شنبه، ۰۳ آبان ۹۳ - ۰۱:۰۸

به گزارش خبرنگار مهر، حجت الاسلام محمدباقر حسینی اراکی پیش از ظهر شنبه در دیدار با روحانیون و مبلغین اعزامی برای ماه محرم…

به گزارش خبرنگار مهر، حجت الاسلام محمدباقر حسینی اراکی پیش از ظهر شنبه در دیدار با روحانیون و مبلغین اعزامی برای ماه محرم در کرمانشاه، با بیان این که  کرمانشاه در بین سایر استان ها در امر اعزام مبلغین پیشتاز است، گفت: در مراسمات مذهبی باید سعی شود عاطفه و احساس مردم نسبت به خاندان عصمت و طهارت بیشتر شود و مردم دید روشن تری نسبت به واقعه عاشورا پیدا کنند.

حسین اراکی گفت: عاشورا عرصه انسان سازی است و در مکتب انسان سازی باید از خودمان شروع کنیم که این امر موجب تعالی و اصلاح جامعه خواهد شد.

وی با بیان اینکه 120 نفر از مبلغین به مناطق مختلف استان اعزام می شوند، یادآور شد: اعزام این افراد از محل نیات خیرخواهانه واقفین صورت می گیرد، لذا باید سعی شود در مراسمات از این نیات خیر خواهانه نام برد تا مردم به این امر الهی دعوت شوند.

مدیرکل اداره اوقاف و امور خیریه کرمانشاه در بخش دیگری از سخنان خود در خصوص موقوفات استان گفت: آمارها رشد موقوفات و اعتماد مردم را نشان می دهد به طوری که سال گذشته 32 مورد وقف داشته ایم اما طی شش ماهه سال جاری 46 مورد وقف در استان صورت گرفته است.

حسینی اراکی افزود: همچنین با همکاری مسئولین توانسته ایم 11 هزار و 200 هکتار زمین را از موقوفه خواران با ارائه سند و مدرک پس گرفته و احیا کنیم.

وی در پایان یادآور شد: سوگواره بصیرت عاشورایی و راهپیمایی رهروان زینبی از جمله برنامه هایی است که طی ایام محرم در کرمانشاه برگزار خواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *