلومتر 7، همچنين مورخ 8 تير لغايت 8 مرداد از ساعت 8  الي 18، بدليل عمليات احداث زير گذر حاجي آباد حدفاصل كيلومتر 13، تردد همزمان با اجراي عمليات، با محدوديت و رعايت احتياط انجام مي‌شود.

29- محور آزاد راه قزوين ـ رشت ، واقع در استان قزوين، حدفاصل كيلومتر 16 الي 41 لاين شمالي و جنوبي قطعه 4 الف، تا 27 تیر، ازساعت 8  الي 18، بدليل عمليات رفع نواقص ابنيه فني وانجام لكه گيري ‏، تردد با محدوديت و رعايت جوانب احتياط انجام ميشود.

30- كمربندي شرقي كرمانشاه واقع در استان كرمانشاه، حدفاصل كيلومتر 23 الي 27، تا 31 تیر، ازساعت 7  الي 17 ، بدليل عمليات لكه‌گيري و روكش آسفالت ‏، تردد با محدوديت و رعايت جوانب احتياط انجام ميشود.

31- محور ثلات باباجاني ـ جوانرود  واقع در استان  كرمانشاه، حدفاصل كيلومتر 11 تا 12 ( باند رفت وبرگشت) ، تا 20 تیر، ساعت 7  الي 18 ، بدليل عمليات شانه سازي راه ‏، تردد با محدوديت و رعايت جوانب احتياط انجام ميشود.

32- محور تازه آباد ـ شيخ صله  واقع در استان  كرمانشاه، حدفاصل كيلومتر 0 تا 30 ( باند رفت وبرگشت) ، تا 20 تیر، ساعت 7  الي 18 ، بدليل عمليات لكه گيري ‏، تردد با محدوديت و رعايت جوانب احتياط انجام ميشود.

33- محور تازه آباد ـ شيخ صله  واقع در استان  كرمانشاه، حدفاصل كيلومتر 7 تا 500/7 ( باند رفت وبرگشت) ، تا 20 تیر، ساعت 7  الي 18، بدليل عمليات اصلاح قوس، تردد با محدوديت و رعايت جوانب احتياط انجام ميشود.

34- محور كلاله ـ مراوتپه، واقع در استان گلستان، حدفاصل كيلومتر 1 الي 85، تا 15 تیر، از ساعت 8 الي 16 ، بدليل اجراي عمليات بهسازي ولكه گيري روكش آسفالت ، تردد با محدوديت و رعايت جوانب احتياط انجام مي‌شود.

35- محور آزادشهر ـ خوش ييلاق، واقع در استان گلستان، كيلومتر 20، تا 24 تیر، از ساعت 8 الي 17 ، بدليل عمليات واريانت تكميلي، تردد با محدوديت و رعايت جوانب احتياط انجام مي‌شود.

36- محور قديم گرگان ـ كردكوي، واقع در استان گلستان، تا 18 تير، از ساعت 8 الي 18، بدليل عمليات بهسازي و روكش آسفالت در حدفاصل كيلومتر 0 الي 10، تردد همزمان با اجراي عمليات، با محدوديت و رعايت احتياط انجام مي‌شود.

37- محور آزادشهر ـ نوده خاندوز، واقع در استان گلستان، حدفاصل كيلومتر 1 الي 1، تا 15 مهر، از ساعت 8 الي 16، بدليل احداث پل ازدارتپه، تردد با محدوديت و رعايت جوانب احتياط انجام مي‌شود.

38- محور بابازيد ـ سيمره، واقع در استان لرستان، تا 15 تیر، بدليل اجراي عمليات بهسازي و روكش آسفالت ، تردد با محدوديت و رعايت جوانب احتياط انجام مي‌شود.

39- محور خرم آباد ـ بروجرد (منطقه چالانچولان)، واقع در استان لرستان، حدفاصل كيلومتر 63 الي 75، تا 27 تیر، بدليل اجراي عمليات لكه گيري و روكش آسفالت، تردد با محدوديت و رعايت جوانب احتياط انجام مي‌شود.

40- محور آزادشهر ـ خوش ييلاق، واقع در استان گلستان،كيلومتر 20، تا 24 تیر، از ساعت 8 الي 17، بدليل عمليات واريانت تكميلي، تردد با محدوديت و رعايت جوانب احتياط انجام مي‌شود.

41- محور آزادشهر ـ مينودشت- گاليكش، واقع در استان گلستان، حدفاصل كيلومتر 700/2 الي 850/2، تا 20 تیر، از ساعت 7 الي 17، بدليل اجراي عمليات زيرگذر و آبرو، تردد با محدوديت و رعايت جوانب احتياط انجام مي‌شود همچنين در محور آزادشهر ـ مينودشت، به طول 20 كيلومتر، تا چهارم تیر، ساعت 7 الي 18، به‌دليل اجراي عمليات لكه گيري آسفالت، تردد با محدوديت و رعايت جوانب احتياط انجام مي شود.

