دوشنبه، ۲۶ خرداد ۹۳ - ۰۷:۳۸

ˈمحمدرضا امامیˈ روز دوشنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: ثبت نام برای اعطای این تسهیلات از 15 تیر ماه آغاز می…

ˈمحمدرضا امامیˈ روز دوشنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: ثبت نام برای اعطای این تسهیلات از 15 تیر ماه آغاز می شود و متقاضیان واجد شرایط که فاقد شغل باشند و بتوانند مدرک تحصیلی و یا مهارتی معتبر ارائه دهند با ثبت نام در سایت این صندوق می توانند از تسهیلات بهره مند شوند.

وی توضیح داد: سقف تسهیلات خوداشتغالی این صندوق امسال از 150 میلیون ریال به 200 میلیون ریال افزایش یافته و شرایط بازپرداخت آن نیز پنج ساله با نرخ سود چهار درصد است.

مدیر صندوق مهر امام رضا (ع) استان مرکزی بیان کرد: در تفاهم نامه ای با شرکت شهرکهای صنعتی استان کارگاه های کوچک تولیدی و صنعتی تا سقف یک میلیارد ریال مشمول بهره مندی از تسهیلات قرض الحسنه صندوق مهر امام رضا (ع) می شوند.

امامی اظهار کرد: کارگاه های تولیدی و صنعتی با پنج تا 10 نفر اشتغال همچنین در قالب تسهیلات سرمایه در گردش می توانند از این وام قرض الحسنه تا سقف یک میلیارد ریال با بازپرداخت پنج ساله دریافت کنند.

وی یادآور شد: منابع تسهیلات صندوق مهر امام رضا (ع) استان مرکزی در سال گذشته 112 میلیارد و 280 میلیون ریال بوده که در قالب یکهزار و 119 متقاضی در بخش های مختلف اعطا شده و ضریب جذب منابع صددرصد بوده است.

مدیر صندوق اعتباری مهر امام رضا (ع) استان مرکزی بیان کرد: بر اساس دستورالعمل ابلاغی، اعطای تسهیلات این صندوق امسال برای چندین شهرستان استان مدیریت واحد قطب تعریف کرده که شامل ˈآشتیان، تفرش و فراهانˈ،ˈدلیجان و محلاتˈ و ˈ ساوه و زرندیهˈ است و سهمیه تسهیلات سایر شهرستانها به صورت انفرادی دنبال می شود.

امامی ادامه داد: محاسبه نرخ توسعه نیافتگی، جمعیت ساکن و نرخ بیکاری ملاک تعیین توزیع تسهیلات در شهرستانها و قطب های استان است.

وی عنوان کرد: سیاست اعطای تسهیلات در برجسته سازی مشاغل با ظرفیت اشتغالزایی بالا و طرح های برند ساز در استان است و فرمانداران باید در معرفی طرحهای محلی به این موضوع توجه ویژه داشته باشند.

صندوق مهر امام رضا (ع) استان مرکزی در خرداد سال 85 کار خود را آغاز کرده است.ک/3

560/559

انتهای پیام /*

: ارتباط با سردبير
newsroom@irna.ir

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.