دوشنبه، ۰۹ تیر ۹۳ - ۰۹:۵۹

به گزارش خبرنگار مهر، ناصر شیبانی پیش از ظهر دوشنبه در نشست خبری کمیته امداد امام خمینی(ره) گفت: خدمات بهداشتی و درمانی از…

به گزارش خبرنگار مهر، ناصر شیبانی پیش از ظهر دوشنبه در نشست خبری کمیته امداد امام خمینی(ره) گفت: خدمات بهداشتی و درمانی از جمله بیمه کمیته امداد برای مددجویانی است که در مناطقی با جمعیت بالای 20 هزار نفر زندگی می کنند که حق بیمه آن ها از طرف کمیته پرداخت می شود و تعداد آن ها 50 هزار نفر است.

وی افزود: 250 هزار نفر هم در روستاها و شهرهای زیر 20 هزار نفر جمعیت هستند که از سوی بیمه سلامت استان کرمان حمایت می شوند و با اینکه مددجوی ما هستند اما طبق ضوابط تعریف شده خدمات می گیرند.

شیبانی اظهار داشت: با تمامی مراکز درمانی خصوصی و دولتی قرارداد داریم و افراد تحت پوشش می توانند به فوق تخصص و متخصص مراجعه و خدمات را دریافت کنند.

وی با بیان اینکه آموزش بهداشت برای سالمندان، زنان سرپرست خانوار، دانش آموزان و همه اقشار وجود دارد، گفت: اهدای سبدهای بهداشتی و ساخت سرویس های بهداشتی نیز از دیگر برنامه های خدمات بهداشتی و درمانی است که سال گذشته یک میلیارد تومان برای این امر هزینه شده است که با اولویت زنان سرپرست، ایتام و سالمند بوده و در سال جاری نیز ادامه دارد.

شیبانی افزود: در بخش درمان بحث سوتغذیه کودکان زیر شش سال را داریم که یک سبد غذایی برای آن ها تعریف شده براساس سهمیه ای که از مرکز به ما ابلاغ می شود سبد را در اختیار آنها می گذاریم.

این مسئول با اشاره به اینکه بیماران صعب العلاج افرادی هستند که هزینه های جانبی زندگی را هم غیر از درمان نمی توانند تامین کنند، گفت: از برنامه های دیگر ما رسیدگی به معیشت خانواده بیماران خاص یا صعب العلاج است که به علت داشتن بیمار خاص و صعب العلاج به معیشیت آن ها آسیب رسیده است.

وی با بیان اینکه سال گذشته 10 میلیارد و 500 هزار تومان بابت حق بیمه زنان سرپرست خانوار به تامین اجتماعی پرداخت کردیم، گفت: 10 هزار نفر از زنان سرپرست خانوار تحت پوشش بیمه تامین اجتماعی قرار دارند که حق بیمه آن ها را نیز پرداخت می کنیم.

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *