چهارشنبه، ۲۴ اردیبهشت ۹۳ - ۱۰:۳۸

به گزارش روز چهارشنبه ایرنا از روابط عمومی واطلاع رسانی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، نماینده سازمان های مردم نهاد حوزه کودکان…

به گزارش روز چهارشنبه ایرنا از روابط عمومی واطلاع رسانی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، نماینده سازمان های مردم نهاد حوزه کودکان کار از آغاز طرح بیمه کودکان کار با 120 کودک با همکاری وزارت تعاون کار و رفاه اجتماعی، بیمه سلامت ایرانیان و سازمان های مردم نهاد خبر داد.

محمد لطفی نماینده فعالین سازمان های مردم نهاد حوزه حقوق کودکان کار در وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی از بیمه 120کودک کار خبر داد و گفت: معاونت رفاه وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی با همکاری بیمه سلامت ایرانیان و تعدادی از NGOهای حوزه کودکان برای این کودکان کار دفترچه بیمه تامین اجتماعی صادر کرده اند.

وی افزود: البته بیمه این تعداد کودک جنبه نمادین دارد و قرار است تمام کودکان کاری که از طریق NGOها معرفی می شوند ؛ از این بیمه بهره مند شوند.

این فعال حقوق کودکان با بیان اینکه شروع بیمه کودکان کار را می توان به فال نیک گرفت، ادامه داد: هنگامی که این بیمه برای تعداد زیادی از کودکان عملی شود، می توان گفت که قدم بزرگی در زمینه حمایت از کودکان کار برداشته شده است.

اقتصام(1)9123**1558

انتهای پیام /*

: ارتباط با سردبير
newsroom@irna.ir

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.