پنجشنبه، ۰۱ آبان ۹۳ - ۰۱:۳۶

به گزارش خبرنگار مهر، رسول اکبر زاده پیش از ظهر پنج شنبه در مراسم افتتاح اولین کتابخانه ویژه نابینایان استان کرمانشاه، اظهار داشت:…

به گزارش خبرنگار مهر، رسول اکبر زاده پیش از ظهر پنج شنبه در مراسم افتتاح اولین کتابخانه ویژه نابینایان استان کرمانشاه، اظهار داشت: با توجه به آمار در حال حاضر 285 میلیون نابینا در جهان وجود دارد که این آمار در استان کرمانشاه 4 هزار نفر است.

وی گفت: سازمان بهزیستی در حال حاضر 115 هزار نفر نابینا و کم بینا را تحت پوشش خود قرار داده است.

اکبر زاده با بیان اینکه بهزیستی همه ساله غربالگری بینایی در کودکان 3 تا 6 سال را در دستور کار قرار دارد، افزود: در سال گذشته بیش از 55 هزار کودک و در نیمه اول امسال 20 هزار کودک در این طرح مورد سنجش بینایی قرار گرفتند.

اکبر زاده خاطر نشان کرد: دو برنامه در سرلوحه کار سازمان بهزیستی قرار دارد که یکی بحث پیشگیری از مشکلات و دیگری توانمند سازی افراد تحت پوشش است.

وی یادآور شد: در بحث توانمند سازی جامعه هدف، سازمان بهزیستی حمایت هایی نظیر پرداخت هزینه های دانشگاه و هزینه ازدواج و نیز ایجاد اشتغال را ارائه کرده است.

معاون امور توانبخشی بهزیستی استان کرمانشاه گفت: علی رغم اینکه 3 درصد از ظرفیت اشتغال هر سازمان یا ارگانی باید به این قشر اختصاص یابد، اما در عمل می بینیم که اینگونه نیست.

اکبر زاده گفت: البته ما با برخی از ادارات همانند فنی حرفه ای و فرهنگ و ارشاد اسلامی تعاملات خوبی داشته ایم و برنامه هایی نظیر آزمون مهارت برای نابینایان و نیز اولین جشنواره تئاتر معلولین در کرمانشاه برگزار شد.

 

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.