دوشنبه، ۰۵ خرداد ۹۳ - ۱۱:۲۸

ˈسیدمرتضی امینیˈ روز یکشنبه به خبرنگار ایرنا افزود: این اراضی در روستای ˈدیهˈ از توابع بخش دابودشت شهرستان آمل زیرنظرحوزه مرکز جهاد کشاورزی…

ˈسیدمرتضی امینیˈ روز یکشنبه به خبرنگار ایرنا افزود: این اراضی در روستای ˈدیهˈ از توابع بخش دابودشت شهرستان آمل زیرنظرحوزه مرکز جهاد کشاورزی رئیس آباد با استفاده از فرمون ˈاخلالگر جنسی پروانه کرم ساقه خوار برنج ˈ در حال اجراء است.

وی درخصوص نحوه استفاده از این روش اضافه کرد: با توزیع و نصب کپسولهای حاوی ˈ فرمون اخلاگر جنسیˈ توسط کشاورزان در شالیزارها ، این فرمونها با انتشار بوی خاصی مانع تکثیر پروانه های کرم ساقه خوار در برنج می شوند واین مزیت نیاز به هیچ گونه سموم شیمیایی برای دفع آفات نخواهد داشت.

امینی اضافه کرد: هم اکنون کارشناسان واحد حفظ نباتات مدیریت جهاد کشاورزی شهرستان آمل روند اجرای این طرح را زیر نظر دارند.

مدیرجهادکشاورزی آمل همچنین به بیمه برنج در بیش از چهار هزار و48 هکتار از شالیزارهای این شهرستان تاکنون خبر داد و تصریح کرد: با تشکیل ستاد بیمه محصولات کشاورزی و بمنظور انجام بیمه زراعت برنج با همکاری شرکت بیمه گر و دهیاران و شوراهای اسلامی روستایی ، پیش بینی می شود، سطح پوشش بیمه برنج در برابر خسارتهای ناشی از خشکسالی وحوادث پیش بینی نشده به بیش از 11هزار و500هکتار افزایش یابد.

امینی یادآورشد: سطح پوشش بیمه در شالیزارهای آمل پارسال بیش از 8 هزارهکتار بوده است.

شهرستان آمل حدود 50هزارهکتار زمین کشاورزی دارد که سالانه بیش از یک میلیون تن انواع محصولات کشاورزی تولید وبه بازارهای مصرف داخل وخارج از کشور ارسال می شود.ک/3

ک/7327/402

انتهای پیام /*

: ارتباط با سردبير
newsroom@irna.ir

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.