پنجشنبه، ۲۹ خرداد ۹۳ - ۰۵:۵۶

ˈ سید حسین حسینیˈ روز پنجشنبه در جمع خبرنگاران با بیان اینکه از این تعداد 60 درصد گروه ها مربوط به خواهران و…

ˈ سید حسین حسینیˈ روز پنجشنبه در جمع خبرنگاران با بیان اینکه از این تعداد 60 درصد گروه ها مربوط به خواهران و 40 درصد متعلق به برادران است افزود: 90 درصد فعالیت های این گروهها در سه ماهه تابستان انجام می شود.

وی با بیان اینکه پشتیبانی از اردوهای جهادی فرصتی برای خدمت به نظام است یادآور شد: محرومیت زدایی و خودسازی دانشجویان مهمترین اهداف در اجرای اردوهای طرح هجرت سه بسیج دانشجویی در قالب اعزام گروه های جهادی است.

وی اظهار داشت: شناسایی مناطق محروم و نیازمندی های هر منطقه، تشکیل ستاد اردوی های جهادی در سطح ناحیه بسیج دانشجویی و پشتیبانی از گروه های جهادی از جمله فعالیت های پیش از اعزام این گروه ها به مناطق محروم است.

وی ادامه داد: عمده فعالیت های این گروه های جهادی در زمینه سازندگی، فرهنگی، علمی، آموزشی و بهداشت و درمان است که امسال اقتصاد مقاومتی و اشتغالزایی از اهداف اردوهای جهادی خواهد بود.

مسئول بسیج دانشجویی خراسان جنوبی افزود: امسال دانشگاههای استان اعلام آمادگی کرده اند که از تمام توان خود در بحث اردوهای جهادی استفاده کنند.

حسینی، مدت زمان حضور گروه های جهادی را در مناطق محروم بین 10 تا 12 روز ذکر کرد و یادآور شد: این گروه های متناسب با نیازهای مناطق محروم آموزش می بینند.

وی گفت: از مجموع 60 گروه جهادی 40 گروه از هم اکنون تا اواخر ماه مبارک رمضان و مابقی از شهریور ماه امسال به مناطق محروم اعزام می شوند.

وی با اشاره به ویژگی های اعزام دانشجویان به اردوهای جهادی افزود: دانشجویان از محیط زندگی در شهرها و محیط خانواده که به امکانات دسترسی دارند فاصله می گیرند و در مناطق محروم مردمی را می بینند که شاید برای تامین نیازهای اولیه زندگی خود مانند آب باید تلاش و زحمت بسیار تحمل کنند.

وی، اشتغالزایی و کمک به تحقق اقتصاد مقاومتی را از دیگر اهداف اجرای اردوهای جهادی بسیج دانشجویی ذکر کرد و گفت: پارسال یکهزار دانشجو در استان در قالب 60 گروه به اردوهای جهادی اعزام شدند.665

انتهای پیام /*

: ارتباط با سردبير
newsroom@irna.ir

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.