پنجشنبه، ۲۶ تیر ۹۳ - ۰۱:۲۱

به گزارش گروه بازار باشگاه خبرنگاران،گاهی اوقات یک گروه از دانشجویان هم می توانند با همکاری یکدیگر یک برند یا یک کسب و…

به گزارش گروه بازار باشگاه خبرنگاران،گاهی اوقات یک گروه از دانشجویان هم می توانند با همکاری یکدیگر یک برند یا یک کسب و کاری را راه اندازی کرده و علاوه بر درآمد زایی اشتغال زایی کنند از تجربیات یکدیگر و یا از تجربیات کارفرمایانی که بند و شرکتی دارند استفاده کنند تا موفق شوند.

کارآفرینی نیاز به میل و علاقه ی زیاد دارد چون شروع یک کسب کار علاوه بر داشتن سرمایه به انگیزه ی کافی نیاز دارد تا کارآفرینان با استفاده از آن بتوانند چالش های کاری را برطرف کنند.

اما 10 نکته ی خوب وجود دارد که باعث موفقیت بیشتر کارآفرینان می شود.

1-علاقه در کار

علاقه به شروع کسب و کار و انجام آن یکی از مهمترین فاکتورهایی است که باعث موفقیت خیلی از کارآفرینان می شود.

کارآفرینان موفق به آن شغل و کاری که علاقه داشتند پرداختند بنابراین این علاقه باعث موفقیت بیشتر آنها می شود.

2-دانستن هدف

کارآفرینان اهداف خود را در نظر گرفته و برای آنها برنامه ریزی میکنند. اهداف برای کارآفرینان مهم است آنها سعی میکنند که با تلاش زیاد برای رسیدن به هداف خود و در نهایت رسیدن به موفقیت تلاش کنند.

3-تمرکز و فکر

کارآفرینان بیشتر وقت خود را صرف فکر کردن برای ایده های بهتر و تمرکز کردن روی گسترش و پیشرفت کار خود دارند.

کارآفرینان موفق به تغییر در کار و یا ایجاد ایده های جدید برای ارائه محصولات یا خدمات بهتر فکر میکنند تا بتوانند نوآوری ایجاد کنند.

4-توجه به مقررات

کارآفرینان موفق مثل دیگر صاحبان مشاغل باید مقررات کاری را رعایت کنند مثلا آنها هم باید مالیات خود را به موقع پرداخت کرده و برای آن برنامه ریزی داشته باشند تا بودجه ای که برای مالیات پرداخت می کنند از قبل ذخیره شده باشد.

5-مدیریت زمان

مدیریت زمان برای همه ی کارآفرینان مهم است چون زمان برای مشاغل و تجارت ها اهمیت دارد انجام روزانه ی کارها و فعالیت ها به زمان بندی مناسب نیاز دارد تا به موفقیت  یک کارآفرین بیفزاید.

6-استفاده از تجربیات دیگران

کارآفرینان از هر منبعی برای کسب تجربه استفاده می کنند مثلا مطالعه ی کتاب های مختلف و یا استفاده از اینترنت به عنوان منبعی از اطلاعات که می تواند تجربیات دیگر کارآفرینان را در اختیارشان قرار دهد.

7-استفاده افراد با تجربه به  عنوان راهنما

افرادی که از تجربیات زیادی در تجارت برخوردار هستند بهترین راهنما برای کارآفرینان می باشند مخصوصا کارآفرینانی که تازه شروع به کار و فعالیت کردند این افراد با تجربه می توانند در مواقعی که کارآفرینان در کار دچار چالش می شوند به آنها کمک کنند.

8-استفاده از منابع آنلاین

استفاده از اینترنت به عنوان یک منبع آنلاین میتواند به کارآفرینان کمک کند تا از نحوه ی کار دیگر تجارت ها استفاده کنند و با کارآفرینانی که تجارت های مختلف دارند آشنا شوند.

9-پشتکار زیاد

ممکن است خیلی از اوقات کارآفرینان با مشکلات و چالش های مختلف در کار مقابله کنند اما هیچ گاه انگیزه ی خود را از دست نداده و سعی می کنند بهتر از قبل به انجام کار و فعالیت های خود بپردازند آنها از فرصتهای مختلف استفاده می کنند تا بتوانند به موفقیت برسند.

10-ذهن و تفکر خلاق

یکی از معضلات کارآفرینان جوان این است که نمی توانند از ایده های جدید و خلاق برای پیشرفت در کار استفاده کنند اما استفاده از منابع مختلف می تواند به کارآفرینان کمک کند تا خلاقیت را در خود پرورش دهند و از اعتماد به نفس بالا برای پیاده سازی ایده های خود برخوردار باشند.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *