یکشنبه، ۰۱ تیر ۹۳ - ۰۵:۲۳

به گزارش خبرنگار ایرنا، ˈحسین خادمیˈ روز شنبه در نشستی با خبرنگاران اظهار داشت: این شهرها شامل بندر خمیر، روئیدر، بستک، جناح، سیریک،…

به گزارش خبرنگار ایرنا، ˈحسین خادمیˈ روز شنبه در نشستی با خبرنگاران اظهار داشت: این شهرها شامل بندر خمیر، روئیدر، بستک، جناح، سیریک، قلعه قاضی، تخت، سردشت، سندرک، گوهران، بیکا و زیارتعلی هستند.

وی با بیان اینکه شرکت آب و فاضلاب هرمزگان برای رفع مشکل کمبود آب این شهرها پروژه هایی در دست اجرا دارد، تصریح کرد: با تلاش ها و پیگیری های به عمل آمده توانسته ایم آب شرب برخی از مناطقی که با کمبود آب مواجه اند را با نوبت بندی تامین کنیم.

خادمی بیان داشت:در حال حاضر آب مورد نیاز استان و صنایع مستقر در حاشیه شهرها افزون بر سه و هشت دهم مترمکعب در ثانیه است اما با توجه به محدودیت منابع آبی و طولانی شدن دوره خشکسالی، افت منابع سطحی و تحت الارضی ، منابع آبی استان تنها توان تولید سه و چهار دهم متر مکعب آب در شبانه روز را دارند و 400 لیتر در ثانیه کمبود آب داریم .

مدیرعامل شرکت آبفا هرمزگان خاطرنشان کرد: خشکسالی ها در استان به حدی گسترده بوده که از 168 حلقه چاه آب شرب شهرهای هرمزگان 24 حلقه به کلی خشک و 54 حلقه کم آب یا آب آنها شور شده است و فقط 90حلقه چاه در وضعیت قابل قبولی هستند.

خادمی ضمن تاکید بر ضرورت مدیریت مصرف آب در تمام بخش ها، ابراز داشت: در وضعیت فعلی 55 درصد آب تولیدی استان از چاه ها ، 32 درصد سد استقلال میناب ، 10 درصد از آبشیرین کن ها و سه درصد نیز از خط مُحرٍم تامین می شود.ک/3

7198/668

انتهای پیام /*

: ارتباط با سردبير
newsroom@irna.ir

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.