چهارشنبه، ۱۸ تیر ۹۳ - ۰۳:۴۹

به گزارش خبرنگار مهر، سيدعلي اركاني فرد عصر سه شنبه در نشست با خبرنگاران افزود: هم اكنون در خراسان شمالي سه مركز كانون…

به گزارش خبرنگار مهر، سيدعلي اركاني فرد عصر سه شنبه در نشست با خبرنگاران افزود: هم اكنون در خراسان شمالي سه مركز كانون پرورش فكري كودكان و نوجوانان فعال است كه در كنار آن نيز پنج كتابخانه سیار، 30 روستاي این استان را پوشش مي دهند.

وي با اشاره به اينكه اين استان نيازمند 40 مركز پرورش فكري كودكان و نوجوانان است اظهار داشت: در حال حاضر 10 مركز در دست ساخت است.

اين مسئول با بيان اينكه جامعه بايد نسبت به كودكان و نوجوانان احترام قائل شود افزود: بايد تلاش كنيم تا بيشتر از گذشته به كودكان توجه داشته باشیم چراكه اين افراد آينده سازان كشور محسوب می شوند.

وي با تاكيد براينكه نبايد در حوزه كودك و نوجوانان هر كتابي را چاپ كرد بيان داشت: بايد كتاب هاي ارائه شده در بازار متناسب با سن و فهم كودكان باشد تا کودکان بتوانند به خوبي مطالب آن را درک و هضم كنند.

ارکانی فرد در خصوص ايجاد كتابخانه هاي سيار در مناطق محروم و مرزي خراسان شمالي تصريح كرد: يكي ديگر از برنامه هايي كه اين كانون براي مناطق محروم در نظر دارد ايجاد كتابخانه سیار است تا كودكان و نوجوانان اين مناطق نيز از كتاب به خوبي بهره مند شوند.

به گفته اركاني فرد در حال حاضر ايجاد کتابخانه هاي سیار در مناطق روستايي و محروم استان نياز سوم مردم است.

وي اظهار كرد: ايجاد كتابخانه هاي سيار در مناطق روستايي باعث استقبال كودكان و نوجوانان از کتاب هاي مناسب شده است.

اركاني فرد گفت: فعاليت ها بايد در بخش كودك و نوجوان به اندازه كافي اثر بخش باشد تا خانواده ها نيز ميزان اين اثر گذاري را در فرزندان خود احساس كنند.

وي بيان داشت: امروزه كودكان و نوجوانان خواندن كتاب را به خوردن غذا بيشتر ترجيح مي دهند که در اين راستا بايد بستر مناسبی براي اين دسته از افراد جامعه و شكوفايي توانمندي آنان در استان فراهم شود.

مديركل كانون پرورش فكري كودكان و نوجوانان خراسان شمالي در خصوص مصوبات سفر رهبري به استان افزود: تمامي خواسته هاي اين مركز در زمان سفر رهبري به طور كامل محقق شده است.

وي اضافه كرد: ساخت سه كتابخانه، ساخت مجتمع هاي پرورش فكري كودكان و نوجوانان در شهرستان هاي بجنورد، اسفراين، راز و جرگلان و صفي آباد از جمله مصوبات سفر رهبري در اين حوزه بوده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.