چهارشنبه، ۱۱ تیر ۹۳ - ۰۹:۲۳

به گزارش خبرنگار مهر، ایرج عبدی عصر سه شنبه در جمع خبرنگاران با اشاره به اقدامات صورت گرفته از سوی نمایندگان استان در…

به گزارش خبرنگار مهر، ایرج عبدی عصر سه شنبه در جمع خبرنگاران با اشاره به اقدامات صورت گرفته از سوی نمایندگان استان در مجلس شورای اسلامی برای اختصاص اعتبارات لازم حوزه کشاورزی لرستان ادامه داد: در این راستا بر اساس این پیگیریها 110 میلیارد تومان اعتبار برای آبیاری بارانی زمینهای کشاورزی استان طی امسال اختصاص یافته است.

وی در بخش دیگری از سخنان خود با بیان اینکه میانگین نرخ بیکاری در لرستان طی سال 90 حدود 22.5 درصد بوده است عنوان کرد: این در حالیست که این میزان طی امسال به 18.5 درصد رسیده است.

نماینده مردم خرم آباد و چگنی در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه با این حال استان لرستان هنوز رتبه اول جدول بیکاری کشور قرار دارد بیان داشت: این استان 10 سال پیاپی است که رتبه نخست را در این زمینه دارد.

عبدی با بیان اینکه طی سه سال گذشته میانگین نرخ بیکاری در لرستان کاهش یافته است ادامه داد: هم اکنون میانگین نرخ بیکاری در کشور 12 درصد است که با اقدامات لازم، برنامه ریزی و سرمایه گذاری بخش خصوصی می توان فاصله نرخ بیکاری در لرستان با این نرخ را کاهش داد.

وی با بیان اینکه هم اکنون آمار بیکاری در لرستان را قبول ندارم چرا که پروژه های عمرانی فراوانی در لرستان کلید خورده است عنوان کرد: امروز پروژه هایی مانند راه آهن، آزاد راه، فرودگاه، نیروگاه، پروژه های راهسازی، طرحهای مرغداری و … در لرستان کلید خورده و این امر در کاهش نرخ بیکاری در استان به طور حتم تاثیر گذار بوده است.

نماینده مردم خرم آباد و چگنی در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه البته این فرصتهای شغلی که در قالب اجرای این پروژه ها در استان ایجاد شده پایدار نیستند گفت: با این وجود با اقداماتی که از سوی مدیریت ارشد استان و همچنین نمایندگان در دستور کار قرار گرفته معضل بیکاری در استان طی سالهای آینده رفع خواهد شد.

وی همچنین با بیان اینکه با پیگیریهای صورت گرفته یکشنبه هفته آینده کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی با حضور معاون رئیس جمهور، وزیر کار، نمایندگان مردم لرستان در مجلس شورای اسلامی به مسائل و مشکلات استان لرستان می پردازد ادامه داد: ما سعی خواهیم کرد که در این جلسه مشکلات واحدهای تولید لرستان مانند چرم و پوست، پارسیلون، یخچالسازی، و … را مطرح کنیم.

نماینده مردم خرم آباد و چگنی در مجلس شورای اسلامی افزود: همچنین روز دوشنبه هفته آینده نیز مسائل و مشکلات اقتصادی لرستان در کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی مورد بررسی قرار خواهد گرفت.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.