دوشنبه، ۰۱ اردیبهشت ۹۳ - ۰۱:۲۱

به گزارش روز دوشنبه ایرنا ،این کودکان در حالی که پلاکاردهایی درخصوص شعار هفته سلامت ˈ یک عمر سلامتی با خودمراقبتیˈ در دست…

به گزارش روز دوشنبه ایرنا ،این کودکان در حالی که پلاکاردهایی درخصوص شعار هفته سلامت ˈ یک عمر سلامتی با خودمراقبتیˈ در دست داشتند خواستار توجه جدی صاحبان صنایع، مردم و مسوولان در حفظ سلامتی خود شدند.

کودکان در این راهپیمایی با سردادن شعارهایی از قبیل ˈ مامان و بابا جون مراقبت سلامتی ما باشید ˈ، ˈچیپس و پفک نمی خوریم به جاش غذا می خوریم ˈ ، ˈبا خوردن میوه ها ما همیشه سالم هستیمˈ خواستار رعایت بهداشت و تامین تغدیه سالم برای تمامی اقشار جامعه به ویژه کودکان شدند.

کارشناس مسوول واحد آموزش بهداشت شبکه بهداشت ودرمان شهرستان ری در گفت وگو با ایرنا هدف از برپایی این راهپیمایی نمادین را فرهنگ سازی اصلاح برخی از رفتارها و عادت غذایی از سنین پیش از دبستان با همکاری والدین و مربیان ذکر کرد.

ˈفرزانه فردˈ با اشاره به شعار امسال هفته سلامت ˈیک عمر سلامتی با خود مراقبتیˈ تصریح کرد: این شعار در واقع در بر گیرنده تمامی ابعاد سلامت اجتماعی، روحی، روانی، معنوی انسان می شود.

وی نقش مربیان را در آموزش کودکان و اطلاع رسانی در زمینه حفظ سلامتی و تغدیه صحیح بسیار مهم دانست و افزود: با آموزش کودکان می توانیم برای آگاه سازی والدین از خطرات عادات تغذیه ای نادرست بهره ببریم.

فرد با تاکید بر اینکه پیشگیری مقدم بر درمان است افزود: خود مراقبتی در واقع آگاهی یافتن از چگونگی استفاده از تغذیه سالم و تغییر در سبک و شیوه زندگی به منظور حفظ سلامتی و تندرستی است.

وی با اشاره به خود مراقبتی خود درمانی نیست، اظهار داشت: خود مراقبتی در بحث درمان در حقیقت نحو بهره گیری صحیح از داروها را با نظر پزشک متخصص به افرادی که مبتلا به بیماران غیرواگیر از قبیل فشار خون ، دیابت ، انواع سرطان ها و بیماریهای قلبی و عروقی هستند آموزش می دهد.

در پایان این مراسم که مدیر و معاون امور اجتماعی و دبیر شورای فرهنگ بهزیستی شهرستان ری، مسوول امور کمیسیون امور بانوان فرمانداری ری حضور داشتند، پس از پذیرایی از کودکان جوایزی به آنان نیز اهدا شد.

هفته سلامت از امروز همزمان با سراسر کشور در شهرستان ری آغاز شده و تا هفتم اردیبهشت ادامه دارد.

1724/1194

انتهای پیام /*

Contact the editor:
newsroom@irna.ir

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.