چهارشنبه، ۲۱ خرداد ۹۳ - ۰۳:۱۷

به گزارش خبرنگار مهر، مسعود الماسی شامگاه سه شنبه در جمع خبرنگاران استان زنجان افزود:  در گذشته مجتمع 60 واحدی برای خبرنگاران احداث…

به گزارش خبرنگار مهر، مسعود الماسی شامگاه سه شنبه در جمع خبرنگاران استان زنجان افزود:  در گذشته مجتمع 60 واحدی برای خبرنگاران احداث شد و در دوره جدید با استاندار زنجان رایزنی های لازم در این زمینه انجام شده است تا برای خبرنگاران واحدهای جدید احداث شود.

وی ادامه داد:  یک زمین 5 هزار متری برای احداث مجتمع 120 واحدی برای خبرنگاران در نظر گرفته شده است.

مدیر خانه مطبوعات استان زنجان   از عضویت 237 نفر در خانه مطبوعات استان زنجان خبر داد و گفت: به زودی ثبت نام خبرنگاران جدید در خانه مطبوعات استان آغاز می شود و  تلاش می شود خبرنگاران به جایگاه واقعی خود دست یابند.

الماسی  از راه اندازی رشته خبرنگاری از سوی جهاد دانشگاهی یا دانشگاه علمی و کاربردی خبر داد و گفت:  رشته خبرنگاری از سوی جهاد دانشگاهی یا دانشگاه علمی و کاربردی راه اندازی می شود و  هدف خانه مطبوعات ارتقای کار خبر است.

مدیر خانه مطبوعات استان زنجان  با اشاره به اینکه پالایش اعضای گذشته و  عضوگیری جدید از برنامه های خانه مطبوعات استان زنجان است، افزود: برای تمدید و ثبت نام جدید مبلغ 40 هزار تومان برای هر فرد در نظر گرفته شده است.

الماسی با اشاره به فعالیت 59 نشریه و 12  خبرگزاری در سطح استان زنجان گفت: این نشریات شامل روزنامه، هفته‌ نامه، دو هفته‌ نامه، ماهنامه و سالنامه است.

وی به گسترش فعالیت خانه مطبوعات در شهرستان ها اشاره کرد و گفت: صدور کارت شناسایی جدید، فضاسازی دفتر مورد نیاز برای فعالیت و توجه به شهرستان ‌ها از اولویت‌ های خانه مطبوعات استان زنجان است.

الماسی برگزاری کلاس ‌های آموزشی،صدور کارت اعتباری و فراهم کردن امکان دریافت تسهیلات برای خبرنگاران را مهم دانست و افزود:‌ راه ‌اندازی موزه مطبوعات استان زنجان و ساخت فیلم مستند در مورد مطبوعات را از دیگر برنامه‌های خانه مطبوعات استان زنجان است.

بیمه خبرنگاران و در سیاسی کاری و فامیل بازی گیر کرد

مدیر خانه مطبوعات استان زنجان  در ادامه از پیگیری بیمه خبرنگاران زنجانی خبرداد و گفت: بیمه طی سالهای گذشته تنها به دلیل ناتوانی اداره کل ارشاد و جناح بازی و سیاسی کاری و فامیل گرایی مسئول بیمه اداره کل ارشاد اسلامی عقیم مانده بود و تعداد خاص از این امر استفاده کردند.

الماسی افزود: تلاش می شود مشکلات بیمه خبرنگاران با گفت و گوهای مستمر با مسئولان حل شود.

برگزاری جشن روز خبرنگار در زنجان

رئیس هیئت مدیره خانه مطبوعات استان زنجان از تلاش خانه مطبوعات برای برگزاری جشن روز خبرنگار به نحو مطلوب در زنجان خبر داد و افزود: امسال جشن بهتری برای این روز در نظر گرفته می شود.

حسین نجاری با اشاره به برنامه‌ ریزی خانه برای احداث مجتمع 120 واحدی مجتمع مسکونی خبرنگاران افزود: با احداث این مجموعه دو سوم اعضای خانه مطبوعات مسکن دار می شوند.

نجاری گفت: خانه مطبوعات استان زنجان با شهرداری برای در اختیار گرفتن پنج دکه فعال شهری به توافقاتی رسیده است تا بتوان برای توزیع مطبوعات استان اقدامی انجام داد.

همچنین فرید احدیان از سوی مدیر خانه مطبوعات استان زنجان به عنوان قائم مقام این خانه منصوب شد.

احدیان از سال 74 تاکنون در سمت های مختلف در حوزه مطبو عات استان زنجان فعال بوده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.