پنجشنبه، ۱۸ اردیبهشت ۹۳ - ۰۸:۰۱

به گزارش خبرنگار مهر، رحمت الله کاشی عصر چهارشنبه در گفتگو با خبرنگاران در محل جهاد کشاورزی استان سمنان با اشاره به بهره…

به گزارش خبرنگار مهر، رحمت الله کاشی عصر چهارشنبه در گفتگو با خبرنگاران در محل جهاد کشاورزی استان سمنان با اشاره به بهره برداری از 10 واحد صنایع تبدیلی و تکمیلی کشاورزی در سمنان افزود: 121 میلیارد 862 میلیون ریال سرمایه گذاری در برای این امر انجام شده است.

وی گفت: برای شروع به کار و بهره برداری از این واحدها 78 میلیارد و 76 میلیون ریال تسهیلات سرمایه در گردش نیز استفاده شده است.

مدیر صنایع کشاورزی سازمان جهاد کشاورزی استان سمنان با بیان اینکه این واحدها سالانه هزار و 834 تن تولید دارند گفت: این واحدها برای تولید 27 هزار و 962 تن مواد خام بخش کشاورزی استفاده می کنند.

کاشی با یادآوری اینکه با بهره برداری از این واحد ها برای 894 نفر در سطح استان شغل ایجاد شده است، افزود: از این تعداد واحد صنایع کشاورزی چهار واحد در حوزه زراعی و شش مورد نیز در بخش دام و طیور است که در هر کدام از شهرستان های گرمسار و سمنان سه واحد و در شهرستان های دامغان، شاهرود و آرادان و مهدیشهر نیز هر کدام یک واحد به بهره برداری رسیده اند.

وی اظهار داشت: باید سیاست گذاری در امر صنایع تبدیلی و تکمیلی بخش کشاورزی بر اساس یک برنامه و سند مدون باشد تا بتوان این بخش را در استان ساماندهی کرد.

مدیر صنایع کشاورزی سازمان جهاد کشاورزی استان سمنان با بیان اینکه پس از ورود هر نوع تکنولوژی جدید در عرصه کشاورزی، تعداد زیادی از کارگران شغل خود را از دست می‌دهند، گفت: اما صنایع فرادست و فرودست کشاورزی نیز با همان سرعت افزایش تولید در کشاورزی بلکه بسیار سریع‌تر از آن شکل می‌گیرند.

کاشی افزود: این امر باعث ایجاد زمینه اشتغال جهت نیروی کار انسانی از کارگران ساده صنایع گرفته تا مهندسان، بازرگانان، فروشندگان و واسطه‌گران می شود.

وی در خاتمه با اشاره به اینکه کشاورزی علمی با اتکاء به دانش و علم روز، بدون ایجاد زمینه سرمایه‌گذاری مناسب در صنایع تبدیلی کاری از پیش نخواهد برد افزود: هر کشاورز باید بخشی از سرمایه خود را به امور تبدیل، بسته‌بندی و سایر اعمال پس از برداشت اختصاص دهد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.