انتهای پیام/

سه شنبه، ۱۷ تیر ۹۳ - ۰۱:۰۷

به گزارش گروه وبگردی باشگاه خبرنگاران ، “یوسف نورستانی” رییس کمیسیون برگزاری انتخابات افغانستان روز دوشنبه در نشست خبری برای اعلام نتایج ابتدایی…

به گزارش گروه وبگردی باشگاه خبرنگاران ، “یوسف نورستانی” رییس کمیسیون برگزاری انتخابات افغانستان
روز دوشنبه در نشست خبری برای اعلام نتایج ابتدایی انتخابات ریاست جمهوری
این کشور که با 4 ساعت تاخیر برگزار شد، ضمن تاکید بر اینکه اعلام نتایج
ابتدایی به هیچ وجه اعلام برنده انتخابات افغانستان
نیست، گفت: اشرف غنی احمد زی بر اساس نتایج ابتدایی از مجموع 8 میلیون و
109 هزار و 493 رای با کسب 4میلیون 485 هزار و 888 رای معادل 56 درصد
آرای، پیشتاز است.

نورستانی گفت: عبدالله عبدالله نیز در این دور از انتخابات 3میلیون و 461 هزار 639 رای معادل 46.56 آرا را کسب کرد.

نورستانی با تاکید بر اینکه در دور دوم انتخابات افغانستان
تقلب هایی صورت گرفته است، گفت: در برخی موارد نیروهای پلیس، استانداران و
مقامهای محلی بی طرفی خود را حفظ نکرده اند که کمیسیون شکایات انتخاباتی
با رسیدگی به شکایات نامزدها آرای تقلبی را از صندوق ها خارج خواهد کرد.

وی
افزود: مذاکرات بین کاندیداها و نهادی داخلی و خارجی در خصوص تفکیک آرای
پاک از ناپاک ادامه دارد و کمیسیون های انتخاباتی وظیفه دارند در این خصوص
اقدام کنند.

بر اساس قانون انتخابات افغانستان
پس از اعلام نتایج ابتدایی، کمیسیون رسیدگی به شکایت ها پس از ثبت شکایات،
10 روز فرصت خواهد داشت به شکایت نامزدها رسیدگی و نتیجه را به کمیسیون
برگزاری انتخابات ارسال و این کمیسیون نتایج نهایی را رسما اعلام کند.

نتیجه
ابتدایی این انتخابات در حالی امروز اعلام شد که عبدالله عبدالله نامزد
معترض به انچه که تقلب در دور دوم انتخابات ریاست جمهوری این کشور می نامد،
تاکید کرد تا زمانیکه آرای تقلبی از صندوق ها خارج نشود، این نتیجه را
نخواهد پذیرفت.

عبدالله عبدالله ˈ هفته گذشته با پخش فایل های صوتی و تصویری، ضیاالحق امرخیل رییس دبیرخانه کمیسیون برگزاری انتخابات افغانستان
و برخی دیگر از مقامهای کمیسیون و مقامهای محلی را به تخلف و تقلب سازمان
یافته در انتخابات این کشور متهم کرد و نمایندگان خود را از کمیسیون
برگزاری انتخابات فرا خواند و گفت: کمیسیون برگزاری انتخابات ریاست جمهوری
را مشروع نمی داند.

در همین حال ستاد انتخاباتی عبدالله عبدالله با تاکید به لزوم تفکیک آرای پاک از ناپاک ، اعلام کرد که کمیسیون های انتخاباتی افغانستان
باید با حضور سازمان ملل متحد، کمیته ای فنی از تیم اصلاحات و همگرایی به
رهبری عبدالله عبدالله و همچنین کمیته ای فنی از تیم تحول و تداوم به رهبری
اشرف غنی احمد زی به شکایت ها رسیدگی کنند و با استخراج آرای سالم نتیجه
را اعلام نمایند که این پیشنهاد مورد پذیرش همه طرف ها قرار گرفته است.

ستاد
انتخاباتی اشرف غنی احمد زی نیز که به لزوم اعلام نتایج ابتدایی در زمان
تعیین شده تاکید داشت، اعلام کرده است که از بازرسی صندوق های رای و تفکیک
ارای تقلبی تا زمان اعلام نتایج نهایی انتخابات استقبال می کند.

در چند روز اخیر نمایندگان عبدالله عبدالله و اشرف غنی احمد زی دو نامزد ریاست جمهوری افغانستان
با حضور ˈیونس قانونیˈ معاون اول و ˈمحمد کریم خلیلیˈ معاون دوم ریاست
جمهوری این کشور گفت و گوهایی را آغاز کرده اند و گفته می شود که این
مذاکرات ادامه دارد.

در این مدت نمایندگان سازمان ملل، نمایندگان سنای آمریکا و سفیران خارجی مقیم کابل نیز در خصوص جنجال انتخاباتی افغانستان با دو نامزد دیدار و گفت و گوهایی داشته اند.

عبدالله عبدالله و اشرف غنی احمد زی در دور اول انتخابات در 16 فروردین به ترتیب 45 درصد و 31.6 درصد آرا را کسب کرده بودند.

24 خرداد نیز دور دوم انتخابات ریاست جمهوری افغانستان با رقابت عبدالله عبدالله و اشرف غنی احمد زی برگزار شد.

