پنجشنبه، ۱۱ اردیبهشت ۹۳ - ۰۲:۳۳

به گزارش روز چهارشنبه ایرنا، احد پنبه ای به خبرنگاران گفت: پنج هزار و 350 کارگاه جدید و کارگاه کشاورزی طی سال گذشته…

به گزارش روز چهارشنبه ایرنا، احد پنبه ای به خبرنگاران گفت: پنج هزار و 350 کارگاه جدید و کارگاه کشاورزی طی سال گذشته در سطح استان اردبیل شناسایی شد که 12 هزار نفر از کارگران این کارگاه ها زیر پوشش سازمان تامین اجتماعی قرار گرفتند.

وی افزود: به منظور نظارت مستمر بر چگونگی فعالیت مراکز تولیدی مشمول تامین اجتماعی در سطح استان در همین مدت تعداد 23 هزار و 150 فقره بازرسی از کارگاه های دارای کارگر صورت گرفته که 18.5 درصد نسبت به مصوبه سال 92 افزایش داشت.

او در ادامه از ایجاد شعب جدید در شهرستان های سرعین و اصلاندوز و راه اندازی شعبه اقماری نمین در شهرک صنعتی شماره2 اردبیل در سال گذشته خبر داد و بیان کرد: در همین مدت دو هزار و 29 میلیارد ریال به بیمه شدگان زیر پوشش تامین اجتماعی استان اردبیل پرداخت شد.

پنبه ای گفت: 94 میلیارد و 171 میلیون ریال از این هزینه ها در قالب هزینه های کوتاه مدت مانند غرامت دستمزد دوران بیماری و بارداری، هزینه اروتز پروتز، هزینه کفن و دفن به بازماندگان متوفی، کمک هزینه بلاعوض ازدواج به بیمه شدگان اجباری و غرامت نقص عضو به بیمه شدگانی که در اثر حوادث ناشی از کار، از کار افتاده شده اند طی سال گذشته پرداخت شد.

وی اظهار کرد: یک هزار و 922 میلیارد ریال نیز در قالب تعهدات بلند مدت از جمله مستمری بازنشستگی، از کار افتادگی از کار و مستمری بازماندگان به بیمه شدگان پرداخت شد که نسبت به مدت مشابه سال گذشته 36 درصد برابر با 513 میلیارد و 209 میلیون ریال افزایش نشان می دهد.

او ادامه داد: همچنین 100 میلیارد و 686 میلیون ریال نیز در قالب بیمه بیکاری به مشمولان پرداخت شده که نسبت به بودجه مصوب 19 دهم درصد (23 میلیارد ریال) کاهش یافته است.

مدیرکل تامین اجتماعی استان اردبیل عنوان کرد: برای خدمت رسانی به بیش از 500 هزار نفر از افراد زیر پوشش، 75 هزار و 320 دفترچه درمانی جدید صادر و 229 هزار و 160جلد تعویض شد؛ همچنین سه هزار دفترچه المثنی، 251 هزار و 566 جلد دفترچه درمانی تمدید اعتبار و 58 جلد دفترچه خاص طی سال گذشته صادر شد.

8123/530

انتهای پیام /*

: ارتباط با سردبير
newsroom@irna.ir

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *