پنجشنبه، ۲۲ خرداد ۹۳ - ۰۹:۵۰

به گزارش خبرنگار مهر،محسن لطف الهی ظهر امروز در جلسه شورای آموزش و پرورش که با حضور فرماندار و اعضاء شورا در سالن جلسات…

به گزارش خبرنگار مهر،محسن لطف الهی ظهر امروز در جلسه شورای آموزش و پرورش که با حضور فرماندار و اعضاء شورا در سالن جلسات اداره آموزش و پرورش برگزار شد ضمن تبریک فرا رسیدن ولادت امام زمان(عج) اظهار داشت:  ثبت نام برای حضور در کلاس های غنی سازی اوقات فراغت در  شهرستان بیجار آغاز شده است و تا کنون بیش از  دو هزار و 900 نفر  در کلاس های طرح اوقات فراغت ثبت نام کرده اند.

وی افزود: هرساله با نزدیک شدن به فصل تابستان و بحث غنی سازی برای اوقات فراغت کودکان و نوجوانان، اداره آموزش و پرورش برنامه های مناسب و جامعی را در نظر می گیرد.

لطف الهی به اهداف اجرای طرح غنی سازی اوقات فراغت اشاره کرد و گفت: این طرح با هدف جلوگیری از اتلاف بیهوده اوقات فراغت دانش‌آموزان، غنی سازی همه جانبه دانش آموزان و تقویت استعدادهای آنان در مراکز مورد نظر برگزار می‌شود.

وی  مهارت آموزی را محوریت کار برنامه ریزی برای پربار کردن اوقات فراغت دانش آموزان دانست و اظهار داشت: با توجه به شعار سال، ورود در بحث های مختلفی از جمله اشتغال و اقتصاد می تواند با آموزش های مختلف تابستانی و  پایگاه های اوقات فراغت محقق شود.

وی از افزایش ثبت نام دانش آموزان شرکت کننده در طرح اوقات فراغت به نسبت مشابه سال گذشته اشاره کرد و گفت: در سال گذشته دو هزار و 800 نفر از دانش آموزان در  طرح اوقات فراغت ثبت نام کردند که شهرستان بیجار موفق به کسب مقام اول در بین شهرستانهای استان شد و امسال هم بیش از  2978 نفر در این طرح ثبت نام کرده اند.

مدیر آموزش و پرورش بیجار  در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به شناسایی 976 لازم التعلیم در بیجار گفت: نرخ بیسوادی در این شهرستان هشت درصد است.

لطف الهی همچنین از شناسایی 342 نفر اولیاء بیسواد دانش آموزان در راستای انسداد مبادی بی سوادی در بیجار خبر داد.

وی ضمن قدردانی از زحمات ادارات و مدیران مدارس به دلیل تلاش ها و همکاری صمیمانه در راستای شناسایی اولیاء بیسواد اظهار داشت: طرح باسواد کردن اولیای دانش‌آموزان امری مهم در راستای مبارزه با بی‌سوادی است که در شهرستان بیجار دنبال می‌شود.

وی در پایان یاد آور شد: تاکنون به کمک مدیران مدارس و ادارات شهرستان 342 نفر اولیاء بیسواد دانش آموزان شناسایی شدند که از این تعداد 5 نفر فوت شده اند ، 11 نفر در حال تحصیل، 4 نفر معلول، 5 نفر عدم دسترسی و بقیه در حال اقدام و بررسی است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.