سه شنبه، ۲۲ مهر ۹۳ - ۰۱:۰۵

به گزارش خبرنگار مهر، مهدی قاسمی صبح سه‌شنبه در نشست با نماینده بوشهر در مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: بانک مهر اقتصاد در…

به گزارش خبرنگار مهر، مهدی قاسمی صبح سه‌شنبه در نشست با نماینده بوشهر در مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: بانک مهر اقتصاد در راستای رونق و شکوفایی اقتصادی اهتمام می‌ورزد.

مدیر کل بانک مهر اقتصاد بوشهر ضمن ارائه گزارش عملکرد بانک خاطرنشان کرد: 90 درصد بودجه سال جاری بانک مهر اقتصاد استان بوشهر در خصوص طرح اقتصاد مقاومتی با اعتباری بالغ بر 11 میلیارد تومان جذب شده است.

وی بیان داشت: این بانک در سال 92 با همکاری بسیج سازندگی و شرکت نگار نصر در حوزه اقتصاد مقاومتی کار خود را آغاز کرده و حدود 200 میلیارد تومان بودجه به این طرح اختصاص  یافت که سهم استان بوشهر از این میزان 8 میلیارد و 200 میلیون تومان بود.

15 شعبه بانک اقتصاد در استان بوشهر فعال است

مدیر کل بانک مهر اقتصاد بوشهر با بیان این که در استان بوشهر 15 شعبه بانک اقتصاد فعال است افزود: ضریب نفوذ و سهم نقدینگی بانک مهر اقتصاد در بازار پولی استان 14 درصد است.

قاسمی با اشاره به اینکه بانک مهر اقتصاد 240 هزار سپرده‌گذار و سهامدار جذب کرده است گفت: در سال گذشته 370 میلیارد تومان تسهیلات به 18 هزار و 400 نفر پرداخت شده و از ابتدای سال جاری تاکنون نیز 116 میلیارد تومان به 5 هزار نفر تسهیلات پرداخت شده است.

وی ادامه داد: حجم منابع بانکی بانک مهر استان بوشهر بالای 800 میلیارد تومان است که از این میزان 576 میلیارد تومان در قالب تسهیلات قرض‌الحسنه و عقود در اختیار مردم قرار گرفته است.

قاسمی تصریح کرد: بانک مهر اقتصاد در حوزه بانکداری اسلامی به عنوان طلایه‌دار پیاده سازی و استقرار بانکداری اسلامی اقدامات ارزنده‌ای طی سال‌های اخیر انجام داده است.

مدیرکل بانک مهر اقتصاد بوشهر یادآور شد: بانک مهر اقتصاد بوشهر تسهیلاتی در بخش‌های کشاورزی و صنعتی از جمله پرورش قارچ، پرورش مرغ محلی، پرورش زنبورداری، گلخانه، پرورش آبزیان و پرورش دام سبک پرداخت کرده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *