چهارشنبه، ۱۱ تیر ۹۳ - ۰۳:۴۵

ˈناصر ترکاشوندˈ روز چهارشنبه در گفت و گو با ایرنا ارزش دلاری کالاهای صادراتی را بیش از 18 میلیون و 50 هزار دلار…

ˈناصر ترکاشوندˈ روز چهارشنبه در گفت و گو با ایرنا ارزش دلاری کالاهای صادراتی را بیش از 18 میلیون و 50 هزار دلار و ارزش ریالی آن را 460 میلیارد و 570 میلیون ریال عنوان کرد.

وی اظهار داشت: امسال کالاهایی چون انواع کشمش تیزابی و انگوری، سیمان، کلینکر، وازلین غیرگرید دارویی، پارافین جامد و میخ آهنی به 9 کشور عراق، روسیه، رومانی، بلاروس، اوکراین، پاکستان، امارات، قزاقستان و چین صادر شد.

وی ادامه داد: سیمان و کلینکر بیشترین حجم این میزان صادرات را در سه ماهه نخست سال جاری به خود اختصاص داده است.

ترکاشوند خاطرنشان کرد: سال 92 نیز 15 نوع کالا به وزن ناخالص 366 هزارو 972 تن و به ارزش دلاری بیش از 71 میلیون و 134 هزار دلار و ارزش ریالی یک هزارو 773 میلیارد و 372 میلیون ریال به 15 کشور جهان صادر شد.

وی اضافه کرد: این میزان صادرات نسبت به مدت مشابه سال 91، از نظر دلاری 24 درصد، از نظر ریالی 77 درصد و از نظر وزنی 315 درصد افزایش داشته است.

ترکاشوند گفت: سال گذشته انواع کشمش و سیمان بیشترین حجم صادرات از گمرک ملایر را خود اختصاص دادند که کشور عراق مقصد بیشترین صادرات کالاهای صادراتی این شهرستان بود.

وی در عین حال ارتقای گمرک ملایر از نمایندگی به اداره را یکی از ضرورت های این شهرستان برشمرد و افزود: پیگیری های لازم در این زمینه انجام شده و نیازمند تملک زمینی مناسب برای اداره گمرک ملایر است.

ترکاشوند افزایش فعالیت ها، ترانزیت بیشتر واردات کالا، ورود و خروج موقت کالاهای صادراتی و افزایش حجم صادرات را از فواید استقلال گمرک ملایر عنوان کرد و بیان داشت: در حال حاضر، علاوه بر ملایر صادرات برخی کالاهای نهاوند و بروجرد از گمرک ملایر انجام می شود.

دفتر نمایندگی گمرک ملایر سال 89 با موافقت گمرک ایران راه اندازی شد.

7528/576

انتهای پیام /*

: ارتباط با سردبير
newsroom@irna.ir

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.