دوشنبه، ۰۹ تیر ۹۳ - ۱۲:۰۲

به گزارش ایرنا ˈامان الله حسین پورˈ روز یکشنبه در نشستی با خبرنگاران، اولویت کاری این نهاد در ماه مبارک رمضان را تامین…

به گزارش ایرنا ˈامان الله حسین پورˈ روز یکشنبه در نشستی با خبرنگاران، اولویت کاری این نهاد در ماه مبارک رمضان را تامین مواد غذایی نیازمندان برشمرد و گفت: طبق نیازسنجی علاوه بر 45 هزار خانوار زیر پوشش، 80 هزار خانوار دیگر نیازمند حمایت این نهاد در ماه رمضان هستند.

وی از توزیع 125 هزار بسته سبد غذایی خشک و یا غذای گرم در طول ماه مبارک رمضان بین خانوارهای نیازمند خبر داد و گفت: این سبدهای غذایی از محل اعتبارات این اداره کل و نیز کمک های نیکوکاران تامین می شود.

وی افزود: ماه مبارک گذشته 151 هزار نفر از نیازمندان این استان اطعام شدند و یا جیره مواد خوراکی خشک دریافت کردند.

مدیرکل کمیته امداد امام خمینی (ره) خراسان شمالی گفت: هم اکنون شش هزار یتیم این استان زیر حمایت 25 هزار حامی هستند.

حسین پور افزود: هر یتیم باید سه تا چهار حامی داشته باشد تا بخشی از مشکلات مالی آنان برطرف شود.

وی گفت: هم اکنون این نهاد علاوه بر حامی یابی برای یتیمان، خانواده های نیازمند، مریض، دارای بیمار، دارای دانش آموز و دانشجو را نیز شناسایی و زیر پوشش حامیان قرار می دهد.

وی افزود: هم اکنون دو هزار خانواده نیازمند زیر پوشش حامیان قرار گرفته اند که با اجرای این طرح بخشی از نیازمندی های آنان برطرف می شود.

وی از برگزاری جشن رمضان و نیز نمایشگاه توانمندی مددجویان در شهرهای بجنورد، اسفراین و شیروان خبر داد.

وی افزود: در بوستان تفریحی شهر بازی بجنورد به مدت یک ماه نمایشگاه توانمندی مددجویان با 50 غرفه و در هر کدام از شهرستان های اسفراین و شیروان نیز به مدت 10 روز 20 غرفه دایر می شود.

مدیرکل کمیته امداد امام خمینی (ره) خراسان شمالی گفت: مردم نیکوکار این استان سال گذشته 330 میلیارد ریال در قالب طرح های مختلف به این اداره کل کمک کردند.

حسین پور افزود: در ماه رمضان سال گذشته نیز نیکوکاران 20 میلیارد ریال کمک کردند که پیش بینی می شود امسال 30 میلیارد ریال در این ماه برای کمک رسانی به اقشار نیازمند جمع آوری شود.

وی گفت: طرح راه اندازی مرکز نیکوکاری در سطح محله نیز که به صورت پایلوت در این استان اجرا می شود هم اکنون در 70 محله ایجاد شده و تمامی مراکز به امکانات مورد نیاز مجهز شده اند که نسبت به شناسایی نیکوکاران و نیازمندان محلات اقدام می کنند.

از جمعیت 867 هزار نفری خراسان شمالی 120 هزار نفر به نوعی زیر پوشش کمیته امداد امام خمینی (ره) هستند. ک/2

7184/626

انتهای پیام /*

: ارتباط با سردبير
newsroom@irna.ir

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *