جمعه، ۰۵ اردیبهشت ۹۳ - ۰۱:۴۲

به گزارش خبرنگار مهر، عليرضا مصباح‌ فر، ظهر پنجشنبه در نشستي خبري به مناسبت نزديك شدن به ايام هفته معلم اظهار داشت: بر…

به گزارش خبرنگار مهر، عليرضا مصباح‌ فر، ظهر پنجشنبه در نشستي خبري به مناسبت نزديك شدن به ايام هفته معلم اظهار داشت: بر اساس سهميه هاي اعلام شده و با توجه به سقف امتيازاتي كه در ملاكهاي معلمان نمونه در نظر گرفته شده، در مجموع 260 معلم در استان يزد مورد تجليل قرار مي گيرند.

وي بيان كرد: يك نفر از اين معلمان به عنوان معلم نمونه كشوري ، 10 نفر به عنوان نمونه استاني و بقيه به عنوان معلم نمونه منطقه معرفي مي شوند.

مصباح فر ادامه داد: معلمان نمونه از ميان 15 هزار نيروي معلم، آموزگار، دبير، مربي، مدير و معاون انتخاب شده اند و جنسيت افراد نيز در انتخاب آنها تاثيرگذار نبوده است.

دبير ستاد گراميداشت هفته معلم استان يزد ادامه داد: در هفته معلم همچنين 40 نفر از معلمان و فرهنگيان نمونه استان يزد با رهبر معظم انقلاب ديدار خواهند كرد.

تجديد ميثاق با 124 شهيد فرهنگي استان يزد

وي با اشاره به برخي ديگر از برنامه‌ هاي هفته معلم بيان كرد: غبارروبي از مزار شهدا و تجديد ميثاق با شهدا به ويژه 124 شهيد فرهنگي استان يزد، شركت گسترده فرهنگيان در نمازجمعه، ديدار مسئولان استاني با خانواده ‌هاي فرهنگي، برگزاري صبحگاه سپاس در همه واحدهاي آموزشي، حضور مديران كل دستگاه‌هاي دولتي در صبحگاه سپاس مدارس، برگزاري رژه سپاس دانش‌آموزي و …. بخشي از برنامه‌هاي اين هفته است.

مصباح ‌فر همچنين از برپايي نمايشگاه توانمندي ‌هاي معلمان يزد خبر داد و اظهار داشت: در هفته معلم نمايشگاهي از توانمندي‌هاي معلمان استان يزد با رويكرد هنري توسط انجمن معلمان هنر در سينما دانش‌آموز برگزار مي ‌شود.

برگزاري نمايشگاهي از آثار شهيد مطهري در يزد

وي يادآور شد: نمايشگاه كتاب آثار شهيد مطهري نيز به مناسبت گراميداشت هفته معلم در يزد برگزار مي شود.

مصباح فر همچنين برگزاري محفل انس با قرآن كريم با حضور قاريان فرهنگي، شب شعر معلم و … را از ديگر برنامه‌ هاي هفته معلم برشمرد.

معاون پژوهشي اداره كل آموزش و پرورش استان يزد ادامه داد: همه اين برنامه ‌ها با هدف تبيين ارزش علم و علم ‌آموزي در جامعه برگزار مي‌ شود و تلاش مي‌ كنيم تا اين ارزش و اهميت توسط مردم ارج نهاده شود.

وي همچنين اظهار اميدواري كرد: تجليل از معلمان به صورت فرا سازماني انجام شود زيرا تجليل آموزش و پرورش از معلمانش چندان جالب توجه نيست اما ادارات استان مي توانند از معلمان تاثيرگذار كاركنان خود طي مراسمي تجليل كنند.

معرفي معلمان نمونه كشوري و استاني يزد

بر اساس معيارهاي تعيين شده، رضا صالحي وزيري به عنوان مدير مقطع ابتدايي ناحيه يك يزد به عنوان معلم نمونه كشوري شناخته شده است.

همچنين قنبر كارگر از ميبد، رضا كرمي نژاد از ناحيه دو يزد، مريم نياز از ناحيه يك يزدف حسين ايزدي از ناحيه يك يزد، محمدكاظم شاه محمدي از زارچ، علي كارگر شوركي از ميبد، غلامرضا زارع زاده از ابركوه، محمدعلي صمدي از ناحيه دو يزد، فاطمه رجبي نژاد از ابركوه و سيد رضا موسوي از اردكان به ترتيب به عنوان 10 معلم، مدير، آموزگار، مربي و معاون نمونه استان يزد در مقاطع ابتدايي و متوسطه معرفي شدند.

از 11 ارديبهشت به مدت يك هفته به عنوان هفته معلم تعيين و نامگذاري شده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *