شنبه، ۱۴ تیر ۹۳ - ۰۹:۱۵

به گزارش خبرنگار مهر، محمد سنجری ظهر شنبه در کارگروه اشتغال استان اظهار کرد: در سال گذشته هفت میلیارد و 100 میلیون تومان…

به گزارش خبرنگار مهر، محمد سنجری ظهر شنبه در کارگروه اشتغال استان اظهار کرد: در سال گذشته هفت میلیارد و 100 میلیون تومان اعتبارات مشاغل خانگی استان بوده که تا کنون 11.5 درصد آن جذب شده است.

وی بیان کرد: تا کنون همه دستگاه های اجرایی تعهدات اشتغال خود را به اداره کل تعاون ارسال کرده اند و هنوز سهمیه مشاغل خانگی برخی از بانک های عامل در استان از مرکز مشخص نشده است.

سنجری با بیان اینکه در سال جاری بانک توسعه تعاون پرداخت تسهیلات مشاغل خانگی را شروع کرده است، افزود: در سال گذشته نرخ تسهیلات مشاغل خانگی چهار درصد بوده است که در سال جاری دو درصد افزایش داشته است.

وی با بیان اینکه درحال حاضر نرخ بیکاری در استان هشت درصد است، افزود: باید براساس قانون توسعه پنجم این نرخ به هفت درصد برسد.

سنجری با اشاره به اینکه در حال حاضر بیکاری مهمترین معظلی است که جوانان را تهدید می کند، بیان کرد: در برخی از شهرستان‌های استان نرخ بیکاری خیلی پایین و در برخی از شهرستانها بالاترین نرخ بیکاری وجود دارد که باید تلاش کنیم براساس نرخ بیکاری در شهرستانها اشتغال ایجاد شود.

550 فرصت شغلی در استان ایجاد شد

مدیرکل تعاون کار و رفاه اجتماعی خراسان جنوبی افزود: طی سه ماه نخست سال جاری 550 فرصت شغلی در استان ایجاد شده است و همچنین در این مدت 556 نفر از طریق کاریابی ها برای اشتغال به بخش خصوصی معرفی شدند.

سنجری بیان کرد: خراسان جنوبی جزو پنج استان برتر در زمینه نرخ بیکاری است.

وی ادامه داد: در فروردین ماه سال جاری یک هزار و 122 نفر زیر پوشش بیمه تامین اجتماعی در استان  قرار گرفتند که این نشان از اشتغال افراد جدید در استان است.

سنجری بیان کرد: در سال جاری تعهدات اشتغال هر شهرستان مشخص و به فرمانداری شهرستانها ارسال شده که امید است شهرستان ها در زمینه ایجاد اشتغال به تعهدات خود به خوبی عمل کنند.

وی اظهار کرد: در سال جاری تعهد اشتغال استان 10 هزار فرصت شغلی است که پیش بینی می شود بیشترین اشتغال در بخش صعنت، معدن و کشاورزی استان ایجاد شود.

سنجری با اشاره به اینکه جهاد کشاورزی استان ایجاد هزار فرصت شغلی را تعهد کرده است، اظهار کرد: باید این دستگاه تلاش کنند در زمینه فراوری محصولات کشاورزی اشتغال بیشتری را ایجاد کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.