دوشنبه، ۲۸ مهر ۹۳ - ۱۱:۳۹

معاون دادستان در واحد اجرای احکام کیفری دادسرای عمومی و انقلاب مرکز استان گلستان گفت: هم اکنون بیش از یکصد پرونده در اجرای…

معاون دادستان در واحد اجرای احکام کیفری دادسرای عمومی و انقلاب مرکز استان گلستان گفت: هم اکنون بیش از یکصد پرونده در اجرای احکام مرکز استان در خصوص ساخت و سازهای غیرمجاز وجود دارد که با هماهنگی‌های لازم و در اسرع وقت، این احکام نیز اجرا خواهد شد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، موسوی مطلق با بیان این که همه احکام صادره شده پس از طی مراحل قانونی با قدرت اجرا می‌شود، تاکید کرد: احکام قلع و قمع پس از طی مراحل قانونی در محاکم و پس از قطعی شدن، اجرا می‌شوند.

وی اجرایی شدن آرای صادره در زمینه قلع و قمع ساخت‌وسازهای غیرمجاز را در گرو همکاری سایر دستگاه‌های متولی برشمرد و اظهار داشت: اکثر این احکام در دوران دادستان سابق قطعیت یافته بود، اما به دلیل نبود امکانات از قبیل بیل مکانیکی و لودر اجرایی نشده بود که خوشبختانه با پیگیری‌های انجام شده امکانات مورد نیاز برای اجرای این احکام فراهم شد.

موسوی‌مطلق با بی‌مورد خواندن جوسازی برخی افراد دراین خصوص خاطرنشان کرد: مردم اجرای دقیق قانون و عدالت را می‌خواهند و ما نیز به دنبال اجرای کامل قانون و احکام صادره از مراجع قانونی هستیم تا با رهایی اراضی کشاورزی و محیط زیست از چنگال سود جویان و فرصت‌طلبان، وضعیت زیست محیطی پایداری را در استان شاهد باشیم.

وی با اشاره به این که برخی افراد که با وعده‌های واهی مبنی بر در بافت قرار دادن اراضی که در حاشیه روستاها قرار دارند، اقدام به فروش زمین به افراد می‌کنند بار دیگر از مردم خواست، فریب این سودجویان را نخورند و مردم از خرید، فروش و ساخت و ساز بدون مجوز در زمین‌هایی که در بافت هادی روستا قرار ندارند خودداری کنند.

در هفته‌های اخیر احکام قلع و قمع تعدادی از بناهای غیرمجاز در روستای توشن گرگان اجرا شد.

انتهای پیام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.