قرار است نتیجه قطعی و نهایی انتخابات افغانستان 31 تیرماه اعلام شود.

12 میلیون نفر در افغانستان واجد شرایط شرکت در انتخابات این کشور اعلام شده است.
/انتهای پیام
منبع:ایرنا

سه شنبه، ۱۷ تیر ۹۳ - ۰۹:۱۱

به گزارش خبرنگار اقتصادی باشگاه خبرنگاران؛ شهر کاریز در عمق 16 متری زیر زمین قرار دارد. سقف آن هشت متر ارتفاع و بیشتر…

به گزارش خبرنگار اقتصادی باشگاه خبرنگاران؛ شهر کاریز در عمق 16 متری زیر زمین قرار دارد. سقف آن هشت متر ارتفاع و بیشتر سقف آن مملو از سنگواره ، صدف و مرجانهایی است که با نظر کارشناسی 270 تا 570 میلیون سال قدمت دارد و تک تک آن شناسایی و دارای شناسنامه رسمی است. کارگزاران شهر زیر زمینی بر این باورند که دو ویژگی کاریز را در فهرست ابنیه جهانی در خواهد آورد.

اول اینکه کاریز در دل تنها جزیره مرجانی دنیا واقع است. دوم آنکه تنها بنایی است که سقف مملو از صدفها و مرجانهای طبیعی است. صدفها و مرجانهایی که برای بازدید آنها دو راه وجود داشته ، بازدید از موزه های طبیعی یا غواصی در آبهای آزاد و اکنون کاریز فصلی جدید و استثنایی در پیش روی تمامی دوستداران طبیعت گشوده که بی واسطه خواهند توانست از بزرگترین مجموعه مرجانی بازدید کنند.

در خاتمه گفتنی است که خاکهای برداشت شده از کاریز دارای خواص درمانی زیادی است که در ” گل درمانی ” استفاده های فراوان خواهد داشت. این امر همراه با خدمات گوناگونی همچون تاسیس مراکز اقامتی ، تجاری و تفریحی در زمینی معادل 60000متر مربع در روی زمین کاریز احداث خواهد گردید. زمین سطحی کاریز به پارک وسیعی بدل خواهد شد که دارای دو تپه مرتفع خواهد بود. این په ها از خاکهای برداشت شده زیر زمین ساخته شده و به چم انداز بی نظیر جزیره کیش دل خواهد شد.
 
 
انتهای پیام/

سه شنبه، ۱۷ تیر ۹۳ - ۰۵:۳۲

به گزارش خبرنگار اقتصادی باشگاه خبرنگاران؛منطقه آزاد تجاري صنعتي اروند طبق مصوبه مجلس محترم شوراي اسلامي در تاريخ 4/5/83، تاسيس شد. اين منطقه…

به گزارش خبرنگار اقتصادی باشگاه خبرنگاران؛منطقه آزاد تجاري صنعتي اروند طبق مصوبه مجلس محترم شوراي اسلامي در تاريخ 4/5/83، تاسيس شد. اين منطقه ، محدوده ای نزدیک شهرهاي آبادان و خرمشهر – که اولی بدليل تاسيس پالايشگاه آبادان در سال 1912 ميلادي يکي از شهرهاي بزرگ صنعتي کشور محسوب و دومی بدليل وجود اولين بندر تجاري کشور از دير باز داراي موقعيتي ممتاز نسبت به ساير نقاط و شهر هاي بندري کشور بوده است –  و همچنين جزيره زيباي توريستي مينو را در بر می گیرد.

منطقه آزاد اروند در شمال غربي خليج فارس به وسعت بيش از 165 کيلومتر مربع در محل تلاقي اروند رود و کارون و داراي مرز مشترک با کشورهاي عراق و کويت مي باشد. اين منطقه از ديرباز به دليل وجود آب شيرين رودهاي کارون و اروند، امکانات حمل و نقل جاده اي ، ريلي و دريايي از مناطق مرزي و نفت خيز کشور بوده ومنجر به ايجاد اولين پالايشگاه نفتي خاورميانه و بزرگترين بندر تجاري کشور شده است.
 
مهمترین مزیت های منطقه دستيابي سريع ، آسان و ارزان به بازارهاي منطقه اي و جهاني از طريق جاده ، ريل ، دريا و هوا، توليد بيش از 90 % برق آبي كشور در منطقه ، انرژي ارزان، امكان ترانزيت كالا به كشورهاي منطقه، امكانات و تاسيسات زيربنايي صنعتي و شهر، فرودگاه بين المللي آبادان، بندرگاه ، بندر خرمشهر با ده اسكله فعال و قابل افزايش، شکل گيري بازارچه مرزي شلمچه جهت ورود و خروج کالا و مسافر، وجود پالايشگاه آبادان، وجود زيرساخت شبکه راهي وارتباطي ريلي درمنطقه و برخورداري از پتانسيل گسترش شبکه راه آهن، نزديکي بندرامام و بندرماهشهر به منطقه آبادان و خرمشهر و ايجاد فرصتهاي استفاده از تسهيلات بنادر فوق مي باشد.
  منطقه آزاد اروند در شمال غربي خليج فارس و اقع است و براي ذخيره سازي، ترانزيت و حمل مجدد کالا به عراق، ترکيه و قفقاز است و همچنین براي تآسیس کليه صنايع و بخصوص صنايع نفت و گاز و پتروشيمي محلي مناسب است و داراي کليه زير بناهاي پيشرفته و خدمات عمومي است.

