دوشنبه، ۰۹ تیر ۹۳ - ۰۷:۲۸

خداداد مولودی روز دوشنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: این متهمان با همکاری انجمن های مردمی میراث فرهنگی، نیروهای یگان محافظت…

خداداد مولودی روز دوشنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: این متهمان با همکاری انجمن های مردمی میراث فرهنگی، نیروهای یگان محافظت آثار تاریخی و نیروی انتظامی شناسایی و دستگیر شدند.

وی با اشاره به اینکه برخی از متهمان دستگیر شده از قبل تحت تعقیب بودند گفت: این افراد با حفاری های زیر زمینی و حفر تونل از طریق منزل مسکونی یکی از متهمان، قصد تجاوز به حریم آثار ملی و تاریخی را داشتند که دستگیر شدند.

مولودی با اشاره به اینکه این افراد غیر بومی بودند گفت: متهمان از شهرهای دیواندره، قزوین، کرمانشاه و قروه بودند که میان 19 تا 60 سال سن داشتند.

وی با تاکید بر اینکه حفظ و حراست از گنجینه های تاریخی و آثار باستانی وظیفه تمام افراد است، از شهروندان خواست در صورت مشاهده هر گونه تخلف در رابطه با تخریب و سرقت آثار میراث فرهنگی در شهرستان قروه، موضوع را به اطلاع یگان حفاظت از آثار تاریخی این شهرستان برسانند.

رییس اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری شهرستان قروه گفت: بر اساس ماده 562 قانون مجازات اسلامی، هر گونه حفاری و کاوش به قصد به دست آوردن اموال تاریخی و فرهنگی ممنوع است و این متهمان نیز به حبس از 10 ماه تا 30 ماه محکوم شده اند.ک/3

7345/533

انتهای پیام /*

: ارتباط با سردبير
newsroom@irna.ir

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.