سه شنبه، ۰۶ خرداد ۹۳ - ۰۹:۵۷

به گزارش خبرنگار مهر، محمد ابراهیم الهی تبار عصر دوشنبه در ستاد بزرگداشت سالگرد ارتحال حضرت امام خمینی(ره) با اشاره به مبعث حضرت…

به گزارش خبرنگار مهر، محمد ابراهیم الهی تبار عصر دوشنبه در ستاد بزرگداشت سالگرد ارتحال حضرت امام خمینی(ره) با اشاره به مبعث حضرت رسول اکرم(ص) اظهار داشت: مبعث نبی مکرم اسلام تکریم مکارم اخلاقی است و امسال که سال اقتصاد و فرهنگ با عزم ملی و مدیریت جهادی نامگذاری شده باید اخلاق مداری را بیشتر در جامعه نهادینه کنیم.

معاون سیاسی و امنیتی استاندار همدان افزود: همچنین دروغ، افترا و تهمت پایه بسیاری از فسادها و بی اعتمادی ها است.

الهی تبار با بیان اینکه در آستانه حلول ماه شعبان و اعیاد آن از جمله میلاد با سعادت حضرت سیدالشهدا که روز پاسدار و همچنین میلاد حضرت ابوالفضل العباس که روز جانباز نامگذاری شده است، هستیم، اضافه کرد: حضور جانبازان و ایثارگران در جامعه برکتی در حفظ ارزش های انقلاب اسلامی است.

معاون سیاسی و امنیتی استاندار همدان در ادامه با اشاره به سالگرد ارتحال امام خمینی(ره) عنوان داشت: مراسم سالگرد ارتحال امام خمینی(ره) را برای ایشان برگزار می کنیم و باید هر چه داریم در این راستا در طبق اخلاص بگذاریم.

وی با بیان اینکه نسلی که با امام خمینی(ره) بودند رو به پیری می روند و نسل هایی می آیند که نه امام خمینی(ره) را دیدند و نه آن را درک کرده اند، گفت: مراسم ارتحال امام خمینی(ره) باید هر چه با شکوه تر برگزار شود و این ایام زنده نگه داشته شود.

الهی تبار با اشاره به مراسمی که در تهران برگزار می شود، ابراز داشت: این مراسم ملی و همچنین برد آن بین المللی است و کارها باید به نحو مطلوب انجام شود و اعزام ها به صورت آبرومندانه باشد.

معاون سیاسی و امنیتی استاندار همدان اذعان داشت: همچنین مراسم متمرکز در استان همدان نیز باید باشکوه برگزار شود.

وی با اشاره به اینکه در مسیرها نیز ایستگاه های صلواتی برپا شود، اظهار داشت: از جمله این مکان های می تواند اتوبان ساوه، میدان فرودگاه، علیصدر، سه راهی بهار، جورقان، گردنه اسدآباد و تجرک باشد.

الهی تبار افزود: همچنین مساجد و مدارسی که در طول مسیرها هستند باید آمادگی پذیرش مسافران را داشته باشند.

معاون سیاسی و امنیتی استاندار همدان بیان داشت: مسئولیت اعزام و مدیریت افراد به مرقد مطهر امام خمینی(ره) به عهده سپاه پاسداران انقلاب اسلامی است.

وی با بیان اینکه کمیته فرهنگی نیز باید در این راستا بیشتر برنامه ریزی کند، عنوان داشت: امسال سال فرهنگ نامگذاری شده است و سالگرد ارتحال امام خمینی(ره) بهترین فرصت برای متجلی کردن فرهنگ از جمله فرهنگ از دیدگاه امام خمینی(ره) و امام شناسی است.

معاون هماهنگ کننده سپاه انصار الحسین (ع) استان همدان نیز گفت: اعزام به مرقد مطهر امام خمینی(ره) حرکت بسیار بزرگی است و این مراسم در ایران بلکه در دنیا کم نظیر است.

سرهنگ روح الله عروجی با بیان امام خمینی(ره) مردم را به دین باوری دعوت کردند و ما نیز باید در این راستا تلاش کنیم، افزود: سعی شده تا جوانان به عنوان سفیران از استان همدان در سالگرد ارتحال ملکوتی امام خمینی(ره) به مرقد ایشان اعزام شوند و باید این اعزام ها به خوبی انجام شود.

عروجی اضافه کرد: سهمیه استان همدان برای اعزام به مرقد مطهر امام خمینی(ره) 12 هزار نفر است که پیش بینی می شود مشتاقان به حضرت امام خمینی(ره) از این آمار نیز بیشتر و ظرفیت پر شود.

معاون هماهنگ کننده سپاه انصار الحسین (ع) استان همدان عنوان داشت: اعزام به مرقد مطهر امام خمینی(ره) اعزام بسیار بزرگی است و این مراسم در ایران بلکه در دنیا کم نظیر است و به همین لحاظ باید تدابیر فرهنگی، امنیتی و نظم آن به خوبی انجام شود.

وی در ادامه گفت: مجموعه سپاه استان همدان تمام ظرفیت خود را در این راستا به کار گرفته است و تا سال 91 و 92 شاهد هیچ گونه حادثه ای نبوده ایم و امسال نیز باید ماشن ها و راننده ها خوب باشند.

عروجی ابراز داشت: تمامی افراد اعزامی به مرقد امام خمینی(ره) بیمه می شوند و سامانه ثبت نام از بعد کمیت و کیفیت افراد فعال است و به خوبی کار خود را انجام می دهد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.