سه شنبه، ۲۰ خرداد ۹۳ - ۰۱:۵۱

ˈمحمد شهرام پرورشˈ روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: ارقام یونجه همدان به سرما مقاوم بوده و ارتفاع…

ˈمحمد شهرام پرورشˈ روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: ارقام یونجه همدان به سرما مقاوم بوده و ارتفاع آن از سایر ارقام بیشتر است همچنین سه تا چهار چین از یونجه همدان در هر فصل زراعی قابل برداشت است.

وی اضافه کرد: 120 تن بذر مرغوب یونجه باتوجه به اینکه همدان یکی از توده های برتر یونجه در کشور بوده و دارای شهرت جهانی است تولید شد.

وی بیان کرد: وجود این قابلیت با اهمیت، تاکیدی بر ضرورت برنامه ریزی بیشتر برای حفظ و توسعه این ذخیره ارزشمند گیاهی در استان همدان است.

وی اظهار داشت: همدان با داشتن 48 هزار و 841 هکتار اراضی زیر کشت یونجه، 7.7 درصد سطح اراضی زیر کشت یونجه در کل کشور را دارد .

وی با بیان اینکه یونجه یکی از اصلی ترین علوفه های تولیدی استان همدان است افزود: رتبه سوم تولید یونجه کشور به همدان اختصاص دارد.

مدیر زراعت سازمان جهاد کشاورزی استان همدان گفت: 450 هزار تن از 620 هزار تن یونجه تولیدی در داخل استان مصرف شده و مابقی به سایر استان های کشور صادر می شود.

پرورش اضافه کرد: یونجه همدان به صورت علوفه خشک به استان های تهران، اصفهان ، البرز و خراسان و همچنین سایر نقاط کشور صادر می شود.

676 هزار هکتار از اراضی استان همدان زیر کشت محصولات زراعی است و سالانه سه میلیون تن انواع محصولات زراعی در این استان تولید می شود.

10 درصد اراضی زراعی این استان زیرکشت انواع محصولات علوفه ای نظیر یونجه، ماشک، گاودانه، جو و ذرت علوفه است.

7521/576/

انتهای پیام /*

: ارتباط با سردبير
newsroom@irna.ir

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.