سه شنبه، ۱۷ تیر ۹۳ - ۰۹:۰۱

به گزارش ایرنا، ˈ سید محمود طاهری ˈ روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگاران با اشاره به رشد 1/4 درصدی…

به گزارش ایرنا، ˈ سید محمود طاهری ˈ روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگاران با اشاره به رشد 1/4 درصدی مصرف بنزین معمولی و سوپر در سه ماهه نخست امسال نسبت به مدت مشابه سال گذشته، افزود: 110.3 میلیون لیتر بنزین معمولی و 12.1میلیون لیتر بنزین سوپردر این مدت برای غرب مازندران اختصاص یافت.

وی اظهار داشت: مصرف نفت سفید و نفتگاز به ترتیب با 23 و هشت درصد کاهش نسبت به مدت مشابه سال گذشته به 11.5 میلیون لیتر و 40 میلیون لیتر در سه ماهه سال جاری رسید.

طاهری مجموع مصرف پنج فرآورده اصلی را در این مدت 174.5 میلیون لیتر در غرب مازندران اعلام کرد و گفت: این میزان در مدت مشابه سال قبل 178.1 میلیون لیتر بود که کاهش 2 درصدی را در سالجاری نشان می دهد.

وی خاطرنشان کرد: با توجه به میانگین رشد سه درصدی قیمت FOB(قیمت فرآورده های نفتی در خلیج فارس) وافزایش بهای داخلی فرآورده ها، در مجموع حدود 400 میلیارد ریال، 12 درصد از نظر یارانه پنهان تخصیصی فرآورده های نفتی درغرب مازندران صرفه جویی شد.

مدیر شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی منطقه چالوس با اشاره کاهش 34 درصدی سهمیه حمایتی نفتگاز افزود: از لحاظ لیتراژ مقدار صرفه جویی حاصله برابر 4.8 میلیون لیتر بود که ارزش آن 108.5 میلیارد ریال است که 46 درصد از آن برای فرمانداری ها و 41 درصد صنایع و 26 درصد کشاورزی اختصاص یافت.

وی اظهار داشت: در بخش سی ان جی علی رغم توسعه، به دلیل بدهی برخی جایگاه داران و نواقص فنی هشت درصد کاهش عرضه داشتیم.

وی تصریح کرد: باید با اطلاع رسانی و فرهنگ سازی مردم را در صحیح استفاده کردن از حامل های انرژی یاری کنیم تا علاوه بر کاهش هزینه های اقتصادی مردم و دولت این هزینه را در جهت پیشرفت و آبادانی کشور صرف کنیم.

طاهری اولویت های کاری سال جدید را افزایش جایگاه های سوخت سی ان جی در منطقه اعلام کرد و گفت: با توجه به شرایط مصرف بنزین به دنبال احداث جایگاه های سی ان جی در نقاط مختلف به ویژه برای شهرداری ها در نوشهر ، کلارآباد و ایزد شهر هستیم و دراین رابطه نیز مکاتباتی انجام گرفته است.

وی تصریح کرد: با افتتاح جایگاه های سی ان جی در رامسر، سرخرود، تنکابن و نور تعداد جایگاه های سی ان جی در غرب مازندران به 36 جایگاه افزایش یافت.ک/2

1295/1535/608

انتهای پیام /*

: ارتباط با سردبير
newsroom@irna.ir

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.