چهارشنبه، ۳۰ مهر ۹۳ - ۰۱:۰۷

به گزارش خبرنگار مهر، عباس جعفری پیش از ظهر چهارشنبه در نشست تخصصی مدیر عاملان سازمان‌های آتش‌نشانی کلانشهرها اظهار داشت: سازمان آتش‌نشانی شهرداری…

به گزارش خبرنگار مهر، عباس جعفری پیش از ظهر چهارشنبه در نشست تخصصی مدیر عاملان سازمان‌های آتش‌نشانی کلانشهرها اظهار داشت: سازمان آتش‌نشانی شهرداری قم در سال‌های اخیر تحول بزرگی در زمینه گسترش و توسعه خود انجام داده است.

وی ادامه داد: سازمان آتش‌نشانی قم در کنار ساخت ایستگاه‌ها به مسئله توسعه نیروی انسانی هم توجه دارد.

مدیرعامل سازمان ‌آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری قم با اشاره به اینکه شهرداری قم برای یک شهر یک میلیون و 200 هزار نفری تا دو سال پیش تنها 12 ایستگاه در اختیار داشته افزود: در اواخر سال 92 همزمان ساخت 10 ایستگاه شروع شد که این در تمام کشور بی سابقه بود.

وی گفت: از لحاظ منابع انسانی ما تا سال 91 تنها 180 نیرو داشتیم و تنها کلان شهری هستیم که آتش‌نشان‌ها در آن دو شیفت کار می‌کنند.

جعفری ادامه داد: ایستگاه‌ها ما از لحاظ ابنیه بالای 90 درصد هستند و تا سال جدید به بهره‌برداری می‌رسند.

وی ابراز داشت: همچنین 300 نیروی جدید وارد سازمان آتش نشانی شده که این تحولی در عرصه خدمت‌رسانی این سازمان به وجود آورده است.

مدیرعامل سازمان ‌آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری قم با اشاره به اینکه سازمان آتش‌نشانی به این موضوعات بسنده نکرده است، اظهار کرد: ما وظیفه اصلی که پیشگیری و آموزش است را فراموش نکرده و کارهای ارزشمندی در این زمینه انجام داده‌ایم.  

وی با اشاره به اقدامات خوب آتش‌نشانی قم در زمینه ایمنی بازار ابراز داشت: موارد خوبی در این زمینه بررسی و تحلیل شده که در جلسات کارشناسی به جمع بندی خواهد رسید.

جعفری گفت: بازارها از اهمیت خاصی در شهرها برخوردار هستند. اول اینکه محل کسب و کار هستند و تجمع مردم در آنها زیاد است؛ اگر حادثه‌ای رخ دهد خسارت ها بیشتر خواهد بود.

وی ادامه داد: موضوع دیگر این است که بازارها محل انباشته شدن اموال تجار است که بار حریق را بالا می برد و زمینه ضرر بیشتر به مردم است.

مدیرعامل سازمان ‌آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری قم افزود: بازارها و سراها در کشور ما معمولا قدیمی هستند. خود این قدیمی بودن موجب شده مسائل ایمنی و پیشگیری در آن رعایت نشود؛ این مشکلی است که در تمام کشور وجود دارد و باید نسبت به آن دقت بیشتری به کار برد.

وی گفت: موضوع دیگر معماری بازارها و سراها است که از قدمت تاریخی بسیاری برخوردار هستند. لطمه به این آثار تاریخی جبران ناپذیر است و این هم دلیلی برای اهمیت پرداختن به ایمنی بازار محسوب می‌شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.