پنجشنبه، ۲۴ مهر ۹۳ - ۰۵:۵۹

به گزارش خبرنگار مهر، علیرضا رزم حسینی ظهر پنجشنبه در آیین افتتاح تصفیه خانه سد مخزنی بافت که با حضور قائم مقام وزیر…

به گزارش خبرنگار مهر، علیرضا رزم حسینی ظهر پنجشنبه در آیین افتتاح تصفیه خانه سد مخزنی بافت که با حضور قائم مقام وزیر نیرو همراه بود، گفت: بحران آب در کرمان جدی بوده و به دنبال راهکارهایی برای مقابله با این بحران هستیم.

وی به عزم جدی در کرمان برای اجرای طرح پلیس آب اشاره و تصریح کرد: هدف از اجرای این طرح استفاده بهینه از منابع آبی استان است.

رزم حسینی گفت: در این طرح از امامان جمعه نیز کمک گرفته شده است تا با آگاه سازی جامعه ما را در اجرای بهتر این طرح یاری رسانند.

نماینده عالی دولت در استان کرمان با اشاره به اختصاص شش میلیارد مترمکعب آب استان کرمان به بخش کشاورزی گفت: بخشی عظیمی از این آب در اثر استفاده از روش های آبیاری غرق آبی هدر می رود.

وی با هزینه تولید هر مترمکعب آب را 100 هزار ریال عنوان کرد و گفت: باید از هم اینک به فکر آینده باشیم و با صرفه جویی در مصرف آب از بروز شرایط بحرانی جلوگیری کنیم.

رزم حسینی یادآور شد: باید این احتمال را در نظر بگیریم که امکان این وجود دارد در سال آینده بارندگی به اندازه کافی نداشته باشیم و در نتیجه آب پشت سدها جمع نشود.

استاندار کرمان افتتاح تصفیه خانه سد بافت را گامی موثر در راستای حل مشکل آب شهرهای بافت، بزنجان و رابر دانست و افزود: با این اقدام آب 100 هزار نفر از ساکنین این سه شهر تامین می شود.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.