شنبه، ۱۴ تیر ۹۳ - ۰۱:۴۴

علی رمضان پور روز شنبه در جلسه ستاد برگزاری جشن گلریزان خلخال افزود: از این تعداد زندانی 12 نفر به علت ناتوانی در…

علی رمضان پور روز شنبه در جلسه ستاد برگزاری جشن گلریزان خلخال افزود: از این تعداد زندانی 12 نفر به علت ناتوانی در پرداخت نفقه ، 13 نفر به علت داشتن بدهی و چهار نفر نیز به دلیل ناتوانی مالی در پرداخت دیه ناشی از حوادث رانندگی ناخواسته زندانی هستند.

وی گفت: تمام کمک های مالی جمع آوری شده مردم تنها برای آزادی زندانیان مالی جرایم غیرعمد هزینه می شود.

وی بیان کرد: از 15 میلیارد ریال هزینه مورد نیاز برای آزادی این زندانیان چهار میلیارد و 700 میلیون ریال با تلاش واحد مددکاری زندان خلخال از شاکیان تخفیف گرفته شده و 300 میلیون ریال نیز توسط خود زندانیان تامین شده است.

وی گفت: انتظار می رود با کمک های مالی مردم خیر و نیک اندیش این شهرستان مبلغ مورد نیاز از محل کمک های مردمی در جشن گلریزان و نیز کمک مالی ستاد دیه استان تامین و زمینه آزادی این زندانیان فراهم شود.

وی با بیان این که شهرستان خلخال امسال از لحاظ میزان کمک های جمع آوری شده مردمی در جشن گلریزان رتبه اول استان اردبیل را به خود اختصاص داده ،اظهارامیدواری کرد: مردم خیر خلخال همچنان با حضور در این مراسم و کمک های نقدی خود ستاد دیه استان را در آزادی 29 زندانی مالی خلخال یاری کنند.

وی افزود: در سال گذشته 25 زندانی مالی زندان خلخال با 13 میلیارد ریال بدهی از طریق کمک های مالی مردمی جمع آوری شده در جشن گلریزان ، کمک های مالی ستاد دیه استان ، ارائه تسهیلات بانکی به خانواده زندانیان و جلب رضایت شاکیان از زندان خلخال آزاد و به آغوش گرم خانواده بازگشتند.

وی با بیان این که ستاد دیه استان چند برابر کمک مالی جمع آوری شده از مردم خلخال برای آزادی زندانیان کمک می کند گفت: در جشن گلریزان سال گذشته مردم این شهرستان 40 میلیون ریال به آزادی زندانیان کمک کردند و ستاد دیه استان نیز دو میلیارد و750 میلیون ریال به این امر اختصاص داد.

وی افزود: جشن گلریزان خلخال 21 تیر همزمان با 14 ماه مبارک رمضان خجسته سالروز کریم اهل بیت حضرت امام حسن مجتبی ساعت 22 شب در محل مجتمع فرهنگ و ارشاد اسلامی این شهر برگزار خواهد شد.

به گزارش ایرنا ، مهدی احمدی فرماندار خلخال نیز در این جلسه با اعلام آمادگی برای همکاری در برگزاری جشن گلریزان امسال گفت: مشکل زندانیان مالی یک مشکل اجتماعی است که باید به همت مسوولان و کمک های مردم حل شود.

شهرستان خلخال با 95 هزار نفر جمعیت در 115 کیلومتری جنوب اردبیل قرار دارد.

7119/594/593

انتهای پیام /*

: ارتباط با سردبير
newsroom@irna.ir

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.