دوشنبه، ۲۶ خرداد ۹۳ - ۰۳:۴۶

به گزارش خبرنگار ایرنا، ˈحسین رضاییˈ روز دوشنبه در جلسه هم اندیشی با 14 دهیار این بخش، گفت: این پرونده ها طی بیش…

به گزارش خبرنگار ایرنا، ˈحسین رضاییˈ روز دوشنبه در جلسه هم اندیشی با 14 دهیار این بخش، گفت: این پرونده ها طی بیش از 2 سال گذشته تشکیل و برای رسیدگی به کمیسیون 99 استانداری گلستان ارجاع شده است.

وی افزود: کمیسیون 99 استانداری تاکنون برای 38 پرونده رای صادر کرده است که 25 فقره آن جریمه نقدی و 13 فقره حکم تخریب بوده است ضمن اینکه حکم 8 پرونده تخریب نیز اجرا شده است.

رضایی اضافه کرد: درحال حاضر نیز تعداد 97 پرونده تخلف ساختمانی در 14 روستای دیگر این بخش تشکیل شده است که بزودی جهت رسیدگی و صدور حکم به کمیسیون 99 استانداری گلستان ارسال خواهد شد.

وی، نظارت برساخت و سازهای مجاز و جلوگیری از ساخت و ساز های غیرمجاز و خارج از پروانه ساختمانی در بافت روستا را برعهده دهیاران دانست و تصریح کرد: دهیاران بایستی با همکاری ناظرین فنی ساختمان نظارت کاملی بر ساخت و سازها داشته باشند.

بخشدار مرکزی گنبدکاووس خاطرنشان کرد: براساس قانون، هرگونه احداث بنا بدون مجوز دهیاری و نیز خارج از شرایط پروانه ساخت ممنوع است و با متخلف برخورد خواهد شد.

رضایی باتاکید برضرورت اطلاع رسانی به روستاییان درخصوص ساخت و سازهای قانونی در حریم روستا، گفت: نصب پارچه نوشته و اعلام عمومی درمجالس و منابر و یا از طریق تریبون مسجد درجلوگیری ازساخت و سازهای غیرمجاز در روستا موثر است.

وی همچنین با اشاره به فعالیت کمیته دهگردشی بخشداری، افزود: این کمیته که متشکل از نمایندگان چند نهاد و ارگان است، بر ساخت و سازهای خارج از بافت روستاها نظارت و با متخلفان احتمالی برخورد خواهند کرد.

بخش مرکزی شهرستان گنبدکاووس بابیش از 325 هزار نفر جمعیت درشرق گلستان، دارای 131 روستا و تعدادی نقطه جمعیتی مجموعا حدود 160 هزار نفر جمعیت است.

/7479/622/

انتهای پیام /*

: ارتباط با سردبير
newsroom@irna.ir

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.