فرودگاه آبادان که به عنوان فرودگاه بين المللي به ثبت رسيده است مي تواند نقطه اي براي ارتباط خليج فارس با آسياي ميانه و قفقاز به حساب آيد.

جزيره مينو به عنوان بخشي از منطقه آزاد اروند از سرمايه گذاران براي ايجاد تآسیسات توريستي استقبال مي کند.
 
منطقه آزاد اروند در شمال غربي خليج‌فارس و جنوب غربی استان خوزستان با وسعت بيش از 173كيلومترمربع در محل تلاقي اروند رود و كارون واقع و داراي مرز مشترك با كشورهاي عراق و كويت است.

 این منطقه بر اساس طرح جامع تهیه شده شامل 3 بخش اصلی شهرکهای صنعتی خرمشهر و آبادان ، شلمچه و جزیره مینو است از کل مساحت اراضی این منطقه 8600 هکتار به فعالیتهای صنعتی و 4800 هکتار به سایر بخشها در زمینه بازرگانی گردشگری و اداری و 3800 هکتار به بخشهای بندری ، انبارداری و و ترانزیت اختصاص یافته است .

 وجود آب شيرين فراوان و رودهاي بهمنشير، كارون و اروند، امكانات نسبتا مطلوب حمل‌و‌نقل جاده‌اي، ريلي، دريايي و هوايي به داخل و خارج كشور و فرودگاه بين‌المللي آبادان و فاصله كم با كشورهاي همجوار از مزيت‌هاي منحصر به فرد منطقه آزاد اروند است.

سازمان منطقه آزاد اروند پس از طي مراحل قانوني و تصويب مجلس شوراي اسلامي در تاريخ 4/5/1383 فعاليت خود را آغاز نمود و محدوده قانوني ان متعاقبا درتاريخ 18/4/1384به موجب مصوبه هيئت دولت تعيين گرديده است. اين منطقه بخش‌هايي را از شهرستان آبادان و خرمشهر كه داراي زيرساخت‌‌هاي صنعتي، تجاري و گردشگري است در خود جاي داده و موقعيتي ممتاز نسبت به ساير نقاط كشور دارا است. اين موقعيت ممتاز از يك نگاه و احساس ملي برخوردار بوده و اميد آن مي‌رودكه منطقه آزاد تجاري – صنعتي اروند به يكي از بزرگ‌ترين مناطق تجاري، صنعتي و گردشگري خاورميانه تبديل شود.
 
 
منطقه آزاد اروند در چهارم مردادماه سال 1383 فعاليت خود را به طور رسمي آغاز كرد. اين منطقه بخش‌هايي از شهرستان آبادان و خرمشهر كه داراي زيرساخت‌‌هاي صنعتي، تجاري و توريستي است را در خود جاي داده و موقعيتي ممتاز نسبت به ساير نقاط كشور دارا است. اين موقعيت ممتاز يك نگاه ملي است. منطقه آزاد تجاري، صنعتي اروند مي‌رود تا به بزرگ‌ترين منطقه تجاري، صنعتي و گردشگري خاورميانه تبديل شود.

منطقه آزاد اروند در شمال غربي خليج‌فارس به وسعت بيش از 173كيلومترمربع در محل تلاقي اروند رود و كارون واقع و داراي مرز مشترك با كشورهاي عراق و كويت است. اين منطقه از ديرباز به دليل وجود آب شيرين فراوان و رودهاي بهمنشير، كارون و اروند، امكانات حمل‌و‌نقل جاده‌اي، ريلي، دريايي و هوايي به داخل و خارج كشور و با وجود فرودگاه بين‌المللي پيشرفته آبادان و به دليل فاصله كم با كشورهاي همجوار از مزيت‌هاي منحصر به فرد منطقه آزاد اروند است.
 
 
بندر خرمشهر در محدوده منطقه آزاد اروند واقع است. وسعت بندر خرمشهر 220هكتار در محل تلاقي اروند رود و رودخانه كارون قرار دارد. در اين راستا سازمان بنادر و كشتيراني جهت تحقق بخشيدن به فعاليت كشتيراني، تجاري، صنعتي و اقتصادي در منطقه، فعاليت خود را براساس مصوبه شماره 85382/ت 18251/ك مورخه 30/4/76 شوراي‌عالي مناطق آزاد تجاري، صنعتي با برخورداري از امكانات وسيع، آمادگي خود را براي ارائه خدمات نگهداري و انبارداري و توليد كالا به بازرگانان و صاحبان صنايع و معادن آغاز و از سرمايه‌گذاران داخلي و خارجي به منظور سرمايه‌گذاري در اين منطقه مهم اقتصادي دعوت به عمل مي‌آورد.
 
فاصله بندر آبادان تا دهانه رودخانه اروند 50مايل و تا راه‌آهن خرمشهر 15كيلومتر است. اين بندر توانايي جابه‌جايي 300نفر در روز را دارد كه در آينده‌اي نزديك اين تعداد به 700نفر مي‌رسد. همچنين انعطاف‌پذيري در پذيرش شناورها در بندر آبادان از 20تن تا پنج‌هزار تن است. از مزيت‌ها و استعدادهاي اين بندر مي‌توان به مواردي چون نزديكي به كشورهاي عراق و كويت جهت مبادلات تجاري و بازرگاني به بندر امام‌خميني (ره) براي ترانزيت يا ترانشيب كالا، وجود امكانات شهري شامل هتل، نزديكي به فرودگاه و راه‌آهن، وجود پايانه مسافري دريايي و همجواري پالايشگاه و پتروشيمي آبادان اشاره كرد.
 
اين منطقه در كنار تالاب بين المللي شادگان كه يكي از بزرگترين تالابهاي جهان ميباشد قرار دارد وجود زمينهاي پست و هموار و رودخانه هاي پر آب و قديميترين سيستم آبياري جهان باعث شده است كه شاهد چشم اندازهاي زيبايي باشيم.
 
وجود موقعيتهاي خاص طبيعي در جغرافياي سياسي امكان هرگونه فعاليت اقتصادي را فراهم مينمايد.
 
راههاي ارتباطي و حمل و نقل
 
جاده تهران – خرمشهر اين راه به طول 1001 كيلومتر كوتاهترين فاصله بين تهران تا خليج فارس ميباشد . بواسطه عبور از سرزمين پربركت و نفت خيز خوزستان از اهميت خاصي برخوردار است . بعلاوه چون بندر خرمشهر يكي از بنادر مهم تجاري ايران ميباشد و بيشتر كالاي تجاري بوسيله اين راه حمل ميگردد از اينرو راه موصوف بيش از ساير راههاي ايران ارزش و اعتبار اقتصادي داشته كه متوسط ترافيك روزانه راه حدود 22390 وسيله نقليه بوده كه حدود 13937 دستگاه آنرا ماشينهاي سنگين و 4853 دستگاه ديگر را ماشينهاي سبك تشكيل مي داده بود.
 
راه آهن

شبكه هاي راه آهن در سيستم ملي بمنزله شريانهاي پيكر انساني است و توسعه اقتصادي هر كشور مناسب با گسترش شبكه هاي ارتباطي آنست با توجه به اين امر ايجاد شبكه راه آهن علاوه بر فراهم آوردن تسهيلات لازم براي مردم و مسافرت آنها به نقاط مختلف ، در بالابردن سطح اقتصاد اين كشور و ايجاد تحرك به منظور افزايش ميزان توليدات در عمران و آبادي و بهبود وضع اجتماعي مردم اين كشور نقش اساسي را به عهده داشته است .
محصول زرخيزترين جلگه هاي جنوب يعني خوزستان را در دسترس مناطق ديگر كشور قرار مي داده است . اين خط سراسري در طول مسير خود از اهواز _ انديمشك _ دورود- اراك _ قم _ تهران _ گرمسار _ ساري ميگذرد . راه آهن سراسري ايران در جنوب علاوه بر ارتباط مستقيم با درياي آزاد و حمل كالاهاي وارده به بنادر خوزستان قسمت اعظم نفت و مواد نفتي مصرف داخله و همچنين ساير محصولات صنعتي و كشاورزي شهرستانهاي جنوبي را به نواحي داخلي ايران ميرساند.
 
 
شرایط آب و هوایی منطقه آزاد اروند

عموماً زمستانها كوتاه و معتدل و تابستانها طولاني و گرمند. حداكثر مطلق درجه حرارت در آبادان و خرمشهر 49درجه سانتيگراد و حداقل مطلق آن2- درجه سانتيگراد ميباشد.
 
 
فرودگاه ها و شرکت های هواپیمایی منطقه آزاد اروند  

فرودگاه آبادان در واقع پس از فرودگاه مهرآباد تهران قديمي‌ترين فرودگاه بين‌المللي كشور است. اين فرودگاه داراي 2باند پرواز و سالن‌هاي وسيع و با ظرفيت، جهت عمليات ورود و خروج مسافران داخلي و خارجي است. به زودي با تغييرات عمده عمراني كه در بخش‌هاي cip و vip صورت گرفته شرايطي بسيار مطلوب‌تر از گذشته براي پذيرش بار و مسافر را خواهد داشت. مزيت‌هاي فرودگاه بين‌المللي آبادان شامل ،داشتن شرايط پذيرش هواپيماي غول‌پيكر اعم از مسافري و باري، داراي بزرگ‌ترين ترمينال مكانيزه كارگو در ايران كه در سال 84 ساخت آن آغاز شده و در سال 85 عملياتي مي‌شود،فرودگاه بين‌المللي آبادان در حال جداسازي اماكن تجاري- صنعتي و فني خود بوده و به زودي طرح‌هاي مذكور به بخش‌خصوصي جهت ساخت بازار، سوله‌هاي تعميرات و دپو نگهداري هواپيماها و… واگذار خواهد شد.

