پنجشنبه، ۰۵ تیر ۹۳ - ۰۷:۴۹

به گزارش ایرنا، ˈسید عبدالله موسویˈروز پنجشنبه به مناسبت هفته قوه قضائیه در نشست با خبرنگاران استان افزود:سال گذشته 108هزار و 844پرونده وارد…

به گزارش ایرنا، ˈسید عبدالله موسویˈروز پنجشنبه به مناسبت هفته قوه قضائیه در نشست با خبرنگاران استان افزود:سال گذشته 108هزار و 844پرونده وارد دادگستری استان شد و مانده پرونده های سال قبل نیز 16هزار و 810پرونده بود.

وی گفت: بیشترین میزان پرونده های حقوقی در بخش کیفری در زمینه ضرب و جرح، توهین به اشخاص، سرقت، تهدید، ایراد صدمه غیر عمد و در پرونده های حقوقی هم تامین خواسته ، مطالبه طلب، اعصار پرداخت هزینه دادرسی ،مطالبه وجه چک و مطالبه مهریه است.

موسوی ،اصحاب رسانه و خبرنگاران را امین مردم، دستگاه های اجرایی و قضایی خواند وگفت:رسانه ها باید با حفظ حقوق شهروندی در جامعه و رعایت امانت داری در ارائه و بیان نشر مطالب به گونه ای عمل کنند که شرع و قانون دقیق رعایت شود.

***آموزش هشت هزار نفرساعت نیروهای مسلح

دادستان نظامی استان چهارمحال وبختیاری گفت: سال گذشته نیروهای مسلح بیش از هشت هزار نفر ساعت در دوره های آموزشی در زمینه آشنایی با قوانین و مقرارت نیروهای مسلح، جرایم مندرج در قانون مجازات جرایم نیروهای مسلح، قانون بکارگیری سلاح و قانون حفظ حقوق شهروندی شرکت کردند.

ˈمصطفی میلانی ˈ افزود: جرائم و تخلفات نیروهای مسلح استان در سال گذشته نسبت به سال قبل دراستان بین پنج تا هشت درصد کاهش داشت.

وی اظهار داشت:نیروهای مسلح به عنوان ضابطان خاص انتظامی در استان هستند و هرکجا که مشکل ایجاد شود این نیروها خدمات رسانی می کنند.

***44درصد جرایم زندانیان استان چهارمحال وبختیاری مواد مخدر است

مدیرکل زندان ها و اقدامات تامینی استان چهارمحال وبختیاری گفت: 44درصد زندانیان استان با جرایم مواد مخدر هستند.

ˈعلی نظریˈ افزود:این زندانیان در زندان ها و اردوگاه های نگهداری با توجه به اجرای طرح بیماریابی زیرپوشش برنامه های مراقبتی و درمانی قرار می گیرند.

وی گفت: 9درصد زندانیان استان نیز جرایم غیرعمد هستند که سال گذشته 170نفر از زندانیان به کمک خیران و نیکوکاران و ستاد دیه استان در جشن های گلریزان از زندان آزاد شدند.

نظری اظهار داشت: محور اصلی فعالیت ها و اقدامات زندان های استان در راستای اصلاح و تربیت فرهنگی زندانیان و همچنین حمایت از خانواده این قشر است.

وی گفت: سال گذشته چهار هزار و 800نفر در زندان های استان زیرپوشش فعالیت های قرآنی قرار گرفتند که بیش از 100نفراز زندانیان حافظ یک تا پنج جزء از قرآن شدند.

نظری افزود: سال گذشته یکهزار و 500نفر از زندانیان دوره های آموزش مهارت های زندگی را فرار گرفتند .

وی، از برگزاری دوره های آموزش مهارت در زندان های استان خبر داد و گفت: یک هزار و 300نفر اززندانیان استان کارت مهارت حرفه آموزی دریافت کردند.

مدیرکل زندان ها و اقدامات تامینی استان افزود: هم اکنون 300نفر از زندانیان استان در 20 کارگاه مهارتی فعالیت می کنند.

***

یک سوم پرونده های دادگستری به پزشکی قانونی ارجاع داده می شود

مدیرکل پزشکی قانونی چهارمحال وبختیاری گفت: یک سوم پرونده های دادگستری استان به پزشکی قانونی ارجاع داده می شود.

ˈمنصور فیروز بختˈ افزود: سال گذشته 33هزار پرونده به پزشکی قانونی استان ارجاع داده شدکه این میزان 18درصد رشد داشت.

وی گفت: یکهزار و 164مورد معاینات همسرآزاری، 232مورد فوتی ناشی از تصادفات و 16مورد فوتی ناشی از حوادث کار در استان به پزشکی قانونی ارجاع داده شد.

فیروزبخت اظهار داشت: سال گذشته مجوز 90مورد سقط درمانی در استان صادر شد و همچنین فوتی ناشی از سوء مصرف مواد مخدر 31 و 52مورد خودکشی ثبت شد.

مدیرکل پزشکی قانونی استان افزود: از سال 90 تاکنون نیز اجرای سه پروژه در شهرکرد، لردگان و بروجن آغاز شده که پروژه های شهرستان های لردگان و بروجن 35درصد پیشرفت فیزیکی داشته است.

فیروزبخت اظهار داشت:ساختمان پزشکی قانونی مرکز استان نیزبامساحت سه هزار و 300متر مربع زیربنا در سه طبقه در حال ساخت است که تا پایان سال به بهره برداری می رسد.

***

38هزار برگ سند کاداستری برای روستائیان چهارمحال وبختیاری صادر شد

مدیرکل ثبت اسناد واملاک چهارمحال وبختیاری گفت: تاکنون 38هزار برگ سند کاداستری برای روستاییان صادر شد که سهمیه امسال صدور هفت هزار سند است.

ˈمحمد حسن بهادرˈ افزود:از سال 85تاکنون 125هزار سند کاداستری در استان صادر شده در دوماهه اول امسال این میزان سه هزار و 650برگ بود.

وی گفت: از سال 85 تاکنون دوایر اسناد رسمی استان 223میلیارد تومان مطالبات بانکی استان را وصول کردند.

بهادر، صدور 50هزار برگ سند کاداستری ،سه هزار برگ سند مالکیت مسکن مهر و هزار برگ سند برای دستگاهای اجرای در راستای بند (د)ماده 26املاک دولتی از مهمترین برنامه های امسال ایناداره کل است.

***

شش هزار پرونده در تعزیرات حکومتی مختومه شد

مدیرکل تعزیرات حکومتی چهارمحال وبختیاری گفت: سال گذشته پنج هزار و 790پرونده در تعزیرات حکومتی استان تشکیل شد که با احتساب پرونده های باقیمانده سال قبل شش هزار پرونده مختومه شد.

ˈمحمود اسماعیلی نراقیˈ افزود ˈ بیشترین تخلفات در تعزیرات حکومتی در حوزه اصناف، گران فروشی، عدم نصب اتیکت، عدم صدور فاکتور ،کم فروشی و تقلب است.

وی گفت: در سه ماهه اول امسال هم یکهزار و 200پرونده تخلف در سه حوزه کالا و خدمات ،بهداشت و درمان و قاچاق کالا در استان تشکیل شد.

به گزارش ایرنا، یکم تا هفتم تیرماه به عنوان هفته قوه قضاییه نامگذاری شده است.

7360/ 7359

انتهای پیام /*

: ارتباط با سردبير
newsroom@irna.ir

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.