یکشنبه، ۰۲ شهریور ۹۳ - ۱۱:۲۸

مدیر گروه بهداشت محیط مرکز بهداشت استان اصفهان گفت: از ابتدای سال تاکنون 10 هکتار از مزارع آلوده به پساب معدوم شده‌ است….

مدیر گروه بهداشت محیط مرکز بهداشت استان اصفهان گفت: از ابتدای سال تاکنون 10 هکتار از مزارع آلوده به پساب معدوم شده‌ است.

مهدی رفیعی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا) منطقه اصفهان، اظهار کرد: با توجه به این‌که بیشتر تصفیه خانه‌های اصفهان در شرق این شهرستان قرار گرفته‌اند تمام مزارع اصفهان به خصوص مزارع موجود در اطراف شرق شهر اصفهان توسط مرکز بهداشت بررسی و برخوردهای لازم انجام شده است.

وی افزود: در سال جاری برخورد با کشاورزان متخلف که از پساب برای آبیاری استفاده می‌کنند تشدید و تمرکز بازرسان مرکز بهداشت بر محصولاتی که به صورت خام مصرف می‌شوند، معطوف شده است.

مدیر گروه بهداشت محیط مرکز بهداشت اصفهان با بیان این‌که برای برخورد با کشاورزان و افراد سودجو در استفاده از پساب‌ها، فرمانداری‌ها را محور قرار داده‌ایم، ادامه داد: در سال جاری کشف موتور پمپ‌های غیرمجاز و معدوم سازی زمین‌های آبیاری شده با آب آلوده به شدت افزایش داشته است.

رفیعی تصریح کرد: در حال حاضر حداقل حدود 10 هکتار از مزارع آلوده معدوم شده‌اند که اکثرا کشت گوجه و خیار داشته‌اند و حدود 60 موتور پمپ نیز از این افراد کشف و توقیف شده است و در این رابطه 30 متخلف نیز راهی مراجع قانونی شده‌اند.

وی خاطرنشان کرد: در صورتی که وضعیت موجود آب برای آبیاری و کشت به همین صورت ادامه یابد کشاورزان باید از درختان غیرمثمر برای کشت استفاده کنند و کاشت محصول دیگر غیرمجاز است و جهادکشاورزی نیز در این راستا باید تلاش جدی در آموزش کشاورزان داشته باشد تا این موارد در اصفهان کاهش یابد.

انتهای پیام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.