مزایای منطقه آزاد اروند

مزایای منطقه آزاد اروند شامل ورود مواد اوليه، قطعات و ماشين آلات بدون عوارض گمركي،صدور محصولات بدون پرداخت عوارض گمركي ،تسهيلات ويژه جهت انتقال كالاهاي توليد شده در منطقه به سرزمين اصلي- معافيت مالياتي 15 ساله جهت كليه فعاليتها در تمام زمينه ها با قابليت تمديد تا 30 سال،امكان مشاركت با سرمايه گذاران خارجي بدون محدوديت در نسبت مشاركت،آزادي كامل ورود و خروج اصل سرمايه و سود حاصل از فعاليتهاي اقتصادي،آزادي انتقال ارز به خارج از كشور بدون هيچگونه محدوديت،صدور رواديد اتباع خارجي در مناطق آزاد،می شود.

زمینه های سرمایه گذاری منطقه آزاد اروند در صنایع ،نفت شيميايي،بسته بندي نوين،فلزات اساسي،پوشاك،چرم،نساجي،الكتريكي ،الكترونيكي،لوازم خانگي،مواد غذايي و آشاميدني،دخانيات،ماشين آلات،ابزار،خودروسازي،قطعات خودرو،سلولزي
زمینه سرمایه گذاری در خدمات،تجارت الكترونيكي،تجارت،خدمات كامپيوتري و اينترنتي ،خدمات فني مهندسي نفت،بانكداري،بيمه،موسسات مالي و اعتباري،مشاوره،گردشگري و تفريحي،فرهنگي،ورزشی و همچنین زمینه های سرمایه گذاری در بخش  کشاورزی زا هم دارا است.

این منطقه دارای قابليت ها و امكانات فراوانی است که شامل دستيابي سريع ، آسان و ارزان به بازارهاي منطقه اي و جهاني از طريق جاده ، ريل ، دريا و هوا،توليد بيش از 90 % برق آبي كشور در منطقه،انرژي ارزان،امكان ترانزيت كالا به كشورهاي منطقه،امكان دسترسي به نيروي انساني ماهر ، بهره در و ارزان از مليت هاي مختلف،امكانات و تاسيسات زيربنايي صنعتي و شهري،فرودگاه بين المللي آبادان،بندرگاه ، بندر خرمشهر با ده اسكله فعال و قابل افزايش است.

انتهای پیام/

دوشنبه، ۱۶ تیر ۹۳ - ۱۱:۳۹

به گزارش حوزه سینما باشگاه خبرنگاران به نقل از روابط عمومی خانه هنرمندان ایران، مستند «چادرمشکی» ساخته میلاد بهار سه شنبه 17 تیر…

به گزارش حوزه سینما باشگاه خبرنگاران به نقل از روابط عمومی خانه هنرمندان ایران، مستند «چادرمشکی» ساخته میلاد بهار سه شنبه 17 تیر در خانه هنرمندان ایران به نمایش در خواهد آمد.

«چادر مشکی» درباره زندگی چهار زن چادری است که یکی از آن‌ها مژده لواسانی مجری برنامه های تلویزیونی است که این مستند پیش از این از شبکه دوم سیما نیز پخش شده است.

علاقه مندان برای تماشای این مستند می توانند سه شنبه 17 تیر از ساعت 18 به تالار استاد ناصری خانه هنرمندان ایران مراجعه کنند.

انتهای پیام/ اس

دوشنبه، ۱۶ تیر ۹۳ - ۰۹:۳۰

این روزها پروبیوتیک‌ها یا همان «باکتری‌های خوب» بیش از آن که در ماست موجود باشند در خوردنی‌ها و مواد مختلف دیگر نظیر خمیر…

این روزها پروبیوتیک‌ها یا همان «باکتری‌های خوب» بیش از آن که در ماست موجود باشند در خوردنی‌ها و مواد مختلف دیگر نظیر خمیر دندان، شکلات، آب میوه و غلات نیز یافت می‌شوند.

دکتر «پاتریشیا هیبرد» از بیمارستان کودکان بوستون که پروبیوتیک‌ها را در کودکان و بزرگسالان بررسی می‌کند، گفت: یکی از عجیب‌ترین مواد حاوی پروبیوتیک‌ها، نی‌های نوشیدنی هستند هرچند تصور اینکه چگونه یک نی می‌تواند پروبیوتیک‌ها را به شیوه‌ای هدفمند منتقل کند،‌ اندکی دشوار است.

لایوساینس در گزارشی که دراین‌باره منتشر کرد آورده است: این پزشک متخصص با گنجاندن پروبیوتیک‌ها در نان موافق نیست زیرا معتقد است که برشته کردن آن می‌تواند موجب از بین رفتن ارگانیسم‌های زنده شود. در عین حال افزودن پروبیوتیک‌ها در غذاهایی که به طور طبیعی دارای باکتری‌های مفید نیستند ممکن نیست این محصولات را سالمتر سازد.

پزشکان به افراد توصیه می‌کنند که پیش از خرید مواد خوراکی حاوی پروبیوتیک‌ها یا مصرف آنها به عنوان مکمل، نکات زیر را رعایت کنند:

1- مصرف پروبیوتیک‌ها مانند داروها نیاز به کنترل ندارد. پروبیوتیک‌های موجود در مکمل‌ها به طور کلی ایمن و بی‌خطر هستند و امکان مصرف آنها همچون داروها، نیاز به آزمایش و بررسی ندارد.

2- عوارض جانبی پروبیوتیک‌ها در صورت بروز بسیار خفیف است. به گفته دکتر هیبرد مصرف مکمل‌های پروبیوتیک در روزهای نخست موجب نفخ معده می‌شود اما این علائم معمولا خفیف هستند و پس از گذشت چند روز از بین می‌روند.

3- تمام مواد خوراکی، حاوی مقادیر مشابهی از پروبیوتیک‌ها نیستند. محصولات لبنی معمولا دارای بیشترین میزان پروبیوتیک‌ها هستند و میزان این باکتری‌های زنده در این مواد خوراکی کاملا خوب است اما مقدار این باکتری‌ها در سایر مواد و خوردنی‌ها متفاوت است. اگرچه غالب پروبیوتیک‌های موجود در مواد خوراکی برای اکثریت مصرف‌کنندگان بی‌ضرر هستند اما موضوع اصلی این است که اساسا این ارگانیسم در مواد غذایی وجود داشته باشد.

4- پروبیوتیک‌ها ممکن است برای همه‌کس بی‌خطر نباشند. با وجود بی‌ضرر بودن این باکتری‌ها اما افراد خاصی باید از مصرف مواد خوراکی یا مکمل‌های حاوی پروبیوتیک خودداری کنند. این افراد شامل گروه‌هایی می‌شوند که سیستم ایمنی ضعیفی دارند. همچنین این خطر در افرادی که تحت عمل جراحی پیوند اعضا قرار می‌گیرند، افزایش می‌یابد.

5- قبل از صرف محصولات حاوی پروبیوتیک‌ها به تاریخ انقضای آنها توجه کنید. خوردنی‌های حاوی ارگانیسم‌های زنده تاریخ مصرف محدودی دارند و به همین دلیل پیش از تمام شدن تاریخ انقضا باید مصرف شوند.

اثرات پروبیوتیک در کم کردن وزن

فرآورده‌های پروبیوتیک حاوی باکتری‌هایی هستند که اثرات مفیدی در سلامت مصرف کننده دارند و موجب وزن سالم می‌شوند.

فلور
روده انسان حاوی انواع باکتری‌هاست؛ بسیاری از این باکتری‌ها برای گوارش
بهینه غذا مفید هستند و دسته‌ای از این آنها که به باکتری‌های پروبیوتیک
معروف هستند علاوه بر کمک به گوارش مولکول‌های پیچیده، ترکیباتی مانند
ویتامین‌ها و آنتی بیوتیک‌های مختلف را تولید می‌کنند که برای بدن مفید
است.

بهتر است بدانید منبع باکتری‌های پروبیوتیک لبنیات و میوه‌ها
هستند؛ فرآورده‌های پروبیوتیکی حاوی باکتری‌های مفیدی هستند که اثرات مفیدی
در سلامت مصرف کننده دارند.

مجموعه‌ای از مطالعات نشان داده‌اند که
فلور روده اشخاصی که اضافه وزن دارند و به خصوص افراد چاق دارای ویژگی‌های
خاصی است که منجر به عدم تعادل بین انواع مختلف باکتری‌های روده می‌شود و
این مطالعات نشان داده‌اند که مکمل‌های پروبیوتیک برای کم کردن وزن بهتر از
رژیم غذایی هستند.

یک تیم پزشکی در دانشگاه لاوال در کبک ـ کانادا
برای آزمون این فرضیه که پروبیوتیک‌ می‌تواند به توازن پویایی میکروبیوت
روده کمک کند و به نفع باکتری‌هایی است که موجب وزنی سالم در انسان
می‌شوند، 125 نفر داوطلب که دارای اضافه وزن بودند را به مدت سه ماه در یک
رژیم غذایی قرار دادند.

در آغاز شرکت کنندگان به دو گروه تقسیم
شدند؛ نیمی از آنها از دو قرص در روز که حاوی پروبیوتیک (لاکتوباسیلوس
رامنوسوس) بود مصرف کردند در حالی که گروه دوم  نوعی دارو نما مصرف
می‌کردند.

پس از 12 هفته از رژیم غذایی، نتایج طرح اولیه برای همه
یکسان بود؛ محققان در این آزمون مشاهده کردند مصرف کنندگان پروبیوتیک به
طور متوسط 4.4 کیلوگرم کاهش وزن داشتند و در مقابل گروه دوم که دارونما
مصرف کرده بودند 2.6 کیلوگرم کاهش وزن داشتند و این نتایج در زنان دو برابر
مردان بود.

پس از 12 هفته دیگر گروه دوم که دارونما مصرف می‌کردند
وزنی ثابت داشتند در حالی که گروه اول که پروبیوتیک مصرف می‌کردند به طور
متوسط  5.2 کیلوگرم وزن کم کردند.

