دوشنبه، ۰۸ اردیبهشت ۹۳ - ۰۲:۰۷

 به گزارش خبرنگار مهر، تیمور طهماسب پور صبح دوشنبه در گفتگو با خبرنگاران افزود: این پروژه ها شامل 79 مسجد، چهار خانه عالم،…

 به گزارش خبرنگار مهر، تیمور طهماسب پور صبح دوشنبه در گفتگو با خبرنگاران افزود: این پروژه ها شامل 79 مسجد، چهار خانه عالم، سه غسالخانه، یک حوزه علمیه، چهار امامزاده و …. بوده که چهار میلیارد و 800 میلیون تومان برای اجرای آنها هزینه شده است.

وی اظهار داشت: از مجموع 20 میلیارد تومان زکات جمع آوری شده، سهم زکات واجب 32 میلیارد ریال بوده است و 17 میلیارد و100 میلیون تومان سهم زکات مستحبی بوده است.

وی عنوان کرد: سهم فقرا از زکات جمع آوری شده نیز 15 میلیارد و 500 میلوین تومان بوده که در ساخت و تعمیر مسکن، تعمیر سرویس بهداشتی، خوارک و پوشاک هزینه شده است.

به گفته طهماسب پور، همچنین در سال قبل 3.5 میلیارد ریال زکات فطریه در استان جمع آوری شده و شهرستانهای قائمشهر، بابل و آمل رتبه های برتر را در جمع آوری زکات به خود اختصاص داده است.

قائم مقام کمیته امداد مازندران یادآور شد: از مجموع زکات جمع آوری شده، در مرحله اول 590 میلیون تومان به تمام پروژه های عمرانی مناطق زکات دهنده و 200 میلیون تومان برای ترغیب و تشویق مردم برای پرداخت زکات پرداخت شده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *