چهارشنبه، ۱۴ خرداد ۹۳ - ۰۳:۱۷

معاون هماهنگ کننده سپاه حضرت ابوالفضل (ع) لرستان دراین باره به ایرنا گفت: نیمی از زایران اعزامی استان لرستان، امسال برای نخستین بار…

معاون هماهنگ کننده سپاه حضرت ابوالفضل (ع) لرستان دراین باره به ایرنا گفت: نیمی از زایران اعزامی استان لرستان، امسال برای نخستین بار است که برای حضور در این مراسم به مرقد مطهر امام راحل اعزام می شوند.

سرهنگ علی حسین پازدار با اشاره به اینکه این افراد در قالب 10 کاروان عازم مرقد مطهر امام راحل شدند، اظهار کرد: حدود 60 درصد کاروان اعزامی استان لرستان برای حضور در مراسم سالگرد ارتحال امام خمینی (ره) مرد هستند.

وی گفت: اعزام زایران لرستانی برای حضور در مرقد مطهر امام راحل، براساس سهمیه ابلاغ شده متناسب با شاخص های جمعیتی، از سطح شهرستان های مختلف استان لرستان انجام شد.

وی افزود: برای همین منظور، ستادی متشکل از 10 کمیته کاری و تخصصی شامل کمیته های ثبت نام و آمار، ترابری، تغذیه، فرهنگی، اطلاع رسانی، مخابرات، بهداشت و درمان، بانوان و بازرسی و استقرار زایران دراستان تشکیل شده است.

معاون هماهنگ کننده سپاه حضرت ابوالفضل(ع) لرستان اظهار کرد: همچنین علاوه بر حضور نیروهای پلیس راهور به عنوان همراهان کاروان اعزامی استان، تیم های امدادی و بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی لرستان نیز زائران لرستانی را دراین سفر همراهی می کنند.

سرهنگ پازدار با اشاره به بیمه تمامی زائران اعزامی استان، تصریح کرد: امسال برای نخستین بار تمامی افراد اعزامی به مرقد مطهر امام راحل، به صورت مستقیم در محل سخنرانی رهبر معظم انقلاب حضور می یابند.

وی تصریح کرد: نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران با نام امام خمینی (ره) در جهان شناخته می شود و به همین دلیل مراسم سالگرد رحلت ایشان همواره به عنوان یک حرکت بزرگ عبادی، سیاسی و بصیرتی مورد توجه قرار دارد.

7269/1625

انتهای پیام /*

: ارتباط با سردبير
newsroom@irna.ir

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.