مصرف پروبیوتیک تولید لپتین
(هورمون گرسنگی) می‌کند و گرسنگی را کاهش می‌دهد؛ اما این اثرات در مردان
مشابه نبود و محققان معتقدند این موضوع شاید به مقدار مصرف آنها ربط داشته
باشد.

برای اینکه باکتری‌ها در فلور روده مفید واقع شوند و به طور
موثر رشد کنند باید یک محیط حمایتی که نیاز به یک رژیم غذایی درست دارد،
یعنی چربی کمتر و فیبر بیشتر، مصرف شود.

دوشنبه، ۱۶ تیر ۹۳ - ۰۹:۲۴

به گزارش حوزه دفاعی امنیتی باشگاه خبرنگاران به نقل از سپاه نیوز،‌ رمضان شریف رئیس ستاد انتفاضه و قدس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی…

به گزارش حوزه دفاعی امنیتی باشگاه خبرنگاران به نقل از سپاه نیوز،‌ رمضان شریف رئیس ستاد انتفاضه و قدس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی در دومین جلسه شورای سیاستگزاری روز جهانی قدس گفت: امسال در روز جهانی قدس ملت انقلابی ایران اسلامی و سایر مسلمانان جهان در لبیک به ندای جاودانه حضرت امام خمینی(ره) و مقام معظم رهبری، به مانند سالهای گذشته شکوه وحدت و انسجام امت اسلام در برابر صهیونیسم و طاغوت را بار دیگر تجلی خواهند بخشید و دشمنان با استیصال و حیرت ، در صحنه‌ای جهانی وزن برتر آگاهی و بیداری افکار عمومی ضدصهیونیستی را نظاره می‌کنند.
 
رمضان شریف با تحلیل تحولات اخیر در مقیاس منطقه‌ای و جهانی با اشاره به تحرکات جبهه تکفیری و الحادی در کشورهای سوریه و عراق اظهار داشت: ظلم‌ستیزی، صهیونیسم‌ستیزی و استکبارستیزی شاکله و هویت منشور سیاسی اسلام ناب محمدی(ص) را تشکیل می‌دهد و امسال در روز جهانی قدس، افکار عمومی با این ملاک می‌تواند عیار مسلمانان واقعی را ممیزی و جبهه الحادی و تکفیری که خود را به غلط و در چارچوب یک توطئه خطرناک منسوب به اسلام می‌دانند، طرد و منزوی سازند.
 
رییس ستاد انتفاضه و قدس هدف جنگ نیابتی سلفی- تکفیری در عراق و سوریه را امنیت‌سازی برای اسراییل دانست و ادامه داد: تکفیری‌هایی که طی چهارسال گذشته با ارتکاب فجیع‌ترین جنایات در سرزمین سوریه، بربریت و جاهلیت مدرن را تحت آموزه‌های نظام سلطه رقم زده‌اند، نه تنها هیچ سنخیت و پیوندی با اسلام و مسلمانان ندارند، بلکه آنها را باید از مدار انسانیت نیز خارج دانست.
 
شریف با اشاره به حمایت و کمک برخی کشورهای منطقه‌ای و فرامنطقه‌ای از جنایات عجیب و شرم‌آور تکفیری‌ها در سوریه و عراق تصریح کرد: بین شمشیر و غلاف آن نمی‌توان انشقاق و تمایزی قائل شد.
 
کشورهایی که با کمک‌های سیاسی، مالی لجستیکی، اطلاعاتی و انسانی از تروریست‌های تکفیری حمایت می ‌کنند، به قضاوت تاریخ در ردیف متهم اول قرار دارند و باید بدانند که خون هزاران انسان بی‌گناه که با فجیع‌ترین گونه‌های جنایات تروریستی به ناحق بر زمین ریخته شده است، دامن آنها را دیر یا زود خواهد گرفت.

وی تصریح کرد: عراق سرانجام گورستان تروریست‌های سلفی-بعثی و نمایشگاه رسوایی حامیان آنان بوده که راه گریزی برای آن متصور نیست.
 
رییس ستاد انتفاضه و قدس با اشاره به تلاش دشمنان برای ایجاد واگرایی، اختلاف و جنگ‌های قومی و مذهبی بین امت اسلام تأکید کرد: مسلمانان با درایت، هوشمندی و درک عالمانه ناشی از آموزه‌های قرآن کریم و تأسی به سیره‌ی پیامبر اعظم (ص) ، در روز قدس امسال پرچم وحدت و اتحاد راهبردی جهان اسلام را برافراشته و در برابر دشمن شماره یک اسلام و بشریت به صورت یکپارچه و متحد، در میدان حاضر و نشان خواهند داد که بمثابه بنیانی مرصوص و با آرایشی فشرده، پیوسته و جهانی در برابر رژیم صهیونیستی ایستادگی می‌کنند.
 
شریف با اشاره به ضرورت تحلیل ریشه‌ها، ابعاد و آینده‌پژوهی تحولات عراق تصریح کرد: جنایت‌های تروریستی در سوریه و عراق را باید حاصل طراحی آمریکا و بخشی از تبعات وجود غده سرطانی اسراییل در منطقه دانست. تروریسم