پنجشنبه، ۲۶ تیر ۹۳ - ۰۷:۳۰

به گزارش خبرنگار ایرنا، محمد شرفبیانی روز پنجشنبه در جلسه شورای برنامه ریزی شهرستان قروه، افزود: حدود 106 پروژه و برنامه تکمیلی و…

به گزارش خبرنگار ایرنا، محمد شرفبیانی روز پنجشنبه در جلسه شورای برنامه ریزی شهرستان قروه، افزود: حدود 106 پروژه و برنامه تکمیلی و مستمر با اعتباری بیش از 125 میلیارد ریال در نظر گرفته شده که از این میزان حدود 46 میلیارد ریال برای الزامات در نظر گرفته شده است.

وی با اشاره به اینکه تعداد پروژه های زمین مانده زیاد و بودجه و اعتبارات تملک دارائی ها محدود است، گفت: برای پروژه هایی که پیشرفت فیزیکی بالای 80 درصد است اعتبار در نظر گرفته نشده است.

وی اظهار کرد: پروژه ها به قدری زیاد است که 150 میلیارد تومان کفاف پروژه ها را نمی دهد بنابر این پروژه ها اولویت بندی شده است.

شرفبیانی با بیان اینکه تمام دغدغه های مدیران را درک می کند که همه این دغدغه ها از سر دلسوزی است، افزود: مدیران در تلاش هستند که وضعیت شهرستان بهتر از این وضعیت موجود باشد اما باید کمبود اعتبارات و محدودیت منابع را در نظر گرفت.

وی تاکید کرد: بحران آب کمر شهرستان را می شکند باید به این امر توجه ویژه ایی شود که بحران آب را برای سال آینده در همین حد باقی بماند.

فرماندار قروه با بیان اینکه به حوزه آب و راه بیشتر از سایر پروژه ها توجه شده است، گفت: حتی در این دو حوزه هم پروژه های اولویت دار در نظر گرفته شده است.

وی از مدیران دستگاه های اجرایی خواست در صورتی که به پروژه هایی که اولویت نداشته بودجه اختصاص یافته است مدیران حق اعتراض دارند در حالی اگر به پروژه های اولویت دار اهمیت ندهیم وضعیت شهرستان بدتر از این وضعیت می شود و با این نگاه هیچ اعتراضی نخواهید داشت.

دبیر کمیته برنامه ریزی شهرستان قروه نیز در ادامه این جلسه گفت: اعتبارات تملک دارایی های سال جاری نسبت به سال گذشته بین 35 تا 40 درصد کاهش یافته است بنابر این باید باید بر اساس تفکیک پروژه واقع گراتر باشیم و محدودیت منابع اقتصادی را نیز در نظر بگیریم.

محمدی افزود: سال های گذشته نگهداری تمام راه ها به جزء آزاد راه ها از منابع استانی تامین می شد اما امسال از محل منابع شهرستانی باید برای نگهداری راه ها استفاده شود.

وی با بیان اینکه به بیش از هفت هزار میلیارد تومان اعتبار برای پروژه های نیمه تمام در استان نیاز داریم تا آن ها را تکمیل کرد و دولت به دنبال این وضعیت است و نباید به دنبال احداث پروژه های جدید رفت.

رییس آموزش و پرورش شهرستان قروه نیز در این نشست گفت: در نظام جمهوری اسلامی ایران به توسعه دانشگاه ها توجه شده است اما به فضای آموزش و پرورش در سال های گذشته کم توجهی شده است و در شهرک دانش و شهرک فرهنگیان قروه با توجه به جمعیت زیاد فاقد مدرسه می باشد.

حسین الماسی افزود: شهر دلبران فاقد مدرسه راهنمایی است و سه مدرسه به مدت شش سال در کانکس تحصیل می کنند، 9پروژه نیمه تمام ملی،10 مدرسه دو شیفته در شهرستان قروه وجود دارد.

وی اظهار کرد:40 مدسه تخریبی،20 مدرسه تخلیه ای و 32 مدرسه فاقد حصار و قریب به 80 درصد مدارس از نظر سیستم گرمایشی استاندارد نیستند.

الماسی در پایان از توجه و عنایت ویژه فرماندار به بودجه آموزش و پرورش در سال جاری تقدیر کرد.ک/3

7345/533

7345

انتهای پیام /*

ارتباط با سردبير:
newsroom@irna.ir

تماس بی واسطه با مسئولین

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.