دوشنبه، ۰۲ تیر ۹۳ - ۰۳:۱۲

جعفرصادق اسکندری روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: ارزش ریالی پرونده های تشکیل شده در این مدت بیش از…

جعفرصادق اسکندری روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: ارزش ریالی پرونده های تشکیل شده در این مدت بیش از دو میلیارد ریال برآورد شده است.

وی اضافه کرد: این پرونده های تخلف به تعزیرات حکومتی استان ارسال شده است.

وی سیگار، توتون، گوشی تلفن همراه، البسه، لوازم آرایشی و بهداشتی و فرآورده های نفتی را از جمله کالاهای مکشوفه اعلام کرد و یادآور شد: در این میان کشف پنج میلیون و 531 هزار نخ سیگار به ارزش بیش از یک میلیارد ریال بیشترین میزان کالای قاچاق مکشوفه را داشته است.

اسکندری گفت: در دو ماهه نخست امسال سه هزار و 306 مورد بازرسی به منظور کشف کالای قاچاق در این استان انجام شده است که با ارزش بیش از دو میلیارد ریال کالای قاچاق توسط بازرسان سازمان در این استان کشف و ضبط شده است.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت آذربایجان غربی افزود: از مجموع بازرسی های صورت گرفته در مدت یاد شده دو هزار و 561 مورد مربوط به واحدهای صنفی و 745 مورد نیز مربوط به واحدهای غیر صنفی استان بوده است.

وی اضافه کرد: در مدت یاد شده نیز تعداد 327 گشت مشترک بازرسی به منظور مبارزه با قاچاق انواع البسه خارجی دست دوم، بازرسی از باتری فروشان، واحدهای برنج فروشی و لوازم الکتریکی فروشان و لوازم خانگی با همکاری نیروی انتظامی و حضور بازرسان و کارشناسان مدیریت بازرسی و نظارت اصناف، اتحادیه های ذیربط، اماکن و دانشگاه علوم پزشکی استان صورت گرفته است.

اسکندری گفت: این بازرسی ها منجر به تشکیل 38 پرونده تخلف به ارزش 544 میلیون ریال در این استان شده است.

وی برگزاری دوره ها و کارگاه های آموزشی را نیز از دیگر اقدامات بخش بازرسی و کشف کالای قاچاق در دو ماهه اول امسال عنوان کرد و افزود: در فروردین و اردیبهشت سال جاری کارگاه آموزشی آشنایی با قانون جدید قاچاق کالا و ارز، دوره های آموزشی و آشنایی با برچسب کولر گازی و انواع قرص برنج برای بازرسان سازمان برگزار شده است.

وی اضافه کرد: در این دوره ها بازرسان با برچسب های مصرف انرژی از حیث کم مصرف بودن و وجه تمایز اصلی با تقلبی، با انواع قرص برنج خارجی و نحوه شناسایی و تشخیص این قرص ها و همچنین عوارض ناشی از این قرص ها آشنا شدند.

582/581

انتهای پیام /*

: ارتباط با سردبير
newsroom@irna.ir

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.