شنبه، ۰۷ تیر ۹۳ - ۰۹:۵۱

به گزارش ایرنا، ˈمهدی مجلس آراˈ روز شنبه در جمع خبرنگاران افزود: در سال گذشته 17 مرکز در استان دایر شد که در…

به گزارش ایرنا، ˈمهدی مجلس آراˈ روز شنبه در جمع خبرنگاران افزود: در سال گذشته 17 مرکز در استان دایر شد که در برخی مناطق سهم کمکهای مردمی به حدود 900 میلیون تومان رسید.

وی اظهار کرد: با افزایش این مراکز زمان ارائه خدمات کوتاه می شود و افراد نیازمند واقعی نیز در محلات با اطمینان کامل شناسایی می شوند.

مدیر کل کمیته امداد استان اصفهان افزود: این مراکز با محوریت مساجد و با تمرکز بر کمکهای مردمی در مناطق مختلف دایر می شود.

وی اضافه کرد: در این مراکز مردم محله افرادی را که نیازمند هستند ولی نیازشان را اظهار نمی کنند شناسایی و معرفی می کنند.

* دو سبد امنیت غذایی در ماه رمضان بین مددجویان توزیع می شود

مجلس آرا، از توزیع دو سبد امنیت غذایی از سوی دولت و کمیته امداد در ماه رمضان بین مددجویان کمیته امداد خبر داد.

وی اظهار کرد: دولت در ماه رمضان برای مددجویان کمیته امداد و بهزیستی سبدی را در قالب شارژکردن کارتهای افراد زیر پوشش که برای یک نفر 30 هزار تومان، دو نفره 60 هزار تومان و به ازای افزایش هر یک نفر 10 هزار تومان تا سقف 120 هزار تومان در نظر گرفته است.

مدیر کل کمیته امداد استان اصفهان افزود: کمیته امداد استان اصفهان نیز برای 25 هزار خانواده مددجوی زیر پوشش حدود 70 هزار تومان سبد کالا پیش بینی کرده است که 35 درصد آن توسط اداره کل و مابقی توسط مدیران کمیته در شهرستانها و از محل کمک خیرین تامین می شود.

* هشت هزار و 870 یتیم زیرپوشش کمیته امداد اصفهان

مدیرکل کمیته امداد استان اصفهان تعداد ایتام زیر پوشش این نهاد را هشت هزار و 870 نفر با 42 هزار و 145 حامی عنوان کرد.

وی افزود: میانگین کمک به ایتام 120 هزار تومان در ماه است که این رقم برای همه آنها یکسان نیست و درصدد جذب حامیان جدید برای جبران تفاوت این رقم هستیم.

مجلس آرا همچنین با اشاره به طرح محسنین که ویژه خانواده هایی است که دارای سرپرست هستند ولی نیازمند می باشند، گفت: در سال گذشته دو هزار و 700 حامی با زیرپوشش قرار دادن این خانواده ها 950 میلیون تومان به آنها کمک کردند.

* سال گذشته 9،5 میلیارد تومان زکات در اصفهان جمع آوری شد

مدیرکل کمیته امداد استان اصفهان از جمع آوری 9،5 میلیارد تومان زکات در سال گذشته خبر داد و گفت: سه میلیارد و یکصد میلیون تومان از این مبلغ برای فقرا هزینه شده است.

وی با تاکید بر توجه مردم به زکات به عنوان یک واجب دینی گفت: امسال یکهزار و 600 نفر در استان در نوبت تهیه جهیزیه هستند.

مجلس آرا با اشاره به طرح های خود اشتغالی در این نهاد گفت: سال گذشته پنج هزار و 400 نفر از محل طرح های اشتغال این اداره کل از پوشش کمیته امداد خارج شدند.

وی اظهار کرد: در سال گذشته 300 میلیون تومان برای کمک به آزادی زندانیان هزینه شد.

وی خاطر نشان کرد: در جشن گلریزان ماه رمضان پارسال حدود دو میلیارد تومان کمک نقدی و در تعهد برای آزادی زندانیان جمع آوری شد.

مدیرکل کمیته امداد استان اصفهان از افزایش مبلغ مستمری های کمیته امداد استان خبر داد و گفت: هم اکنون میزان میانگین ماهانه مستمری بین 40 تا 70 هزار تومان است.

وی اظهار کرد: قرار است این مبلغ به 55 تا 90 هزار تومان افزایش یابد.

وی خاطر نشان کرد: در سال گذشته در مجموع سه میلیارد و 800 میلیون تومان از محل پرداخت مستمری به خانواده های زیر پویی واریز شد.

وی منابع مالی کمیته امداد را شامل کمک های مراجع و مقام معظم رهبری، بودجه دولتی سالیانه، درآمد های مجتمع اقتصادی امدا، درآمد از کمکهای مردمی شامل صدقات و زکات و سایر عنوان کرد.

مجلس آرا افزود: در سه ماهه اول امسال میزان کمک های مردمی در قالب صدقات ، 45 درصد نسبت به مدت مشابه در سال گذشته افزایش یافته است.

* نمایشگاه توانمندی های کمیته امداد در اصفهان دایر می شود

مدیرکل کمیته امداد استان اصفهان از دایر شدن نمایشگاه توانمندی های کمیته امداد از 11 تا 15 تیر در محل دایمی نمایشگاههای استان خبر داد.

وی اظهار کرد: این نمایشگاه در قالب 75 غرفه توانمندیهای مددجویان زیرپوشش این نهاد را به نمایش می گذارد.

وی یادآور شد: هم اکنون 96 هزار و 331 خانوار با جمعیت 180 هزار و 369 نفر زیر پوشش کمیته امداد امام خمینی استان اصفهان هستند.

پ/510/ 607

انتهای پیام /*

: ارتباط با سردبير
newsroom@irna.ir

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.